Статьи

Знайомство з біскорню. Коротко про головне

  1. Що таке біскорню?
  2. Види біскорню, в чому різниця?
  3. Класична біскорню
  4. Берлінго
  5. Пінкіп
  6. Пендібуль
  7. Зігугу

Простір навколо умільці завжди має відмінні риси: обов'язково в будинку присутні вишукані прихватки і ажурні, в'язані гачком, серветки. Вишиті панно і бісерні картини - все це є індикатором невгамовного творчого стрижня, наявного у господині будинку. Куплені ігольніци нині не в тренді, модно робити в'язані, наполовину прозорі (з баночок) або вишиті.

Ще однією красивою і стильною деталлю є декоративна подушечка невеликого розміру з французькою назвою «біскорню».

Що таке біскорню?

Дослівний переклад цього слова означає щось «безглузде, дивне, неправильне і навіть смішне». Даний термін точно описує цей виріб. Його мила безглуздість і незграбність заворожує, дивує і викликає багато запитань. А просто біскорню - це подушечка-кривуля, зшита особливим способом.

Відповімо на основне питання - що таке біскорню? Це м'яка, об'ємна подушечка, сформована з 2-х симетричних відрізів вишитій канви або тканини. Найчастіше ці фрагменти вишиваються хрестиком (використовується обраний візерунок), для прикраси умільці додають бісер, різнобарвні пайетки і великі намистини. Куточки подушечки можуть бути прикрашені звисаючими китицями, бахромою або помпонами.

Куточки подушечки можуть бути прикрашені звисаючими китицями, бахромою або помпонами

Сфера застосування біскорню. «Біскорнюшка» (так з любов'ю називають подушечку-Кривулю рукодільниці) - це стильна деталь інтер'єру. Але можна використовувати її як игольниц, ялинкову іграшку, фрагмент біжутерії, маячок для ножиць, брелок. Як і багато інших рукодільні аксесуари, застосування біскорню залежить від фантазії автора.

Види біскорню, в чому різниця?

Не всі ігольніци є біскорню, і не кожна рукодільна подушечка має право носити це горде французьке ім'я. Перед виготовленням своєї біскорнюшкі, слід ознайомитися з основними її видами і можливими варіантами виконання.

Класична біскорню

класичний пошив біскорню передбачає виготовлення подушечки в формі п'ятикутника. Найбільш поширеним типом є пятіклінка, тобто біскорню з 5-ю кутами. Кути не рівномірно, але зберігають загальну симетрію вироби.

У класичному виконанні рукодільниця вишиває 2 рівних квадрата обраним узором, і зшиває їх особливим способом, формуючи подушечку.

Що обов'язково повинно бути присутнім в біскорню:

  • Зшивання вироби робиться не тільки по контуру, але і всередині. В середині подушечка також зшивається, це місце прийнято «позначати» милою гудзичком або акрилової бусинкою.
  • Бекстіч (професійний шов, що надає вишивці обриси намальованою картини). Малюнок з цим швом виглядає цікавіше, а сама подушечка яскравішою.
  • Об'ємність. Справжня кривулька не може бути худою або злегка наповненою, вона повинна бути тугий, щільно набитої синтепоном (будь-яким наповнювачем, придатним для творчості)

Справжня кривулька не може бути худою або злегка наповненою, вона повинна бути тугий, щільно набитої синтепоном (будь-яким наповнювачем, придатним для творчості)

Берлінго

Берлінго, на відміну від класичної біскорню, має форму 4-хгранной піраміди. Для пошиття такої подушечки використовується прямокутний відріз матеріалу, зшивати за схемою. Слід враховувати специфіку складання виробу при виборі малюнка. Можна вишити однаковий фрагмент на всіх 4-х сторонах пірамідки, або розташувати фрагменти візерунка, що відрізняються один від одного.

Пінкіп

Пінкіп - спрощений варіант біскорню, шиється з двох квадратів, тільки 1 з яких прикрашений вишивкою. Виріб виходить плоским, використовується як декоративна игольница або утримувач для шпильок. Обов'язковою прикрасою є бант з атласної стрічки або органзи.

Пендібуль

Пендібуль - це біскорню трикутної форми, яка формується за рахунок складання квадрата особливим способом. Ідеальним наповнювачем є вата. Пендібуль в готовому вигляді нагадує сердечко з закругленими краями. Вишивка може носити різний характер, але частіше за все використовуються орнаментальні зображення або невеликі сюжети, пов'язані з рукоділлям.

Зігугу

Зігугу - малятко серед всіх видів біскорню. В основі цієї подушечки лежить мініатюрність, витонченість і простота форм. Для її пошиття використовується квадратний шматочок тканини. Підсумкова форма - куб, прикрашений бісером, намистинками, пензликами з муліне.

Кожна рукодільниця талановита по-своєму, однаковий сюжет у виконанні різних людей набуває кардинально новий вид. Різноманітність варіацій біскорню дозволить будь-майстрині реалізувати свою креативність в зручній формі. Рівних вам хрестиків, дорогі вишивальниці, і побільше милих крівулек!

Що таке біскорню?
Види біскорню, в чому різниця?
Що таке біскорню?
Відповімо на основне питання - що таке біскорню?
Види біскорню, в чому різниця?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: