Статьи

Як правильно підшити портьєри. Необхідні матеріали та інструменти. Відео: підшити тюль зверху

  1. підшиваємо вручну
  2. Рядок на машинці
  3. Безшовна обробка краю
  4. Підготовка інструментів і матеріалів
  5. Особливості крою і пошиття
  6. Як зробити штори з гребінцем?
  7. підрубувальний шви
  8. відтяжка країв
  9. Подвійний підгин на одношарових фіранках
  10. Швейні машини для шиття штор і фіранок
  11. Як можна підшити штори: основні методи
  12. невеликі хитрощі
  13. Як правильно і красиво підшити тюль зверху, за допомогою стрічки: опис, відео
  14. ВІДЕО: Підшити тюль зверху
  15. ВІДЕО: Як підшити тюль?

Готові штори, куплені в магазині, рідко мають потрібну довжину. І навіть зшиті на замовлення фіранки можуть зажадати додаткової обробки (наприклад, якщо ви з якоїсь причини встановили інший карниз). Як правильно підшити штори, щоб не переробляти роботу кілька разів? Скористайтеся наведеними нижче порадами. Найпростіше підшити штору на швейній машинці, але можна зробити це і вручну. В такому випадку ви витратите трохи більше часу, але естетична сторона предмета аніскільки не постраждає.

Для всіх видів обробки краю є кілька правил, що полегшують процес.

підшиваємо вручну

Для початку пропрасуйте штори і повісьте їх на вікно. Якщо тканина важка, дайте їй отвісеться кілька днів. Відміряйте потрібну довжину, заколіть шпильками або заміряйте лінійкою сантиметри. Як підшити штори? Найбільш поширеним способом обробки нижнього краю тюлю є подвійний підгин. Припуск складе 7 + 7 = 14 см. Додайте його до довжини штори, розмітьте милом дві лінії. Одна - лінія відрізу, друга - довжина готової фіранки. Ображати тканину і приступайте до пошиття. Підверніть двічі припуск, орієнтуючись на лінію розмітки, змітайте підгин. Пропрасуйте праскою і починайте шити потайним прямим або підрубувальний (косим) стібком.
Для початку пропрасуйте штори і повісьте їх на вікно

Для товстої тканини на кутовому стику підгин обрізають під кутом в 45 градусів. Тонкий матеріал можна не зрізати. Спочатку підрубують низ, потім - бічний край. Але якщо ви підшиває готові штори, можна зробити навпаки, щоб не возитися з бічним швом - великої різниці в зовнішньому вигляді не буде.
Для товстої тканини на кутовому стику підгин обрізають під кутом в 45 градусів

Рядок на машинці

Тепер розповімо про те, як підшити штори на швейній машинці.

  • Подвійний підгин притачивают прямий рядком в край, довжина стібка близько 3 мм.
  • Інший спосіб - обробити підгин дрібним зигзагом. Складений підгин відвертають на лицьову сторону так, щоб він виступав на 2-3 мм. Зметують тканину, потім встановлюють машинку на шов «зигзаг» і пристрачивают, захоплюючи край фіранки (там, де виступає 2-3 мм). З лицьового боку нитка буде непомітна.

Безшовна обробка краю

У тому випадку, якщо немає необхідності виконувати потайний шов (якщо рядок на лицьовій стороні непомітна), виконують одинарний підгин штори і підкладки, прітачівая їх один до одного прямий рядком.
У тому випадку, якщо немає необхідності виконувати потайний шов (якщо рядок на лицьовій стороні непомітна), виконують одинарний підгин штори і підкладки, прітачівая їх один до одного прямий рядком

У деяких випадках дизайн штори дозволяє підробити нижній край з використанням тасьми або бахроми. Також виконують подвійний підгин низу, тільки з вивороту підшивають до того ж тасьму або додатково виконують обробку по лицьовій стороні бахромою.

Важливим елементом декору в будь-якому будинку є фіранки. Але часто при покупці цієї незамінної деталі інтер'єру виникає питання, як вибрати потрібну довжину і, найголовніше, підшити низ штори так, щоб не зіпсувати її зовнішній вигляд . Це легко і швидко можна зробити в домашніх умовах.

Підготовка інструментів і матеріалів

Для пошиття штори знадобляться такі інструменти:

  • швейна машинка, з кроком в 4 - 5 мм;
  • просторе робоче місце (Великий стіл або просто підлогу);
  • лінійки;
  • відповідна тканина.

Перед її покупкою необхідно розрахувати потрібну довжину матеріалу з урахуванням виміряної довжини і ширини, а також того, до якого карнизу вона буде кріпитися. Шторна тканину буває різної ширини: від 1,4 до 3 м. Вузькі полотна кроятся по частковій нитки, а широкі - по поперечної. У другому випадку мова йде не про ширину, а про висоту тканини.

Коли на тканини є малюнок, що повторюється, так званий рапорт, варто врахувати його в обох напрямках. Часто до кількості придбаного матеріалу додають величину рапорту (відстань між повторюваними елементами). При розрахунку необхідної кількості потрібно пам'ятати, що для отримання на виробі красивих складок (фалд) потрібно в 1,5 - 3 рази більше тканини, ніж ширина закривається простору. Для підшивки бічних швів до ширини необхідно додати від 3 до 8 см на кожну сторону. Величина припуску залежить від щільності тканини.

Величина припуску залежить від щільності тканини

Схема подшива низу штор: 1,2 - послідовність загину тканини.

Довжина штори повинна бути на 5-10 см менше відстані від підлоги до карниза. Це необхідно для того, щоб фіранка не збирається пил по підлозі, крім того, вона повинна легко відкриватися. На підшивку низу додають 8 - 14 см в залежності від ваших уподобань і типу тканини.

Для обробки верхнього краю враховують ширину шторної стрічки . Це тканинна тасьма з готовими петлями для гачків і спеціально просмикнутими в неї шнурами для драпірування. На широкій стрічці петлі розташовуються в кілька рядів, що дозволяє регулювати висоту штор. Також вона допомагає зберегти вигляд виробу після прання. За допомогою монтажної тасьми різних видів можна створювати кілька форм складок: звичайні, бантовими, променеві, циліндричні.

Стрічка може бути прозорою і непрозорою. Зазвичай вона має певний максимальний коефіцієнт збірки від 2 до 2,5. Наприклад, при ширині тканини 6 м і коефіцієнті збірки 2 отримана фіранка буде мати ширину 6/2 = 3 м.

Деякі види не мають цього коефіцієнта і можуть збирати тканину незалежно від довжини. Їх рекомендується застосовувати початківцям кравцем.

Особливості крою і пошиття

Особливості крою і пошиття

Насамперед необхідно оглянути тканину на наявність шлюбу. Зробивши це відразу, ви зможете розташувати зіпсовані місця там, де їх не буде видно, чи зовсім виключити їх з крою. Якщо на тканині є заломи або помятости, потрібно її випрасувати. Натуральні матеріали необхідно декатіровать. Для цього полотно можна пропарити або замочити у воді, має рекомендовану для прання даного матеріалу температуру, і випрасувати. Обов'язково зріжте кромки тканини, вони можуть її стягувати.

Потім можна розкроювати тканину. Для цього необхідно підрівняти бічні зрізи штори і вкоротити їх до потрібної висоти. Кроїти можна тільки по пайовою і поперечним ниткам. Не можна викроювати за елементами вишивки або рапорту. Для того щоб зробити рівні зрізи, можна скористатися методом висмикування нитки. Тобто зробити надріз на потрібній відстані від краю і витягнути нитку, а потім за отриманою доріжці рівно зрізати тканину. Цей спосіб не підійде для матеріалів з дуже тонкими нитками.

Першими підшиваємо бічні зрізи. Відмірявши потрібний припуск, треба спочатку акуратно підігнути, а потім запрасувати його навиворіт. Потім згинаємо його навпіл, робимо подвійний подворот і прокладаємо строчку якомога ближче до краю. Після цього необхідно проутюжить боки штори і якомога швидше охолодити шов слідом за праскою скельцем або дощечкою. Це необхідно для того, щоб строчка не стягувати тканину.

Це необхідно для того, щоб строчка не стягувати тканину

На наступному етапі прикріплюємо монтажну тасьму. Її пришивають, як правило, в два рядки, широка може вимагати і більшої кількості . Якщо ви не знаєте, чи дає тасьма усадку, необхідно попередньо обробити її парою. Першим рядком пришиваємо стрічку по нижньому краю до лицьовій стороні тканини. При цьому верхній край тасьми збігається з краєм фіранки.

Рядок прокладають з виворітного боку тканини (стрічка при цьому виявляється під нею), дотримуючись постійний відступ від зрізу тканини до лапки. З прозорою тканиною проблем не виникне, для непрозорої варто зробити розмітку за допомогою крейди або мила. Рядок прокладається не по тасьмі, а по тканині в зв'язку з тим, що багато швейні машинки роблять посадку матеріалу знизу. Якщо прошити по тасьмі, тканину некрасиво збереться.

Прострочити до кінця, закріплюємо нитку і відрізаємо монтажну стрічку з припуском в 1,5 - 2 см. Акуратно підгинаємо припуск тасьми. Загортаємо її навиворіт по нижньому краю так, щоб перший рядок з зовнішньої сторони не було видно. Згин можна запрасувати. Закріплюємо стрічку рядком з лицьового боку, знову зробивши розмітку.

Далі необхідно підшити низ штори. Для цього відміряє і запрасовуємо обраний припуск на подгибку. Це можна зробити за допомогою трафарету з щільного паперу довжиною близько 30 см і шириною в припуск. Звертаємо його навпіл і знову пропрасовуємо. Пристрочують по краю підкоміра.

Як зробити штори з гребінцем?

Як зробити штори з гребінцем

Також можна зробити штори з так званим гребінцем. У такий фіранки шторна стрічка пришивається НЕ впритул до верхнього краю, а на деякій відстані.

Що залишився шматочок тканини і називається гребінець. Він є як прикрасою, так і функціональною деталлю, закриваючи гачки на карнизі, якщо вони не прикриті декоративною планкою.

Гребінець може бути будь-якої висоти. Довгий (7 - 10 см) буде хороший для штор в сучасному стилі, короткий (2 - 5) - більш простий і підійде для класичних фіранок.

Для пошиття штор до розрахованої висоті необхідно додати обрану висоту гребінця. Низ і бічні зрізи обробляються аналогічно принципом, описаним вище.

Верхній зріз необхідно спочатку підігнути, потім запрасувати навиворіт на відстань, яка дорівнює загальній кількості ширини шторної стрічки і висоти гребінця. Потім прикладаємо тасьму так, щоб до краю штори залишалася відстань, рівну висоті гребінця, а край тканини не визирав з-під неї. Стрічку можна закріпити шпильками, її краю підгинаємо на 1 - 2 см. Далі двома рядками закріплюємо монтажну тасьму.

Після пошиття витягуємо кінці ниток шторної стрічки з обох сторін і пов'язуємо їх разом. Потім стягуємо тасьму до ширини, що дорівнює ширині карниза, і фіксуємо нитки вузлом. Утворилися фалди необхідно розрівняти по всій ширині штори. Гачки прикріплюємо до штори і вішаємо її на карниз виворітного стороною до вікна.

Для того щоб бездоганно виглядали ваші фіранки, вельми важливо правильно і акуратно виконувати їх подгибку. Залежно від типу тканин, а також відсутності або наявності підкладки використовують всілякі методи обробки країв фіранок. Але якою б ви не вибрали прийом, в будь-якому випадку необхідно буде дотримуватися кількох головних правил:

  1. Фіранка при виконанні подвійного прогину висить красиво і рівно. Однак він не підходить для фіранок з прокладкою. Найкраще для них застосовувати одиночний підгин.
  2. Щоб акуратним вийшов припуск, а непомітними вийшли стежки на лицьовій стороні фіранок, голкою захоплюйте лише одну нитку основи.
  3. Щоб уникнути деформації швів прокладати слід довгі стежки намітки, скріпивши попередньо шпильками бічні краї, розташованими на відстані 8-10 сантиметрів одна від одної.
  4. Для того щоб запобігти перекоси необхідно закріпити надійно тканину при прасуванні країв. Якщо є у вас прасувальна дошка, то до неї приколіть декількома шпильками фіранку і пропрасувати в такому положенні підгин.
  5. Щоб свою форму зберігав нижній край фіранки і не кривився, використовувати необхідно спеціальні важки.
  6. Перед тим як підшивати фіранку, дайте протягом декількох днів отвісеться їй і перевірте ретельно її довжину.

підрубувальний шви

На фіранках подгибку виконувати можна вручну, а також це робити на швейній машині і за допомогою клейової тасьми. Визначається метод обробки країв фіранки її стилем, кількістю затраченого часу і бажаним зовнішнім виглядом. Вище вже згадувалося про ручних стежках. Для подгибки з них використовуються найчастіше підрубувальний і косою потайний шви.

Якщо вирішили ви виконати безшовну подгибку, то вам слід купити клейовий двосторонній флізелін. Відріжте необхідної довжини тасьму, її вкладіть в складку припуску і праскою пригладьте припуск, встановивши подібний температурний режим , Який необхідний для цього типу тканини.

При закріпленні подгибки машинної прямий рядком кілька звільніть тиск швейної папки. В край приточує подгибку прямим стібком середньої довжини.

Виконати також можна підрубувальний машинний шов «зигзаг». Зігніть для цього злагоджений підгин на лицьову сторону так, щоб видавався його край приблизно на три міліметри, і змітайте.

Потім машинку слід встановити на обраний режим і прострочіть. Захопить шов «зигзаг» зайвий край фіранки.

відтяжка країв


Для того щоб відтягнути краю фіранок прикріплюються до них спеціальні важки, які двох типів бувають: важки, виконані у вигляді ланцюжка і металеві маленькі диски, які схожі на диски Для того щоб відтягнути краю фіранок прикріплюються до них спеціальні важки, які двох типів бувають: важки, виконані у вигляді ланцюжка і металеві маленькі диски, які схожі на диски. Можуть мати вони різну вагу. Підбирайте важки так, щоб пропорційна була їхня маса вазі тканини і довжині фіранок, з якої зшиті вони. Важки у вигляді металевих дисків зшиті з середньо-і важких тканин, щоб не зморщувалися на фіранках шви. Забезпечені багато важки отворами, тому до тканини можна пришивати їх, як гудзики. Закріплюйте на одношарових фіранках важки в бічних швах або їх можна ховати в невеликі кишеньки з тканини. Розмістіть на фіранках з підкладкою важки в подгибку таким чином, щоб приховані були вони підкладкою.

Виріжте для виготовлення кишеньки два квадрата з клаптика тканини, які відповідають за розміром грузик, при цьому припуск для швів повинен бути шість міліметрів. Складіть лицьовими сторонами всередину квадратики і з трьох сторін змішайте їх. Виверніть на лицьову сторону кишеньку, вкладіть грузик в нього, отвір зашейте і прикріпіть нитковим стежками кишеньку до кута фіранки. Застосовуються важки у вигляді ланцюжка для відтягнення країв тонких фіранок, щоб звисали вони красиво з карниза і власну зберігали форму. Помістіть для закріплення ланцюжка її уздовж лінії згину всередині самого підгину, обріжте так, щоб була вона трохи коротше ширини завіски, в декількох місцях зафіксуйте її ланцюжок ручними стібками і закріпіть її кінці.

Подвійний підгин на одношарових фіранках

Можна виконати на одношарових фіранках подвійний підгин. Підшийте спочатку нижній край, а після підробити бічні сторони. Можна вшити важки в бічний шов або заховати в тканинний кишеньку. Щоб не було на лицьовій стороні видно стібків, застосовуйте ручної або машинний потайний шов.

Підгин нижнього краю. Для цього слід відігнути і розгладити припуск підгину на 7,5сантіметров. Підігніть потім тканину ще раз, також на 7,5 сантиметрів, і отутюжте як слід край. Підшийте фіранку.

Підшивання бічних сторін. Необхідно для цього підігнути і розгладити подвійний підгин (2,5 сантиметрів). Пришийте до нижнього краю важки, розташувавши їх під припуском бічній підшивки. Закріпіть потім рядком бічній підгин.

Швейні машини для шиття штор і фіранок

Існує така думка, що чим операцій більше здатна зробити швейна машинка, тим вона гірше може справлятися зі своїм основним завданням - прокладанням прямої строчки. Тому для підшивки фіранок і штор, а також для їх пошиття використовувати буде найкраще професійні машини.

Дуже часто при шиття штор застосовується шов «американка», який називається по-іншому «московським». Це є головним і практично єдиним методом обробки країв подібних тонких тканин, як органза і вуаль. Полягає техніка його здійснення в наступному.

Загинається край тканини на півтора сантиметра і дуже близько прострачивается до краю, в 1-2 міліметри від нього. Потім зрізається зайва тканину якомога ближче до прокладеної рядку, а тонкий шов ще раз підвертається і знову дуже близько до краю прострачивается. Виходить делікатна і чиста подгибка. Ідеально підходить для виконання подібного шва прямострочна машина для середніх і легких тканин.

Для того щоб змішати прямі полотна, настрачіванія шнура і ушивання блискавок призначена прямосторочная машина з пристосуваннями у вигляді всіляких знімних лапок. Також можна на такій машині вшити прозорі вставки в більш щільну тканину.

Зручно застосовувати машинку з функцією зигзаг при виконанні аплікацій. повинна дорівнювати максимальна довжина стібка шва зигзаг п'яти міліметрів. Також можна подібну операцію виконати на будь-якому оверлок.

Таким чином, для підшивки та шиття штор і фіранок знадобляться вам дві машинки: пятініточний оверлок і прямострочна з різними лапками, яка призначена для середніх і легких тканин.

Як можна підшити штори: основні методи


Усього є кілька методів підшивки штор Усього є кілька методів підшивки штор. В даному питанні головним орієнтиром вважається щільність тканини. Так, тонкі прості тканини з одинарних штор підшиваються способом подвійного подгибки, підшивати з підкладкою штори, щоб уникнути утворень грубих швів, які навіть здалеку помітні неозброєним оком, рекомендується за допомогою одного прогину.

Можна віднести до основних способів підшивки штор наступні:

  • Обробка швів за допомогою швейної машинки.
  • Ручна підшивка.
  • Підшивка із застосуванням спеціальної клейової стрічки.

До головних достоїнств клейової стрічки можна віднести акуратність і легкість в роботі, а також ще один важливий аспект, значимий особливо для новачків в швейному мистецтві - доступність без наявності досвіду виконання роботи.

Але цей безшовний метод не є теж ідеальним, оскільки після декількох процедур прання краю штор стають схильні до відклеювання, внаслідок чого може виглядати їх зовнішній вигляд неохайно. Звичайно, становище виправити можна за допомогою тієї ж клейової стрічки, завдавши знову новий шар і позбувшись від старого. Навіть якщо врахувати цей недолік, незамінним помічником можна назвати клейову стрічку.

Якщо ви вирішили вручну підшити штори, то вам необхідно використовувати потаємні стежки. Зводиться дана схема підшивки до наступних дій: застосовуючи в колір штор нитку, за допомогою голки з виворітного боку чіпляють край і протягують нитку. Таким чином, виходить майже непомітний шов.

Обробка краю штор за допомогою швейної машинки вимагає акуратності і уважності, не допускається при роботі розтягування і зрушення матеріалу. Тканина тому прошивається заздалегідь вручну, пропрасовується і тільки після даних дій прострачивается за допомогою машинки.

Для того щоб уникнути утворення складок в ході робіт можна тканину відтягувати за допомогою спеціальних тягарців, які ви завжди можете купити в магазинах штор та швейної фурнітури. Розрізняють декілька видів важки: вкладаються одні з них в шов безпосередньо при Підгинаючи (так звані ланцюжка-важки), а наступний вигляд підвішується на край і являє собою диски невеликого розміру.


Ознайомившись з усіма методами обробки країв штор і вибравши з них найбільш прийнятний, не потрібно забувати, що необхідно до початку виконання робіт почекати певний період, щоб отвіселась тканину Ознайомившись з усіма методами обробки країв штор і вибравши з них найбільш прийнятний, не потрібно забувати, що необхідно до початку виконання робіт почекати певний період, щоб отвіселась тканину. Для цього вивішуються штори на кілька днів для прийняття своє остаточної довжини, і тільки потім можна виконувати безпосередньо саму підшивку.

Не варто також поспішати з обрізанням зайвих країв тканини. Рекомендується для початку обробити їх шляхом нанесення потаємних стібків. дозволить дане рішення уникнути деяких неприємних наслідків, які виникнути можуть після першого ж прання, наприклад, укорочення довжини тканини (тобто може тканину сісти).

Виконання підгину і виміри довжини виконуються прямо на багет. Для цього закріплюється необхідна довжина за допомогою стібків або шпильок. Дозволяє дане рішення оцінити зовнішній вигляд штор візуально і підібрати найоптимальнішу довжину, яка по всій смузі матеріалу повинна бути однаковою.

Після здійснення всіх необхідних вимірів знімають з гардини штори, обрізаються надлишки тканини, і пригладжується лінія майбутнього нанесення шва. Приступають потім до завершальної стадії - підгинаються штори одним з перерахованих вище методів і в необхідному положенні фіксуються.

При підшивці повітряні тканини обробляти доцільно самим пробачимо способом - за допомогою клейової стрічки. Стрічка в даному випадку вкладається просто в місце прогину, а після майбутній подворот пропрасовується.

Отже, вивчивши методи підшивки штор, а при потребі і порадившись додатково з досвідченим фахівцем, можна починати роботу. Успіху і успішних рішень!

невеликі хитрощі

Який би ви не вважали за краще спосіб, необхідно звернути увагу, що перед остаточним підгинанням необхідно отвісеться дати штор. Спочатку для цього повісьте штори на кілька днів і тільки після того як приймуть вони власну остаточну довжину необхідно приступити до роботи.

Також не варто поспішати відразу, відрізати зайвий від штор край. Обробіть краще їх низ за допомогою потаємних легких стібків. Це дасть можливість уникнути неприємностей після їх першого ж прання, адже, як відомо, можуть сідати деякі тканини. Відміряйте тільки після прання необхідну довжину і зріжте зайву.

Зробити підгин і відміряти довжину, ви можете прямо на багеті, закріпіть для цього необхідну довжину за допомогою декількох шпильок або стібків. Це дасть можливість оцінити візуально і вибрати їх необхідну довжину - вона повинна бути по всій їх довжині рівномірна.

Знявши з гардини штори, необхідно відрізати непотрібну тканину і пропрасувати місце вашого майбутнього шва. Тепер прийматися можна до остаточної подгибку штор, застосовуючи одні з раніше перерахованих методів. Для штор, які виконані з повітряних тканин застосувати можна більш простий спосіб - клейову стрічку. Необхідно стрічку вкласти в місце згину і пропрасувати просто майбутній подворот.

Способи підшити і вкоротити тюль.

Нещодавно стали господарем нової квартири або вирішили зробити ремонт? Тоді вам необхідний новий текстиль, адже ніщо так не прикрашає приміщення, як красиві штори і тюль. Вони здатні візуально розширити приміщення і зробити кімнату світліше.

Зараз у всіх магазинах і навіть на ринках є точки, які займаються підшиваючи штор і тюлі. Адже зазвичай ви купуєте полотно на метраж зі стандартною висотою . Але, на жаль, не всі можуть похвалитися вистій стель 3,2 або 2,9 м. А саме ці значення є стандартною довжиною тюлі або штор. Відповідно полотно доведеться скорочувати.

Це можна зробити в домашніх умовах або в ательє. Але пам'ятайте, що робота з укорочення і пришивання тасьми може коштувати від 10 до 25% від всієї вартості тюлі. Відповідно ви зможете істотно заощадити, якщо всі роботи виконайте самостійно.

Інструкція:

  • Зазвичай тюль Готується з тканини, яка сиплеться. Тому вирівняти край досить складно. Але є й інший метод.
  • Необхідно відзначити місце, де потрібно відрізати і зробити надріз довжиною 2-3 см.
  • Тепер просто візьміть тюль за два краю і розірвіть. Найцікавіше, що під час того як ви будете рвати тюль, кромка виходить ідеально рівною, округленої. Її потім набагато простіше підшивати.
  • Існує й інший метод вирівняти краю. Його часто застосовують будівельники для вирівнювання стін. Вам необхідно пришити відразу тасьму і повісити тюль на карниз. Після цього зверху пришивається нитка і підвішується грузик. За цими мітками можна різати.

Зараз все більше покупців не підрізають штори, а використовують різноманітні підгини. Це дозволить при необхідності відпороти тасьму і подовжити штори. Але якщо ви не хочете діяти таким чином, вкорочувати тюль бажано після того, як вона 3 дні повисить на карнизі. При цьому полотно повністю розправляється.

Інструкція:

  • Після того, як ваші штори повисіли, можете проводити обрізання.
  • Для цього варто врахувати особливості вашої кімнати. Нерідко підлогу і стелю криві, тому і висота кімнати різна в окремих точках.
  • У такому випадку варто відзначити висоту спочатку, в кінці і посередині. Після цього виведіть середнє значення.
  • Бажано прокреслити лінію за допомогою лінійки. Нерідко штори відрізають за допомогою канцелярського ножа.
  • Для цього лінійка кладеться на штору і проводиться ножем.

Найчастіше застосовують поліестер. Нитки повинні бути тонкими і відповідати кольору тюлю. Зараз в магазинах фурнітури величезний вибір ниток. Ні в якому разі не використовуйте старі хб нитки. Вони відрізняються різною товщиною і можуть стати причиною появи стрілок і затягувань. Також часто застосовують і шовк.


Також часто застосовують і шовк

Як правильно і красиво підшити тюль зверху, за допомогою стрічки: опис, відео

Найчастіше зверху підшивається тасьма. Це широка стрічка з нитками і отворами для гачків. Після того як тасьма пришита, її стягують. Завдяки цьому виходить красива драпірування.

Краще за все не обрізати довжину, а підвернути залишок тканини зверху. Після цього можна пришити тасьму. При бажанні нижня частина клаптя тканини підшивається підгинанням або із застосуванням бейки. Так часто роблять майстри, що дозволяє при необхідності відпороти тасьму і подовжити або вкоротити тюль. Подробиці у відео.

ВІДЕО: Підшити тюль зверху

Це не таке просте завдання як здається. Вся справа в тому, що при застосуванні звичайних ниток, тканина стягується і виходить не дуже красиво. Саме тому спочатку тканину з боків краще максимально розтягнути. Існує два методи зробити це.

Варіанти підшити тюль з боків:

  • Обірвати. Необхідно зробити ножицями надріз глибиною 2 см і просто відірвати шматочок тканини. Таким чином, ви отримаєте ідеально рівну бік. Тепер його можна просто обробити оверлоком із застосуванням шовкових ниток.
  • Обробити подвійним швом. Робиться все дуже просто. Спочатку подгибается тканину і прострачивается. Після цього знову подгибается і прострачивается. Таким чином, вдається уникнути хвилястості і нерівності з боків.

Тюль підшивається зверху. При цьому існує кілька варіантів.

Варіанти підшити тюль з обважнювачів:

  • З складкою. Тюль подгибается вгорі і робиться складка. Низ складки можна обробити Бейко або стрічками.
  • Зрізати верхню частину. В цьому випадку зайвий шматок тканини відрізається і пришивається тасьма зверху.
  • З кільцями. Цей варіант підходить у тому випадку, якщо ви вішаєте тюль безпосередньо на карниз. В такому випадку робляться кільця або пришиваються стрічки.

Для цього застосовується метод, який описувався вище. В даному випадку обрізати нічого не потрібно. Зайвий шматок тканини підвертається назовні і в місці згину прострачивается. Далі, недалеко від місця згину пришивається тасьма. При цьому нижня частина оборки не дуже вродлива. Вона нагадує розпоротий край. В такому випадку ця ділянка підшивається за допомогою бейки або стрічки.


В такому випадку ця ділянка підшивається за допомогою бейки або стрічки

Вручну виконувати роботи зовсім непросто. Але все ж можливо це зробити. Запасіться терпінням. Якщо у вас немає машинки, і ви не збираєтеся здавати тюль в ательє, придбайте полотно з обважнювачів.

Інструкція:

  • На самому початку проводиться обробка бічних швів. Тюль підвертається один раз і прошивається швом «вперед голка».
  • Після цього тюль збоку знову підвертається і прошивається точно таким швом. Після першої підшивки бажано розгладити полотно. Це повністю вирівняє бічний шов, і він буде ідеально рівним.
  • Далі, необхідно розібратися, що робити з довжиною. Низ в тюлі обважнення зрізати не можна. В такому випадку можете зрізати залишок тканини зверху або просто підігнути його назовні. Після цього пришивається тасьма, а низ вийшла оборки декорується Бейко.

Якщо тканина дуже тонка, то в місцях введення голки можуть залишатися затяжки. Особливо це стосується швейних машин. Для обробки тонких тюлів варто купувати спеціальні голки. Але можна обійтися взагалі без підшивки. Звичайно, краю виглядають неохайно, але це просто виправити за допомогою клейової стрічки.

Інструкція:

  • Ця стрічка продається в магазинах фурнітури і являє собою паперову смугу з нанесеною сіткою з термоклею.
  • Вам необхідно зрізати край і підігнути його, пропрасувати праскою. Це необхідно для того, щоб сформувати рівну складку і вигин.
  • Далі, вкладається клейова сітка, від якої не варто відривати папір. По лінії притулена клею проводять праскою.
  • Далі, необхідно акуратно прибрати папір, скласти край і знову погладити праскою. Не варто використовувати під час прасування вологу тканину. Все повинно бути сухим.
  • Звичайно, цей метод не найкращий, так як після декількох прань клей відходить від тканини і доводиться знову загладжувати краю.

Як бачите, тюль - красива тканина, за допомогою якої можна прикрасити приміщення. Всі роботи по підшивці тюлі можна провести вдома. При цьому необов'язково використовувати нитки.

ВІДЕО: Як підшити тюль?

Привіт, дорогі читачі блогу «сайт». Напевно, хоч раз в житті, Ви стикалися з необхідністю підшити куплені штори або тюль. Можна віднести штори в ательє, а можна дуже швидко зробити це самим. І зараз Ви переконаєтеся, наскільки це просто зробити.

По-перше, давайте розберемося по порядку. При купівлі необхідного метражу штор або тюлю, ви обов'язково повинні придбати таку ж кількість метрів шторної стрічки.

За великим рахунком, шторна стрічка - це просто широка тасьма, яка служить каркасом для портьєрної ткані.Она необхідна для того, щоб ставити глибину складок і тримати штору в потрібному натягу.

По всій довжині шторної стрічки протягнуті шнури, і після пришивання її на штору або тюль, відбувається збірка в складки за допомогою цих шнурів. Складки виходять рівномірними і фіксованими, що надає готової штори досить професійний вид. Так що без цієї стрічки не обійтися!


Так що без цієї стрічки не обійтися


При виборі тасьми потрібно враховувати щільність портьєри або тюлю, щоб шторна стрічка не була стороннім елементом. Для тонких, прозорих тканин вибирайте вузьку тасьму, а для щільних і важких портьєрних тканин вибирайте більш широку.

Моя тасьма шириною 4,5 см. Зараз я покажу Вам, як легко і швидко її пришити.


Зараз я покажу Вам, як легко і швидко її пришити


Для початку вимірюємо бажану довжину штори. До верхнього зрізу додаємо припуски, виходячи з ширини шторної стрічки. Так як у мене ширина 4,5 см, я візьму припуски - 6 см (2 см на огибание зверху, 4 см сховається під стрічку, і не буде видно під тасьмою необроблений верхній край штори).


Але для початку потрібно обробити бічні зрізи штори. Підвертаємо двічі припуски по 1 см (як на фото зліва). Таким чином необроблений край сховається. Прошиваємо на машинці, попередньо правильно підберіть голку.



Підгинаємо верхній зріз штори або тюлю на 5 см, і прикладаємо до виворітного стороні штори нашу тасьму теж виворітного стороною. Трохи недорікуваті виходить, але ви простежите, щоб не пришити петлі для гачків на тасьмі всередину штори.

Хочу зауважити, що я докладаю тасьму, відступивши від верхнього згину 1 см. Це було враховано при розрахунку припусків.

Сколюємо шпилькою, підігнувши всередину припуск тасьми 1 см.


Сколюємо шпилькою, підігнувши всередину припуск тасьми 1 см


Якби тасьма була ширше, ніж у мене, то знадобилося б три рядки або більше.


Ось так виглядає пришита тасьма з виворітного боку. Залишилося витягнути шнури, зробити збірку і повісити штору.


Як тільки Ви зберете штору в складку - виявиться, що з боків висять довгі шнури, обрізати їх ні в якому разі не можна, але їх можна заховати.

Для цього можна зробити спеціальний мішечок із залишку цієї ж шторної стрічки і пришити його до низу тасьми з виворітного боку штори. (Як на фото) Потім в цей мішечок і будуть заховані шнури.

(Як на фото) Потім в цей мішечок і будуть заховані шнури

Як правильно підшити штори, щоб не переробляти роботу кілька разів?
Як підшити штори?
Як зробити штори з гребінцем?
ВІДЕО: Як підшити тюль?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: