Статьи

Як підготувати собаку до виставки

  1. Поведінка і дресирування
  2. Зовнішній вигляд собаки
  3. Дуже важливо правильно підібрати амуніцію:

Вперше собачу виставку провели в Великобританії в 19 столітті, з тих пір зацікавленість в цих заходах неухильно зростає.

Вперше собачу виставку провели в Великобританії в 19 столітті, з тих пір зацікавленість в цих заходах неухильно зростає

Експерти оцінюють все:

  • Зовнішній вигляд собаки, її кондицію;
  • Поведінкові особливості, характер;
  • Рухи, підпорядкування господареві;
  • Здатність хендлера правильно показати тварину.

Умовно підготовку до виставки можна розділити на два великі етапи:

  • Дресирування і навчання;
  • Гігієнічні процедури.

Поведінка і дресирування

Давайте розберемося по порядку. Перший етап - підготовка до демонстрації навичок. Цуценят потрібно соціалізувати з раннього віку, після необхідних щеплень частіше виходити на прогулянки, потроху приступати до дресирування. Можна тренувати собаку самостійно, а можна доручити кінолога. До виставкової стійці цуценят починають привчати з віку 2-3 місяці: спина не повинна бути прогнути, передні лапи стоять паралельно, задні - трохи розставлені. Перший час щеня простоїть пару секунд, місяцях до 8 він повинен вміти затримуватися в такій позі хоча б хвилину. Не забувайте заохочувати малюка.

Потрібно привчити собаку і до демонстрації зубів: дайте їй команду «Сидіти!», Лівою рукою тримайте нижню щелепу, а правою підійміть губи, щоб було видно зуби і ясна, затримайтеся в такому положенні на декілька секунд. Поступово час потрібно збільшувати, адже експерт повинен буде встигнути оглянути зуби вихованця.

Оцінюватимуться та руху цуценя, він не повинен зриватися, стрибати або бігти далеко від хазяїна, так що над цим доведеться потрудитися. Спочатку навчіть вихованця бігати по периметру, відпрацьовувати кути, також потрібно пробувати ходити по діагоналі. Спочатку це буде рух неквапливим кроком, поступово можна прискорюватися. Тренуйтеся відразу з відповідною амуніцією (звичайним повідцем), парфорс в рингу строго заборонені.

Дозуйте фізичні навантаження: вихованець повинен виглядати підтягнутим, але не виснаженим. За кілька годин до виставки собаку краще не годувати, інакше їй буде важче впоратися з поставленими завданнями.

За кілька годин до виставки собаку краще не годувати, інакше їй буде важче впоратися з поставленими завданнями

Зовнішній вигляд собаки

За тиждень до заходу собаці стрижуть кігті, перевіряють стан зубів, вух, чистять їх. Що стосується вовняного покриву, найпростіше вихованцям з шерстю, як у добермана або Далматин - їх купають і сушать напередодні виставки. Гладкошерстих собак купають за 3-5 днів до заходу, щоб шерсть встигла влягтися. Вихованців з густою шерстю купають за 4-5 днів, ретельно розчісують, видаляють зайвий підшерсток, рівняють шерсть на гриві і лапах. Якщо стрижка складна (як у пуделя, чау-чау, голден ретривера), краще звернутися до груммера. Собак з жорсткою шерстю тримінгують за 2 місяці до виставки, перед виходом на ринг роблять укладку, за 4-5 днів підстригають волоски на морді.

Дуже важливо правильно підібрати амуніцію:

  • Нашийник повинен бути цілісним, зручним, не надто широким. Нашийники контрастного кольору можуть вдало підкреслити забарвлення, але вони ні в якому разі не повинні линяти. Добре виглядають ланцюжки-зашморгу, але вони менш зручні;
  • Для водіння знадобиться спеціальна «водилки» середньої довжини, краще посилити її додатковим карабіном;
  • Для великих собак потрібен намордник, причому бажано випробувати його до виставки, оскільки нові шкіряні аксесуари можуть линяти;
  • За 2-3 дні потрібно підготувати всі документи: взяти допуск на участь у державній ветлікарні, ветеринарний паспорт, ксерокопію родоводу;
  • Візьміть з собою підстилку (наприклад, туристичний килимок), щоб собака могла відпочити;
  • Знадобиться також запас пиття, корми, вологі серветки в разі забруднення, невеликий рушник;
  • Після приїзду на виставку обов'язково розчешіть собаку;
  • Для заохочення можна взяти шматочки ласощів, першу порцію можна дати вихованцеві перед виходом на ринг, інша смакота зручно зберігати в кишенях або спеціальному поясі;
  • Ваш одяг повинен бути теж зручною, щоб ви могли фіксувати собаку, нахилятися до неї, бігати, взуття - не ковзаючі, легка.

Добре виглядають ланцюжки-зашморгу, але вони менш зручні;   Для водіння знадобиться спеціальна «водилки» середньої довжини, краще посилити її додатковим карабіном;   Для великих собак потрібен намордник, причому бажано випробувати його до виставки, оскільки нові шкіряні аксесуари можуть линяти;   За 2-3 дні потрібно підготувати всі документи: взяти допуск на участь у державній ветлікарні, ветеринарний паспорт, ксерокопію родоводу;   Візьміть з собою підстилку (наприклад, туристичний килимок), щоб собака могла відпочити;   Знадобиться також запас пиття, корми, вологі серветки в разі забруднення, невеликий рушник;   Після приїзду на виставку обов'язково розчешіть собаку;   Для заохочення можна взяти шматочки ласощів, першу порцію можна дати вихованцеві перед виходом на ринг, інша смакота зручно зберігати в кишенях або спеціальному поясі;   Ваш одяг повинен бути теж зручною, щоб ви могли фіксувати собаку, нахилятися до неї, бігати, взуття - не ковзаючі, легка

Чи не нервуйте, підбадьорюйте вихованця, адже ваш настрій передається і собаці. Навіть якщо в цей раз ви обмежилися тільки участю, ваша собака від цього не стала менш відданою, красивою і розумною. Адже виставка - це тільки спорт, а дружба в ціні завжди!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: