Статьи

Як сплести індіанський амулет з бісеру

  1. 1-й етап. Плетіння
  2. 2-й етап. збірка
  3. Сережки

Сьогодні я вирішила порадувати вас майстер-класом з виготовлення амулетів, сумочок-амулетів і сережок в стилі індіанців Уічоль.

Варто зазначити відразу, що у мене немає 100% впевненості в тому що це - індіанський амулет: сам візерунок хоч і нагадує мандали, які плетуть уічоль, але про призначення таких прикрас, у вигляді невеликих круглих або восьмикутних сумочок і медальйонів, я поки не дізналася : (((Проте це не заважає НАМ зробити з них амулет
Варто зазначити відразу, що у мене немає 100% впевненості в тому що це - індіанський амулет: сам візерунок хоч і нагадує мандали, які плетуть уічоль, але про призначення таких прикрас, у вигляді невеликих круглих або восьмикутних сумочок і медальйонів, я поки не дізналася : (((Проте це не заважає НАМ зробити з них амулет.
Дотримуючись особливостей бісерних робіт уічоль, я підбирала свої кольори бісеру. Але в той же час і про місцеву специфіку не забула:)))

Для індіанського амулета нам будуть потрібні:

- бісер чеський 10/0 червоного (можна взяти 4 відтінки, наприклад: 94210, 90090, 94170, 90050), чорного (23980/235 і 23980/234 матовий), білого (03050 і 02090/401 алебастр);
- нитки для бісеру (в даному випадку мононить небажана);
- шматочок шкіри, бажано в тон майбутнього амулета, розмір 8х8 см (мінімум);
- шматочок фетру, також підберіть до прикраси, розмір 8х8 см - він знадобиться, якщо ви захочете зробити сумочку;
- шматок тонкого пластику (наприклад, кришка від банки з-під кави) або щільний картон, розмір 8х8 см - для додання жорсткості амулетові, а ось для сумочки він нам не знадобиться;
- пришивними металева роз'ємна кнопка - за бажанням, для сумочки;
- пара швензи для сережок;
- інструмент для роботи з фурнітурою, якщо вирішите зробити сережки.

1-й етап. Плетіння

Плетіння йде по колу, з підйомом на новий ряд. На фото буде показаний кінець ряду, точки вказують на бісеріни, в які пройде голка при проходженні того чи іншого ряду.
1-й ряд. Наберіть 8 темно-червоних бісерин, замкніть в кільце, зав'яжіть вузол, залиште кінчик близько 5 см, який потім сховаємо.
2-й ряд. Набираємо петлі по 5 темно-червоних бісерин, плетемо через одну бісерину в кожну другу, починаємо відлік від вузла в 1-му ряду. В кінці ряду проходимо одну 1-го ряду і дві на петлі 2-го ряду.

3-й ряд
3-й ряд. Над петлями 2-го ряду і між набираємо 1 темно-червона - 1 чорна - 1 темно-червона, голка виходить з другої за рахунком і після набору бісеру входить в четверту на петлях. В кінці ряду вийдіть на новий ряд через три бісеріни, нитка вийде з чорною бісеріни.

4-й ряд. Міняємо колір. Між чорними бісерінамі 3-го ряду, їх вісім, набирати петлі з 5 темно-червоних бісерин. В кінці ряду пройти три бісеріни, голку вивести на другу за рахунком темно-червону бісерину на петлі цього ряду.

5-й ряд. Додаємо новий колір. Над петлями набирати 3 темно-червоних бісеріни, між 1 червона - 1 чорна - 1 червона. В кінці вийти на другу за рахунком темно-червону бісерину на петлі цього ряду.

6-й ряд. Міняємо колір. Між другими за рахунком бісерінамі на петлях (темно-червоними і чорними) 5-го ряду набираємо по 3 червоних бісеріни. В кінці вийти на серединку червоною петлі.

7-й ряд. Додаємо новий колір. Над утвореними промінчиками восьмиконечной зірки, набираємо по 5 червоних бісерин. Між набираємо 1 червону - 1 чорну - 1 червону бісерину. Голка проходить в другі за рахунком червоні бісеріни на петлях 6-го ряду. В кінці ряду вивести голку на чорну бісеринку.

8-й ряд
8-й ряд. На промінцях робимо петлі з 3 червоних бісерин, з другої вийшли в четверту за рахунком зайшли, між набираємо по дві петлі з 3 червоних (нового кольору, доданого в минулому ряду). В кінці ряду голкою пройти чорну і дві червоні.

9-й ряд. Додаємо новий колір. По обидва боки промінчиків набираємо по 3 червоних, а ось між 1 біла - 1 чорна - 1 біла. В кінці ряду виводимо голку на середину червоною петельки.

10-й ряд. Над промінчиками набираємо по 5 червоних. Між робимо петлі по 3 білих бісеріни. В кінці ряду вивести голку на другу за рахунком червону бісерину на петлі цього ряду.

11-й ряд. Додаємо новий колір. Над промінчиками набираємо по 3 червоних бісеріни. З боків по 3 білих, гарувати в другі за рахунком білі бісеринки. Між промінчиками набирати 1 чорну - 1 білу (алебастр) - 1 чорну. В кінці ряду вийти на вершину червоного промінчика.

12-й ряд. З боків промінчиків набирати по 3 білих бісеріни. Між 1 чорна - 2 білих, голкою пройти в білу нижнього ряду, набрати 2 білих - 1 чорну. В кінці вивести голку на другу за рахунком білу бісеринку на петлі цього ряду.

13-й ряд. Над промінчиками набираємо по 5 білих бісерин. Між промінчиками: 1 чорна - 2 білих, 1 чорна - 1 біла - 1 чорна, 2 білих - 1 чорна. В кінці ряду вивести голку на другу за рахунком білу бісеринку (петелька збоку від промінчика).

В кінці ряду вивести голку на другу за рахунком білу бісеринку (петелька збоку від промінчика)

14-й ряд. Над промінчиками набирати по 3 білих бісеріни, голка виходить з другої, заходить в четверту за рахунком. Між набираємо: 3 чорних, 5 білих (алебастр), проходимо в білу посередині (на петлі 13-го ряду), 5 білих і потім 3 чорних. В кінці ряду вийти на середину білої петлі (алебастрова) в третю за рахунком бісерину.
За рахунок того, що ми набирали між промінчиками по п'ять бісерин у нас вийде більш кругла форма. Якщо набрати по три, то вийде восьмикутник.

15 ряд. Останній ряд. У всьому ряду робимо петлі з 3 чорних бісерин, проходимо в вершини промінчиків, у другі за рахунком бісеріни на петлях з трьох бісерин і в треті за рахунком на петлях з п'яти. Якщо залишається довга нитка, можна в кінці пройти ще раз по всьому периметру через крайні бісеринки, але не стягувати роботу.

2-й етап. збірка

Якщо ми робимо простий амулет, то досить пришити вийшов коло до шматочка шкіри. Для цього я просто обвела заготовку з бісеру на шкірі, а також вирізала з пластикової кришки таку ж деталь, але трохи меншого розміру - різниця буквально в пару міліметрів. Даний амулет досить великий, 7,5 см в діаметрі. Пришиваємо до шкіри за крайній ряд, але не через бісеріни. Обшиваючи край я набирала по 3 чорних бісеріни - цей спосіб був подсмотрен на фото робіт індіанців. В середину вставити пластикову заготовку.

Для сумочки-амулета замість пластика викроює таку ж деталь, тільки з тонкого фетру. Спочатку обшивають шкіряну деталь і бісерні з фетром окремо бісером по краю в тих місцях, де буде проріз - відстань між трьома-чотирма сусідніми промінчиками. Потім з'єднуємо шкіру і бісер з фетром і вже обшивають все три деталі разом. До речі, можна набирати при обшивці і по одній бісеріне - такий спосіб також зустрічається в індіанців.

За бажанням можна вшити в сумочку кнопку, щоб та могла більш надійно закриватися. Даний елемент не є характерним для індіанців:)))
Який же індіанський амулет або сумка без бахроми! Зробіть її в нижній частині, обов'язково довгу, між трьома або чотирма променями. Чіпляти за крайні бісеріни обшивки.
За бажанням можна вшити в сумочку кнопку, щоб та могла більш надійно закриватися

Щоб носити амулет на шиї або просто набираємо бісер на нитку, або плетемо найпростішу ланцюжок, яку кріпимо в верхній частині. Чіпляємо за крайні бісеріни обшивки, а ось кінчики ниток можна закріпити і на самому амулеті, сховавши їх у плетінні.

Чіпляємо за крайні бісеріни обшивки, а ось кінчики ниток можна закріпити і на самому амулеті, сховавши їх у плетінні

Внизу на фото ще один варіант - це саме сумочка-амулет, всередині кнопку я не пришивала. Малюнок такий же, як і на оригінальних роботах уічоль.

Сережки

Якщо ви робите сережки, то 9-й ряд буде останнім. У такому випадку замість білих і чорних набирайте по 2 червоних бісеріни. У вас вийдуть восьмикутні сережки. Залишається тільки зробити невелику петельку в обраному місці і прикріпити швензи.

маленький амулет   Зовсім необов'язково робити відразу великий варіант
маленький амулет
Зовсім необов'язково робити відразу великий варіант. Амулет по-менше закінчується на 12-му ряду. Тільки між промінчиками набирати по 2 бісеринки, а з боків також по три.

Примітка   Даний майстер-клас був створений з фотографій уічольскіх прикрас, джерело фото Етсі
Примітка
Даний майстер-клас був створений з фотографій уічольскіх прикрас, джерело фото Етсі. До майстер-класами по серветкам Романенко Миколи та Наталії Тортіли (Beadturtle) мій не має ніякого відношення, проте серветки плетуться за схожим принципом.

Творчого настрою
Творчого настрою!

Переглядів 33 014

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: