Статьи

Джинса (він же денім) - що за тканина?

  1. Історія деніму
  2. виробництво деніму
  3. особливості використання

властивості деніму

Джинсова тканина дуже щільний і жорсткий матеріал, зроблений з бавовни , Тому для пошиття одягу використовують денім не в чистому вигляді, а з додаванням волокон лайкри або еластану . Це робиться для комфортної шкарпетки речей.

Тканина має високу стійкість до зношування і гігроскопічністю. Джинс з додаванням еластану схильний до сильної усадки, як в ширину, так і в довжину. Щільність використовуваного матеріалу розрізняється залежно від області застосування:

  • Щільність від 6 до 10 унцій застосовують для пошиття легкого одягу, сорочок.
  • Матеріал в 10-14 унцій використовують при пошитті курток, плащів, головних уборів, брюк.

Матеріал в 10-14 унцій використовують при пошитті курток, плащів, головних уборів, брюк

Історія деніму

З усього різноманіття оповідань про походження джинсової тканини кожен вибирає вподобаний. Але одне відомо точно, слово денім прийшло до нас із французької міста Німа, де колись виготовляли тканину для вітрил кораблів.

Першими, хто придумав шити з деніму одяг, були Лівай Страус і Джейкоб Девіс. Вони в 1873 році отримали патент на пошиття робочого одягу з мідною фурнітурою. Перевага цієї тканини віддавали лише за одним принципом: вона була міцною і довговічною.

На той момент штани з джинсової тканини були єдиним, що шили, застосовуючи цей матеріал. Слід зазначити, що тоді колір джинсів був коричневим. Фарбувати вироби в синій стали трохи пізніше.

Пік популярності деніму припав на 30-ті роки ХIX століття. Саме тоді стали показувати ковбойські вестерни, персонажі яких красувалися в одязі із цього матеріалу, який вважався до цього придатним лише для пошиття роби. З тих пір матеріал джинс, зокрема, пошиті з нього штани - джинси стали символом брутального і сильного чоловіка.

З тих пір матеріал джинс, зокрема, пошиті з нього штани - джинси стали символом брутального і сильного чоловіка

виробництво деніму

Складається матеріал з забарвлених бавовняних ниток і нефарбованих, їх називають «качки». Нитки з кольором є основою тканини, і тому ми бачимо їх з лицьового боку виробу. Уточнити нитки завжди залишаються з вивороту. Зазвичай співвідношення ниток становить три до одного.

Також при виробництві джинсової тканини часто можуть використовувати селвідж. Це тканина, яка має в основі кольорову нитку, заплетеною в безбарвну облямівку. Така технологія не дозволяє матеріалу розплітатися. У багатьох випадках колір нитки є відмінною рисою деяких марок.

Природний барвник, в який фарбують денім, це «індиго». Він має насичений синій колір. Останнім часом для його виготовлення використовують нерівномірну бавовняну тканину, яка дає можливість створювати горизонтальні і вертикальні смуги в малюнку матеріалу.

Як виробляють джинси

Процес виробництва джинс від збору бавовни до поставки в магазин (по-англійськи)

Існує кілька видів джинсової тканини:

  • Ламана саржа. У неї незвичайне плетіння, яке має вигляд «ялинки».
  • Джин. Тканина складається з бавовни і повністю пофарбована одним кольором.
  • Шамрила. Найлегший вид деніму. З нього шиють сорочки, сарафани.
  • Стрейч. До його складу доданий еластан.
  • Екрю. Цей матеріал має натуральний колір бавовни і не піддається фарбуванню.

Найвідомішими виробниками виробів з деніму на сьогоднішній день є Wrangler і Levi's. Саме вони, ставши родоначальниками індустрії джинсового одягу, зуміли розширити виробництво і зробити одяг з джинса культової.

особливості використання

Якщо так можна сказати про тканину, то денім дуже вимогливий у догляді матеріал. Особливо темного кольору. Основне правило, яке діє на всі джинсові вироби: їх ніколи не можна здавати в хімчистку. Недотримання цього правила призведе до дуже сильної усадки речі через взаємодію тканини з хімічними речовинами.

В силу особливості матеріалу вироби все одно після прання сядуть, але якщо вас це не влаштовує, то, поки речі мокрі, надайте їм форму руками, трохи розтягнувши, і залиште сохнути в такому вигляді.

У 80-е діяв цілий кодекс прання джинсового одягу. У ньому йшлося про те, що речі необхідно прати на собі, господарським милом і холодною водою. Сушити рекомендували також, для того щоб в подальшому вироби брали форму по фігурі.

Вимоги до прання теж досить суворі:

  1. обов'язково перед пранням застібайте все замки, блискавки і гудзики.
  2. одяг необхідно вивернути навиворіт.
  3. не стирайте порошками, які містять відбілювач. Для темного джинса краще придбати спеціальний кондиціонер.
  4. періть окремо від інших речей.
  5. по можливості періть вручну, якщо це неможливо, тоді в машині на щадному режимі.
  6. краще не вичавлювати джинсові вироби, а дати воді стекти самостійно.

Речі з деніму краще не гладити, але якщо ви все ж таки зважитеся, то краще гладити їх злегка вологими, так вони стануть більш м'якими. А також не загладжуєте стрілки, вони вицвітуть і втратять первісний колір.

На сьогоднішній день, як і багато років тому, слово денім асоціюється у нас тільки з джинсами, але це не так. Цю тканину застосовують для пошиття штанів, спідниць, курток, панам, бейсболок, взуття, сумок, а також в якості декору для меблів.

Цю тканину застосовують для пошиття штанів, спідниць, курток, панам, бейсболок, взуття, сумок, а також в якості декору для меблів

Денім - це особлива тканина і тому, купуючи будь-який виріб з цього матеріалу, не женіться за брендом. Найголовніше в джинсовому одязі - це якість використовуваного матеріалу. Якщо ви навчитеся визначати якісну тканину і відрізняти її від підробки, то вам буде простіше зорієнтуватися у виборі вироби.

Клінт Іствуд в джинсі

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: