Статьи

Історія гоління. Частина 1

  1. Печерна людина і Обсидіановий скребок
  2. єгипетське гоління
  3. Олександр Македонський і гоління
  4. Середні століття і гоління
  5. Більш-менш безпечна бритва

Як не дивно, але наші суворі предки стежили за собою мало не сильніше, ніж ми зараз. Були століття, коли чоловіки стежили за собою в рази більше жінок, пудрили обличчя, перуки, позбавлялися від рослинності і підфарбовували губи. Фу, скажеш, напевно ти. Але нафарбовані губи і пудра анітрохи не заважали графа і маркіза битися з іншими графа і маркізами за дам, землі та інші ресурси.

Видаляти волосся на обличчі - було однією з найважливіших рис цивілізації. Варвари якось не особливо прагнули до видалення борід, втім, як і російські дворяни до певного моменту. Видалення волосся на обличчі було дуже доброю справою з точки зору банальної гігієни. У волоссі заводилися паразити, розмножувалися хвороботворні бактерії і застрявали шматочки їжі. Тому видаляти волосся на обличчі і якось покращувати бороду почали ... 100 000 років тому. Майже весь час існування людини розумної. А ти поголитися не хочеш зайвий раз, ходиш, як бомж.

Печерна людина і Обсидіановий скребок

Печерних людей представляють найчастіше волохатими і зарослими, але це лише частково відповідає істині
Печерних людей представляють найчастіше волохатими і зарослими, але це лише частково відповідає істині. Волосся утримували вологу на обличчі, збільшуючи ризик обмороження, саме з цієї причини древні люди задумалися над тим, щоб якось зменшити свої волосяні «резервуари». Стародавні люди використовували для видалення смуг гострі мушлі і шматки кремнію. До цього прийшли вчені, розглядаючи наскальні малюнки. Ближче до нашого часу, 60 000 років тому, стародавні люди відкрили для себе легко піддається обробці обсидіан. Обсидіановими скребками вони видаляли лицьову рослинність.

Перший крему для гоління, якими найчастіше користувалися жінки, складалися з ... миш'яку, гашеного вапна або крохмалю. Їх подрібнювали з водою або жиром, така консистенція розм'якшується волосся і трохи скорочувала життя. Зате красиво. Такі суміші з'явилися 3000 років до нашої ери. Коли люди відкрили металургію, вони почали робити скребки з металів.

єгипетське гоління

Незважаючи на те, що єгиптяни постають перед нами з довгим волоссям, на ділі це або перуки з чужих волосся, або кумедні шапки
Незважаючи на те, що єгиптяни постають перед нами з довгим волоссям, на ділі це або перуки з чужих волосся, або кумедні шапки. Єгиптяни голилися повністю, навіть на тілах усували всяку рослинність. Грецький історик Геродот і подібні до нього сильно знущалися над єгиптянами, вважаючи, що вони занадто піклуються про свою зовнішність і надмірно охайні. На жаль, Геродот абсолютно не замислювався, що миття кілька разів на день і видалення волосся - це відповідь на нереальну спеку, що панує в Єгипті. Тільки варвари, селяни, найманці з інших країн і раби носили волосся на голові, відсутність волосся було приналежністю до вищої касти.

Археологи знаходили у величезній кількості в похованнях бронзові бритви, ванночки для кремів з пемзи і глини. Волосся на обличчі, на тілі і на голові вважалися ознакою зневаги до гігієни, що було абсолютно логічно. Але з якоїсь нелогічною причини, з'являтися лисим або без шапки на публіці вважалося дуже вульгарно. Перуки і шапки були зроблені так, щоб повітря циркулював краще і охолоджував царську голову. Бороди також віддалялися, але при цьому фараони носили ... помилкові бороди. Причому навіть фараони-жінки. Майстерність цирульника високо цінувалося серед єгиптян.

Шумери, як і деякі народи використовували кремнієві скребки. Перші ж металеві бритви були трохи вигнутими для більшої зручності гоління.

Олександр Македонський і гоління

Модою Стародавньої Греції на гоління зобов'язані в першу чергу Олександру Македонському, який наказав своїм воїнам збрити бороди і відстригти волосся, щоб ворогам не було за що вчепитися під час бою
Модою Стародавньої Греції на гоління зобов'язані в першу чергу Олександру Македонському, який наказав своїм воїнам збрити бороди і відстригти волосся, щоб ворогам не було за що вчепитися під час бою. Харизматична особистість Олександра швидко зробила гоління дикою популярною темою. Бритви з Єгипту проникли в життя греків, але були трохи поліпшені, а матеріал їх був замінений на більш гідне залізо і кістка.

Оливкова олія, яке греки тицяли всюди, відіграло хорошу службу в виготовленні кремів. Його змішували з тальком, глиною, павутиною і виготовляли щось, що допомагає голити щетину.

Люблячі запозичувати все підряд у греків римляни забрали і прагнення голитися, довівши його до абсолютної моди. Римлян уявляєш тільки з синіми, голеними підборіддями. Римляни вважали, що голитися - ознака цивілізованої людини, а не єврея там або варвара якого. Голилися і солдати, тягаючи з собою похідні бритви, голилися і сенатори, користуючись послугами особистого цирульника. Чим менше волосся було на тілі, тим більш цивілізованим вважався громадянин. Це стосувалося навіть волосся на лобку. І развратность всяких там Неронов і Калігула до справи не відноситься - гігієна насамперед. До слова, римські бритви були прямими, що надовго закріпило подібний вид бритв в історії.

Середні століття і гоління

Не завжди вистачало часу на поголитися в Середні століття: чума, хрестові походи, набіги одних країн на інші
Не завжди вистачало часу на поголитися в Середні століття: чума, хрестові походи, набіги одних країн на інші. Але все одно гоління вважалося доброю справою. Сказати спасибі слід благому впливу Візантії і все тієї ж Римської імперії. Після церковного розколу на дві гілки церков гоління серед служителів бога стало обов'язковим - так відрізняли католицьких священиків від мусульманських, єврейських та інших. Ця тенденція була введена в канонічне право в 1096. Заборонили голити бороди всім, за винятком хрестоносців на Святій Землі. Жінки теж не відставали і повністю видаляли собі брови, щоб збільшити лоб.

Використовувалися сталеві бритви, а в якості крему використовували суміш з масла волоського горіха (або оливкової), аміаку і оцту.

Варто відзначити, що в епоху Відродження бороди також ростили, але не забували за ними доглядати. В цілому, механіка видалення волосся не змінилася: зішкрібали чим попало і мазали теж чим попало, часто отруйним. Жінки вирішили піти ще далі - виголювали собі волосся, щоб збільшити лоби. Є думка, що у багатьох представниці вищого стану волосся самі вилазили з-за нестачі заліза в їжі і чистого повітря, дурні городянки, будучи впевненими в новій моді, голили волосся самостійно, щоб зробити красиві величезні лоби. Також з'явилися вкрай небезпечні бритви, якими могли користуватися тільки спеціально навчені люди. В цей же час з'явилося більш-менш безпечний засіб для гоління і навіть якась подоба мила для гоління

Більш-менш безпечна бритва

Бритвами вміли користуватися тільки спеціально навчені люди тому, як до певного моменту вони були вкрай небезпечними і зрізати можна було собі пальці, шкіру до зубів і все підряд
Бритвами вміли користуватися тільки спеціально навчені люди тому, як до певного моменту вони були вкрай небезпечними і зрізати можна було собі пальці, шкіру до зубів і все підряд. Але в 18 столітті з'явилося те, що через непорозуміння досі називається «Небезпечною бритвою» . Французький винахідник Жан-Жак Перре хотів, щоб люди перестали витрачати час і гроші на цирульників і придумав натуральну таку бритву для кожного. А всього-то й діла, встановив Перре на бритву дерев'яний кожух, за який було зручно триматися. Але голитися їй все одно було якось не особливо круто і сцикотно, хоча щодо інших бритв вона була куди більш безпечна. Правильна назва такої бритви - клинкова. Проіснувала вона практично 200 років.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: