Статьи

Сучасна вишивка. Елемент індивідуальності - PORUSSKI.me

Вишивання є одним з найпоширеніших видів народного мистецтва - рукоділля. Його виникнення пов'язане з появою першого стібка, зробленого первісними людьми при скріпленні шкури убитого мамонта. Звичайно, спочатку з'явилося шиття як необхідність. Згодом з'явилася вишивка як декоративний доповнення до шиття. Адже матеріали, з яких створювали одяг, різноманітністю не відрізнялися, а вишивка завжди давала можливість зробити наряд особливим, несхожим на інші.

Адже матеріали, з яких створювали одяг, різноманітністю не відрізнялися, а вишивка завжди давала можливість зробити наряд особливим, несхожим на інші

Вишивка - це прикраса різних матеріалів або вже готових виробів орнаментами або сюжетними малюнками за допомогою ниток (шовкових стрічок, бісеру та інших матеріалів) та голки (вишивальної машини). В різні часи, в залежності від рівня цивілізації, використовувалися різні інструменти для вишивки. Це були кістяні, бронзові, сталеві і позолочені голки, кам'яне шило. З удосконаленням інструментів розвивалося і саме мистецтво вишивки, з'явилися нові прийоми, розширилися можливості виконання різних малюнків і орнаментів.

На Русі здавна вишивка була одним з найулюбленіших і найпоширеніших видів народно-прикладної творчості. Всі жінки від малого до великого володіли цим мистецтвом досконало. Завдяки соціальним мережам, зокрема, Instagram, ми маємо можливість доторкнутися до прекрасного тут і зараз. Сучасна вишивка приймає безліч форм - від гіперреалістіческіх портретів до єдиної в своєму роді одягу.

На кого з художників варто підписатися в Instagram?

Ліза відома своїми "картинними" вишивками, зробленими в дуже самобутньою і експресивній манері. Вона проводить майстер-класи по всьому світу. Розшиває картинами джінсовки, сорочки і навіть бюстьє.

Катерина робить гарні вишивки на фатину, також випустила міні-колекцію прозорих футболок з майкою під ними, прикрашених вишивками. Тонкі і, здавалося б, невагомі листя, вишиті на одязі, маленькі риби і пташки. Навіть портрет Ван Гога - все Катіна творіння настільки легкі і реалістичні, що просто не віриться, що це вишивка, а не намальовані фарбою картини.

3. Майстерня "31 березня" marchhands

Під псевдонімом "31 березня" ховається Аня Федорова. Класна і весела дівчина з Саратова. Аня вибрала для вишивки вузьку спеціалізацію - вона робить вишивку на брошки, тому що вважає, що це універсальний аксесуар, отака вишенька на торті. Серед Аніних творінь знайдеться і фламінго, звісивши ноги з брошки, і неймовірно ніжні квіткові мотиви. І навіть модні кактуси і монстери.

І навіть модні кактуси і монстери

4. Марія Бушина masha_bushina

Марія дебютувала в вишивальному світі в 2017 році і дуже швидко завоювала серця передплатників. В її роботах стільки краси і вишуканості! Маша вчилася в художній школі. Потім закінчила факультет образотворчого мистецтва, кафедра дизайну. Марія сама шиє і розв'язує дитячі речі. На сукнях з'являються грайливі зайчики, птиці і просто найніжніші розсипи квітів. А дорослі дівчатка можуть порадувати себе брошкою у виконанні Маші.

5. Оля Кузнєцова rukioli_store

Оля - одна з небагатьох, хто вишиває французькими вузликами. Французькі вузлики, а також «фрузелкі» або «французики» (так їх ласкаво називають вишивальниці) - це одна з технік вишивки нитками муліне або атласними стрічками. Завдяки французькому вузлику вишивка виглядає більш виразно, набуває обсяг. У Оліним роботах переважають квіткові мотиви, як і у інших вишивальниць, крім ниток у вишивці "беруть участь" стеклярус, бісер і паєтки. Також Оля розписує джинсові куртки і прикрашає вишивкою одяг. Долучитися до прекрасного і навчитися вишивати так само, як Оля, можна на регулярних майстер-класах, які проходять на ВДНГ в Будинку ремесел.

Долучитися до прекрасного і навчитися вишивати так само, як Оля, можна на регулярних майстер-класах, які проходять на ВДНГ в Будинку ремесел

6. Женя Голичева rozovoemoony | #rozovoemoonybrooch

За професією Женя - художник-живописець. Її живопис - декоративна, площинна і контрастна. А її брошки - трохи гротескні, трохи "зухвало" і з дуже сміливим посилом. Як наприклад, ця брошка. Євгенія вишиває на оксамиті і щільному бавовні. Прикрашає свої міні-твору штучними перлами і пришивними стразами з кольорового кришталю.

Ну і наостанок: як ви помітили, в нашій добірці - прості російські дівчата; на жаль, нам не вдалося знайти на просторах інтернету хоча б одного російського чоловіка, який би займався вишивкою. Але зате в Англії, в маленькому місті на півночі країни, живе Адам Прітчетт ajpritchett , Він створює дивовижні ботанічні вишивки в стилі мінімалізму. Його роботами ми і завершимо нашу статтю:

На кого з художників варто підписатися в Instagram?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: