Статьи

Тюль в зал: фото дизайну, поради щодо вибору тюлевих фіранок для залу, оформлення вікон тюлем і шторами в вітальні, новинки

  1. Тюль, як вид тканини. різновиди
  2. Як вибрати тюль для залу
  3. Карниз - це важливо
  4. вибираємо колір
  5. Тюль і штори - як правильно поєднувати: варіанти для залу без штор
  6. Як красиво повісити тюль в залі. сучасні тенденції
  7. Фотогалерея

Головна кімната в квартирі або будинку - це зал. У ньому збираються на сімейні свята, приймають гостей або просто відпочивають. А тюль - символ домашнього затишку і комфорту, вона наповнює кімнату світлом, повітрям, пом'якшує тіні, робить лінії плавними. Тому, перш ніж вибирати фіранки для залу, потрібно розібратися в їх видах і правилах поєднання.

Тому, перш ніж вибирати фіранки для залу, потрібно розібратися в їх видах і правилах поєднання

Тюль, як вид тканини. різновиди

Тюль - це відріз легкої напівпрозорої тканини з щільним плетінням. Вперше виготовили її у Франції, в місті з однойменною назвою, ще в 15 столітті. Спочатку з неї шили тільки ширми, а для декорування вікон почали використовувати трохи пізніше. У сучасному інтер'єрі його як ширму використовують теж.

Одним з головних критеріїв при виборі тюлю, повинен бути матеріал, з якого він зроблений. Він може бути натуральним (бавовна, шовк) або синтетичних (поліестер, віскоза, поліамід), але найчастіше це сумішева тканина. Тюлеві фіранки з неї довго служить, не вигорить на сонці і не деформуючись, їх просто прати і вони практично не мнуться. Найпоширеніші капронові тюлі, що зовні нагадують шовкові, вони гладкі, прозорі, легко пропускають повітря і не затримують пил.

Тюлеві фіранки в зал з льону або бавовни виглядають дуже дорого і красиво, особливо в романтичному і прованському стилях, надаючи залу особливий шик. Їх також часто доповнюють мереживом ручної роботи або об'ємної вишивкою. Але натуральні тканини вимагають до себе особливого ставлення - вони легко мнуться, вигорають на яскравому сонці, а також можуть дати усадку. Тюль виготовляється, як і звичайна тканина на ткацьких верстатах, а також на мереживних або гардинових машинах. Саме в залежності від способу переплетення ниток він буває:

  • гладким - батист, сатин, шифон;
  • сітчастим - дрібної, середньої, великої;
  • з візерунком, вензелями - органза, вуаль, серпанок.

гладким - батист, сатин, шифон;   сітчастим - дрібної, середньої, великої;   з візерунком, вензелями - органза, вуаль, серпанок

Тюль з батисту дуже ніжний і гладкий, а ось з шифону - має рельєфну структуру. Особливе місце в сім'ї "тюлевих" займає жаккард - багатобарвна рельєфна тканина, виткана з ниток, які відрізняються за кольором і товщині - вона розкішно виглядає, але дорога у виробництві.

Особливе місце в сім'ї тюлевих займає жаккард - багатобарвна рельєфна тканина, виткана з ниток, які відрізняються за кольором і товщині - вона розкішно виглядає, але дорога у виробництві

Тюль вуаль - м'який, піддатливий, прекрасно підходить для драпірування, а органза дуже красива при пишною збірці. Серпанок - це безліч окремих ниток, смужок з єдиною основою, або без. Ці нитки можуть бути як одного кольору, так і різнокольоровими, на них часто нанизують бісер, стеклярус або перли - різних фактур або величини.

Ці нитки можуть бути як одного кольору, так і різнокольоровими, на них часто нанизують бісер, стеклярус або перли - різних фактур або величини

Це тільки основні і найпоширеніші види тюлів. Великою популярністю користується тюль з вишивкою - гладкою і опуклою, як в колір, так і з контрастними нитками. Щороку дизайнери придумують щось нове, як, наприклад, вплетення гумових ниток, фотодрук, тюль в стилі батик або з ефектом стислості. І серед усього цього розмаїття, при виборі, потрібно керуватися особистими уподобаннями і особливостями дизайну кімнати.

І серед усього цього розмаїття, при виборі, потрібно керуватися особистими уподобаннями і особливостями дизайну кімнати

Як вибрати тюль для залу

З чого почати вибір?

Перш ніж приступити до вибору тюлю в зал, потрібно, перш за все, визначити яку функцію він буде виконувати, якою буде його практична мета:

  • Зменшити яскравість сонячного освітлення;
  • Для огорожі свого особистого простору;
  • Потрібен як фон для штор або портьєр;
  • Щоб приховати будівельні дефекти, невдалий або несвіжий ремонт;
  • Доповнення до загального образу кімнати;
  • Для створення затишної і домашньої атмосфери;
  • Щоб приховати не дуже гарний вигляд за вікном;
  • Візуально збільшити або зменшити кімнату;
  • Головний акцент в інтер'єрі кімнати, її декоративний елемент.

Після того як визначилися з метою, можна приступати до другого етапу - вибору карниза і штор.

Карниз - це важливо

Багато сперечаються про те, що варто вибирати першим - карниз або тюль з шторами. Відповідь - це потрібно робити разом. По-перше, виходячи з функціональності карниза - однорядний він або багаторядний, потрібно продумати, чи буде в залі тюль зі шторами або без них. А, по-друге, визначити спосіб кріплення карниза - стельовий або настінний.

Стельовий карниз візуально піднімає стелю, роблячи кімнату вище, а багаторядний підійде для експериментів з багатошаровістю. Також вибір карниза залежить від загального стилю інтер'єру - проста струна або круглий металевий добре впишуться в інтер'єр в стилі мінімалізм і хай-тек, а класичний дерев'яний - підійде практично до будь-якого типу вікон, і буде актуальний практично у всіх стилях. Але найпопулярніші, це комбіновані багаторядні карнизи. Вибираючи карниз, потрібно відразу планувати, яким чином на нього будуть кріпитися тюль і штори - за допомогою металевих або пластикових кілець, петель і зав'язок, гачків або шторної стрічки, або зовсім на люверсах.

вибираємо колір

Колір тюлю грає важливу роль в оформленні залу. Темні відтінки візуально зменшують приміщення, а світлі - збільшують, розширюють.

При виборі кольору тюлевих фіранок також потрібно враховувати колір і структуру оббивки м'яких меблів в залі, а також колір стін, тип і колір підлоги, килимів і килимків - повинна бути гармонія, всі деталі в інтер'єрі повинні перегукуватися між собою.

Класичний білий тюль в підлогу - завжди буде виглядати виграшно в будь-якому типі інтер'єру.

Жовтий і помаранчевий колір наповнять зал додатковим теплим світлом, особливо це актуально в місцях з низьким рівнем приміщеннях. А колір шампань додасть деякого шику

А колір шампань додасть деякого шику

Нова модна тенденція - це зелений тюль, який відтіняють гардини на кілька тонів темніше. Наймодніші відтінки - смарагдові, оливкові.

Наймодніші відтінки - смарагдові, оливкові

Холодні кольори: бузковий, сірий і синій дадуть відчуття свіжості і прохолоди.

Тюль з вплетеними золотими і сріблястими нитками, а також з глянсовою і блискучою поверхнею додасть кімнаті відчуття легкості і краси.

Кілька років тому з'явилися тюлі-хамелеони, які змінюють свій колір залежно від освітлення. Особливість їх у тому, що вони виконані з двох, часом дуже різних, квітів. Наприклад, червоний і жовтий, зелений і золотистий і т.д. Тому вибираючи їх для свого залу, потрібно розуміти, що вони будуть головним його декоративним елементом. Також як і тюль з фотодруком (монохромного або кольоровий) - малюнком-картиною.

Важливо, щоб при виборі тюлевих штор, ширина полотна з фотодруком відповідала ширині карниза, щоб не утворювати великої кількості складок, тому що малюнок буде виглядати змазано і неорганічно. Такий тюлевою завісу підійде в зал з однотонними шпалерами і спокійними тонами в загальному інтер'єрі, він візуально розширить простір.

Тюль і штори - як правильно поєднувати: варіанти для залу без штор

Зазвичай для залу вибирають тюль і штори в класичному стилі оформлення, який являє собою прості лінії, світлі тони. Також до цих пір популярні стилі бароко або рококо - показна розкіш: багатошаровий завісу різних фактур, драпірування, багато мережива, вишивка золотими нитками.

Але для сучасних будинків і квартир все частіше вибирають тюль і штори, дотримуючись стилю мінімалізм або хай-тек.

Якщо штори яскраві, строкаті, то тюль краще підібрати однотонну або з дрібним приглушеним малюнком. А якщо тюлеве полотно повісити поверх штор, то вийде дуже красива і оригінальна імітація просвічування.
Тюлі без штор у вітальні будуть виглядати дуже ефектно, а для того щоб захистити свій особистий простір можна скористатися жалюзі.

Як красиво повісити тюль в залі. сучасні тенденції

Вибрати тюль, штори і карниз - це ще не все, потрібно все красиво повісити.

Тюль до карнизу кріпиться за допомогою кілець і прищіпок - вони виконують і декоративну і функціональну роль. Найчастіше їх застосовують тоді, коли потрібен постійний доступ до вікна. Ще один популярний метод кріплення - кулиска. Для цього край полотна загинають і підшивають на таку ширину, щоб можна було протягнути карниз-струну або трубку. Недолік - тюль рухається дуже складно, але зате ідеальні, однакові складки можна зробити один раз і до наступного прання.

Недолік - тюль рухається дуже складно, але зате ідеальні, однакові складки можна зробити один раз і до наступного прання

Способи фіксації:

  • Декоративна фурнітура: кліпси і прищіпки, підхоплення і затискачі, декоративні шнури, атласні і капронові стрічки дозволять навіть найпростішу тюль перетворити на витвір мистецтва.
  • Петлі, пришиті до краю тюлю, можна декорувати мереживом, штучними квітами бісерними нитками.

Для того, щоб красиво повісити тюлевою завісу в залі, можна використовувати драпірування - односторонню, зустрічну або бантовими. Вона виконується або вручну, або за допомогою шторної стрічки, яка буває різного кольору, навіть з малюнком і різної ширини. Ручні складки міцніше і довговічніше. Чим легше тюлева тканина - тим більше можна робити складок драпірування, а щільна - навпаки.

У маленьких і низьких кімнатах краще не вішати тюль з ламбрекенами - вона візуально опускає стелі нижче
У маленьких і низьких кімнатах краще не вішати тюль з ламбрекенами - вона візуально опускає стелі нижче. Часто в сучасних інтер'єрах вішають тюль без штор, але тут потрібно враховувати, що він повинен перегукуватися з кольором стін - бути такого ж кольору, на кілька тонів світліше або темніше, або класичного білого. Можна експериментувати з багатошаровістю, складками, свагами, малюнками, ламбрекенами, додавати всілякі вставки, металізовані фрагменти.

Тюль - важлива деталь, на яку слід звернути увагу при оздобленні свого залу. Якщо в кімнаті немає чіткої концепції та стилю, якого бажано дотримуватися, то універсальними будуть тюлі пастельних відтінків м'якою фактури. Якщо вікна залу виходять на тіньову сторону - потрібно вибирати світлий тюль з хорошою здатністю пропускати світло, а для сонячної сторони краще підійде щільний непрозорий з великим малюнком. Для великої кімнати буде ідеальним багатошаровий тюль від стелі до підлоги, а для невеликої вузької - фіранки на вікно в залі краще вибрати короткі в горизонтальну смужку. Якщо вітальня переповнена меблями і дрібними деталями інтер'єру, то фіранки краще вибрати прості, однотонні. Головне при виборі тюлю в зал уникати надмірностей і строкатості.

Фотогалерея

У фотогалереї представлені 37 фото варіанту тюлевих штор.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: