Статьи

Карта пам'яті SD

У даній статті я б хотів поговорити ні про програми або комп'ютерах, а про картах пам'яті

У даній статті я б хотів поговорити ні про програми або комп'ютерах, а про картах пам'яті.

Практично кожен з нас щодня використовує карти пам'яті в своєму повсякденному житті і рано чи пізно йде в магазин для покупки нової карти пам'яті, але далеко не кожен знає яку карту пам'яті треба купити і як її правильно вибрати. Отже ...

Карта пам'яті (флеш-карта) - це мініатюрне електронний пристрій, який використовується для зберігання цифрової інформації.

Найголовніше гідність таких карт це маленький розмір, тому найчастіше карти пам'яті використовуються в переносних пристроях - цифрових фотоапаратах, мобільних телефонах, планшетах, ноутбуках, mp3-плеєрах, GPS-навігаторах, автомобільних реєстраторах і ін. Сьогодні вже важко знайти пристрій, який би не мало слота для карти пам'яті, хіба що якщо цього пристрою більше 10 років.

Багато хто вважає, що вибрати карту пам'яті дуже просто - достатньо піти в магазин і купити першу ліпшу карту, яка влаштовує нас за обсягом пам'яті. Але насправді все не так просто і цілком може виявитися, що куплена карта пам'яті не буде сприйматися вашим пристроєм або буде працювати зі збоями, тому перед покупкою краще трохи розібратися з типами, класами та іншими параметрами карт пам'яті.

Давайте спробуємо це зробити ...

Отже, карти пам'яті бувають різні, тому перш ніж купувати карту пам'яті, ви точно повинні розуміти, в якому конкретному пристрої вона буде використана і подивитися в інструкції до цього пристрою тип карти пам'яті, який для нього підходить. Найчастіше це стандарт SD, але цілком можливо, що для вашого пристрою потрібні карти іншого стандарту, наприклад, CF (Compact Flash), MMC (MultiMedia Card), xD-Picture Card, Memory Stick або ін.

Але в зв'язку з тим, що на сьогоднішній день найбільшого поширення набули все-таки карти стандарту SD (Secure Digital Memory Card - безпечні карти цифрової пам'яті) і саме вони використовуються в переважній більшості сучасних пристроїв, в даній статті ми будемо розглядати тільки SD карти.

Почнемо з самого простого ...

Форм-фактор карти пам'яті (габаритний розмір)

Найбільшими за розміром є звичайні карти SD (32х24 мм), які з'явилися на ринку першими і на той момент це був цілком прийнятний розмір.

Трохи меншими за розміром є карти miniSD (21.5х20 мм), які з'явилися пізніше і найчастіше використовувалися в mp3-плеєрах. Але останнім часом такі карти зустрічаються все рідше.

І найменші карти - microSD (11х15 мм) сьогодні використовуються повсюдно, тому що вони найбільш компактні і при цьому нічим вони не поступаються картам більшого розміру (ні швидкістю, ні обсягом):

І найменші карти - microSD (11х15 мм) сьогодні використовуються повсюдно, тому що  вони найбільш компактні і при цьому нічим вони не поступаються картам більшого розміру (ні швидкістю, ні обсягом):

Купуючи карту пам'яті, ви повинні точно знати який слот для карти пам'яті у вашому пристрої (великий середній або маленький), тому що SD і miniSD ви ніяк не втісніте в слот для карти microSD і навпаки - маленькі карти просто проваляться в слот більшого розміру.

До речі, в пристрій, призначений для роботи з великими SD картами, можна вставити карту меншого розміру. Для цього потрібно скористатися спеціальним перехідником (адаптером), який без проблем можна купити окремо, а найчастіше вони продаються разом з картою пам'яті.

Це, я думаю, зрозуміло, тому рухаємося далі.

Обсяг карти пам'яті (ємність)

Тут начебто все просто - чим більший об'єм пам'яті, тим більше на неї поміститься інформації і це звичайно краще, але природно - дорожче.

Проте, треба розуміти, що все знову ж таки залежить від того, в якому пристрої і для чого буде використовуватися карта пам'яті. Якщо це GPS-навігатор або електронна книга, то, швидше за все, немає сенсу купувати карту великого обсягу, а якщо це цифровий фотоапарат або відеокамера, то карта пам'яті з маленьким об'ємом пам'яті буде просто марна - на неї багато інформації не поміститься, т.к . найбільше місця завжди займає відео і фото.

Але при цьому (в залежності від розміру кадру по висоті / ширині і якості зйомки) підсумковий файл може займати більше або менше місця на карті пам'яті.

Припустимо, звичайна JPG фотографія може займати близько 3 Мб, а знімок в професійній камері в форматі RAW займає близько 30 Мб. Майте це теж на увазі.

А щоб легше уявити який обсяг карти пам'яті вам вибрати я приведу невелику таблицю, яка допоможе приблизно оцінити, скільки хвилин відео і кількість фото може поміститися на карти пам'яті різного об'єму:

Ємність карти (Гб)

Відео
в форматі MPEG-4 / H.264 Full HD

кількість фотокадрів
в форматі JPG розмір 3 Мб

Тип карти пам'яті (формат)

Існує безліч різновидів SD-карт:
SD, SDHC, SDXC, SDHC I, SDXC I, SDHC II, SDXC II.

SD - звичайна карта пам'яті, місткістю не більше 4 Гб.

SDHC (SD High Capacity - це карта великої місткості - до 32Гб).

SDXC (SD Extended Capacity - карта надвеликої місткості - до 2 Тб).

Якщо в кінці стоїть знак I або II це означає, що карта має підвищену швидкість обміну даними. Така карта має стандарт UHS (Ultra High Speed ​​- Ультрависока швидкість). Про це я розповім трохи нижче.

Але якщо ми купимо найдорожчу, швидкісну і об'ємну карту це абсолютно не означає, що наш пристрій її "побачить" - воно просто може бути несумісне з новим типом карти пам'яті, особливо якщо цей пристрій було випущено кілька років тому.

У той же час, якщо ваш пристрій сучасне і "розуміє" формат SDXC, то воно розпізнає і карти пам'яті з більш ранніми форматами (SDHC і SD).

З цієї причини ви знову ж повинні подивитися інструкцію до пристрою, щоб точно знати які карти воно підтримує, а які ні.

Клас карти пам'яті (швидкість)

При покупці карти пам'яті на її швидкість роботи більшість покупців просто не звертають уваги. Проте, швидкість читання-запису навіть більш важлива, ніж обсяг карти пам'яті.

Наприклад, на повільну карту пам'яті у нас не вийде записати відео хорошої якості (Full HD) - запис буде постійно обриватися. Якщо ж знімати серію фотокадрів (швидка зйомка) при маленькій швидкості карти пам'яті, то фотоапарат просто "зависне", тому що не буде встигати зберігати кадри.

Тому при покупці карти ми повинні вміти відрізняти швидку карту пам'яті від повільної, а зробити це можна, якщо звертати увагу на клас (2, 4, 6, 10 і т.д).

Цифра позначає клас на лицьовій стороні карти пам'яті зазвичай обведена буквою С (class):

Чим вище клас, тим карта пам'яті швидше, тому що клас безпосередньо вказує на швидкість роботи карти в Мб / с. Іншими словами - карта пам'яті 10-го класу може записувати зі швидкістю не менше ніж 10 Мб / с.

Таким чином, якщо ви збираєтеся знімати Full HD відео (коли камера знаходиться в стані постійного збереження потоку даних на карту пам'яті), то вам необхідна карта мінімум 6-го класу, а краще 10-го. Те ж саме можна рекомендувати і при зйомці серії фотокадрів або рухомих об'єктів.

Ну а для професіоналів вже будуть потрібні карти пам'яті з підвищеною швидкістю, які забезпечують швидкість від 50, а іноді і більше 300 Мб / с. Маркування цих карт інша - цифра позначає клас швидкості розташована не всередині літери С (як для звичайних карт), а всередині букви U (стандарт UHS):

Цифра 1, розташована всередині букви U позначає гарантовану мінімальну швидкість 10 Мб / с, а цифра 3 позначає, що швидкість запису не опуститься нижче 30 Мб / с.

А щоб покупець не заплутався у всіх цих премудростях, виробник іноді вказує на карті пам'яті обидва стандарти швидкості (1), іноді швидкість читання / запису (2), тип карти (3) і природно її обсяг (4):

А щоб покупець не заплутався у всіх цих премудростях, виробник іноді вказує на карті пам'яті обидва стандарти швидкості (1), іноді швидкість читання / запису (2), тип карти (3) і природно її обсяг (4):

От якось так!
Сподіваюся, що у мене вийшло доступно пояснити складності вибору SD-карт і тепер ви не допустите помилок під час покупки карти пам'яті для своїх пристроїв.

Ну а на закінчення статті хочу дати рекомендацію по вибору фірми виробника карт пам'яті - не варто купувати дешеві SD-карти від маловідомих виробників. Краще зверніть свою увагу на карти від фірм, які зарекомендували себе на ринку: Transcend, Kingston, Sandisk.

В цьому випадку правильніше буде один раз витратитися на гарну карту, яка прослужить роками, ніж нервувати через збої в роботі дешевої карти.

Рекомендую також подивитися відеоурок Форматування SD карти

https://chaynikam.net

Автор: Андрій Курганов

Дата публікації: 2016-03-21

Читайте також:

Є питання по статті? Задайте їх на форумі

Сподобалася стаття? Поділіться зі своїми друзями в соціалках:

Залиште свій коментар:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: