Історія фаленопсиса
епіфітний фаленопсис
Фаленопсис - це епіфітное рослина, що володіє надзвичайно гарними квітками, схожими на пурхають метеликів. Перший фаленопсис був виявлений в 1683 році Георгом Джозефом Кемел. Він назвав його Dove (Голуб). З якихось причин Карл Лінней залишив "голуба" без уваги, і рослина не потрапило в його роботу "Види рослин" (Species Plantarum). Тільки через півтора століття, в 1836 році Кумінг (Cuming) заново відкрив той же самий вид, який назвав Phalaenopsis aphrodite (Фаленопсис Афродіти). Таким чином, "голуб" поступився першістю відкриття фаленопсисов іншого виду.
Квітки фаленопсиса 'Афродіти' і фаленопсиса 'Велика біла губа'
Сталося це в 1752 році. Георг Еберхард Румбіхіус (Georg Eberhard Rumbihius) керівник голландської компанії Абoін (Aboin) на острові Ява, виявив нову рослину, що його їм Angraecum albummajus (Велика біла губа). У тому ж році шведський пастор Петер Осбек (Pehr Osbeck) знайшов таке ж рослина на маленькому острівці по сусідству з островом Тернате. Він послав висушений екземпляр Карлу Линнею, описав його в своїй роботі "Види рослин" під ім'ям Epidendrum amabilis (Епідентум чарівний). Той перший екземпляр рослини до сих пір зберігається в Гербарії Ліннея, у Асоціації Ліннея в Лондоні.
Пархаев нічні метелики
Зверніть увагу, що назв хоча і багато, але ні про яке фаленопсис немає й мови. Головна подія відбулася в 1825 році, коли Епідендрум чарівний виявив голландський ботанік Карл Блюм (CL Blume). Замилувавшись сутінковими джунглями, він прийняв орхідеї за нічних метеликів і назвав рослини Phalaenopsis amabilis (Фаленопсис чарівний). Назва Phalaenopsis походить від двох грецьких слів: phalanaia (метелик) і opsis (подібний), тобто "Подібний метелику". Чудова назва, здається, що навіть саме слово фаленопсис здатне до п польоту. Сьогодні цей "метелик" один з трьох національних квіток Індонезії.
Від королеви Вікторії до нашого часу
Поради по догляду за фаленопсис
- Фаленопсіси, як, втім, і всі квіти, люблять світло. Найкраще місце - східні і західні вікна. Фаленопсіси можуть цвісти і під люмінесцентними лампами.
- Полив рясний навесні і влітку, грунт повинен бути весь час вологою. Фаленопсіси воліють високу вологість повітря (60-80%), тому бажано щоденне зрошування.
- Фаленопсіси люблять жарку температуру: влітку 25-30ºС, а взимку і вночі 20 ° С; мінімальна температура 10 ºС. Зниження нічної температури до 13-14 ° С при одночасній сухості протягом декількох тижнів стимулює утворення нирок. Рослина підгодовують спеціальним добривом для орхідей.
- Добриво. Є рідке добриво спеціально для орхідей. Якщо їм поливати орхідею, то цвісти вона може навіть без перерви.
- Фаленопсіси погано переносять пересадку, тому їх пересаджують тільки тоді, коли коріння заповнять весь горщик. Зазвичай це трапляється один раз на два роки. Для посадки використовують субстрат з невеликих частинок, включають соснову кору, вугілля, мох сфагнум. Після пересадки фаленопсис не поливають максимум тиждень.
- Розмножуються фаленопсіси насінням. Можна також відокремити верхню частину з декількома країнами. У деяких видів на квітконосах утворюються дітки.