Статьи

Фаленопсис (Phalaenopsis)

  1. Історія фаленопсиса епіфітний фаленопсис Фаленопсис - це епіфітное рослина, що володіє надзвичайно...

Історія фаленопсиса

епіфітний фаленопсис
епіфітний фаленопсис

Фаленопсис - це епіфітное рослина, що володіє надзвичайно гарними квітками, схожими на пурхають метеликів. Перший фаленопсис був виявлений в 1683 році Георгом Джозефом Кемел. Він назвав його Dove (Голуб). З якихось причин Карл Лінней залишив "голуба" без уваги, і рослина не потрапило в його роботу "Види рослин" (Species Plantarum). Тільки через півтора століття, в 1836 році Кумінг (Cuming) заново відкрив той же самий вид, який назвав Phalaenopsis aphrodite (Фаленопсис Афродіти). Таким чином, "голуб" поступився першістю відкриття фаленопсисов іншого виду.

Квітки фаленопсиса 'Афродіти' і фаленопсиса 'Велика біла губа'
Квітки фаленопсиса 'Афродіти' і фаленопсиса 'Велика біла губа'

Сталося це в 1752 році. Георг Еберхард Румбіхіус (Georg Eberhard Rumbihius) керівник голландської компанії Абoін (Aboin) на острові Ява, виявив нову рослину, що його їм Angraecum albummajus (Велика біла губа). У тому ж році шведський пастор Петер Осбек (Pehr Osbeck) знайшов таке ж рослина на маленькому острівці по сусідству з островом Тернате. Він послав висушений екземпляр Карлу Линнею, описав його в своїй роботі "Види рослин" під ім'ям Epidendrum amabilis (Епідентум чарівний). Той перший екземпляр рослини до сих пір зберігається в Гербарії Ліннея, у Асоціації Ліннея в Лондоні.

Пархаев нічні метелики
Пархаев нічні метелики

Зверніть увагу, що назв хоча і багато, але ні про яке фаленопсис немає й мови. Головна подія відбулася в 1825 році, коли Епідендрум чарівний виявив голландський ботанік Карл Блюм (CL Blume). Замилувавшись сутінковими джунглями, він прийняв орхідеї за нічних метеликів і назвав рослини Phalaenopsis amabilis (Фаленопсис чарівний). Назва Phalaenopsis походить від двох грецьких слів: phalanaia (метелик) і opsis (подібний), тобто "Подібний метелику". Чудова назва, здається, що навіть саме слово фаленопсис здатне до п польоту. Сьогодні цей "метелик" один з трьох національних квіток Індонезії.

Від королеви Вікторії до нашого часу

У Вікторіанську епоху фаленопсис стає популярним рослиною, але є раритетом, - через труднощі пов'язаних з культивацією. Перевозити ж фаленопсіси було складно, так як більшість рослин не витримувало тривалого переїзду з тропічних країн в європейські квітники. В результаті популярність фаленопсиса пішла на спад. 1960 рік став поворотним пунктом в історії фаленопсиса. По-перше, значно прискорилася перевезення рослин з тропічних країн, по-друге, з'явилися нові технології вирощування рослин з насіння. І оскільки фаленопсіси прекрасно виростають і цвітуть в домашніх умовах, популярність цих рослин підскочила неймовірно.

Фаленопсіси в теплиці
Фаленопсіси в теплиці

Сьогодні з повною підставою можна стверджувати, що фаленопсис - найпоширеніші орхідеї. У цьому неважко переконатися, якщо поглянути на деякі цифри, а цифри, як відомо, річ уперта. Так ось, в період з 1983 по 1994 кількість рослин горщиків, проданих з голландського аукціону Aalsmeer (Аалсмір) збільшилася від 50 000 до 3 150 000. І якщо в 1983 році фаленопсіси займали лише 5% від всіх продажів, то в 1994 році продажі фаленопсиса займали 66% ринку. У той же час продаж інших орхідних впала. Розведенням фаленопсисов сьогодні займаються Китай, Німеччина, Японія, Тайвань, Голландія, Німеччина і США.

Крім нових гібридів, продовжують знаходити і нові види фаленопсис в природному середовищі. Так в 2004 році Дуврський цветоводчество представило Phalaenopsis malipoensis. Двома роками раніше він був виявлений в Малайзії, але громадськість побачила його тільки в 2004 році.

Поради по догляду за фаленопсис

  1. Фаленопсіси, як, втім, і всі квіти, люблять світло. Найкраще місце - східні і західні вікна. Фаленопсіси можуть цвісти і під люмінесцентними лампами.
  2. Полив рясний навесні і влітку, грунт повинен бути весь час вологою. Фаленопсіси воліють високу вологість повітря (60-80%), тому бажано щоденне зрошування.
  3. Фаленопсіси люблять жарку температуру: влітку 25-30ºС, а взимку і вночі 20 ° С; мінімальна температура 10 ºС. Зниження нічної температури до 13-14 ° С при одночасній сухості протягом декількох тижнів стимулює утворення нирок. Рослина підгодовують спеціальним добривом для орхідей.
  4. Добриво. Є рідке добриво спеціально для орхідей. Якщо їм поливати орхідею, то цвісти вона може навіть без перерви.
  5. Фаленопсіси погано переносять пересадку, тому їх пересаджують тільки тоді, коли коріння заповнять весь горщик. Зазвичай це трапляється один раз на два роки. Для посадки використовують субстрат з невеликих частинок, включають соснову кору, вугілля, мох сфагнум. Після пересадки фаленопсис не поливають максимум тиждень.
  6. Розмножуються фаленопсіси насінням. Можна також відокремити верхню частину з декількома країнами. У деяких видів на квітконосах утворюються дітки.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: