Статьи

Альбіноси, факти і вигадки.

  1. Альбінізм це результат прокляття.
  2. Частини тіла альбіносів корисні талісмани чорної магії.
  3. Альбіноси зустрічаються у всіх народів на Землі.
  4. Вбивство альбіносів заради частин тіла давня проблема.
  5. Можливо альбінізм, зіграв роль у виникненні білої раси.
  6. Альбінос стерильний.
  7. У альбіносів поганий зір.
  8. Альбіноси мають проблеми розумового розвитку.
  9. Існує аномалія протилежна альбінізм.
  10. Вироблення вітаміну D є проблемою для альбіносів.
  11. Шанси альбіноса померти від раку шкіри високі.


У новинах останнього десятиліття зустрічаються повідомлення про полювання на Африканських альбіносів заради частин тіла, які використовуються в ритуальній магії
У новинах останнього десятиліття зустрічаються повідомлення про полювання на Африканських альбіносів заради частин тіла, які використовуються в ритуальній магії. Тіла найчастіше, знаходять обезголовлені, без однієї мул декількох кінцівок. Іноді без внутрішніх органів. Причина, звичайно, чистісінька лженаука; можна з упевненістю заявити, що немає ніякої магічної користі в використанні частин тіла альбіносів, і це не кажучи про відібраної життя. Очевидно, є багато вигадок про альбіноса, в які вірять навіть ті, хто не вірить в усілякі магії.

Руки і ноги альбіносів улюблені об'єкти «докторів чаклунства», вони використовуються як талісмани і артефакти. Але і інші частини тіла «володіють» магічними властивостями. Наприклад, состріганіе волосся альбіноса в риболовецьку сітку повинно принести достаток. Приблизно п'ять альбіносів в рік вбивають за офіційною статистикою, але ця цифра ймовірно більше. Напевно більш страшно пережити атаку фанатика, який накидається на альбіноса і, відрубавши мачете кінцівку, абсолютно не турбується подальшою долею жертви. Це швидкі гроші. Кінцівка альбіноса в Танзанії, наприклад, може досягати вартості сорока середньорічних доходів. Продаж тіла альбіноса по частинах може досягати доходу 75 тис. Дол., Як повідомляє Танзанійська преса. На щастя, в останні роки вдалося покарати деяких винуватців та замовників цих злочинів. Іноді навіть через вищу міру, що трохи знизило небезпеку для альбіносів.

Але інша проблема Африканських альбіносів в тому, що майже всі вони з сімей, що розпалися. Коли африканець бачить білого новонародженого, він вважає, що це дитя зради від білої людини. Асоціація Альбіносів Кенії (The Albino Association) стверджує, що 90% альбіносів вирощені матерями - одинаками.

Існує чотири основних типи альбіносів і кілька підтипів, відповідно до різними генетичними дефектами. Всі вони успадковані від батьків через рецесивний ген ОСА; шанси появи дитини - альбіноса, при цьому 1: 4. Залежно від типу, альбінос може мати, всього лише, трохи світлішу шкіру. У більшості випадків задіяний фермент тирозинази, який відповідає за вироблення меланіну.

Найбільш крайня форма альбінізму, називається глазокожний альбінізм типу 1 (OCA1 або тирозиназа - причинний альбінізм), що проявляється в сиве волосся, білій шкірі, і червоні очі. Більшість міфів, які оточують альбіносів, випливають з випадків OCA1, вони засновані на марновірство і надходять, в основному, з Африканських країн. Ці міфи включають:

Альбінізм це результат прокляття.
Згвалтування жінки - альбіноса виліковує СНІД. Міф переважає в Зімбабве.
Альбінос передбачає майбутнє.
Альбінізм заразний.

Ну і звичайно ж:

Частини тіла альбіносів корисні талісмани чорної магії.

Але є ще факти і вигадки про альбіноса, які багато хто не знає. Розглянемо їх у порядку правда - вигадка:

Альбіноси зустрічаються у всіх народів на Землі.

Правда, хоча кількість залишається незбалансованим. Приблизно один з 17 тис. Людей має різну форму альбинизма, хоча оцінки різняться. У більшості куточків світу ця цифра менше. Мутація виникла в тропічній Африці і, подібно до всіх випадків мутації, переважає серед корінного населення. Найбільша кількість альбіносів в Танзанії і Бурунді, приблизно один на 15 тис. Населення. Цьому є два пояснення. По-перше, високий відсоток альбіносів говорить про підвищену ймовірність рецесивних ознак у обох батьків. По-друге, соціальний тиск змушує альбіносів утворювати групи, де шанси зустріти партнера-альбіноса і народження дитини - альбіноса значно зростають.

Вбивство альбіносів заради частин тіла давня проблема.

Неправда. Насправді, майже всі такі повідомлення надходять протягом останніх 20 років. Перший вирок за подібне вбивство винесено в 2009 році. Деякі дослідники вважають, що проблема, швидше за все старше, але цього немає доказів.

Можливо альбінізм, зіграв роль у виникненні білої раси.

Неправда. Причина альбинизма в мутації специфічного гена, але ця мутація відсутня у не альбіносів білої раси. Ми маємо підтвердження, що змішані шлюби темношкірого з білим не мають відношення до альбінізм серед темношкірих і альбінізм не пов'язаний з появою властивостей білої раси. Більш того, ми знаємо, що раси самі по собі не існують генетично. Немає необхідності дивитися на геном людини, щоб назвати його расу. Замість цього люди успадкують ознаки, які переважають в їх популяції, такі як колір шкіри, тип волосся, форма очей, обличчя і носа.

Альбінос стерильний.

Неправда. Альбінізм не впливає на репродуктивну функцію, але цей міф на подив, широко відомий. Якщо ви наберете в пошуку «альбінос стерильний», переконайтеся, наскільки багато людей обговорюють це на повному серйозі. Наводяться навіть міркування, що в тваринному світі самець стерильний частіше самки. Немає ніякого зв'язку альбинизма і стерильності, автор не зміг знайти джерело цього міфу. Найчастіше, такі міфи породжує безглузда підміна освіти вигадками.

У альбіносів поганий зір.

Правда. Майже всі люди, будь-якої форми альбінізму мають проблеми зору. Іноді досить серйозні. Відсутність пігменту зіниці або його нестача призводить до різних дефектів зору. Багато з цих проблем непросто виправити, тому альбіносів вважають майже незрячими. І хоча альбіноси обходять перешкоди, багато хто з них не можуть управляти транспортом.

Альбіноси мають проблеми розумового розвитку.

Правда, але тільки з причини поганого зору і соціального тиску. Якщо ви погано бачите написане на шкільній дошці або змушені відвідувати спеціальну школу, академічні труднощі не змусять чекати. У багатьох країнах, що розвиваються альбіносів вважають розумово відсталими. Зовсім ні але, завдяки озвученим вище проблем, альбіноси відстають у розвитку.

Існує аномалія протилежна альбінізм.

Правда. Якщо альбінізм це відсутність пігменту, меланизм це надзвичайно високий рівень темного пігменту. Два важливих зауваження: Якщо серед тварин меланизм помітний і відомий, то серед людей він практично невидимий. І друге, меланизм, подібно альбінізм, не єдиний фактор, а набір пов'язаних характеристик. Ви не помічаєте темних Кавказців, але можна помітити людину з нерівномірною пігментацією шкіри. При цьому пігментація може бути і на окремих внутрішніх органах.


Інша справа тварини
Інша справа тварини. Існують вугільно - чорні змії, леви, пінгвіни, білки, які виділяються на тлі інших особин. Існує й інший вид незвичайної пігментації, амеланізм, при якому відсутня меланін, але є інші світлі кольори. Ви не знайдете людей або ссавців з амеланізмом тому, що ссавці виробляють тільки меланін. У зоопарках є жовті пітони, наприклад, які помилково називають альбіноса. Жовтий пітон не є альбіносом, інакше він був би білим. Птахи можуть мати яскраво - червоний або жовтий дзьоб завдяки пігменту каротиноїдів.

Вироблення вітаміну D є проблемою для альбіносів.

Неправда. Альбіноси відмінно виробляють вітамін D, його синтез може бути в п'ять разів швидше, ніж у чорношкірого. Вітамін D виробляється шкірою, завдяки енергії ультрафіолету, який хімічно трансформує, отриманий з їжею, 7 - дегідрохолестірол в кальциферол, широко відомий як вітамін D. За іронічним протиріччя поширеним думкам, це якість альбіносів безцінне при вагітності, коли потреба в кальції особливо висока.

Шанси альбіноса померти від раку шкіри високі.

Правда. Шокуюча, але правда. Погляньте на витримку з журналу «Дерматологічна Клініка» (Dermatologic Clinics) 2011 року:

«Дослідження альбіносів в Танзанії показало, що 100% мають пошкодження шкіри на першому році життя. Прогресуючі симптоми раку спостерігалися у 50% альбіносів у віці від 20 до 30 років. Один випадок раку шкіри у 9 річної дитини. Дослідження в Нігерії не виявили альбіносів старше 20 років вільних від субклінічного злоякісного пошкодження шкіри. У 1980-х роках менше 10% альбіносів, які живуть навколо Дар-ес-Саламі, були старше 30 років. У Танзанії, як очікується, досягне 40-річного віку менше 2% альбіносів. »

На щастя, в останні роки ситуація рішуче покращилася завдяки засобам захисту шкіри від сонячних променів і поширенню знань.

Переслідування альбіносів і їх відділення від суспільства досягло свого піку і має тенденції до зниження. Присутність місій допомоги альбіноса в Африці значно зросла і дає позитивний результат.
Альбінізм несе риси, які вважаються привабливими серед білошкірого населення планети. Світлі або блакитні очі, світла шкіра, світле або біле волосся, можуть бути для деяких ідеалом. Будемо сподіватися, що доброзичливе ставлення до альбіноса буде рости в регіонах, які вважають це дефектом або витонченим прокляттям.

Перекладено з дозволу автора Brian Dunning. Copyrighted by Skeptoid Media

Прочитати в оригіналі

Переклад Володимир Максименко 2013-2014

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: