У Малаві спостерігається різке зростання числа вбивств людей з альбінізму, йдеться в звіті «Міжнародної Амністії», опублікованому 7 червня. /epochtimes.ru/
Згідно зі звітом, альбіносів убивають, щоб використовувати частини їх тіла в ритуалах. Тільки в квітні цього року вбито чотири дорослих людини і дитина.
«Влада Малаві не можуть захистити їх, кидаючи цю групу населення на милість кримінальних банд, які полюють на альбіносів», - каже Депрозе Мучена, директор південноафриканського філії «Міжнародної Амністії».
Кістки альбіносів продають знахарів в Малаві і Мозамбіку, пише правозахисна організація. Вони готують з них магічні еліксири, які нібито притягують гроші і удачу. Місцеві жителі також вірять, що в кістках альбіносів міститься золото.
Число убитих альбіносів, можливо, вище, тому що про багатьох вбивствах в сільській місцевості не повідомляють. Крім того, місцева влада не ведуть окремої статистики по злочинам проти альбіносів.

Дитина-альбінос з батьками, Мачінга, 17 квітня 2015 р.Фото: Gianluigi Guercia / AFP / Getty Images
Згідно зі звітом, найбільш вразливі жертви -діти і жінки-альбіноси. Іноді на них полюють близькі родичі.
У квітні був убитий дитина, якого забрали з дому, коли мати спала. Шматочки його черепа, зуби і шматки одягу знайшли кілька днів по тому на сусідньому пагорбі. П'ятеро людей, включаючи батька, заарештовані за підозрою в причетності до вбивства, повідомляє Міжнародна Амністія.
В іншому випадку родич сказав 21-річній жінці-альбіноса, що знайшов для неї роботу в іншому районі. Її вбили ударом ножа в груди, кінцівки відрізали. У квітні селяни знайшли її тіло. За підозрою в причетності до вбивства затримали 10 осіб, включаючи її родича.
Багато альбіноси вважаються зниклими без вести, включаючи 2-річного хлопчика, якого викрали у матері в січні 2015 р
«Ми хвилюємося, бо не знаємо, де Іблах, або де його могила, - каже його двоюрідна бабуся. - Ми хочемо знати правду ».
Згідно зі звітом, навіть вже померлі альбіноси - бажаний видобуток. Відомо про 39 випадках ексгумації тіл людей, які страждають від альбінізму, повідомляє влада Малаві. Але «Міжнародна Амністія» вважає, що в деяких цих випадках мова йшла про вбивства, а не розкрадання могил.
Влада зафіксували 69 випадків насильства проти людей з альбінізму, починаючи з листопада 2014 р
«Міжнародна Амністія» виявила, що у поліції Малаві не вистачає необхідних навичок для розслідування справ, пов'язаних з альбіноса. Є побоювання, що деякі офіцери теж вірять в ці забобони. В результаті вони не належать до таких кримінальних справах серйозно.
Дороті МАУЗЕ, 22-річна Малавійська жінка-альбінос, працює вдома, 17 квітня 2015 р.Фото: Gianluigi Guercia / AFP / Getty Images
У Малаві від 7000 до 10 000 альбіносів, багато хто з них живуть в постійному страху.
Альбіноси в країні піддаються дискримінації, словесним нападкам, стикаються з труднощами в отриманні освіти, згідно зі звітом.
Багато африканських альбіноси вмирають від раку шкіри , Тому що їм недоступні такі профілактичні засоби, як сонцезахисний крем, і інформація про хворобу.
Жінок з альбінізму називають мачілітсо », що означає« ліки », тому що багато хто вірить, що секс з альбіносом виліковує СНІД.
«Коли я була маленькою, я думала, мені все під силу. Тепер я відчуваю себе вразливою, - ділиться жінка-альбінос, - я побоююся приймати допомогу від незнайомців. Після 17:30 я повинна йти додому. Я не відчуваю себе в безпеці на вулицях ».
Один альбінос розповів співробітникам «Міжнародної Амністії»: «Люди відкрито говорили мені, що продадуть мене. Одного разу мені сказали, що я стою 6 мільйонів малавійських квачів ($ 10 000). Мені було гірко від того, що на мене наклеїли цінник ».
«Міжнародна Амністія» закликала владу адекватно реагувати на насильство проти альбіносів.
«Уряд Малаві має перестати ховати голову в пісок і вдавати, що це проблема розсмокчеться сама собою, - каже Мучена. - Обов'язок поліції - захищати від насильства всіх громадян. Нездатність розслідувати злочини проти альбіносів створює атмосферу безкарності. В результаті вбивства тривають ».
Версія англійською