Статьи

Українські VIPи тепер економлять на моді

ФОТО: Тиждень української моди: спідниці з м'яса і сумки з ребер

Після завершення ювілейної, вже 25-ою за рахунком, Українського тижня моди виявилися дві тенденції. Перша - багато vip-клієнти вже відмовляються підтримувати "вітчізняного товаровиробників", тобто купувати речі у наших дизайнерів. Друга - профі від моди мимоволі починають одягати в ексклюзиви ... периферію. Тепер по порядку.

ФОТО: Сумська вийшла на подіум в шоломі, а моделі - в яблуках

Не дорахувався віпів. Саме так. Якщо раніше на показах в перших рядах обов'язково можна було побачити співачку Надію Грановську, дружину політика Марину Кінах, спортсменок Яну Клочкову, Катерину Серебянскую і багатьох інших, то нині тиждень моди пройшов без них. А з тих, хто був, ми, опитавши кілька десятків знаменитостей, майже не знайшли таких, хто реально щось купив. Хоча багато хто помічав, що дещо для себе все ж доглянули (див. Інфографіку), але по якихось обставин ще не зробили покупки. Хоча ще навесні знаменитості захлинаючись розповідали "Сегодня", що і за скільки придбали тоді на тижні моди. Тепер же зірки зізнавалися, що речі наших дизайнерів для них одноманітні або дороги, однак, на нашу пропозицію купити собі щось на розпродажах попередніх колекцій (такі проводилися в холі виставкового центру, де йшли покази), знаменитості відмахувалися - нічого там дивитися. А в той же час адміністратори, відповідальні за продаж, говорили відвідувачам: "Тут можна купити речі вдвічі дешевше, ніж у фірмовому бутику". Наприклад, сукні, від Олени Даць - від 700 грн., А кожушки - в межах 2000 грн.

ФОТО: "Ukrainian Fashion Week-2009": моделей випустили з битами і золотом на грудях

ЗАКРИЛИ БУТІКИ. Хоч дизайнери і заявляють, що ціни скидати не збираються, але криза так чи інакше вніс свої корективи. Так, Вікторію Гресь обурило запитання про клієнтів, заради яких в день презентації нової колекції можна було б продовжити роботу фірмового бутика. Саме так роблять під час модних тижнів у багатьох країнах, щоб народ міг відразу ж після перегляду купити вбрання: "Та що ви говорите! Ми в Україні живемо, в країні третього світу ... Запитайте у будь-якого дизайнера, стоять до них черги чи ні ? Ніколи! " Втім, настільки бурхлива реакція Гресь зрозуміла: їй довелося закрити свій бутик в центрі Києва через орендної плати, яку вона не змогла потягнути через зменшення потоку клієнтів. При тому, що в числі клієнтів Вікторії - багато політиків і артисти, наприклад, нардеп від НУНС Ірина Геращенко, співачки Тіна Кароль і Надія Грановська ...

ФОТО: Віпи прийшли на Український тиждень моди

Оксана Караванська також була змушена закрити свій магазин, що розташовувався на Хрещатику, де, здавалося б, роблять шопінг предостатньо покупців. Але причина та ж: покупці заходять менше, а орендну плату, навіть з огляду на її зниження через кризу ($ 960-2400 за кв. Метр в рік замість докризової ціни - до 3,2 тисяч євро за кв. Метр в рік на оренду торгових площ в центрі столиці) ніхто не відміняв. Втім, Караванська вирішила активніше освоювати ринки в регіонах. В її найближчих планах - відкриття бутика в Дніпропетровську. Місто досить великий, щоб з'явилися постійні клієнти, а орендна плата в рази менше, ніж в столиці. Не все гаразд і у ще одного маститого дизайнера Ірини Каравай. Пропрацювавши всього сезон з популярною мережею магазинів, вона була змушена призупинити співробітництво, як і кілька інших своїх проектів. "На жаль, але через кризу багато довелося заморозити, сподіваюся, це тимчасово", - зізналася нам Ірина після закінчення показу своєї нової колекції. Її колега Анна Бублик перенесла відкриття власної фабрики з цього на 2010 рік. Правда, цього літа модельєр зуміла відкрити бутик anna bublik в центрі Дніпропетровська. У той же час на наше запитання, знижували вони ціни в зв'язку з кризою, практично всі дизайнери відповідали "ні". При цьому знаменитості на те ж питання відповідали: їм дизайнери продають речі, роблячи великі - аж до 50% - знижки, багато речей дарують або дають в кредит.

НІКОМУ ПРОДАВАТИ. Один із співвласників Українського тижня моди Олександр Соколовський на наше запитання, чому не все так гладко у наших дизайнерів, відповів, що головна причина в невмінні себе продати: "В Україні немає хороших фахівців, які б могли правильно отрекламировать дизайнера і розкрутити його з точки зору бренду і створення роздробу. Наша мода залишиться на тому ж рівні, поки українські модельєри не почнуть відкривати власні бутики в великій кількості, поки не знайдуть людей, які будуть грамотно займатися поширенням їхнього товару. Зараз дизайнери займаються цим самі ". При цьому Соколовський каже, що особисто активно звертається до українських дизайнерів: "Шию на замовлення. Дуже задоволений співпрацею з Андре Таном. Із задоволенням ношу речі Наташі Каменської та Олександра Гапчука. А в Олексія Залевського замовив собі кілька костюмів".

Андре Тан залишається на плаву завдяки новим проектам - формі для школярів і нарядам для Куриленко

Кого з модельєрів майже не зачепила криза, так це Тана. Дизайнер вчасно "вистрілив" зі своїм проектом "Модна шкільна форма", запропонувавши сучасним школярам свій варіант, який опинився вдалим. Також йому пощастило укласти контракт з Голлівудом на створення серії нарядів для Ольги Куриленко (дівчина агента 007 з останнього фільму про Джеймса Бонда). За словами дизайнера, він "буде одягати Ольгу в чотирьох її подальших фільмах". Залишилася на плаву і Лілія Пустовіт завдяки таким її клієнтам, як дружина президента України Катерина Чумаченко, дочка Віктора Ющенка - Віталіна, дружини політиків Юлія Павленко та Анастасія Катеринчук, сім'я співачки Софії Ротару .., а також співпраці з лондонським і токійським Dover Street Market, і продажу її колекцій не тільки в Україні, а й за кордоном. А Ользі Громової вдалося підписати 3-річний контракт з одним з найбільш авторитетних шоу-румів Америки "Nexus" на просування одягу під маркою "Gromova Design" в США, Канаді та Латинській Америці.

Світлана Ротару-Євдокименко

"Пригледіла собі синє і бежеву сукні від Лілії Пустовіт. Приблизно кожне з них коштує 7 тисяч гривень"

Ольга Сумська

"Я нічого не змогла підібрати для себе, але без новинок не залишилася - плаття, в якому я виходила на подіум, мені подарували"

Світлана Лобода

"У Літковської бачила кофту, що перетворюється в шарф. Напевно, куплю її трохи пізніше і по знижці, так як ми з Лілею - давні подруги"

Ірина Бережна

"Мені дуже сподобалася курточка від Ірини Каравай, вона в моєму стилі, можливо, і куплю. Тільки поки все колись"

ЛИТОВЧЕНКО перешивати, ЦИМБАЛЮК їздить ЗА КОРДОН

Телеведуча Інна Цимбалюк зізналася нам, що стежить за творчістю українських модельєрів, але речі частіше купує не в Україні: "На жаль, але у нас я відзначила падіння ідей, а за кордоном, якщо це не брендові речі, можна знайти наряди за цілком прийнятною ціною" . Дружина футболіста Олександра Шовковського Ольга Альонова хоча і сказала, що пригледіла собі пару суконь з колекції Пустовіт, зізналася, що і собі, і чоловікові речі, в основному, буде купувати також на Заході: "У Саші нестандартна фігура, і йому підходять костюми тільки двох зарубіжних марок, а у нас нічого не підібрати ". Син Софії Ротару Руслан Євдокименко-Ротару розповів нам, що серед його речей є костюми від наших дизайнерів: "Але найчастіше це подаровані мені речі, а так я купую одяг за кордоном. Знаю, що там знайду хороші взуття, зручні джинси і куртку" . Актор Віталій Борисюк також вважає за краще вибирати одяг за кордоном: "Мені подобається стиль гранж (важка взуття," військові "штани, куртки-косухи). А в Україні він представлений досить посередньо. А то, що є - на порядок дорожче. Та й по якості незрівнянно ". А світська левиця Влада Прокаєва (Литовченко) хоч і не перестала робити покупки в українських дизайнерів, зізналася, що тепер намагається більше купувати речі не з останніх колекцій: "Купую, а потім часто что¬-то перешиваю або роблю комбінації з колишніх речей і нових аксесуарів ".

Немужские ОСОБА ЧОЛОВІЧИЙ МОДИ

Головний недолік 25-го Тижня української моди - все той же, що і на попередніх фешн: відсутність чоловічих колекцій. По суті справи, в цьому напрямку повноцінно працює тільки один дизайнер - Серж Смолін (IDOL), який шиє для багатьох чоловіків вітчизняного шоу-бізу (Валерій Харчишин з "Другої ріки", група "Авіатор" в повному складі). А от всі інші ... відверто ігнорують сильну половину людства, лише зрідка розбавляючи свої колекції парочкою "чоловічих" робіт. Так, Андре Тан пропонує модникам носити фривольні жилетки і піджачки з художньо обірваними рукавами. Модельєр Едуард Насиров також порахував рукава непотрібним елементом в одязі, і "відсік" їх від своїх плащів, додавши в якості бонусу нашийник, який глядачі назвали "приманкою для фанатів садо-мазо". А Оксана Караванська вважає, що для чоловіка краще футболки з глибинним мереживним декольте просто бути не може. Втім, пропонує вона і светр грубої "рибальського" в'язки з кокетливим шкіряним коміром. Але, мабуть, в черговий раз переплюнув всіх епатажний Олексій Залевський, який запропонував народити джентльменів в напівпрозорі блузки, "британські" жилетки, картаті штанці, циліндри та спідниці. В руки цим "мачо" дизайнер дбайливо дав бейсбольні біти, мабуть, щоб відбиватися від настирливих прихильниць.

Варіант садо-мазо від Насирова

Втім, більш-менш прийнятний для нормальних чоловіків речі запропонувала Олена Голець. Головний упор модельєр зробила на елегантних костюмах (кольори - від блакитного і жовтого, до бордового і сірого). Для тих же, хто не переварює носити влітку костюми, створені стильні бриджі, в яких і на роботі не соромно показатися, і на пляжі. Шкода, що це була не повноцінна колекція для чоловіків, а лише з десяток моделей.

Актор Віталій Борисюк вважає, що в нашій країні вкрай убогий вибір чоловічого одягу від українських дизайнерів, що вже встигло теж стати тенденцією. "Якщо у нас навіть щось і створюють, то розраховане все це на юнаків субтильний конструкції, ну аж ніяк не на мій 58-й розмір", - поскаржився він "Сегодня". А його колега Олексій Вертинський зізнався нам, що вже змирився з немужские особою вітчизняної моди і навіть навчився отримувати від цього користь: "Трапляються деякі жіночі моделі, які ідеально підходять чоловікам. Залишається тільки блискавку і гудзики на іншу сторону перешити. Ось і я, буває , прошу свою подругу Вікторію Гресь склепати для мене який-небудь вигадливий піджак, який спочатку був пошитий для дам ".

БУДУТЬ У МОДІ: невагомість ТКАНИНИ, ПРИЧЕСКИ Бабетта І ФАНТАСТИЧНІ КОЛЬОРУ

Як завжди, українські модельєри продемонстрували повну різноголосицю в своїх прогнозах щодо того, що буде актуально навесні і влітку 2010 року. Наприклад, Лариса Лобанова вважає, що в фаворі будуть яскраві (але не кислотні) кольору: блакитний, смарагдовий, жовтий. А ось Едуард Насиров, навпаки, віддає перевагу класичному сірому, пісочного і білому.

На човниках - в зелену весну

Олена Даць також пропонує наряди переважно світлих відтінків, підкреслюючи їх класичними туфлями-човниками некласичних для взуття квітів: оранжевого і зеленого. Також модним писком стануть яскраві фотопрінти на одязі. Тематика будь-яка: від африканських мотивів до соковитої зелені ліси. Одностайність більшість модельєрів проявили лише у виборі тканин: багато шовку, крепдешину і шифону. Мовляв, весна - це перш за все невагомість і легкість. Інші ж бачать майбутнє за коротенькими курточки і плащами зі шкіри.

Саквояжі змінять торби

Аксесуарів ж на прийдешній сезон запропонували на диво мало: на зміну містким жіночим сумочок-торба прийдуть невеликі елегантні саквояжі, як прикраси - нитки штучних перлів. Голови модниць прикрасять широкополі капелюхи в стилі ретро. З зачісок - скромно розпущене по плечах волосся, а також Бабетти - акуратно збиті і скуйовджені локони.

"ЩОРАЗУ одно и то же"

Світський лев і бізнесмен Валід Арфуш зізнався, що для нього Ukrainian Fashion Week не представляє особливого інтересу і він не вважає за потрібне відвідувати модні покази через їх ... одноманітності. "У цьому році взагалі не відвідував Тиждень моди. Пам'ятаю, що було на показах в минулий раз, і думаю, нічого сильно не змінилося, наряди практично одні і ті ж, - розповів" Сегодня "Валід. - Для мене навіть дивно, що українська мода з її розвитком взагалі існує. Українські дизайнери продають свої речі якось підпільно, у нас не розвинені в Києві мережі їх брендових бутіків. Звичайно, в моєму гардеробі є якісь речі, подаровані нашими модельєрами, але далі гардероба вони не виходять. А шопінг роблю виключно в Європі, купуючи розкручені бренд ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Запитайте у будь-якого дизайнера, стоять до них черги чи ні ?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: