Статьи

Різдво в Англії

  1. Трішки історії
  2. Підготовка до торжества
  3. свічки
  4. дзвін дзвіночків
  5. Різдва без ялинки не бувати
  6. Гілка омели і інша рослинність
  7. Різдвяне поліно
  8. Що подають до столу?
  9. Панчохи і Санта Клаус
  10. Крістінгл і карамельна тростину
  11. Як в Англії святкують Різдво
  12. різдвяні розпродажі

Якщо ви чули про Англію як про сиром, похмурому, дощовому і смутному місці, то вам варто відвідати цю державу в розпал різдвяних свят Якщо ви чули про Англію як про сиром, похмурому, дощовому і смутному місці, то вам варто відвідати цю державу в розпал різдвяних свят. Воно стає справжньою країною чудес. Англійці з манірних і практичних перетворюються в щедрих і веселих, святковий настрій панує в кожному будинку, і навіть погода намагається підіграти людям - як правило, 24 і 25 грудня тримається невеликий морозець і пролітають пухнасті пластівці снігу. Святкування Різдва в Англії - це справжня казка, пов'язана з цікавими звичаями, традиціями, історією.

Трішки історії

Історія Різдва в Англії сягає своїм корінням в далеке-далеке минуле. Перші письмові згадки про те, що свято відзначали 25 грудня, відносяться до 336 року нашої ери. В цей час в Римі правил перший християнський імператор Костянтин. Ніхто точно не знає, коли народився Христос. Ця дата оскаржується багатьма, вона неоднозначна. Але все ж ми знаємо, коли відзначають Різдво в Англії. Число 25, ймовірно, ще в давнину вибрали з-за зимового фестивалю в Римі під назвою «Сатурналія». Це що стосується історії свята в цілому. А ось Августин Кентерберійський - це та людина, яка має пряме відношення до торжества в Англії. 25 грудня 597 року він прибув в Кент і посприяв тому, що в християнство звернулося багато людей. Історія Різдва в Англії розповідає нам ще й про те, що традиція дарувати презенти з'явилася у Великобританії в Вікторіанську епоху (друга половина 19-го століття). До цього їх підносили лише на свято Богоявлення і на Новий рік.

Підготовка до торжества

Як в Англії святкують Різдво, які є традиції і символи, ми розглянемо нижче. Для початку слід сказати, що офіційна підготовка (Advent) починається за місяць до основного свята. В цей передріздвяний піст ви можете почути від кожного жителя фразу: "Have a Happy Holiday Season", що дослівно перекладається як «Щасливого святкового сезону». Таке привітання саме говорить, що Різдво в Англії - це справа не одного і не двох днів. Наприклад, у багатьох сім'ях заздалегідь виготовляють так звані адвент-календарі. Виріб складається з 24-х "днів", за кожним ховається маленькі дверцята, а там знаходиться невеликий віршик, присвячений святу. Щодня можна відкривати тільки ту дверку, яка відповідають поточній даті. Такі символи Різдва в Англії дуже подобаються дітям - вони із задоволенням ведуть відлік до самого яскравого і незабутнього свята. У цей період також прикрашаються будинки, виготовляються інші атрибути для майбутнього заходу. Однак давайте про все по порядку.

свічки

Багато символи Різдва в Англії виготовляються і застосовуються не 25 грудня, а саме під час офіційної підготовки. Те ж саме відноситься і до віденкам зі свічками. Сам виріб виконують з ялівцю і вставляють в нього по колу 4 свічки - 3 фіолетові і 1 рожеву. Найперша з них запалюється ще за 4 тижні безпосередньо до свята. Кожне наступне неділю в будинках запалюють по одній фіолетовою свічці - символі літургійного відтінку поста. Рожеву дозволено привести в дію лише на третю неділю. Це символ того, що скоро відбудеться радісний прихід Христа в цей світ. А ось 25 грудня вінок «очолює» п'ята свічка - біла. Сталося те, чого всі так довго чекали. Як ми бачимо, люди заздалегідь готуються до свята, вони з благоговінням чекають такий день, як Різдво в Англії. Фото, розміщені в нашій статті, дозволять вам відчути всю ту надзвичайну атмосферу, яка панує не тільки в кожному будинку, але і в душі кожної людини.

дзвін дзвіночків

Ви коли-небудь замислювалися, чому двері багатьох будинків прикрашають вінками або виробами з дзвіночками? Різдво в Англії неможливо без цього атрибута. Традиція ця пішла ще з язичницьких свят зими. У той час вважали, що коли приходить зима, то вмирають Сонце і Земля, а замість них приходить і намагається панувати злий дух. Щоб відігнати його, необхідно було видавати будь-які гучні звуки - кричати, співати, просто шуміти. Багато подібні традиції Різдва в Англії сильні і сьогодні. Ось тільки дзвоном дзвіночків сьогодні знаменують Народження Христа. Звичай є не тільки в Англії, але саме тут він символізує вітання Христа і дзвін по загиблому дияволу.

Різдва без ялинки не бувати

Традиції Різдва в Англії з'являлися протягом багатьох років. Наприклад, перша ялинка була встановлена в якості символу свята тут ще в 30-х роках 19-го століття. А справжню популярність даний звичай придбав в 1841 році, коли в якості подарунка дітям розкішну ялинку піднесли принц Альберт і королева Вікторія. Сьогодні її встановлюють практично в кожному будинку, а вершину вінчають срібною зіркою або феєю. До речі, тут існує досить цікава прикмета - рівно через 12 днів після Різдва все іграшки, гірлянди, декорації слід заховати до настання наступних свят, в іншому ж випадку рік обіцяє суцільні невдачі.

Гілка омели і інша рослинність

Те, як прекрасно виглядають ці атрибути, продемонструють вам картинки. Різдво в Англії незмінно пов'язане з прикрасою будинку гілочками гостролистий, плюща та інше. Це символізує волю людини, його прагнення триматися за Всевишнього для отримання сил і підтримки. А гілочки омели розвішують, як правило, в дверних отворах. Є традиція, згідно з якою чоловік і жінка, зустрівшись під такою рослинністю, повинні поцілуватися. Крім цього, символ має і містичні властивості. Вважається, що такі прикраси виганяють всю нечисть і приносять у дім щастя.

Різдвяне поліно

Його використовували ще за багато років до появи ялинки. Готували таке поліно за рік до свята. У лісі вибирали велике дерево, спилювали його, прибирали гілки і залишали так лежати весь рік. На Різдво лише глава сім'ї мав право занести поліно, вирубане з цього дерева, в будинок. Тепер до нього необхідно було ставитися дуже дбайливо і уважно. Поліно поливали вином, медом, обсипали зерном. Потім кидали у вогнище і підпалювали. Деревина повинна була горіти 12 ночей і днів. Вважалося, що утворилася зола володіла чарівними властивостями - захищала від нечисті, лікувала від хвороб. Її носили в мішечках на шиї, розсипали по території свого будинку. Сьогодні в Англії таке поліно замінила товста свічка. Чим більше іскор від неї побачить глава сім'ї, тим щасливіше буде рік.

Що подають до столу?

Святкова вечеря в колі сім'ї - це кульмінація всього торжества. Щоб мати більше уявлень про цей момент, погляньте на картинки. Різдво в Англії - це обов'язково багатий стіл, адже яким він буде - таким буде і весь рік. У цей день тут подають особливий різдвяний хліб, спечений за унікальними рецептами. Його прикрашають зеленню і ритуальними візерунками. А коли виріб розрізають на частини, то не тільки всі присутні повинні покуштувати ласощі, але і жебраки, яким потім віддають добру пайку хліба, і пташки, і домашні тварини. У такому виробі запікають гудзик, кільце, зерна бобових, а потім ворожать. Дісталося в шматочку кільце - до заміжжя, гудзик - до злиднів, боби - до успіху і щастя. Різдво в Англії - це обов'язково запечена індичка з овочами і пудинг. В останній додають цукати, сухофрукти, а перед подачею всім присутнім обливають коньяком або ромом і підпалюють. Видовище ще те! Якщо ви коли-небудь зустрінете Різдво в Англії, фото обов'язково збережіть, щоб розповісти потім всім про таких славних і незвичайних традиціях.

Панчохи і Санта Клаус

Коли ввели християнство, традиція дарувати подарунки в цей день асоціювалася з підношенням дарів маленькому Ісусу магами Сходу. Саме тому презенти готують найчастіше для дітей. А розносить їх малюкам добрий і червонощокий Санта Клаус - дідусь з білою бородою, в червоній високій шапці і такого ж кольору шубі. У Святвечір діти розвішують панчохи або шкарпетки над каміном, а натомість обов'язково залишають для «різдвяного діда» пиріг, молоко, печиво, а для оленя з його упряжки - морквину. Інакше ніяких подарунків не бачити!

Крістінгл і карамельна тростину

Крістінгл - це традиційне виріб до Різдва не тільки в Англії, але і у всій Великобританії. Назва перекладається як «Світло Христа». Для створення такого атрибута беруть апельсин (тобто круглий світ), вичищають серединку, ставлять туди свічку (вона висвітлює шлях, як робить це любов Господа). Потім апельсин прикрашають червоною стрічкою (символ крові) і встромляють в нього 4 палички, які «дивляться» в усі сторони світу. Карамелька в формі тростини - ще один символ Різдва. Як правило, це біла солодкість в червону смужку зі смаком м'яти або кориці. Карамелька виготовлена у формі букви J (Jesus). Всі дітлахи отримують від батьків таку солодкість на свята. Подарунки і Boxing Day Як ми вже сказали, подарунки приносить дітворі Санта Клаус. А як же дітвора сповіщає його про свої бажання? Різдво в Англії - це ще й традиційне написання листів, в яких містяться всі прохання дитини. Лист кидають у камін і спалюють. Вважається, що дим доносить все слова адресату. Подарунки в Англії всім членам сім'ї вручаються не хаотично, а згідно заздалегідь кинутому жеребом. Англійці люблять не стільки отримувати презенти, скільки вручати їх. Під час таких свят Крістінгл - це традиційне виріб до Різдва не тільки в Англії, але і у всій Великобританії вони забувають про ощадливість і практичності, можна сказати, стають навіть марнотратними. Однак це стосується лише до родичів. З такої нагоди в Англії передбачені спеціальні різдвяні кредити в банках, адже не у всіх вистачає готівки, щоб здійснити мрії близької людини. Ось як відзначають Різдво в Англії - багато народів можуть навіть позаздрити цьому! А 26 грудня - це другий день торжества, присвячений Святому Стефану. В Англії за кілька днів до свята перед церквами встановлюють великі ящики, коробки для пожертв, а в Boxing Day їх відкривають і роздають вміст жебраком і всім нужденним.

Як в Англії святкують Різдво

Це свято в нинішній Англії - це саме комерційний захід, завдяки якому всі продавці і директора торгових центрів, супермаркетів благополучно і без проблем «їдять» весь наступний рік. Ще з кінця вересня жителів починають з усіх боків «атакувати» каталогами, буклетами із усілякими знижками, акціями, розпродажами. З екранів телевізорів не пропадає реклама товарів, послуг, поштою приходять кілограми відповідних купонів, флаєрів. Однак головне - що за всією цією комерційною мішурою велика частина населення все ж не забуває про дійсне походження свята, його призначення. Напередодні Різдва величезна кількість людей виходить на Трафальгарську площу, де встановлена найбільша ялинка Англії. Тут і вистави для дітей та дорослих, і пісні, і танці, і пантоміми, і ярмарки.

різдвяні розпродажі

До цієї пори всі магазини починають готуватися з вересня-жовтня. Покупців дійсно очікують найзначніші знижки за рік. Вітрини поступово наповнюються сувенірами та атрибутами свята - ангелятами, оленями, ялинковими гірляндами та ін. Однак не забувайте, що справжнісінькі знижки почнуться відразу після Різдва, коли купувати що-небудь в божевільній поспіху вже не треба, а можна гарненько до всього придивитися і прицінитися, відвідати різні торгові точки. Якщо ви зважитеся коли-небудь провести Різдво в цієї самобутньої країні, ви ніколи про це не пошкодуєте. Стільки традицій і звичаїв ви ніколи не бачили! Однак завжди цінуєте традиції свого народу, поважайте його історію та звичаї.

Взято з сайту http://www.syl.ru/




Залиште коментар

COMMENTFORM

Що подають до столу?
А як же дітвора сповіщає його про свої бажання?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: