Статьи

Варення з агрусу: 7 рецептів, як варити варення з агрусу

  1. Як варити варення з агрусу

Варення з агрусу - апетитний домашній десерт, яким можна доповнити будь-яку солодку випічку або вживати в чистому вигляді з чаєм.

Ласощі під таким звучною назвою - царський варення готується з агрусу. Цей дивовижний десерт - відмінна альтернатива магазинним солодощів, який крім незвичайного смаку може похвалитися і масою корисних речовин в своєму складі. Дане варення, подану з теплими млинцями, сирниками, оладками, буде високо оцінений усіма домочадцями від малого до великого. Взимку цей домашній, можна сказати, старовинний рецепт буде нагадувати про літо, а аромат солодких зелених ягід настільки привабливий, що перед ним просто неможливо встояти.

Сьогодні господині набагато рідше ніж раніше готують це чудове блюдо, тому рецепти варення з агрусу здатні викликати у дегустаторів справжнє здивування від його дивовижного ні з чим ні порівнянного смаку. Приготувати неперевершене варення з агрусу не складно: трохи часу і сил - і зелені ягоди перетворяться в смарагдовий делікатес. Урізноманітнити страву можна, додавши такі компоненти, як ягоди ожини, чорниці, цитруси, горіхи або прянощі.

Рецепт 1. Варення з ягід агрусу з апельсинами

Інгредієнти: 1500 г агрусу, 820 г апельсин, 1550 г цукру.

Ретельно промиваємо цитруси. Ріжемо шматками довільної форми, не очищаючи шкірку. Видаляємо в процесі нарізки кісточки. Агрус моєму, зрізуючи хвостики. Переносимо в глибокий посуд спочатку порізані цитрусові, потім засипаємо агрус. Подрібнюємо занурювальним блендером або ж на м'ясорубці. Аґрусового-апельсинову масу змішуємо з цукром. Ми залишаємо настоюватися близько трьох годин. На слабкому вогні даємо суміші закипіти в емальованому мисці, при регулярному перемішуванні. Знявши з плити, залишаємо на 5,5 годин. Потім проварюємо близько 11 хвилин. Відразу ж переносимо в простерилізовані банки не дуже великого обсягу. Закочує бляшаними кришками або ж закриваємо поліетиленовими з подальшим зберіганням в холодильнику.

Рецепт 2. Варення з ягід агрусу по-царськи

Інгредієнти: 1800 г незрілих ягід агрусу, 1700 р цукру, 580 мл води, 23 листа вишні.

Агрус промиваємо, зачищаємо від хвостиків. Робимо невеликі надрізи, виймаємо насіння. Листя вишні обполіскувати. У глибокій мисці викладаємо шарами ягоди і вишневі листи. Заливаємо холодною водою в кількості, необхідній в рецепті. Ми залишаємо на 5,5 годин, щоб агрус після варіння залишився пружним і зберіг яскравий колір. Потім ягідний настій відціджуємо, нагріваємо. Всипаємо цукор, проварюємо пару хвилин. Занурюємо в сироп агрус. Знімаємо з вогню, витримуємо 2,5 години. Даємо агрусу в сиропі покипіти 6 хвилин. Відставляємо на 6 годин. Проварюємо ще 7 хвилин. Витримуємо 5,5 годин без прогріву, після доварювали аґрусове варення 7 хвилин. Переносимо в підготовлену стерильну тару.

Рецепт 3. Варення з агрусу «П'ятихвилинка»

Інгредієнти 1450 г агрусу, 950 г цукру.

Ягоди перемиваємо, зачищаємо від плодоніжок, хвостиків. Відокремивши 450 г агрусу, використовуємо їх для отримання соку. Видавлений аґрусового сік поміщаємо в ємність для варіння, всипаємо цукор. Розмішуємо. Що залишився агрус наколюємо ножем, всипаємо до цукрового сиропу. Закриваємо каструлю. Прогріваємо її вміст до 95-99 градусів і витримуємо при подібній температурі близько 6 хвилин, не кип'ятити. Викладаємо готовий десерт в простерилізовані просушені банки, закупорюють.

Рецепт 4. Варення з ягодами агрусу і лимоном

Інгредієнти: 1100 г агрусу, 110 г лимона, 1370 г цукру, 360 мл води.

Агрус перемиваємо, зачищаємо від хвостиків. Робимо в кожній ягоді прокол за допомогою голки. Розміщуємо в ємність, заливаємо двома літрами охолодженої води. Даємо постояти пару годин. Переносимо агрус в емальовану чашу для варіння. Окремо готуємо сироп, змішавши цукор з 360 мл води. Заливаємо сиропом аґрус, проварюємо до готовності. Лимон миємо, ріжемо тонкими часточками, виймаючи кісточки. Переносимо лимон до провареним ягодам. Варимо 11 хвилин. Розфасовуємо по стерилізованої тарі.

Рецепт 5. Варення з агрусом і з горіхами

Інгредієнти: 550 г не надто стиглого агрусу, 360 г волоських горіхів, 1100 г цукру, 550 мл води, 2 зірочки бадьяна.

Агрус моєму, зрізаємо з ягід хвостики. Зробивши біля основи хрестоподібний надріз, витягаємо насіння з невеликою кількістю аґрусового м'якоті. Горіхи зачищаємо від шкаралупи і перетинок. Розрізаємо горіхи на шматочки співмірні з ягодами. Начиняємо агрус горіхами. До цукру доливають воду, кип'ятимо до розчинення, перемішуючи. Ягоди, розміщені в емальованому посуді, доливають киплячий сироп. Витримуємо 11 годин. Розміщуємо бадьян, доводимо до кипіння. Коли аґрусове варення закипить, виймаємо бадьян, розливаємо по банках.

Рецепт 6. Смарагдове варення з ягід агрусу з ваніллю

Інгредієнти: 1100 г агрусу, 95 г листя, 55 мл горілки, 5-6 г лимонної кислоти, ½ ч. Л. ванілі, 1100 мл води.

Агрус зачищаємо, виймаємо насіння, зробивши надріз в кожній ягоді. Заливаємо крижаною водою, наполягаємо 5 годин у холоді. Промиті листя вишні занурюємо в воду, засипаємо лимонну кислоту, проварюємо близько 7 хвилин. Відвар проціджують. Прогріваємо, засипаємо цукор, тримаємо до розчинення на вогні. Вливаємо горілку, додаємо ваніль. Зачищений агрус витягаємо з води, заливаємо сиропом з горілкою. 17 хвилин витримуємо без нагрівання, після варимо 11 хвилин, перемішуючи. Фасуємо по банкам гарячим.

Рецепт 7. Варення з агрусу зі смородиною

Інгредієнти: 750 г агрусу середнього ступеня зрілості, 250 г чорної смородини, 780 г цукру, 55 мл води.

Ягоди зачищаємо від плодоніжок, гілочок, хвостиків. Промиваємо. Агрус переносимо в миску, вливаємо воду, прикриваємо. Тушкуємо до початку виділення з ягід соку. Всипаємо смородину, перемішуючи, тушкуємо до розм'якшення ягід. Засипаємо цукор, заважаємо до розчинення. Варимо приблизно 6 хвилин, видаляючи з поверхні пінку. Розливаємо в тару невеликого обсягу, яку заздалегідь потрібно простерилізувати і обсушити. Герметично закриваємо. Розставляємо банки горловиною вниз на 15 хвилин.

Як варити варення з агрусу

Щоб варення зберегло зелений смарагдовий колір, потрібно використовувати злегка недостиглі, пружні ягоди. З цією ж метою в воду, яку використовують для варіння сиропу, поміщають кілька вишневих листочків, проварюють пару хвилин. Потім їх витягують і всипають цукор. З переспілих ягід також можна приготувати відмінне варення з агрусу, проте воно буде не зеленого, а бурштинового кольору. Щоб зварити джем, ягоди перемелюють блендером або на м'ясорубці. Деякі рецепти варення з агрусу пропонують видаляти насіння. Це легко зробити, надрізавши ягоду збоку.

У холодну зимову пору, варення з агрусу наповнить будинок ароматами літа, подарує гарний настрій і здивує своїми яскравими смаковими характеристиками. Ці ягоди надзвичайно корисні при ряді захворювань шлунка, нирок, жовчного міхура. Агрус сприяє зменшенню алергічних токсинів, здатний виводити токсини і піднімати імунітет. Зваривши з нього джем, варення або ж повидло, можна зберегти вітаміни, цінні елементи, що містяться в агрус, протягом цілого року.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: