Статьи

Клітка для утримання папуг і інших птахів

  1. Форми, матеріали, прути для клітини
  2. Устаткування для клітини

Клітка - це річ, якій судилося стати будинком для вашого пернатого вихованця, тому вибирати її потрібно дуже ретельно.

Перший критерій, яким потрібно керуватися при виборі - це розмір клітини. Багато новачків вважають, що оскільки в природі птахи не обмежені в просторі, то і в неволі клітина повинна бути якомога просторіше. Насправді, багато пернатих воліють затишні невеликі містечка, а ось в надмірно просторих клітках починають цуратися, відчувають себе незатишно.

У той же час клітина не повинна бути дуже маленькою - птах повинна вільно пересуватися і повністю розкривати крила, не торкаючись стінок вольєра. Наприклад, мінімальний розмір клітини для хвилястого папугу 25х40х40 см. Якщо коротко сказати про обсяги клітин для папуг та інших птахів, то:

  • для канарки це 10 літрів, для пари - 20 літрів;
  • для хвилястого папугу 15 літрів - для одного, 20 літрів - для пари;
  • нерозлучники - для пари 30 літрів;
  • Кореллі - для однієї особини 30 літрів, для пари - 45-50 літрів, крім того, клітина повинна бути високою і досить широкою.

Для великих птахів на зразок какаду, ара, жако та інших обсяг клітини повинен бути великим. Якщо «житло» невелика, дозволяйте вихованцеві частіше літати по квартирі.

Оформлення клітини - це не найважливіша частина нашої розмови: так, ви можете вибрати гарну клітку, але вона повинна бути, перш за все, затишній для птиці. «Оселі» повинна відповідати образу життя пернатого вихованця: якщо птах схильна злітати вертикально вгору (це жайворонки, шпаки, перепела, солов'ї), верх клітки роблять не із прутів, а з поролону або м'якої матерії, щоб уникнути травм.

Форми, матеріали, прути для клітини

Якісна клітина повинна бути міцною, виготовленої з нетоксичних матеріалів (якщо ви бачите оцинковані або мідні прути - відставте такий виріб подалі, воно буде окислюватися і виділяти шкідливі для птиці токсини), не мати гострих кутів і країв. Вибирайте таку конструкцію, яка буде зручна для чищення та обслуговування клітини.

Форма клітини може бути різною, але більшість власників віддає перевагу звичайним прямокутні вироби: у круглій клітці папуги та інші птахи можуть втратити орієнтацію, відчувати себе неспокійно, у них немає можливості сховатися в дальньому кутку через відсутність таких, та й іграшки або жердочки в такій клітці закріпити проблематично. Якщо вже клітина округла, то дах повинна бути горизонтальною, щоб на ній ви змогли закріпити жердочки, гойдалки та інші розваги.

Не бажано, щоб на дні клітки розташовувалася решітка - птахові буде складно по ній пересуватися, папуга може застрягти в прутах решітки і травмувати лапку. Найкраще - висувне дно (пластмасове або металеве), на дно клітки насипають промитий річковий пісок або тирсу, яка поглинає папір і інші наповнювачі.

Відстань між прутами і їх товщина - це ще один важливий фактор. Для хвилястих папуг між прутами має бути відстань не більше 15 мм, а діаметр прутів повинен становити 1,5-2 міліметра. Для більших видів птахів діаметр прутів зростає до 3-4 мм, вони повинні бути виготовлені зі сталевого дроту з нержавіючим покриттям.

Для більших видів птахів діаметр прутів зростає до 3-4 мм, вони повинні бути виготовлені зі сталевого дроту з нержавіючим покриттям

Дерев'яні прути - не найкращий вибір: по-перше, їх можуть вражати комахи, по-друге, папуги великих порід здатні їх розгризти своїм потужним дзьобом. Крім того, оброблене лаком або фунгіцидними засобами дерево становить небезпеку для пернатих, оскільки при обробці та дезінфекції клітини може виділяти токсичні речовини. Оцинковані або мідні прути також окислюються і впливають на здоров'я вихованців: на них не можна прикріплювати шматочки соковитою їжі (фруктів, овочів), оскільки при взаємодії з вологою починається процес окислення, та й доглядати за такою клітиною потрібно гранично обережно.

Також зверніть увагу на дверцята клітки, вона може відкриватися:

  • Зверху вниз по аналогії з мостом над ровом;
  • Знизу вгору;
  • В сторону по горизонталі, звичайна орні двері;
  • Змінна верх і вниз двері.

Перші три види дверей мають великий недолік: господарі можуть елементарно забути їх закрити. З другим типом потрібно бути обережним - дверцята під вагою може впасти, але на засувку не закрили, оптимальний варіант - 4 або 3 тип. Особливо це важливо, якщо у вас в будинку живе великий папуга: замок на дверцятах теж повинен бути значним, щоб вихованець не зміг її відкрити.

Устаткування для клітини

Перед тим, як заселити вихованців в клітку, обов'язково її продезінфікуйте і гарненько вимийте. В оселі птиці обов'язково повинні бути присутніми деякі елементи: перш за все, це жердочки. Пластмасові жердочки - не найкращий варіант, потужний дзьоб папуг може легко роздрібнити пластмасу, в результаті поверхня стає жорсткою, з гострими краями - і птах може пошкодити собі лапки. Універсальний варіант - округлі дерев'яні жердини зі знятою корою, однак будьте уважні при виборі діаметра. Лапка пернатого вихованця повинна займати дві третини жердочки, а третина повинна залишатися в запасі.

Жердинка може бути звивистою або прямий, але, ні в якому разі, не тонкої. Оптимальний варіант - сідало з фруктових дерев, горобини, берези, липи, платана. Переконайтеся, що дерево, з якого виготовлені жердочки, що не просякнуте хімікатами, ретельно вимийте місця зрізів і обробіть їх окропом. Для одного птаха цілком достатньо двох жердинок.

Відразу хочеться нагадати і про розташування клітини: вона повинна знаходитися подалі від протягів, приблизно на рівні ваших грудей. На ніч клітина накривається, світловий день варіюється від 10 до 14 годин. Годівниця повинна бути глибокою, з куполом або дахом (щоб зверху не потрапляв сміття), її має бути легко мити. В одній годівниці повинні лежати мінеральні корми, в іншій - зернові, фрукти та зелень можна причепити до стінки клітини за допомогою спеціальних прищіпок. Промивайте годівниці щодня, обдавайте окропом. Поїлки теж бажані закриті, оптимальний варіант - автоматичні, з невеликим носиком для дзьоба птиці. Їх легко мити за допомогою йоржика для пляшок, щодня міняйте воду. Перед тим, як придбати автонапувалку, продумайте спосіб її кріплення - він залежить від того, як розташовані в клітці прути (вертикально або горизонтально).

І, нарешті, іграшки. Головний критерій їх вибору - вони повинні бути міцними (багато птахів люблять їх гризти), а також легко митися. Розташовують іграшки часто на стінках або під дахом клітини. Дзеркало, якщо птахів дві і більше, використовувати не рекомендується.

Генеральне прибирання в клітці бажано проводити раз в 10-15 днів, а ось піддон прибирати щодня, мити поїлки та годівниці, не забувайте випускати пернатих друзів політати по квартирі. Дбайте про вихованців - і вони обов'язково дадуть відповідь вам любов'ю і ласкою!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: