Статьи

Варити арматуру або пов'язувати дротом?

  1. Арматура, ніж тебе кріпити?
  2. Давайте розберемося, що ж таке дріт?
  3. Вибираємо в'язальний дріт
  4. Тепер розберемося в маркуванні

Зібралися залити фундамент і задумалися над спорудженням арматурного каркаса? Досвідчений будівельник скаже, що якісний каркас дозволяє залити міцне й довговічне підстава. Бетон міцний на стиск, але ось на злам крихкий. Тому треба використовувати арматуру. Залишилося тільки відповісти на питання: як поєднати прути між собою - зварити їх або зв'язати?

Арматура, ніж тебе кріпити?

На перший погляд, що може бути надійніше зварювального шва? Але повністю зварений каркас не так вже й міцний - при заливці бетону і вібрації він може тріснути, що позначиться на якості фундаменту. Пов'язані з'єднання більш рухливі, що дозволяє їм витримувати навантаження при заливці. До того ж такий каркас обійдеться дешевше. Необхідно лише дотримуватися технологію в'язки і використовувати якісну в'язальний дріт.

Зав'язки нам допоможе спеціальний інструмент - гачок для в'язки арматури. Його можна придбати в магазині або спорудити самому.

Як, власне, затягнути вузол? Ось наочний покроковий приклад:

Ось наочний покроковий приклад:

Звичайно, ви можете спробувати взяти в руки пасатижі, але повірте, гачок більш зручний для цієї роботи. Тільки не перестарайтеся при затягуванні, інакше дріт може лопнути.

Давайте розберемося, що ж таке дріт?

Дріт - це металева нитка. І склад, і форма перетину дроту може сильно відрізнятися, в залежності від того, де вона застосовується. Зазвичай її виготовляють шляхом протягання (волочіння) заготовки через послідовно зменшувані отвори, або шляхом безперервного лиття і прокату.

в'язальний дріт виробляється з низьковуглецевої сталі, а якість, тип, упаковка і зберігання регламентується ГОСТ 3282-74. Вона має широкий спектр застосування і зустрічається, практично, на кожному кроці. У господарстві її використовують для виготовлення пружин, сіток. Всім відома сітка-рабиця виготовляється з в'язального дроту діаметром 5 - 6 мм. Більш тонкі дроти застосовуються у виробництві штукатурних сіток. І навіть колючий дріт для парканів та огорож роблять з цього дроту.

Вибираємо в'язальний дріт

Дріт може бути різного діаметру, що пройшла термообробку і необпалена, з цинковим покриттям і без нього, з нормальною точністю виготовлення або з підвищеною. Не варто лякатися такого розмаїття - в магазині на ваше прохання дати в'язальний дріт для арматури, обов'язково підберуть те, що потрібно.

Для армування рекомендують використовувати відпалений дріт. Вона гнучка, міцна і стійка до зовнішніх впливів. Вузли з неї зробити простіше, і з'єднання вийде міцним. Метод випалу на технічні властивості не впливає, але щоб руки при роботі з дротом чорного випалу залишилися чисті, доведеться використовувати рукавички. Дріт світлого випалу не мажеться, так як процес термообробки проходить без участі кисню, але її вартість при цьому зростає.

Якщо є особливі вимоги до терміну служби залізобетонної конструкції, використовуйте оцинкований дріт, вона має підвищену корозійну стійкість. До того ж, за відгуками на форумах, вона ще й зручна в роботі.

Важливо правильно підібрати діаметр дроту і орієнтир в цьому - діаметр арматури . Для малоповерхових будинків використовують арматуру 8-12 мм і обв'язують дротом 1,2-1,4 мм. При виборі не варто забувати, що чим більше діаметр дроту, тим важче з нею працювати, але недостатня товщина погіршить кріпильні властивості.

Тепер розберемося в маркуванні

Термообработанная дріт позначається буквою «О», при цьому світлий випал - «С», темний - «Ч». Дріт з цинковим покриттям позначається «1Ц» або «2Ц», де число - це клас щільності цинкового покриття.

Тепер потрібно розрахувати, скільки ж дроту потрібно. Найпростіший спосіб обчислення такої - кількість вузлів множимо на 0,5 і отримуємо необхідний метраж дроту. Ми рекомендуємо подвоїти цю кількість, так як при в'язанні відрізки рвуться і губляться. Після підрахунку - переводимо метри в кілограми. Це зовсім нескладно: подивіться нижче таблицю співвідношення маси і довжини дроту популярних діаметрів.

Зазвичай дріт поставляють в мотках або ж намотану на котушки. В мотку відрізок дроту завжди один, а ось на котушці може бути до 3-х відрізків.

В інтернет-магазині ТОВ «Перша Металлобаза» ви можете обрати вашу в побуті в'язальний дріт діаметром 1,2 мм (в бухтах від 50 до 300 кг).

Арматура, ніж тебе кріпити?
Давайте розберемося, що ж таке дріт?
Залишилося тільки відповісти на питання: як поєднати прути між собою - зварити їх або зв'язати?
Арматура, ніж тебе кріпити?
На перший погляд, що може бути надійніше зварювального шва?
Як, власне, затягнути вузол?
Давайте розберемося, що ж таке дріт?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: