Статьи

Основи композицій у флористиці. Симетрія і асиметрія. Обговорення на LiveInternet

Існують два основні способи створення флористичних робіт - симетрична і асиметрична постановка матеріалу.

I. Симетрія

Якщо основний мотив композиції поміщається в її геометричну середину, а праворуч і ліворуч утворюються дві сторони, які мають однакову довжину, ми маємо справу із симетричною композицією. Якщо основний мотив розташований не в центрі, і виходять різні довжини сторін по його краях, то отримуємо асиметричну композицію. Розглянемо спочатку симетрична побудова і деякі правила його виконання. Принцип освіти симетричній композиції Вісь композиції - мається на увазі допоміжна лінія - повинна проходити через її геометричну середину. Вона ж є одночасно і віссю симетрії. Оптичний центр ваги повинен знаходитися на осі, а значить і основний мотив композиції повинен обов'язково перебувати на цій допоміжної лінії. Він і буде візуально розділяти саму композицію на дві половини.

Сіммметрія буває:

* Дзеркальна (матеріал дзеркально розставлено щодо осі), рис 1

* Зорова (оптична - добиваємося за допомогою схожих колірних рішень, ставимо при цьому різний матеріал), рис 4

* Вертикальна, рис 1

* Горизонтальна, рис 4

* Радіальна або променева (частіше спостерігається у круглих роботах, наприклад вінках), рис 2 і 3

* Симетрія при постановці кількох робіт, так звана групова симетрія (роботи розташовані на однаковій відстані, можуть мати схоже розташування матеріалу)

Все, що знаходиться на одній стороні, має повторюватися на іншій стороні, мати однаковий колір і вигляд, поширюватися на рівну відстань від осі групи і бути на рівній висоті і глибині. Ця гармонійність повинна бути дієва оптично. Зовнішній вигляд справа має відповідати зовнішньому вигляду зліва, хоча фактично число квітів у квітковій композиції на різних сторонах може бути по-різному. Наприклад, наше обличчя, як нам здається, має абсолютно однакові половинки, але якщо ми придивимося, ми виявимо певні відмінності.

Вплив і застосування симетричного побудови

Симетрична побудова називається ще суворим або архітектурним. Ця гармонійність повинна бути дієва оптично. Зовнішній вигляд справа має відповідати зовнішньому вигляду зліва, хоча фактично число квітів у квітковій композиції на різних сторонах може бути по-різному. Наприклад, наше обличчя, як нам здається, має абсолютно однакові половинки, але якщо ми придивимося, ми виявимо певні відмінності.

Вплив і застосування симетричного побудови

Симетрична побудова називається ще суворим або архітектурним.

Симетрична композиція легко розуміється, впливає ясно і строго, як геометрична фігура. Таким чином, вона уособлює щось ясне і вимірні, статично спокійне і архітектурне. Синонімами для неї є: замкнутість, концентрація, спокій, гідність, строгість, торжество. Тому принцип симетрії є підходящим для урочистого або офіційного випадку, прикраси церковного свята, декорацій сцени для свят. Флористи використовують наступні симетричні кошти композицій: формові дерева, гірлянди, квіткові колони або квіткові піраміди, декоративні аранжування і навіть квіткові стіни. Якщо флорист хоче пом'якшити строгість симетричного побудови, він може використовуватися більш вільні окремі мотиви, більш світлі і ніжні кольори, витончено звисають форми. Композиції, виконані в декоративному стилі, мають геометрично чіткі обриси і відповідають вимогам ясності і простоти, навіть якщо виконані в декоративному стилі і мають краплі-, куполо- і конусоподібну форму. Форма-лінійно експозиції вкрай рідко бувають симетричними. але в цих рідкісних випадках вони діють незвично і привабливо. Так як симетрія має правильне вплив тільки в центральній перспективі, композиції повинні встановлюватися відповідно.

Симетрія всередині групи

У центрі - головний елемент, допоміжні - на рівній відстані про головного. Може виходити 2 осі симетрії.

II. асиметрія

На відміну від строгого порядку симетрії, асиметрія називається вільним порядком. Хоча свобода і невимушеність насправді уявна. Флорист повинен обов'язково знати правило балансу і вміти його застосовувати, а тому створення асиметричних композицій виявляється більш складним, ніж симетричних.

Принципи створення асиметричної композиції

Перший, і найважливіший принцип - основний мотив не можна розмістити на геометричній середині композиції, інакше вийде симетрична група. У більшості випадків основний мотив розміщують в праву або ліву третину основної площі. Між геометричній серединою і основним мотивом або на самому основному мотиві лежить вісь всієї групи з її центром ваги. Вона може бути встановлена ​​тільки чуттєво, а не геометрично, як при симетричній структурі. Всі частини, які доповнюють основний мотив, є різними за видом, висоті і глибині. Поряд з головною частиною розташована другорядна, а на іншій стороні групи - третя частина, яка зображує оптичне вагове рівновагу. Тут діє закон важеля, і тому чим менше і, відповідно, легше зображений протилежний основному мотив, тим далі він повинен бути поставлений, щоб дотримувався баланс всієї групи в цілому. . Баланс може регулюватися наступними способами:

* Зміною оптичного ваги основної або другорядних частин

* Видаленням або наближенням частини до групової осі

* До трьох основних елементів можуть бути додані і інші сполучні частини експозиції.

Основна фігура асиметрії - це нерівносторонні трикутник, який об'єднує три мотиви. У всіх асиметричних структурах - від маленьких підставок до великих квіткових декорацій - він грає велику роль.

Вплив асиметричною структури

Принцип асиметрії, як уже сказано вище, називається ще вільним порядком, так як флорист може групувати експозицію без суворої закономірності. Її частини виглядають разом як зібрані невимушено. Створити асиметричну експозицію досить складно, так як далеко не всі в ній підпорядковане суворим правилам геометрії. Спостерігач часто може знаходити її прекрасною, не розуміючи, що саме викликає такі почуття. Це робить асиметричну групу привабливою, і фантазія має тут необмежену можливість.

Вплив асиметричних композицій крихке, вільний, невимушене, випадкове. Так як кожна частина неповторна, відмінності стають більш видимими і ефектними, ніж у симетрії. Відчувається рух, дія і протидія, співзвуччя. Тому асиметрія має щось спільне з сутністю всього живого матеріалу експозиції. Таким чином, жвавість і розвиток, свобода і різноманітність кольорів і рослин в асиметричних угрупованнях виражаються краще, ніж в симетричних. Цю дію можна посилити багатством комбінацій квітів з м'якими тонами, або застосуванням графічних форм. Пом'якшити асиметрію можна за допомогою ясного одного- або двухцветія, або за допомогою симетрично оформлених окремих частин.

Застосування асиметричною структури

Застосування асиметричною структури

Вона використовується для всіх вегетативних, форма-лінійних стилів. Асиметричні угруповання дозволяють погляду вільно переміщатися по всіх частинах експозиції, в той час як симетрична група приковує погляд до середини. У великих декораціях, тематичних експозиціях асиметрію використовують у тому випадку, якщо є веселий, життєрадісний або романтичний привід. А в траурній композиції її можна використовувати тільки в тому випадку, якщо хочуть підкреслити особистість померлого.

Джерело: http://osnovy-floristiki.blogspot.com/search?updated-max=2010-03-04T11:40:00-08:00&max-results=10&reverse-paginate=trueОсновы

Серія повідомлень " Оформлення (ідеї і навчання) ":

Частина 1 - Ікебана мистецтво аранжування квітів. Практика.
Частина 2 - Основи композицій у флористиці
Частина 3 - Основи композицій у флористиці. Симетрія і асиметрія
Частина 4 - Мистецтво ікебани.
Частина 5 - Як створити і оформити гарні букети
...
Частина 22 - Бутоньєрка своїми руками
Частина 23 - Садовий букет по-англійськи
Частина 24 - Основа для топіарія

Com/search?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: