Статьи

Роза з атласної тканини з газентним принтом.

У цьому майстер-класі продовжимо знайомитися з чудовою книгою Олени Козинкіна «Квіти з тканини» , Яка викладена на сайті. Там є чудова французька троянда з тканини, технологію виготовлення якої ми будемо вивчати.

Взагалі-то, в цій книзі відмінно викладено фарбування пелюстків для французької троянди, однак, мені дуже хотілося випробувати друк на тканині за допомогою принтера. Про цю тему, що дає дуже багато можливостей для виготовлення неповторних аксесуарів з тканини, я дізналася на всіма улюблений клуб «Сезон» в новій темі «Комп'ютерні технології в створенні квітів». За цю тему все подякували lili-56, яка є автором нової в кольороподіляти технології «забарвлення» тканини. Усіма тонкощами такої «забарвлення» я поділюся з вами, тому що про друк на лазерному принтері ще ніхто не розповідав - я буду першою.

  • Традиційно, ми починаємо з викрійки. Олена Козинкіна інженер-будівельник і, її креслення відрізняються високим професіоналізмом, плюс до всього, на викрійці дані схеми Булен (обробки гарячим інструментом) деталей квітки.
    У цьому майстер-класі продовжимо знайомитися з чудовою   книгою Олени Козинкіна «Квіти з тканини»   , Яка викладена на сайті

    Єдине, що я поміняла в викрійці - це підклеювання. Взяла найпростіші за японською технологією і це того варто, тому що виходить здорово. По-цьому, привожу, про всяк випадок, і свою викрійку, щоб у вас були пропорції подклеек щодо пелюсток і пропорції листочків.

    1в

  • Моя трояндочка виконана з синтетичного атласу. Як працювати з синтетичною тканиною в жорсткій техніці кольороподіляти - стаття для новачків. «Забарвлення» була проведена на лазерному принтері. Я дуже давно мріяла зробити таку троянду, однак, підібрати потрібну тканину було неможливо. Взяла готовий принт в інтернеті. Якщо ви теж скористаєтеся таким шляхом, то пошуковий запит можна сформувати так: «старі газети картинки» або щось в цьому дусі. А хто володіє фотошопом можуть самі намалювати. Можна друкувати, в цілому, на будь-якому принтері, однак, бажано, щоб фарба була влагоустойчивой, адже деталі перед Булен бажано зволожувати. Для лазерного порошку плюсами є: вологостійкість, стійкість до вицвітання. Чорнило для струменевого принтера часто розтікаються при зволоженні (потрібно купувати спеціальні) і вони з часом швидше вицвітають. Слід враховувати те, що інтенсивно забарвлені деталі будуть прилипати до гарячого інструменту (це стосується і чорнила для струменевого принтера). З цим легко боротися знизивши нагрів паяльника (скористатися регулятором або вимкнути з мережі). І, напевно, наволочка подушки теж буде злегка бруднитися (як не дивно, плями відіпралися, хоча це досить дивно). Ще є нюанс при друку на лазерному принтері: потрібно з тканини вирізати рівно рідний формат принтера, наприклад А4, якщо брати формат менше, наприклад А8, то принтер його жує через те, що подача листів здійснюється за допомогою роликів і тканину принтеру протягнути НЕ вдається. Так, природно, тканина повинна бути оброблена ПВС або желатином.
    2
    Таким чином виглядали «забарвлені» на принтері шматочки тканини. Дуже зручно, щоб один лист був би повністю в газетному принте, а на іншому аркуші був би фон (у мене він жовтуватий, трохи з помаранчевим), як ніби газета стара. Друк проводилася таким чином: з лицьового боку сам шрифт, а з вивороту просто фон - це для одного листа, а для іншого - з лицьової та зворотньої сторони тільки фон. Результатом я залишилася більш ніж задоволена.
  • Для квітки викроїте по 5 пелюсток кожного типорозміру, всього, значить, 30 штук. Не забувайте, що пелюстки і листочки кроїти потрібно по косій нитці тканини, тобто розкладаємо їх під кутом 45 градусів відносно уявної вертикалі або горизонталі. В цьому випадку, при обробці інструментом, вони легко візьмуть необхідну форму. В троянді я вирішила не робити все пелюстки з принтом, а розбавила їх однотонними.
    3
    Таким чином, приблизно чверть пелюсток вийшли однотонними.
  • Олена Козинкіна наводить цікаву обробку пелюсток, дуже незвичайну. Як видно зі схеми обробки, посередині, уздовж перших п'яти пелюсток з лицьового боку, ми спершу повинні зробити поздовжню канавку, наприклад, вузькою японської пяточкой, а по книзі - гачком. Але тут мається на увазі не гачок для завивки пелюсток троянд, а специфічний інструмент, якого може і не бути у вашому наборі. В цілому, якщо акуратно, можна використовувати звичайну бульку маленького діаметру, намагаючись залишати рівну борозенку без кулястих вм'ятин. Працюємо на середньої або м'якій подушці (я м'яку брала). Канавка проходить уздовж всього пелюстки, трохи не доходячи до його краю. Пелюстки перед Булен лише злегка зволожуємо, інакше інструмент буде сильно липнути до нашого принт і не забуваємо вчасно відключати паяльник все з тієї ж причини.

    Так як самі центральні пелюстки ще не зовсім розкриті, то один з них країв підгинаємо вгору, а інший вниз все тим же інструментом, як видно за схемою обробки. Отримуємо таку групу пелюсток:

    4б Я завжди спершу обробляю пелюстки, що утворюють центр квітки і, тільки потім займаюся тичинками 4б Я завжди спершу обробляю пелюстки, що утворюють центр квітки і, тільки потім займаюся тичинками. А інакше складно відразу вгадати якого вони повинні бути розміру. Серединку квітки пропоную не спрощувати, а зробити її так, як це запропоновано в вельмишановне книзі неповторного майстра! Спершу потрібно зробити кулястий центр і обрамити його ореолом вигнутих до нього тичинок. Останнім часом я дуже полюбила робити «пилок» з манки, пофарбованої сухим способом порошком з грифеля олівця.

  • Кулька легко зробити з вати. Змастіть смужку вати на самому початку клеєм ПВА і почніть намотувати на Літон. Що таке Літон можна прочитати в статті про те, як виготовити Літоніт (Летонія) своїми руками . Коли зробите пару-трійку витків, загніть кінчик дроту, щоб кулька з вати не зійшов з Літоніт-стебла.

    Пропорції кульки щодо пелюсток повинні виходити приблизно такими:

    5б

  • Про те, як пофарбувати манку і зробити тичинки своїми руками детально ! Нам потрібно пофарбувати манку і приклеїти її до ватяні кульки. Це зробити легко! Подивіться запропонований МК і приступимо. Визначтеся з кольором «пилку». Мною було вирішено використовувати три кольори: жовто-коричневий, темно-коричневий і коричнево-чорний. Для цього я приготувала пил з грифеля олівців жовтого, чорного та коричневого кольорів.

    Потім взяла манку і додавала туди отримані порошочкі в вподобаних мені пропорціях. І отримала «пилок».

    6б

    Для того, щоб приклеїти пилок на ватяну кульку, візьміть клей, бажано «Титан», щоб манка не обсипалася в процесі експлуатації прикраси. Обробіть тонким шаром клею ватяну кульку і умочіть його з усіх боків в «пилок».

    6в

    Колір кульки мені, в результаті, не сподобався. Теж саме може статися і у вас, але з цієї ситуації дуже легко вийти! Я спеціально не підношу вам готовенький вдалий варіант. Беремо пензлик і підфарбовує тичинки в потрібний колір нашими звичайними аніліновим барвниками, які використовуємо для забарвлення пелюсток. У цій статті можна прочитати про те Як фарбувати тканину для квітів . Я, наприклад, зробила на цьому кульці темно-коричневі цяточки і залишилася задоволена результатом.

    6г

  • У книзі рекомендується зробити 52 тичинки. Причому, 26 з них мають бути коротше і розташовуватися поблизу центрального кульки, а решта 26 мають бути трохи довше (на 5-8 мм) і розташовуватися, як би, в другому ряду, щодо центру. Причому, ці тичинки повинні бути зігнуті до центру.
    7
  • У книзі запропоновано згинати тичинки вже після складання центру за допомогою пінцета. Я спробувала згинати тичинки і залишилася незадоволена результатом. По-цьому робила це за допомогою інструменту на подобі того, як ми виробляємо обробку пелюсток і листя для квітки.

    В результаті отримуємо ось такі вигнуті тичинки, які досить зручно буде підклеїти під центральний кульку.

    8б

    Обробіть ватяну кульку знизу клеєм ПВА і не поспішаючи підклейте 26 тичинок меншого розміру. Відразу, звичайно, це не вийде зробити, клей постійно доведеться додавати.

    8в

    Так виглядає наклеєний перший радий тичинок:

    8г Потім приклейте залишилися тичинки 8г Потім приклейте залишилися тичинки. Просушіть вийшов центр квітки «вниз віночком».

  • Продовжуємо обробку пелюсток гарячим інструментом. Деталі II і III, як видно зі схеми, можна по центру обробити відповідного розміру булькою, але, якщо у когось є японський інструмент - візьміть краще п'яточку, як я:

    У подальшій обробці запропоновано взяти гачок з специфічного інструменту, якщо такого немає, то візьміть невелику булечку або вузьку японську п'яточку або гачок для завивки країв пелюсток і, на середньої або м'якій подушці, завийте краєчок пелюстки з виворітного боку по всьому контуру. Не варто вдавлювати інструмент в тканину, щоб виходила чітко окреслена канавка. Працюйте ніжно, щоб не було цієї канавки, а пелюстка просто підігнулися б в сторону виворітного боку.

    9б

    Тим же інструментом, згідно з кресленням, проведіть канавку тим же інструментом в підставі пелюстки, щоб він, як можна сильніше, відігнувся б вгору в самій збірці.

    9в

    Отримуємо дуже красиву групу пелюсток, що нагадують човники з плавно вигнутими краями:

    9г

  • Візьміть в руки Літон з готовою серединкою для квітки. Подивіться на неї уважно, чи все в ній добре? Може бути потрібно пінцетом акуратно розправити тичинки? Думаю що так! Вийде ось така краса:
    10а

    Взагалі-то, може бути, не всі майстри розділять мою точку зору, проте, наша, вітчизняна школа кольороподіляти не поступається японської, в ній теж присутні неймовірні технічні прийоми і самі квіти сповнені вишуканості. Знизу підклеїти 5 пелюсток I, рівномірно розподіливши їх по колу. Для того, щоб вони легко «сідали» і займали потрібне положення в просторі, слід знизу зробити надсечкі на глибину, приблизно 3-6 мм (в залежності, звичайно, від розмірів пелюсток).

    10б 10б

    А в проміжку, між цими п'ятьма пелюстками, підклеїти наступний ряд типорозміру II. До речі, який клей в кольороподіляти можна використовувати читаємо в цій статті.

    10в Незважаючи на просту збірку, трояндочка виходить дуже ніжною і порадує новачків неповторним результатом - раджу спробувати її зробити, а що незрозуміло - сміливо задавайте питання в коментарях, я із задоволенням проконсультують;) 10в Незважаючи на просту збірку, трояндочка виходить дуже ніжною і порадує новачків неповторним результатом - раджу спробувати її зробити, а що незрозуміло - сміливо задавайте питання в коментарях, я із задоволенням проконсультують;)!

  • В принципі, так дуже зручно працювати: частина пелюсток отбуліл, зібрав, потім продовжив обробку інструментом. Зате видно як саме буліть і, якщо потрібно, можна вчасно відкоригувати розмір пелюсток, дуже часто потрібно їх розмір збільшити. Я вирізаю пелюстки нижніх ярусів після того, як частково зберу квітка. А вже листочки - це вже взято за правило: викроюю вже після того, як квітка зібраний повністю. Як обробити пелюстки IV і V видно з креслення. Спершу робимо поглиблення відповідної за розміром булькою, намагаємося буліть глибоко на м'якій подушці.
    11а

    Далі завивати вузької п'ятою (або гачком) краю деталей по аналогії з пелюстками II і III. А потім робимо невелике заглиблення тим же інструментом зверху пелюстки з вивороту і канавку біля основи, згідно зі схемою. Виходять такі пелюстки:

    11б 11б

    Здійсніть збірку цих пелюсток вже відомим способом, просушіть її вниз віночком.

    11в 11в

  • Тепер ви зможете проаналізувати, чи достатній буде розмір останнього ярусу пелюсток, запропонований в книзі. Я їх розмір не міняла - форма гарна. А ось до обробки у мене є питання. Тут все практично так само, як і в попередньому пункті 11, але запропоновано з вивороту зробити довжелезну канавку вузької п'ятою (або гачком). З моєї точки зору, це дуже псує пелюстки ... Я їх не робила взагалі, а зробила лише плавно загнуті борта у пелюсток ширшої пяточкой. Але, вирішувати тільки вам. Без цієї канавки виходять такі пелюсточки:
    12а

    Приклеїмо їх в шаховому порядку відносно попереднього ярусу, надсечкі біля основи пелюсток можна не робити.
    Просушимо практично готовий квітка «вниз віночком». Якраз, кадр попався, як я це роблю (краще один раз побачити, ніж сто разів почути):

    12б 12б

  • Квітка зібраний. Залишилося визначитися з підклеюванням, додатковими елементами композиції і кріпленням (шпилькою). Я вирішила залишити цветоножку, а це зобов'язує до натуралістичного виконання вивороту квітки. Тобто потрібно знизу зробити шишечку, намотавши смужку вати. Клея багато не лийте - це зайве. Обробіть смужку вати клеєм на самому початку, додайте, може, пару штрихів уздовж смужки і, потім, саму шишечку теж обробіть клеєм ПВА, щоб вона стала гладкою і не пухкої.
    13
  • Обмотайте повторно Літон-цветоножку гофрованої папером, тому що вона, як би ви акуратно не працювали, все-одно захоплюється пальцями. Після цього, можна займемося підклеюванням, яку можна викроїти по схемі 1в. Подклеечка зробимо за японською технологією. Спершу виріжте її зі звичайного паперу і спробуйте обернути навколо шишечки з вати, при необхідності збільшіть подклейку або зменшіть її. Отбулім подклейку на м'якій або середньої гумі з вивороту за допомогою гачка.
    14а

    Подібну подклейку для квітки ми вже робили в МК Гарденія з тканини . Може, там більш докладно все описано. Приклеювати настійно рекомендую клеєм ПВА, так як Титан занадто швидко схоплюється. А нам потрібно, щоб вона злегка розтягнулася в підставі і акуратно обернула ватяну шишечку під квіткою. Клеєм обробляємо лицьову сторону підстави підклеювання і нею обертаємо ватяну кульку, тоді, якщо дивитися на квітку зверху, то ми будемо бачити лицьову сторону «вусиків» підклеювання, які можуть бути видні по краях трояндочки (бачила і протилежний варіант, коли клеять виворотом - теж нормально виглядає - спробуйте обидва варіанти). Після цього беремо тонку зволікання і перетискаємо її місце під самим квіткою над шишечкой. І виходить натуралістична виворіт прикраси. При необхідності, пальчиками підкручуємо самі кінчики на підклеювання (якщо тканина не піддається «на суху» доторкніться пальцями до вологого рушника і спробуйте знову).

    14б 14б

    Після того, як клей висохне, зволікання зняти. Майстер-клас виходить дуже великим і важким для сприйняття. По-цьому я вирішила його розбити на 3 частини, одна з яких закінчена. Квітка повністю готовий і, якщо ви не хочете його доповнювати листочками і бутоном, то приклейте заколку так, як розповідається в статтях: Як закріпити брошечную шпильку до квітки з тканини і Кріплення «крокодил» для квітів з тканини " . У другій частині розглянемо виготовлення бутона, а в третій зробимо листочки і зберемо всі в єдину композицію.
    Роза Lady Print частина 2 !
    Роза Lady Print частина 3 !

    Майстер-класи за кольорами з тканини .
    Фотографуємо свої роботи .
    Фотографії живих троянд


style = "display: block"
data-ad-client = "ca-pub-3289252654939229"
data-ad-slot = "5956193992"
data-ad-format = "auto">

Успішного цветоволшебства і до нових зустрічей на сайті VortexFlowers.net

Подивіться на неї уважно, чи все в ній добре?
Може бути потрібно пінцетом акуратно розправити тичинки?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: