Статьи

Виготовлення квітів з тканини своїми руками горчим способом як хобі і майстер-клас

  1. Вічна квіткова мода і її види
  2. Секрети гарячого способу виготовлення
  3. Що потрібно для тканинного квітництва
  4. Як навчитися робити квіти: майстер-клас
  5. Краса і процвітання

Тканинні квіти чудово виглядають в інтер'єрі, а також можуть стати вигідною родзинкою не тільки вечірнього, але і повсякденного вбрання.

Освойте секрети рукоділля та скоряйте оточуючих оригінальністю! Виготовлення квітів з тканини своїми руками - заняття не просто захоплююче, воно дозволяє проникнути в таємниці вищої гармонії. А оскільки зробити річ, схожу з природним витвором зовсім нескладно, цей процес принесе вам величезне задоволення. Незабаром після того як ви вивчите техніку обробки тканини для пелюсток і їх збирання, ваш будинок перетвориться на квітучий сад.

  1. Вічна квіткова мода і її види
  2. Секрети гарячого способу виготовлення
  3. Що потрібно для тканинного квітництва
  4. Як навчитися робити квіти: простий майстер-клас
  5. Краса і процвітання

Вічна квіткова мода і її види   Секрети гарячого способу виготовлення   Що потрібно для тканинного квітництва   Як навчитися робити квіти: простий майстер-клас   Краса і процвітання

Вічна квіткова мода і її види

Складно назвати такий період історії, в якому штучні квіти не були б в пошані. Технік виготовлення квітів з тканини величезна безліч. Люди перепробували багато, намагаючись добитися схожості з живими бутонами: використовували желатин, щоб надати клаптиках тканини стійку форму, робили пелюстки з пташиного пір'я, просоченої воском паперу, шкіри.

З тих пір як натхненний природою людина вирішила створити перший рукотворний квітка, пройшло близько п'яти тисяч років. Але кому саме належить першість - досі неясно. Стародавні єгиптяни імітували живі квіти, використовуючи папірус. Гречанки вплітали квіти з шовку в свої локони. Штучними суцвіттями стародавні римляни прикрашали храми під час урочистих подій.

Тенденція східної культури до спадкоємства природи посприяла широкому поширенню штучних квітів в Стародавньому Китаї і Японії. З давніх часів квітами з шовку прикрашають свої зачіски японки.

витончені кандзасі (кандзаші) - прикраси для волосся з квітковими мотивами, відомі з часів японського палеоліту, стали особливо популярні в Японії на початку 18-го століття. Вони являють собою окремі квіти або складні композиції, які кріпляться на гребенях або шпильках. За матеріалом і формою цієї прикраси можна було визначити стан, до якого належала його власниця.

Словом кандзасі також позначають особливу техніку виготовлення квітів зі стрічок для прикраси зачісок. Існує величезна кількість варіантів складання пелюсток з тканини, завдяки яким рукотворні квіти стають дуже схожими на живі.

У Європі штучні квіти особливо часто зустрічаються як доповнення до дамської костюму або головних уборів в 18-му, 19-му столітті. Вишукані букетики на капелюшках або платтях біля лінії декольте надають образу додаткову жіночність і витонченість.

Сьогодні безліч ручних виробництв штучних квітів знаходиться у Франції. Історія деяких з них налічує понад 1,5 століття. Такі старовинні майстерні мають свої особливі секрети вичинки матеріалів, які ретельно оберігаються від чужих очей. З видатними квітковими майстрами тісно співпрацюють відомі будинки моди.

Що стосується «гарячого способу» виготовлення квітів, про який далі піде мова, то він з'явився не так вже й давно, адже необхідна для нього синтетична тканина була винайдена трохи більше 100 років тому. В основі цього методу лежить властивість синтетичного волокна «згортатися» і плавитися при високій температурі.

В основі цього методу лежить властивість синтетичного волокна «згортатися» і плавитися при високій температурі

Секрети гарячого способу виготовлення

«Гарячий спосіб» є найпростішим для виготовлення квітів з тканини. Пелюстки з синтетичної органзи, шовку або атласу, плавляться по краю над полум'ям свічки, потім квітка «збирається» з окремих частин, які зшиваються разом.

Таке заняття вимагає певної посидючості й акуратності, але це аж ніяк не захоплення для обраних - оволодіти необхідними навичками під силу кожному.

Деякі вважають за краще удосконалювати свою майстерність, копіюючи живі квіти - якщо ви виберете цей шлях, то натхнення вам точно вистачить надовго - квітучих рослин на землі близько 400 000. Інші придумують свої власні квіти. Якщо у вас досить фантазії і хороший смак - цей варіант для вас.

Створення квітів з синтетичної тканини не є трудомістким процесом - скоріше це відпочинок, ніж робота. Це заняття допомагає розслабитися, зняти стрес і забути про домашні клопоти. А результати такого творчості ще довго будуть радувати вас і близьких вам людей.

Що потрібно для тканинного квітництва

Ще одна перевага гарячого методу виготовлення квітів - мінімальні витрати на матеріали. Перед тим як робити квіти з тканини, потрібно приготувати:

  • синтетичні тканини;
  • свічник зі свічок;
  • ножиці;
  • картон;
  • олівець для крою;
  • маленький шматочок щільної тканини;
  • нитка;
  • голка;
  • бісер, намистини, гудзики для декорування серединки квітки.

Як навчитися робити квіти: майстер-клас

Для квітів з синтетики добре підходять штучна органза, поліестеровий атлас (широка атласна стрічка) або шовк. Ефектно виглядає поєднання в одній квітці щільною і тонкої тканини одного кольору, або градація відтінків, коли середина квітки більш темна ніж краю, або навпаки.

Після того як тканини обрані, потрібно визначиться з формою - для зручності можна намалювати викрійки для кожної з основ квітки. Спочатку потрібно зобразити кола (мінімум 4-5) різного розміру на картоні, потім вписати в них пелюстки. Після того як викрійки вирізані, потрібно перевести їх на тканину за допомогою олівця для викрійки.

Крок з викрійками можна пропустити, якщо ви впевнені, що зможете акуратно вирізати потрібну форму без них. Можна і зовсім не робити пелюсток, а обійтися колами - тоді ви отримаєте квітка, що нагадує троянду. Для такого квітки найкраще підходять тонкі напівпрозорі тканини, атлас буде виглядати важко і грубо.

Для такого квітки найкраще підходять тонкі напівпрозорі тканини, атлас буде виглядати важко і грубо

Роблячи квіти з синтетики гарячим способом, потрібно дотримуватися правила - чим більше, тим краще, щодо кількості основ. Можна робити по 2-3 основи однакового розміру, а можна кожну робити різного. Але в підсумку їх повинно вийти як мінімум 8-10.

Після того як основи з тканини вирізані, можна переходити до оплавлення пелюсток. Для цього потрібно запалити свічку і акуратно тримаючи основу між великими і вказівними пальцями обох рук переміщати її край так, щоб він злегка плавився і загортали.

Занадто близько підносити тканину до вогню не потрібно, так як на ній буде залишатися чорна кіптява. Тому для першої проби не варто брати світлі тканини.

Далі слід завершальний етап - потрібно зібрати квітка з основ і прошити їх наскрізь по центру. Для серединки можна використовувати бісер, намистини, тонку стрічку або просто нитку. До готового квітки зі зворотного боку можна акуратно пришити шматочок щільної тканини, щоб приховати стежки від пришивання серединки. Якщо ви плануєте використовувати ваш твір як аксесуар, можна також пришити до нього брошечную шпильку.

Якщо ви плануєте використовувати ваш твір як аксесуар, можна також пришити до нього брошечную шпильку

Деякі види квітів зручніше робити, вирізаючи кожна пелюстка окремо - для такого способу краще підходять щільні тканини.

Краса і процвітання

Квіти з тканини, зроблені своїми руками, чудово виглядають на обручах для волосся, капелюшках, літніх солом'яних сумках. Їх можна використовувати при виготовленні біжутерії своїми руками і декору одягу. Таким простим, але в той же час вишуканим аксесуаром легко підкреслити свою індивідуальність, зробити образ більш жіночним і мрійливим.

Штучні квіти в інтер'єрі Зараз надзвичайно популярні. Буквально кілька квіток, що потрапляють в тон штори, або контрастують з нею, перетворять її зі звичайного шматка тканини в стильний предмет домашнього декору. А високі циліндричні вази, наповнені тканинними бутонами і пелюстками, додадуть елегантності та шику вашій вітальні.

А високі циліндричні вази, наповнені тканинними бутонами і пелюстками, додадуть елегантності та шику вашій вітальні

Рідко яка жінка може встояти перед квітковим спокусою - майте це на увазі, якщо ви замислюєтеся над виготовленням hand-made речей на продаж.

Нев'янучі букети на столиках затишного кафе або квіткові гірлянди на літній терасі шикарного ресторану - можливо, ви будете першою, хто візьме на себе роль доброї феї, що робить світ навколо прекрасніше за допомогою квітів.

Автор: Рита Бергман, спеціально для інтернет-журналу «Жіночі захоплення».

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: