
Міка Ньютон посіла на "Євробаченні-2011" почесне 4-е місце. Фото з сайту www.eurovision.tv
Дебют України на "Євробаченні" припав на 2003-й (першопрохідцем був Олександр Пономарьов, який посів 14-е місце, його підтримали п'ять країн: Польща дала нам 10 балів, Росія - 8, Латвія - 5, Ізраїль - 4, Естонія - 3). У наступні роки наші артисти всього раз були першими (в 2004-му - Руслана), двічі другими (в 2007-му - Вєрка Сердючка, в 2008-му - Ані Лорак) і три рази - за бортом першої десятки: у випадку з Пономарьовим , коли "Гринджоли" в 2005-му стали 19-ми, і коли Світлана Лобода в 2009-му посіла 12-е місце.
дивіться відео Виступ Міки Ньютон на "Євробаченні"
Ми вирішили проаналізувати, за яким же принципом голосують за наших учасників на "Євробаченні" інші країни.
ЗА СУСІДІВ І ДРУЗІВ
На конкурсі нас завжди підтримують Росія, Білорусь, Вірменія, Грузія , Азербайджан і Ізраїль. Ну майже завжди. У 2005-му, коли до влади прийшов Віктор Ющенко, а на конкурсі виступали "Гринджоли", від росіян ми отримали всього 2 бали. "Двійку" вони поставили і Світлані Лободі, але пояснюють це "вульгарністю" номери. "Лобода світилася у нас по повній програмі, але виглядало це пішло, - розповіла нам москвичка Оля. - А бали Росія в будь-якому випадку Україна буде ставити завжди, у нас адже родинні стосунки. Навіть якщо артист виступить погано - він все одно щось да отримає ". Якщо, звичайно, номер не зачепить їх патріотичних почуттів, як це було в 2007-му, коли в пісні Вєрки Сердючки "Лаша тунбай" сусіди почули "Раша, гудбай".
"Росіяни дуже образилися, тим більше, Вєрку вважали своєю, - каже Ольга. - А цей скандал коштував їй падіння популярності в Росії. Якби Сердючка повела себе інакше, точно отримала б максимум балів, а так - тільки 8, і то добре" . Справно за нас голосує Португалія, даючи то 7, то 12 балів (по 0 від неї заробили лише Пономарьов, Лобода і Альоша). Секрет простий: у цій країні багато наших "заробітчан". Хороші бали йдуть до нас і від Туреччини (особливо, коли від нас беруть участь дівчата, Руслані вони давали 12, Ані Лорак і Тіні Кароль - 8, Міці Ньютон - 7) - там досить численна наша діаспора і часто відпочивають українці.
ПОЛІТИКА
На кого і не діє принцип сусідства, так це на румунів, які давали нам максимум 6 балів (Руслані). Причина тут в зіпсованих відносинах після поділу Зміїного острова. До недавнього часу ми ходили у фаворитах і у Польщі, яка принесла в українську скарбничку найбільше балів - за всі роки нашої участі ми отримали від них 77 (від росіян - 68, від білорусів - 66). Але за останні два роки сусіди дали нам "аж" 3 (Альоші) та 2 (Міці Ньютон) бала. "Раніше Польща завжди вболівала за Україну, особливо, коли виступали" Гринджоли ", - розповіла нам мешканка Варшави Тетяна. - А в останні роки поляки розчарувалися ... Дехто каже, що це пов'язано з приходом до влади регіоналів. Просто тут народ ще захоплюється періодом" помаранчевої революції ".
Зміна влади в Україні в 2009-му і з боку Грузії вилилася в нуль (для Лободи), яка до цього давала нам десятки. Але грузини швидко відтанули і вже в 2010-му дали нам 7, а в цьому році 10 балів. А ось від балтійських країн (Латвія, Литва , Естонія) з кожним роком нам перепадає все менше і менше. Самі прибалти кажуть: "Ми не знаємо ваших артистів". Тому не дивно, що найбільш лояльна до нас Латвія, де проходить пісенний конкурс "Нова хвиля", а значить миготять і українські знаменитості.
ХОЧУТЬ ШОУ
Кого і складно розкрутити на бали, так це країни Євросоюзу: Німеччину, Великобританію, Францію ... І тут навіть політика не рятує. Так, Європа підтримувала "помаранчеву революцію", але коли на конкурсі виступали її глашатаї "Гринджоли", ми отримали від Заходу нулі. Судячи з оцінок, зачепити ці країни можна або дійсно крутим шоу (це вдалося Руслані і Сердючці), або тим, що їм близько, наприклад, зеленим рухом (на цій хвилі виїхала Альоша, яка презентувала себе як еко-співачку). "Бали на" Євробаченні "французи дають тільки тим, хто їх по-справжньому здивував, адже вони культурна нація, а якщо українські представники зможуть взяти участь - значить номер просто не сподобався, - пояснила нам Леся, яка кілька років живе у Франції. - К того ж, українську музику тут не знають. Хіба що Руслану хтось пам'ятає, бо в 2005-му вона приїжджала в Страсбург разом з Віктором Ющенком ".
А колишня киянка Даша, яка живе в Дюссельдорфі, де в цьому році і проходило "Євробачення", сказала нам, що "німці досі налаштовані негативно проти країн колишнього Союзу": "Навіть коли в прямому ефірі у них були неполадки, то провідні жартували: "Нестрашно, ми адже в Німеччині, а не в якому-небудь Казахстані". Начебто і жарт, але правдива ... українських учасників на конкурсі просто намагаються не помічати. Плюс про вашу музику тут взагалі нічого не знають. а звідки дізнаватися? Туризм в Україні розвинений не так вже сильно ".
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
А звідки дізнаватися?