Статьи

Чи можна фарбувати гарячі батареї опалення в опалювальний сезон?

Нерідко мешканці квартир та приватних будинків задаються питанням: "Чи можна фарбувати гарячі батареї?". Відповідь досить проста - можна, однак для цього підійдуть не всі наявні на ринку фарбувальні склади.

1

Які інструменти і матеріали необхідні для роботи

Не завжди і не у всіх є можливість поміняти батареї. Універсальним виходом з такої ситуації стане фарбування радіаторів в будь-який вподобаний колір. Для роботи не потрібно мати певних навичок, однак буде потрібно придбати деякі матеріали і запастися інструментами. Куплена фарба повинна володіти стійкістю до високих температур. Це властивість обов'язково, так як в зимовий час радіатори опалювальної системи нагріваються і стають дуже гарячими.

Це властивість обов'язково, так як в зимовий час радіатори опалювальної системи нагріваються і стають дуже гарячими

Фарби для фарбування батарей

Крім цього, склад повинен зберігати свій початковий колір протягом тривалого періоду часу. Досить важливим фактором також вважається відсутність у фарби запаху, щоб після роботи не довелося провітрювати житлові приміщення. Перш, ніж дізнатися, як пофарбувати батарею опалення , Необхідно розібратися з відповідними для цього фарбами. Так, в магазинах завжди можна знайти акрилові склади. Вони відрізняються відсутністю різкого запаху і здатністю зберігати свій колір досить тривалі терміни.

Ще один відповідний склад - це алкідні суміші. Їм властива стійкість до підвищених температур. Через це вони найчастіше застосовуються для роботи з гарячими батареями. Серед мінусів виділяється наявність різкого запаху, тому мешканцям все ж доведеться провітрювати приміщення.

Масляні склади також часто зустрічаються в магазинах, проте купують їх не багато. Це пов'язано з появою більш безпечних складів перших двох типів. Всі ці фарби в тій чи іншій мірі підходять для роботи. Фарбування батарей опалення своїми руками з використанням цих матеріалів дасть позитивний результат, якщо дотримуватися інструкцій по експлуатації та розводити фарбу з розчинником у зазначеній виробником пропорції.

Щоб швидко виконати роботу і не відволікатися, потрібно запастися необхідним інструментом. Отже, вам буде потрібно:

  • дрібнозернистий наждачний папір;
  • ніж або інший гострий предмет для очищення радіаторів;
  • кілька пензликів різних форм:
  • валик невеликого розміру;
  • старі ганчірки.

Маючи під рукою все необхідне, можна приступати до роботи. Дуже важливо запастися гумовими рукавичками і захисною маскою, які допоможуть уберегти шкіру від плям і дихальні шляхи від випарів.

2

Підготовка та фарбування - вивчаємо алгоритм

Перед тим, як пофарбувати батарею опалення своїми руками, вивчіть план майбутніх робіт. Як і всі інші ремонтні заходи, оновлення батарей починається з підготовки. По-перше, потрібно очистити їх поверхню від пилу і плям. Також перевірте радіатори на наявність слідів корозії. Після очищення батареї протріть вологим рушником. Як тільки радіатори підсохнуть, на їх поверхню потрібно нанести тонкий шар грунтовки. Однак будьте уважні - часто деякі сучасні склади не вимагають попередньої підготовки поверхні.

Якщо на поверхні батареї знаходяться старі плями, що не відмиваються звичайною водою, то можна спробувати стерти їх спеціальним розчином. Для його приготування візьміть:

  • 1 кг кальцинованої соди;
  • 1 кг гашеного вапна;
  • 5 л води;
  • великий таз для змішування.

Спочатку перелийте в таз гарячу воду і розбавте в ній соду. Після цього поступово додайте в суміш вапно, регулярно перемішуючи засіб. Як правило, ця суміш швидко справляється навіть з найстарішими плямами. Після очищення потрібно приготувати місце для роботи. Для цього застеліть місце під батареями старими газетами. Ззаду радіатора встановіть шматок щільного картону, щоб не забруднити стіни. Наносити фарбу на поверхню батарей потрібно пензликом, рухаючись інструментом зверху вниз. Таким чином, при роботі на радіаторах не з'являться патьоки. Намагайтеся, щоб шар фарби був рівномірним і тонким. Далі нанесіть на пофарбовані батареї ще кілька шарів складу.

3

Другий метод оновлення - демонтаж батарей

Існує ще один спосіб зміни зовнішнього вигляду батарей. Він більш трудомісткий, адже вам доведеться повністю знімати радіатори. Однак в результаті ви набагато краще очистіть батареї від іржі і бруду. Для початку потрібно скинути опалювальні стояки. Після цього буде потрібно повністю викрутити все прохідні і глухі пробки, а також зняти перемички. Далі необхідно отжечь батарею (нагріти і утримувати під високою температурою) за допомогою потужного побутового фена. Потім розбираємо радіатор на секції, використовуючи для цього спеціальний ключ. Не забудьте простукати радіатори киянкою, щоб видалити іржу. Після цього секції зачищаються металевою щіткою.

Демонтаж батареї - більш трудомісткий спосіб змінити її зовнішній вигляд, але і результат буде краще

На наступному етапі знову зберіть батарею, використовуючи звичайні гумові прокладки. При цьому обсяг зовнішньої частини повинен бути трохи менше торця кожної секції. Після цього встановіть і підключіть радіатор до мережі опалення. Нанесіть на поверхню чистої батареї ґрунтовку і почніть фарбувати. Алгоритм роботи майже такий же. Різниця полягає лише в тому, що батареї будуть не такими гарячими, як в першому випадку. Через це вони будуть сохнути трохи довше. Нерідко мешканці будинків фарбують радіатори відразу ж після їх демонтажу. В такому випадку вдається пофарбувати поверхню і спереду, і ззаду батареї. До того ж, відпаде ризик забруднити стінку за радіатором.

4

Поради з фарбування радіаторів - давайте послухаємо експертів

Багато власників квартир і приватних будинків ігнорують досвід фахівців, намагаючись зробити все самостійно. В результаті фарба на радіаторах дуже швидко тріскається і відвалюється цілими шматками. Щоб такого не сталося і з вами, радимо вивчити рекомендації з приводу того, чи можна і як правильно фарбувати гарячі батареї опалення. Експерти радять не поспішати при роботі. Намагайтеся нанести фарбу так, щоб на поверхні не залишалося патьоків. Краще вчасно зняти зайві частини складу або розмазати їх по батареї.

Щоб рівномірно нанести фарбу на задню частину радіатора, необхідно скористатися зігнутої пензлем, призначеної спеціально для фарбування важкодоступних місць. В процесі очищення батарей приготованим засобом з вапна і соди фахівці радять користуватися маскою і захисними рукавичками. Щоб мешканці будинку не постраждали, необхідно провітрити приміщення, в яких проводилися роботи. Багато фахівців радять використовувати дуже популярний сьогодні декупаж радіаторів. Після роботи ваші батареї будуть виглядати дуже стильно. При цьому ви не сильно витратити на оновлення.

Для роботи буде потрібно:

  • біла матова фарба;
  • акрилові фарби;
  • папір для декупажу з візерунком;
  • лак з підвищеною термостійкістю;
  • клей ПВА.

Щоб оновити батареї, очистіть їх. Після нанесіть на поверхню тонкий шар білої матової фарби. На її висихання буде потрібно не менше 20 годин. Як тільки склад висохне, можна починати клеїти папір. Після обклеювання можна домалювати свої елементи - зробити фон або створити оригінальний малюнок. В кінці залишиться нанести тонкий шар термостійкого лаку.

Нерідко мешканці квартир та приватних будинків задаються питанням: "Чи можна фарбувати гарячі батареї?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: