Статьи

Лампочки, вимикачі. | математична кмітливість

Май 3, 2013

26. Лампа кишенькового ліхтарика. У твоєму наборі є дві маленькі лампочки. Уважно оглянь їх. Це звичайні лампочки, що застосовуються в кишенькових ліхтариках. Ти зможеш змусити їх горіти, підключивши до батареї.

27. Патрон. Для того, щоб можна було легко зміцнити лампочку на дерев'яній панелі, тобі треба використовувати патрон. Їх два в твоєму наборі.
Патрон складається з ніжки, пластмасового корпусу і контактного пелюстки. На контактному пелюстці є видавкі. Це різьблення, по якій треба закручувати лампочку (рис. 13).

Патрон для лампочки



28. Підключення лампочки.

Ясно, що для того, щоб, лампочка світила, її треба підключити до батарейці. Перш за все зміцни лампочку на дерев'яній панелі. Використовуй для цього патрон. Угвинтитися лампочку в патрон, патрон кріпиться на панелі дуже просто (рис. 14). Ясно, що для того, щоб, лампочка світила, її треба підключити до батарейці

підключення лампочки

Візьми два сполучних дроти з наявних в наборі. Найголовніше - правильно підключити кінці до лампочки. Треба, щоб один провід стосувався контактного пелюстки, а другий - ніжки патрона. Як тільки ти підключиш лампочку до батарейці, лампочка відразу ж загориться. Не примушуй її світити занадто довго, інакше батарейка дуже скоро розрядиться.

29. Вимикач. У попередньому досвіді ти склав електричний ланцюг з лампочки і батарейки. Щоб в такому колі відключити лампочку, треба від'єднати дріт. Це не зручно. Набагато краще користуватися вимикачем.

вимикач


Спробуй зібрати вимикач з деталей твого набору. Збірку зроби на дерев'яній панелі. Тобі треба буде використовувати пластину, універсальний затиск, гвинти до нього, гайку (рис. 15). Не забудь що гвинт, який встановлюється на панелі і служить нерухомим контактом, повинен бути без пластмасової головки.

30. Ланцюг з вимикача, лампочки, батарейки. Тепер ти можеш зібрати електричний ланцюг з батарейки, лампочки і вимикача. При замкнутому вимикачі лампочка буде світити. Якщо вимикач розімкнути, лампочка гасне (рис. 16).

Ланцюг з вимикача, лампочки, батарейки

31. Настільна лампа. Зміцни лампочку за допомогою дерев'яного штатива, зроби абажур з кольорового паперу, збери електричний ланцюг, як в попередньому досвіді. У тебе вийде настільна лампа, яку ти можеш включити і вимкнути на відстані.

32. Перемикач. У тебе в наборі дві лампочки. Ти можеш зібрати електричні ланцюги, використавши обидві лампочки. Але спочатку давай навчимося робити перемикач. Це зовсім просто. Візьми вже зроблений тобою вимикач, перестав пластинку в інший отвір, як показано на рис. 17. З цього ж малюнку встанови гвинти для нерухомих контактів. Звичайно, вони повинні бути без пластмасових головок. От і все. Перемикач готовий (рис. 17).

17)

перемикач

33. Ланцюг з перемикача, двох лампочок, батарейки. Ти можеш зібрати електричну цеф, використавши перемикач. З'єднай батарейку, дві лампочки і перемикач так, як показано на рис. 18. Повертаючи перемикач, ти зможеш запалювати то одну, то іншу лампочку.

Ланцюг з перемикача, двох лампочок, батарейки

34. Світлофор, Звичайно, ти багато разів бачив світлофор. Тепер тобі нічого не варто зробити світлофор самому (рис. 19).

світлофор

У нас дві лампочки, і ми зробимо залізничний світлофор з двома вогнями - зеленим і червоним. Спочатку треба виготовити корпус для світлофора. Зроби його з щільного паперу. У корпусі виріж отвори, як показано на малюнку. Отвори треба зробити в 3-х стінах. Два отвори в одній стінці ти використовуєш для того, щоб крізь них просунути всередину лампочки.

Червоний і зелений колір можна отримати двома способами. Можна пофарбувати лампочки акварельними фарбами. Або, якщо у тебе є кольоровий папір, можна верхні отвори світлофора заклеїти червоним папером, нижні - зеленою. Зміцни лампочки на дерев'яному штативі і одягни на них корпус світлофора.

Тепер треба зібрати електричний ланцюг. Як підключати лампочки, ти вже знаєш. Два кінця, що йдуть від контактних пелюсток, підключи до батарейці, а два інші - до гвинтика перемикача. З'єднай проводом 2-й кінець батарейки і середній гвинтик перемикача. Схема зібрана. Тепер, повертаючи перемикач, ти можеш поперемінно запалювати червоне і зелене світло.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: