Статьи

БАТІК. Про ТЕХНІКИ ВІЛЬНОЇ РОЗПИСИ. Обговорення на LiveInternet

Пропонований спосіб розпису тканини є найбільш складним, вимагає від художника вільного поводження з барвниками і тканиною, знання законів кольорознавства і композиції, вміння вільно малювати пензлем без попереднього малюнка. В вільного розпису повністю проявляється творчий почерк художника, так як він не обмежений у своїх творіннях межами резерву.
Розписувати тканину потрібно швидко, кожен мазок ставити на місце, т. Е. Включати одночасно думка, почуття і майстерність. Але врешті-решт, освоївши на належному рівні цей вид рукоділля, Ви зможете здивувати своїх близьких прекрасними розписами. І, наприклад, на зроблені ляльки своїми руками , Зможете скроїти і распість вручну виготовлене за індивідуальним проектом плаття тільки для цієї ляльки.
Найкращий матеріал для вільного розпису - всі види шовку.
У давнину шовк цінувався не тільки за свої прекрасні зовнішні якості. Існувала глибока віра в його благотворний вплив на здоров'я людини. У старовинних китайських рукописах згадується про іскри, що виникають при терті шовку, з допомогою яких лікували людей.
Шовк відкриває широкі можливості для вдосконалення технології вільного розпису і художньої творчості. Сутність цього способу полягає в тому, що будь-яка тканина піддається дуже слабкому резервування різними загустке, в результаті обмежується розтікання фарби по тканині, з'являється можливість виконувати малюнки вільними мазками, виправляти знайдену форму, насичувати світлом, при цьому не залишаючи ніяких кордонів. Для загусток і розчинів використовують крохмаль, трагант, розчин кухонної солі або готують загустки з резервує.
проба
Проба виконується на невеликому пробному шматочку тканини. Це знайомство з можливістю вільного розтікання барвника на тканині, яке чимось нагадує колористичну гаму.
На невеликі пяльци натягніть суху шовкову тканину і виконайте по ній вільну прописку, можна - фрагмента майбутньої роботи. Роботу виконати м'якими кистями або ватними тампонами. Завдання полягає в тому, щоб дізнатися, наскільки сильно розтікається фарба і як колірний тон слабшає при висиханні.
Вільний розпис по сольовому розчину
Як ми вже знаємо, сіль закріплює фарбу, робить її колірної тон яскравіший і не дає розтікатися по ткані.Прі цьому ми не додаємо сіль в барвник, а замочуємо в сольовому розчині тканину.
Приготування сольового розчину в процентному змісті (в залежності від обраної тканини)
Для крепдешину - 20
Для креп-жоржета -10-15
Для шифону - 20
Для капрона- 20-30
Для бавовни - 25-30
В емальованому посуді розчиніть сіль в гарячій воді з розрахунку дві столові ложки на склянку, дочекайтеся, поки кристалики солі повністю не розчиняться у воді. Потім змочіть в цьому розчині заздалегідь приготовлену тканину, злегка відіжміть і натягніть на раму. Дайте тканини трохи підсохнути, щоб пішла перша вологість.
Приготуйте ескіз в кольорі або акварельний етюд.
Виконуйте розпис в кілька етапів.

Етап 1. Розпис «по сирому»
Можна використовувати акварельні прийоми розпису «по сирому», коли за дуже вологої тканини фарба розтікається вільними формами. Але, на відміну від паперу, на шовку анілінові барвники розтікаються радіальними плямами, тон яких посилюється до краю. В цьому випадку не потрібно робити мазок, як на папері, а тільки злегка торкатися до тканини в покладеної точці і давати можливість фарбі розтікатися і приймати несподівані прічуд-
лівие ореоли краю. Такий ефект досягається сольовий просоченням тканини.
Можна домогтися гармонійних поєднань кольорів шляхом вливання однієї фарби в іншу. Трьох ступенів зміни насиченості і світлини досить, щоб отримати цікавий ефект «горіння кольору» або ефект «підпалини». Фарби на ще сирий тканини змішуються, вливаючись одна в іншу.
Якщо в ескізі немає графічної і тонової прописки (наприклад, ескіз складений з кольорових плям різної кольорової насиченості), то робота закінчується на цьому етапі. В цьому випадку фарба береться сильним колірним тоном. Однак робота може мати і продовження, якщо на першому етапі виконується загальна світла тоновая прокладка задуманої колірної гами.
Етап 2. Нанесення кольорових плям другого плану
Розписану тканину просушити, але не висушувати до кінця. Нанести кольорові плями другого плану. Справа в тому, що в міру висихання тканини фарба все менше розтікається, і посилюється насиченість кольору, обриси колірних плям приймають все більш чітку форму. На цьому етапі робота також може бути закінчена.
Етап3. Графічна промальовування першого етапу
Робота ведеться на сухий промальовані тканини. Тканина, покрита сольовим розчином, при висиханні стає схожою иа пергамент, тому на ній сміливо можна тонким пензликом промальовувати необхідні деталі. Але на відміну від пергаменту, лінія ледь помітно розтікається. що особливо характерно для шовку.
Етап 4. Завершення роботи
Тут можна застосувати вже знайомі ефекти дощу, розмивання, жилок і т. Д. Одним словом, прибрати з тканини зайву графічність, зробити роботу більш м'якою, щоб фактура тканини не забивалася фарбою, залишалася прозорою.
Використовуємо «ефект білизни», який полягає в наступному. На певні ділянки висохлої темної фарби нанести легкий набризг «Білизна», розведеної трьома частинами води.
Готову роботу можна зняти з рами, проутюжить через газету праскою, а потім запарити. Тут запарка необхідна ще і для того, щоб пари, проходячи через висохлі соляні кристали, зробили фарбу яскравіше і одночасно зняли соляну загустку. Запарені тканину стає м'якше. Сольовий розчин знімається з тканини обполіскуванням в холодній воді з оцтом. Якщо після запарювання на тканини залишаються неприємні згустки фарби, що порушують красу прозорості окрашиваемого ділянки, то цю помилку можна виправити розчином «Білизни». Ватним тампоном, змоченим в розчині (1 частина «Білизни», 2 частини води), злегка протерти їх. З «Білизна» треба працювати акуратно.


Способи виготовлення батика "старі як світ", їх основи не змінювалися протягом багатьох веков.Однако з появою нових матеріалів і інструментів виконати розпис по тканині стало набагато простіше, з'явилася можливість створювати тематичні розписи, призначені для декорування житлових або службових приміщень, які завдяки свіжому погляду на дизайн, набувають нові статуси в очах відвідали їх людей.

Основні прийоми стали доступні будь-якій людині. Щоб досягти результату, обов'язково потрібно грамотно підготуватися до роботи. У цій статті я розповім, які потрібно використовувати тканини і фарби, як закріплювати фарби за допомогою пари.
Тканини.
Найвдалішим матеріалом для розпису є натуральний шелк.Прі виборі тканини важливо врахувати призначення виробу. Тонкий шовк: шифон, крен-жоржет, газ-шифон - ідеально підходить для розпису шарфів, палантинів, блузонів. З цих тканин вийде чудовий тюль для декорування вікна. Непрозорий м'який шовк: атлас, крепдешин - підійде для одягу і хусток.
Також відмінно виглядають батіки на атласних подушках і покривалах. З щільних тканин: туаль, креп-сатин - роблять постільна білизна, штори і абажури для декоративних світильників.
Іноді використовують і синтетичні тканини: шифон і атласи.
Для створення батика з натурального шовку підійдуть як анілінові, так і акрилові фарби. Якщо батик створюється зі штучної тканини, то використовують тільки акрилові фарби.
Фарби.
Зараз в будь-якому спеціалізованому магазині Ви знайдете великий вибір фарб для батика. Вибирайте фарбу, відповідну типу тканини. Фарби для батика завжди рідкі. Вони відмінно розтікаються по тканині, змішуючись між собою.
Також є і текстильні фарби - більш щільні, вони мають більшу укривістостью.Іх використовують для виготовлення батика на плотнихі темних тканинах, а так же також для розпису в трафаретного або набивної техніках.
Головна відмінність фарб - це спосіб їх закріплення на тканини. Анілінові фарби необхідно закріплювати паром, акрилові можна пропрасувати праскою. Серед фарб для батика існує великий вибір кольорів, змішуючи які можна отримати багату палітру відтінків. Працюючи з відтінками навіть одного кольору, можна отримати чудові переливи, гру барв на тканини. Будь-яку фарбу можна розвести водою до отримання необхідного тону.
ДЛЯ ПОЧАТКУ ОСЬ ТАК http://www.youtube.com/watch?v=OCZ0jZ6Xrg8
ПОТІМ ТАК http://www.youtube.com/watch?v=FrICyJktInY

Найчастіше з усіх рад для створення цікавих ефектів в батику зустрічається рекомендація використовувати кристали солі для розпису. Іноді майстри користуються сечовиною, спиртом - фарба на тканині виходить з незвичайними податком і розлученнями.

А для просочення тканини радять використовувати сольовий розчин (його ж можна додавати в барвник).

Хто на що здатний, коротше. У кожного свої «прийомчики».

Але навряд чи ви чули про застосування желатину в батику (так я і сама сосем недавно про це дізналася, ще не пробувала).

Желатин - звичайне кулінарне засіб, яке є на кухні майже у кожної господині.

Як його використовувати художнику по тканинах ?

Якщо розчинити желатин у воді до густоти і всього чи краплю додати в фарбу, вона не буде розпливатися на тканини. Це перше. Друге - можна заґрунтувати матерію желатиновим грунтом, після чого ви відчуєте себе художником, що працюють з аквареллю на папері!

Досвідчені майстри знають (і мовчать Досвідчені майстри знають (і мовчать   , Що желатин сильніше солі буде, коли мова йде про запобігання фарби від розтікання , Що желатин сильніше солі буде, коли мова йде про запобігання фарби від розтікання. як робиться грунтовка тканини ?

Розводимо наш желатин у воді в пропорції 2-4 грами на 1 літр води. Розчин повинен бути гарячим. Натягнута на підрамник рама стоїть вертикально - нам так буде працювати зручніше. Желатинову ґрунтовку можна розпорошувати за допомогою звичайного пульвелізатора, а можна застосувати широку м'яку кисть або губку.

Нанести розчин на всю поверхню майбутньої роботи і дати їй висохнути. Коли це станеться, ви здивуєтеся: тканина стала схожою на папір (суха і жорстка).

Тепер нам все дарма! Нанести малюнок на тканину ? Будь ласка, легко! Зробити холодний батик? Ще простіше - адже фарба тепер не розтікається, не треба боятися запливів за резерв (якого немає!), Патьоках, розпливаючись. Дехто користується навіть аквареллю - правда в цьому випадку з роботи можна зробити тільки панно. Для утилітарного використання розписаної тканини потрібні, як ви добре знаєте, особливі фарби - текстильні .

Насправді грунт для батика продається в хорошому магазині товарів для художників. Зроблений, звичайно, не своїми руками, а імпортний (так звані протіводіффузние склади, які заважають фарбі розтікатися).


багато важливих порад на сайті
http://irenabatik.ru/batik-obuchenie/zhelatin-dlya-batika.html

Іноді для батика потрібні густі фарби, наприклад, для   трафаретного розпису тканини   або техніки, що нагадує роботу з олійними фарбами (   вільний розпис   ) Іноді для батика потрібні густі фарби, наприклад, для трафаретного розпису тканини або техніки, що нагадує роботу з олійними фарбами ( вільний розпис ).

І якщо під рукою не виявилося акрилових фарб або властивості їх вас не влаштовують, можна зробити самостійно загустку. Так називають склад для згущення фарби.

Загустку потрібно додавати прямо в барвник. Є кілька методів, щоб приготувати цей розчин самим, нам потрібні крохмаль (можна взяти резерв) і желатин.

1.

Густими фарби стануть на желатині, якщо в візьмете його 1 чайну ложку, замочіть в холодній воді (1 склянка) і нагрієте для розчинення). В отримані розчин додайте фарбу. Це може бути розведений аніліновий барвник з пакетика (тільки процідіть його через марлю!) Або фарба з набору, припустимо, «Батик».

Якщо у вас є сечовина або аміак, додайте будь-який з цих інгредієнтів в барвник, якщо на пакетику було позначено, що він призначений для роботи з бавовною.

Якщо у ваших планах розписувати шовк або шерсть, додайте в барвник сечовину або лимонну кислоту. Занадто густа фарба (нагадую, йдеться про анілінових барвниках!) Розлучається кип'яченою водою.

2 2.

Про желатині все. Тепер розглянемо спосіб, як зробити фарби густими за допомогою крохмалю. Нам його потрібно стільки ж - 1 чайна ложка. Загустка повинна бути схожа на кисіль. Потрібно розвести крохмаль в невеликій кількості холодної води, а потім швидко вилити в киплячу воду, гарненько розмішуючи. Дивіться, щоб суміш не закипіла і була однорідною. Потім можна додавати барвник.

Якщо у вас є резерв для батика , То загустку можна приготує і на його основі. Порошковий барвник висипаємо в оцтову кислоту або спирт (краще все ж взяти спирт - запах менш гострий).

50 мм спирту на пакетик барвника, потім отриману суміш проціджуємо і змішуємо з 1 л резерву, зробленого самим (він повинен в цей час варитися на водяній бані). Коли ви почнете працювати з фарбою, розбавте її бензином.

За такими рецептами ви можете зробити і безбарвні загустки, в які не потрібно додавати фарбу. За такими рецептами ви можете зробити і безбарвні загустки, в які не потрібно додавати фарбу Вона теж потрібна: адже з її допомогою можна розбавити занадто густу фарбу до потрібного відтінку. Фарбами, загущених на основі резерву, можна користуватися як резервом. Тут все дуже просто: якщо мазки фарби укласти в контур, то за його краю рідкий барвник не розтечеться.

Якщо ви хочете зробити в розпису спеціальний ефект , Візьміть плоскі кисті з щетиною різного розміру. Віджимаючи фарбу на пензлику про край банки, можна залишати на полотні мальовничі характерні мазки. Така структурність створить на роботі гарний ефект, зробивши акцент на чомусь. Пензлик повинна бути напівсухий при таких діях.

Змішуйте фарби один з одним, тільки якщо вони зроблені на основі однієї загустки.
КНИГУ МОЖНА ПОЧИТАТИ http://www.crown6.org/publ/18-1-0-3303
Змішуйте фарби один з одним, тільки якщо вони зроблені на основі однієї загустки

ще почитати http://rykodelniza.ru/podelki-svoimi-rukami/kak-nachat-risovat-batik-kartiny-master-klas.html

Com/watch?
Com/watch?
Зробити холодний батик?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: