Статьи

Так і живемо. Барановичский стоматолог розповіла про свої доходи та витрати: «Зарплата в 400 рублів - це ніщо»

  1. доводиться підробляти
  2. Додатковий дохід - в кубушку
  3. Свинина тільки у свята
  4. На шампунях і манікюр не економлю

Стоматолог однією з Барановицька поліклінік розповіла Intex-press, скільки заробляє, чому свинину і свіжі овочі купує тільки до свят, а на що не шкодує грошей і для чого хоче відправити чоловіка до Мінська.

У дитинстві я дуже любила тварин і мріяла стати ветеринаром. Але в старших класах зрозуміла, що ветеринари не тільки лікують, але і присипляють тварин. Тому надходити на ветеринара передумала. А так як хімія і біологія мені дуже подобалися, я вирішила піти в медицину. Спеціальність вибрала випадково. Дізналася, що подруга збирається стати стоматологом, і вирішила вступати разом з нею. Після закінчення вузу я потрапила в одну з Барановицька поліклінік, де працюю стоматологом досі.

доводиться підробляти

Працюю в поліклініці позмінно: з 8.00 до 14.00 і з 14.00 до 20.00. Перший час було складно звикнути до великої кількості пацієнтів. За зміну я приймаю в середньому 14 осіб.

Працювати з людьми складно. Одні ведуть себе неспокійно, хапають мене за руки, інші балакають - все це заважає роботі. Є пацієнти, яких доводиться умовляти полікувати зуб. Були в моїй практиці пацієнти, які збігали прямо з крісла. А деякі чоловіки непритомніли, коли я вводила їм знеболююче, хоча кожного пацієнта я пояснюю, що ліки відмінне і боляче точно не буде. Але найнеприємніше, коли ти чуєш від людей, що вони не люблять стоматологів.

РЕКЛАМА

У поліклініках стоматологи заробляють небагато. У мене в місяць виходить 400 рублів. Як на мене, для людей моєї професії дохід в 400 рублів - це ніщо. Тому кілька років тому я стала підробляти в приватних клініках. Зараз підробіток становить близько 300 рублів на місяць.

Додатковий дохід - в кубушку

Гроші, які я заробляю в приватних клініках, відкладаю. В валюту не перекладаю, бо іноді доводиться з цих заощаджень брати на інші витрати. Наприклад, в серпні 600 рублів пішло на техогляд автомобіля і підготовку сина до школи. Зараз планую накопичити гроші, щоб ми могли всією сім'єю поїхати на відпочинок.

Питання з житлом у нас вирішене: кілька років тому ми побудували квартиру. Комунальні оплачуємо з зарплати чоловіка. На мені - автомобіль, який «з'їдає» пристойну частину мого заробітку.

Тільки на бензин щомісячно йде 80 рублів. Тому в майбутньому планую змінити машину на менш ненажерливу.
Ще одна обов'язкова стаття витрат - мобільний телефон, який я купила в розстрочку. Щомісяця віддаю 66 рублів, в які крім платежу за розстрочку входить і плата за мобільний зв'язок.

Свинина тільки у свята

Значна частина моєї зарплати - 100 рублів - йде на продукти. Закуповується раз в тиждень в магазинах великих торгових мереж, так як там завжди є знижки. Зазвичай беремо курку, крупи, кілька пачок пельменів, молочні продукти. Дрібні покупки (хліб, наприклад) роблю в магазинах, які розташовані поруч з будинком.

РЕКЛАМА

Свинину купуємо рідко - тільки до свят. У свій час, коли чоловік втратив роботу, а я ще не підробляла, у нас було зовсім туго з грошима. Тоді ми мало що могли собі дозволити, а вже м'ясо - тим більше. Ситуація змінилася, а звичка - свинина тільки у свята - залишилася.

У будинку у нас завжди є банани і мандарини, іноді купую синові гранат. Якщо буваю в Мінську, купую фрукти на оптовому ринку. Влітку овочі передають батьки зі свого городу, в осінньо-зимовий сезон свіжі огірки, помідори і перець купуємо в магазинах, але теж тільки до свят: занадто дороге задоволення.

Завжди намагаємося купити ті продукти, які хоче дитина. На це грошей мені не шкода. Наприклад, син любить йогурт, який коштує близько 1 рубля за маленьку баночку. На тиждень купую мінімум шість штук, а якщо вдасться знайти на акції, то вісім.

На тиждень купую мінімум шість штук, а якщо вдасться знайти на акції, то вісім

Інфографіка: Петро КАРАСЮК

На шампунях і манікюр не економлю

На що практично я не витрачаю гроші, так це на одяг і косметику. Щось з обновок купую собі раз на півроку, чоботи ношу рік, а то й два, косметикою користуюся досить рідко. Вдається заощадити і на одязі сина: деякі речі передають родичі, щось привозять знайомі з-за кордону.

На чому не економлю, так це на шампунях і бальзамах для волосся. Купую дорогі - від 10 рублів і вище. Щомісяця витрачаю 25 рублів на манікюр. Раніше шукала, де дешевше, а тепер вирішила: краще трохи дорожче, але якісніше.

Також ми з чоловіком ходимо в тренажерний зал. Абонемент коштує 25 рублів. Пощастило: 40% оплачує організація чоловіка.
Іноді вибираємося з сім'єю в кафе або покататися на ковзанах. Розваги обходяться приблизно в 15 рублів на місяць. Зі своєї зарплати я оплачую гуртки, які відвідує син, і його харчування в школі.

За мірками Барановичів, ми ще непогано живемо. Але я все частіше замислююся над тим, щоб відправити чоловіка на роботу в Мінську, де він зможе заробити набагато більше. У нашому місті ми вже вперлися в свій максимум.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: