Статьи

Бязь: що це за тканина, склад, характеристики, гост

  1. Опис і характеристики
  2. Види і застосування
  3. Відмінності від інших х / б тканин
  4. Різні виробники - різна бязь
  5. Відгуки
  6. Відео

Незважаючи на те, що з'явилося дуже багато синтетичних тканин, любов до натуральних матеріалів міцно зберігається. Про це можна судити по натуральному постільній білизні в кожному будинку. Найпопулярніше - з бязі.

Бязь на Русі відома з давніх-давен. У Московську державу її привозили купці з Азії ще в 16 столітті. Назва тканини походить від арабського «bäzz». В кінці 18 століття її стали виробляти в Кінешемська повіті. З доступної за ціною матерії шили підкладки на каптани і солдатська білизна. У 19 столітті з набивної бязі шили дитячу і жіночу одяг, а з гладкоокрашенних - підкладки пальто.

Опис і характеристики

Бязь - тканина 100% бавовняна. Це відмінний матеріал для постільної білизни:

Недоліки несуттєві: немає блиску, який багатьом подобається. І, по тому досить довгий термін використання, на виробах можуть з'явитися катишки. Скільки коштує? Ціна бязі варіюється від 30 до 150 рублів за метр, залежно від виробника і щільності тканини.

Зараз бязь широко застосовують для пошиття постільної білизни, дитячих пелюшок, одягу для дітей. Їй віддають перевагу насамперед через її натуральності. Практичність (легко прати і прасувати) - також важлива. Бязь дитяча трохи ніжніше на дотик, ніж звичайна, а величезний асортимент дитячих забарвлень просто вражає!

Якість матеріалу залежить від його щільності. Чим більше щільність (вага ниток на квадратний метр), тим якісніше тканину.

  • За ГОСТу 29298 2005 щільність бязі повинна бути 145 гр / кв. м. Таке полотно дуже міцне і зносостійке. Воно вважається найкращим. З нього шиють постільну білизну для громадських установ: дитячих будинків, санаторіїв, готелів і лікарень.
  • Для домашнього текстилю підходить бязь середньої щільності - 125 гр / кв. м.
  • Якщо щільність тканини менше 120 гр / кв. м, то вона буде недовговічна, може витягнутися під час прання. Розглядаючи її на світло, можна побачити чітку сітку плетіння. Такий матеріал менш зносостійкий, вартість його нижче. Часто і барвники для такої матерії використовують не якісні: виріб може злиняти.

Види і застосування

Залежно від щільності і забарвлення матеріал ділять на кілька видів:

  1. Сувора - найщільніша. Незважаючи на те, що з'явилося дуже багато синтетичних тканин, любов до натуральних матеріалів міцно зберігається

    Сувора матерія кремового кольору. Підходить для спецодягу і для оббивки меблів.

  2. Білена - трохи тонше суворою. Така бязь коштує від 30 рублів за метр.

    З блекотою шиють постільну білизну і спецодяг.

  3. Гладкофарбована. Така ж за структурою, як білена, тільки пофарбована (однотонна).

    З гладкокрашеной випускають столове і постільну білизну, шиють підкладки для костюмів.

  4. Набивна - тканина з кольоровим малюнком.

    З набивної матерії шиють одяг для малюків і дорослих, халати, постільна білизна.

За російськими стандартами прийнято вважати, що бязь - це 100% бавовна. Навіть друга її назва - «паперове полотно». Але зараз можна зустріти і тканина з додаванням синтетичних ниток.

Відмінності від інших х / б тканин

Відмінності від інших х / б тканин

  • Порівняння з ситцем. У цих тканин однакове плетіння, але бавовняні нитки для ситцю беруть тонше, ніж для бязі. ситець - це завжди 100 бавовна, а бязь може мати в складі невелику кількість синтетичних волокон. Ситець випускають шириною 85 см і 90 см. Тому на ситцевих присутніх і підковдрах завжди буде шов посередині, який не подобається споживачам. Забарвлення недовговічні, часто непоказні. Зараз багато виробників випускають ситець зрідженим. Варто ситець дешевше бязі.
  • Порівняння з сатином. «Сатин» - так тканину назвали за способом переплетення ниток. Тонкі і щільно скручені, вони переплетені трохи хитромудро. Саме завдяки способу плетіння, сатин має блискучу поверхню (такого блиску немає у бязі). За зовнішнім виглядом нагадує шовк. Матерія може бути бавовняної, синтетичної або змішаної. Варто сатин дорожче бязі. Що міцніше з них, сказати однозначно не можна. Все залежить від якості матеріалу. Про склад тканини сатин докладно написано тут .
  • Порівняння і попліну. Поплін - це тканина, виготовлена ​​з ниток різної товщини (поздовжні - товщі, а поперечні -тоньше). Якщо уважно розглянути цю матерію, можна помітити на поверхні дрібні рубчики. Спочатку поплін був шовковим, а бязь -100% бавовна. У Росії поплін виробляють в основному з бавовни, а імпортна тканина складається з суміші бавовни і синтетики в різних пропорціях. Ще в складі попліну можуть бути вовняні, шовкові, віскозні волокна. На дотик матеріал м'який і приємний, чудово виглядає в будь-яких кольорах. Поплін трохи блищить, а бязь - матова. Поплін виглядає вишуканіші, ніж бязь, але і коштує він дорожче. Що щільніше: бязь або поплін ? За щільністю високоякісна бязь - щільніше (120 - 145 гр / кв. М), щільність попліну - 115 гр / кв. м.Еті цифри часто - умовні. В реальності тканини з Китаю і Пакистану - тонше. Детальніше про щільність попліну можна дізнатися тут . На радянські ГОСТи орієнтуються тільки текстильні комбінати, розташовані на території колишнього СРСР. Якісні характеристики попліну і бязі схожі, але є і відмінності. Обидві тканини досить зносостійкі, але бязь все ж більш довговічна і стійка до зносу. Іноді при неправильному догляді поплін може давати невелику усадку (це більше стосується тканини, в складі якої є шовк або вовна). Бязь в основному використовується для пошиття постільної білизни. Поплін ж спочатку передбачався для пошиття одягу. Попліновое білизна стає все популярнішим, але за вартістю воно дорожче бязі. Фото постільної білизни з попліну можна подивитися за посиланням .
  • Порівняння з Поликоттон. Поликоттон - сумішеві тканину, що складається з поліестеру і бавовни. Детально про склад Поликоттон можна дізнатися в цій статті . З неї шиють постільну білизну, матраци, подушки і ковдри. Матерія може бути різних видів, в залежності від кількісного складу волокон. У разі, коли поліестеру менше, ніж бавовни або волокон порівну, тканина має чудові властивості, відмінно підходить для постільної білизни і становить конкуренцію бязевих комплектів. Переважання синтетики в складі погіршує якісні характеристики матеріалу, він менш підходить для постільних речей, хоча коштувати буде набагато дешевше.
  • Порівняння з перкаль. Плетіння ниток у перкали і бязі - однакове. Тканини дуже схожі за якісними характеристиками. Є й відмінності: перкаль тонше, на дотик - м'якше і ніжніше. Бязь - трохи грубіше, поверхня її трохи шорстка, хоча до тіла також приємна. Перкаль має високу щільність (132 гр / кв. М) при відносній тонкощі. Досягається цей ефект, завдяки якості ниток: тонкі нитки для перкали не скручується, а склеюються спеціальним складом. Відмінності між тканинами не критичні. Вибирати між ними, напевно, варто тільки за забарвленням і за вартістю. Також читайте про склад тканини перкаль в цьому матеріалі .

    Вироби з перкаля (постільна білизна) відносяться до елітного текстилю, по вартості можуть бути дорожче бязевих. А бязь давно і добре себе зарекомендувала, як відмінний матеріал для постільної білизни за доступною ціною.

Різні виробники - різна бязь

  • Іваново. У Росії популярна іванівська бязь. Підприємства в Іваново випускають її різних видів: сувору, вибілені, гладко, з набивним малюнком. Івановська бязь - це висока якість, красиві забарвлення і доступна ціна. З неї шиють постільну і столову білизну, чоловічі сорочки, медичні халати і дитячий одяг. У складі іванівської бязі - стовідсоткова бавовна. Матеріал повністю натуральний, може поступатися аналогам інших виробників по щільності, але має доступну вартість, що робить його популярним.
  • ХБК "Шуйские ситцю". Бязь виробництва ХБК "Шуйские ситцю" користується гарною репутацією серед російського споживача. Щільність Шуйськой бязі відповідає ГОСТу (становить 142 гр / кв. М.). Тканина зносостійка і практична. Але зустрічається у продажу підробка під Шуйську матерію. Щоб не помилитися, звертайте увагу на щільність (підробка не щільна) і на ціну (шуйские бязеві КПБ не коштуватимуть дешевше 1000 рублів).
  • Турецька - тканина високоякісна, легка. Вона може складатися з бавовни на 100%, а може мати зовсім невелике (15%) додавання синтетичних волокон. Забарвлення яскраві, красиві. При тривалому використанні колір не змінюється, тканина не скочується. Використовується для пошиття постільної білизни, а також легкого літнього одягу, легких фіранок і столового білизни. Туреччина - один з головних виробників матеріалу.
  • Пакистанська - високоякісний матеріал, в складі якого 80% - бавовни, а 20% - синтетичних волокон. Щільність - 130 гр / кв. м. Бавовна забезпечує гігроскопічність тканини, її легкість і м'якість, здатність попускати повітря і зберігати тепло. Синтетичні нитки підвищують її зносостійкість. Тканина з таким складом практично не мнеться і дуже легко прасується. Пакистанська бязь - високоякісна, зносостійка, практична, дуже приємна до тіла. Збентежити може тільки її висока ціна.

Також, можливо вам цікаво, що краще: поплін або сатин . Дізнайтеся яка тканина краще для постільної білизни .

Якість і ціна бязі залежать від її щільності: чим щільніше, тим якісніше і дорожче. І навпаки. Якісна тканина - натуральна. Тому перевагу слід віддавати тій тканини, в складі якої більше бавовни.

Відгуки

Олена:

Мені подарували комплект постільної білизни з Шуи. На упаковці було написано «Шуйская бязь». У мене в ходу вже років п'ять постільна білизна з Шуйськой бязі, яким я дуже задоволена: стираю при 40 градусах, гладжу трохи вологим. Колір не губиться, не сідає. Тому подарунку зраділа. Але виявляється, що рано. Подароване білизна нічого спільного не мало з моїм. Воно навіть на перший погляд було тонше, не така щільна. Злиняти ще не стирання: вранці все тіло було синім! Викинула, навіть не стала прати. Дуже засмутилася. Думаю, що це була підробка під Шуйську бязь, адже Шуйко завжди відрізнялася якістю.

Оксана:

У мене все постільна білизна - з бязі. Я вважаю, що краще для нього тканини немає. Дуже практична, що не вбиває, і за ціною - адекватна. Для своїх дітей і онуків купувала пелюшки і сорочечки з бязі: забарвлення веселенькі і тканину натуральна. Ще у мене фіранки на дачі все з бязі: не вигоряють, кольори яскраві.

Ліля:

Я постільна білизна шию сама і для себе, і в подарунок. Шию з бязі. Найбільше подобається турецька і пакистанська. З нею дуже легко працювати, та й вироби виходять довговічними. Гарна, хоча трохи важкувато, шуйская бязь. Працюючи з нею, потрібно враховувати, що після прання ця тканина може сісти на 5%.

Відео

Дане відео розповість Вам про те, що таке Бязь.

Скільки коштує?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: