Статьи

Cушилка для білизни своїми руками, покрокова інструкція

  1. існуючі різновиди
  2. Як виготовити стельову сушилку?
  3. Що знадобиться?
  4. Підготовка до роботи, заміри
  5. Інструкція із встановлення
  6. Як виготовити настінну сушилку?
  7. Інструмент, матеріал
  8. Розмітка стін, підготовчі роботи
  9. Поетапне виконання робіт

Сушарка для білизни своїми руками виготовляється досить легко. Потрібно лише визначити найбільш підходяще місце для такої конструкції, продумати її конфігурацію (габарити, основні елементи, їх спосіб кріплення), а також зробити виміри. Чим менше вільного простору на балконі, тим більш ергономічною повинна бути конструкція.

існуючі різновиди

Є кілька основних варіантів: настінна, плитка, стельова сушарка. Кожне виконання має свої нюанси. Зокрема, для підлоги конструкції не потрібні спеціальні кріплення. Настінні аналоги встановлюються на одну або відразу дві стіни, стельові - кріпляться безпосередньо до стелі.

Варіант 1: Настінна сушарка

Такий варіант більш кращий, тому що дозволяє реалізувати більше ідей: з кріпленням на одну, дві стіни, складні або стаціонарні конструкції. Більш компактні виконання, що встановлюються на одну вертикальну поверхню, проте, вони дозволяють розташувати невелику кількість білизни. Якщо вибрати складаний варіант, інтер'єр приміщення не постраждає від присутності додаткової конструкції.

Варіант 2: Підлогове виконання

Зазвичай це складна сушарка. У розкладеному стані вона займає досить багато простору, але її легко заховати за шафу, під ліжко або в інше місце, попередньо склавши. Якщо балкон невеликий, такий варіант навряд чи підійде.

Підлогова сушилка зручна своєю мобільністю. Зовні дане виконання віддалено нагадує прасувальну дошку з певною кількістю струн замість суцільної поверхні.

Варіант 3: Стельова конструкція

Розташовується під стелею і зустрічається в різних варіаціях: кріплення штанги, на якій встановлена ​​рама зі струнами; каркас з простягнутою дротом, закріплений в двох місцях. Це може бути стаціонарна або складна модель сушарки. Розсується вона донизу.

Як виготовити стельову сушилку?

Саморобна конструкція для установки на стелю виготовляється дуже швидко. На всю роботу можна витратити годину часу, а сушарка вийде компактна, але при цьому з достатньою кількістю дроту для білизни.

Що знадобиться?

Основа конструкції: два бруска з дерева розміром 40х5х5 мм і білизняний мотузок потрібної довжини. В даному варіанті передбачається 5 відрізків мотузки, відповідно, можна зробити розрахунок, яких розмірів буде потрібно матеріал.

Крім того, буде використовуватися кріплення: саморізи з кільцем, дюбелі. З інструментів: перфоратор, дриль, свердла, розмір яких повинен бути менше, ніж діаметр саморізів. Для обробки дерева використовується лак.

Підготовка до роботи, заміри

Якщо балкон повністю вільний, мотузки можна протягнути по всій його довжині. У цій ситуації бруски, які виконують роль основи конструкції, потрібно закріпити ближче до стін. В інших умовах відстань між ними визначається з урахуванням розмірів вибраної ділянки, де балкон більш-менш вільний від предметів інтер'єру і меблів.

Кріплення брусків виробляється на стелю з фінішною обробкою Кріплення брусків виробляється на стелю з фінішною обробкою. Тоді дрібне сміття (бетонна крихта і ін.) Не буде обсипатися на білизну. У точках установки брусів робляться відмітки, щоб можна було закріпити опори максимально рівно.

Довжина брусів визначається індивідуально: чим ширше балкон і більше вільного місця на ньому, тим довше повинні бути бруски і тоді можна закріпити більшу кількість відрізків мотузки.

Інструкція із встановлення

В першу чергу висвердлюють отвори на опорах. Вони розташовуються на відстані, яке обчислюється, виходячи з довжини опор, а також з урахуванням кількості відрізків мотузки. Діаметр отворів повинен бути менше саморізів.

Це обумовлено тим, що необхідно забезпечити підвищену надійність конструкції, так як елементи кріплення будуть розташовуватися кільцями вниз і, відповідно, навантаження на них буде висока. А додатково потрібно враховувати особливості матеріалу: дерево може розшаровуватися. Тому отвори не можна свердлити близько до краю такої опори.

Для установки брусків на стельову поверхню потрібно зробити три отвори в бетонному перекритті, туди будуть закладатися дюбеля. Після того, як саморізи-кільця вкручені в бруски, ці опори можна кріпити на стелі. Потім дерево потрібно просочити грунтовки і покрити лаком, щоб мінімізувати можливі перешкоди для вологи. Мотузка натягується після закінчення монтажу опор.

Фото і опис робіт: Покрокова інструкція

Як виготовити настінну сушилку?

Дане виконання конструкції дозволяє виконати установку і на дерев'яні бруски, і безпосередньо на стіни лоджії.

Дане виконання конструкції дозволяє виконати установку і на дерев'яні бруски, і безпосередньо на стіни лоджії

Ось яку сушилку ми будемо робити в даному майстер класі

Інструмент, матеріал

Якщо балкон повністю вільний, можна встановити настінну сушилку, простягнувши з цією метою мотузки по всій його довжині. Матеріали: дерев'яний брусок, саморізи-кільця, дюбелі, мотузка, лак. Інструмент: рівень, рулетка, шуруповерт / дриль і свердла, розмір яких трохи менше, ніж діаметр саморізів. Обробити дерево можна наждаком.

Розмітка стін, підготовчі роботи

Сушарка в цьому випадку може бути встановлена ​​на «голі» стіни, без фінішного покриття. В першу чергу необхідно визначити висоту розташування конструкції. При цьому грає роль зростання мешканців, так як сушарка буде заважати при пересуванні, якщо встановити її занадто низько.

Але важливо забезпечити і вільний доступ до мотузки на рівні витягнутої руки, що дозволить без праці повісити білизну. Довжина брусків визначається, виходячи з того, яка кількість відрізків мотузки планується закріпити. Потрібно зробити позначки під отвори на потрібному рівні.

Поетапне виконання робіт

Балкон звільняється від зайвих речей, щоб забезпечити доступ до стін. Спочатку готуються бруски: потрібно зробити в них отвори на деякому віддаленні, що визначається довжиною цих опор і кількістю відрізків мотузки. Для установки сушарки на свій балкон в стінах робиться 2-3 отвори, їх кількість залежить від довжини брусів.

Для установки сушарки на свій балкон в стінах робиться 2-3 отвори, їх кількість залежить від довжини брусів

Рама з дерев'яних брусів і кілька прутів, в брусках робимо отвори для прутів. Закріплюємо прути в отвори.

Встановлюються дюбелі. Далі залишилося тільки закріпити бруски на протилежних стінах і протягнути мотузку. Фінішний етап - обробка ґрунтовкою, після чого опори потрібно покрити лаком.

У верхній частина сушарки встановлюємо фіксатор, а з боків - складні механізми. Внизу сушарки обладнаємо гачки для одягу.

Пристрій стельової і настінної сушарки схоже, тільки в першому випадку віддаленість мотузки від стелі визначається висотою брусів, а при установці на стіну зовсім не є обов'язковим кріпити такі опори.

Оцінка статті:

Поділитися з друзями:

Що знадобиться?
Як виготовити стельову сушилку?
Що знадобиться?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: