Статьи

Робимо новорічні іграшки з шишок

  1. вибираємо шишки
  2. Матеріали, інструменти
  3. Порядок роботи
  4. Корисні поради та ідеї

Давня російська традиція - робити новорічні іграшки своїми руками - до кінця ХХ століття практично згасла. Ще б! У магазинах з'явилося стільки чудових куль, зірок, звіряток і казкових персонажів, виготовлених фабричним способом! Хіба могли з ними змагатися простенькі вироби - ліхтарик з кольорового паперу або, пофарбований бронзовою фарбою, волоський горіх?

Сьогодні, на щастя, традиція повертається, тому що справа ж не в тому, що повісити на новорічні ялинки, а в тому, щоб разом з дітьми зайнятися захоплюючим творчістю, прищепити синам і дочкам навички поводження з ножицями, клеєм, фарбами. Серед найпопулярніших матеріалів, з яких можна зробити ялинкові іграшки, прості шишки - соснові і ялинові.

вибираємо шишки

Шишки в магазинах не продаються, ну хіба що в тих, де можна придбати найрізноманітніші, несподівані матеріали для творчості. Втім, в цьому і немає особливої ​​необхідності. Буваючи з дітьми на природі, можна протягом року створити необхідний запас шишок будь-якого розміру і форми, одночасно збираючи і інший природний матеріал, який стане в нагоді для вашої новорічної майстерні: жолуді з «шапочками», красиво вигнуті гілочки, мох, насіння клена та ясена, лісові горіхи.

Шишки бувають закритими, щільними або з «скуйовдженим» лусочками. Для того щоб виготовити новорічні вироби, вам знадобляться і ті і інші, в залежності від того, що ви плануєте змайструвати. Однак прикро буває, якщо іграшка під впливом домашнього тепла почне розкриватися - і ваші готові вироби деформуються.

Однак прикро буває, якщо іграшка під впливом домашнього тепла почне розкриватися - і ваші готові вироби деформуються

Щоб цього не сталося, шишки потрібно попередньо обробити:

  • щоб шишки завжди залишалися закритими, їх протягом хвилини витримують в баночці зі столярним клеєм;
  • щоб розкрилися - варять півгодини, а потім сушать на батареї;
  • розкрити шишки можна, потримавши їх у духовці пару годин (температура 250 градусів);
  • можна трохи змінити форму шишки, потримавши її в воді, а потім туго перев'язавши нитками і підсушити.

Теплова обробка, до речі, знищить на шишках мікроби, і зробить природний матеріал безпечним, що дуже важливо, коли мова йде про дитячу творчість.

Матеріали, інструменти

Крім шишок, вам для роботи будуть потрібні:

  • фарби,
  • пензлика,
  • картон,
  • ножиці,
  • нитки і стрічки,
  • шматочки тканини і фетру,
  • клей ПВА,
  • намистинки,
  • блискітки.

фарби,   пензлика,   картон,   ножиці,   нитки і стрічки,   шматочки тканини і фетру,   клей ПВА,   намистинки,   блискітки

Залежно від того, які іграшки ви збираєтеся зробити і за якими технологіями, цей перелік може розширитися. Вам, наприклад, можуть знадобитися пластилін і маса для пап'є-маше, лак для нігтів і дріт в красивій пластикової ізоляції.

Порядок роботи

Шишки - дуже красивий природний матеріал. Щоб прикрасити ними ялинку, іноді буває досить просто пофарбувати кожну в будь-який колір (червоний, жовтий, фіолетовий), додати блискіток. З досвіду тих, хто вже давно майструє вироби з шишок і проводить в Інтернеті майстер-клас, краще для забарвлення шишок застосовувати емаль, а не акрилові фарби, які лягають недостатньо рівно.

Як блискіток зручно використовувати різнокольорову ялинкову мішуру, так званий дощик, який треба дуже дрібно порізати ножицями. Шишки опускають на пару секунд в ємність з лаком, використовуваним для роботи по дереву, а потім обсипають її блискучими різнокольоровими шматочками мішури.

Новорічна іграшка практично готова. Залишається зробити петельку, щоб її можна було повісити на ялинку. Для цієї мети застосовують саморізи з колечком.

Для цієї мети застосовують саморізи з колечком

А тепер спробуйте взятися за більш складну роботу. Зробіть з шишок Діда Мороза.

  1. крок: пофарбуйте шишку в червоний колір, просушіть її.
  2. крок: зробіть голову з невеликої кульки, обтянув його тканиною бежевого кольору.
  3. крок: з вати спорудити огрядну бороду, приклейте до голови.
  4. крок: з шматочка червоного фетру або якийсь інший щільної тканини, зробіть для Діда Мороза ковпачок, у верхній його частині передбачте петельку, щоб іграшку можна було повісити на ялинку.
  5. крок: намалюйте очі або приклейте як очей маленькі чорні намистинки або бісер.
  6. крок: приклейте голову до тулуба-шишці за допомогою гарячого клею (так вийде надійніше).

Ваш Дід Мороз готовий. Тепер по цій же технології можна зробити його постійну супутницю - Снігуроньку.

В окремий майстер-клас можна виділити виготовлення іграшок з використанням пластиліну. У цього матеріалу, правда, є один недолік - його недовговічність, він може деформуватися через занадто високу температуру в приміщенні або якщо виріб необережно візьмуть в руки або впустять.

А перевага пластиліну в тому, що до цієї роботи можна активно залучити малюків, які вже отримали навички поводження з цим матеріалом.

Спробуйте зробити їжачка. З шишки вийде тільце, з пластиліну (більш світлого за кольором, ніж шишка) - мордочка. А ще потрібно буде зліпити лапки, традиційне яблуко або грибок, які розміщуються у їжачка на спіне.В цій же техніці (використовуючи пластилін) можна зробити лебедя, сову, пінгвіна, білку, крокодила, зайця - всіх тих, кого захоче змайструвати ваша дитина.

Корисні поради та ідеї

Оригінальний ефект дає відбілювання шишок: щоб його досягти, шишки витримують в звичайному відбілювач, використовуваному для прання і прибирання протягом п'яти годин. Співвідношення препарату і води - 1: 1.

Ілюзію морозного дня можна отримати, покривши шишку сріблястими (НЕ різнокольоровими) блискітками: змастіть шишку клеєм, обваляйте в блискітках, обсушити, щоб вони встигли «схопитися» з клеєм, а потім пензликом змахніть зайві.

Дуже симпатичні іграшки, які будуть, до речі, виглядати вельми професійно, можна зробити, використовуючи старих поламаних і непотрібних пластикових лялечок і різних звіряток. Взявши за основу шишку, можна приклеїти до неї лялькову головку, долоньки, ноги. Таким способом можна зробити Діда Мороза, Снігуроньку, їжачка, оленя, песика, кошеня, мишку, різних птахів.

Таким способом можна зробити Діда Мороза, Снігуроньку, їжачка, оленя, песика, кошеня, мишку, різних птахів

Необов'язково вішати все вироби на ялинку. Щоб ваша кімната була по-справжньому новорічна, іграшки можна підвісити, наприклад, до люстри. До речі, так вдасться розглянути іграшку у всій її красі, абсолютно у всіх ракурсах.

Дивіться схожі майстер-класи: Робимо орігамі з паперу Снігуронька а.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: