Статьи

Догляд за шкірою під час вагітності: секрети і поради

  1. Зміни в організмі вагітної жінки
  2. Почервоніння і висипання
  3. пігментація шкіри
  4. Розтяжки на животі та стегнах
  5. Відня і капіляри
  6. Комплекс заходів по догляду за обличчям
  7. Догляд за шкірою навколо очей при вагітності
  8. Народні способи догляду за шкірою вагітної жінки
  9. висновок

Догляд за шкірою під час вагітності - це цілий комплекс як профілактичних, так і лікувальних косметичних заходів, спрямованих на полегшення змін, властивих цього стану. Вагітність зачіпає абсолютно всі аспекти життєдіяльності жіночого організму. Серед них і стан шкіри і волосся. І у всіх це проявляється по-різному: у когось волосся набуває густоту і блиск, шкіра світиться, а хтось, навпаки, страждає сухістю шкіри або висипом вугрів. У публікації розглянемо найбільш часто виникають проблеми і методи їх вирішення.

Зміни в організмі вагітної жінки

Нестандартне функціонування органів внутрішньої системи під час вагітності закладено на генетичному рівні. Майбутні мами повинні бути готові до наслідків збою роботи гормонів, які проявляються у вигляді наступних проявів на шкірі обличчя і тіла:

  1. Пігментація - це нерівномірний викид барвника меланіну в кровоносну систему. Шкіра вагітної жінки покривається плямами світло або темно-коричневого відтінку, рідше набуває жовтуватий окрас. До прояву пігментних плям найчастіше схили чорняві жінки зі смаглявим тоном шкіри. Панікувати майбутній мамі не варто. З появою на світ малюка шкіра посвітлішає, і всі плями зникнуть без сліду.
  2. Вугрі. З цією проблемою стикаються не всі вагітні дівчата. Все залежить від індивідуальних особливостей організму. У кого-то шкіра перетворюється, стає гладкою і бархатистою, як у немовляти. А що робити іншим, чиє обличчя «розфарбоване» дрібної висипом? У всьому винен гормон прогестерон. Він відповідає за запліднення яйцеклітини. Під час ембріонального розвитку плода гормон знаходиться в активній фазі і підсилює вироблення підшкірного жиру. Стан шкіри вагітної має схожість з особою підлітка під час статевого дозрівання, тому і з'являється висип. Догляд за шкірою під час вагітності - це цілий комплекс як профілактичних, так і лікувальних косметичних заходів, спрямованих на полегшення змін, властивих цього стану Проблеми зі шкірою при вагітності
  3. Набряклість на руках, ногах, під очима. Надмірна кількість натрію в тканинах призводить до порушення водного балансу і застою води. В результаті виникають мішки під очима, нижні і верхні кінцівки збільшуються в розмірах.
  4. Розтяжки - це частково атрофовані шкірні покриви, які мають характерний вигляд хвилеподібних смуг. Розтяжки або стриї утворюються в місцях розриву сполучних тканин. Більш чутлива до появи розтяжок шкіра в області живота, бюста, таза. Позбутися від стрий практично неможливо. Знизити ризик їх виникнення допоможуть живильні креми, лосьйони.
  5. Сухі та потріскані губи. Недолік кальцію усередині організму призводить до появи мікротріщин. Відмовтеся на час від декоративної косметики для губ. Використовуйте гігієнічні помади і бальзами, які зволожують і живлять поверхню губ.
  6. Потовиділення на обличчі і шиї. Всьому виною все той же прогестерон. Дисбаланс вироблення гормону призводить до посиленої роботи потових залоз. У місцях утворення пітниці рекомендується використовувати тальк або присипку.
  7. Сверблячка - це симптом прояву побічних ефектів. У період виношування плоду імунна система ослаблена, тому провокувати алергічні реакції можуть сторонні подразники, наприклад, запах, шерсть, пил, миючі засоби.
  8. Розширення судин. Перед тим, як вийти на вулицю в осінньо-зимовий період наносите на обличчя засоби проти куперозу, адже шкіра вагітних особливо схильні до цього захворювання.

Почервоніння і висипання

Уже в першому триместрі шкіра стикається з певними труднощами. Зі збільшенням вироблення прогестерону - гормону, що забезпечує збереження вагітності, - падає кількість естрогену. Це впливає на роботу сальних і потових залоз, їх продуктивність може знизитися, і таким чином шкіра стане більш сприйнятливою до зовнішніх впливів: при зменшенні секреції вона може пересихати, втрачати вологу і дуже гостро реагувати буквально на все, від метеофакторов до мікроорганізмів. Особливо схильні до цього місця, де шкіра і так суха за рахунок малої кількості сальних залоз.

Крім того, підвищення вмісту прогестерону іноді провокує шкірні запалення - так званий прогестероновий дерматит. Він проявляється почервонінням і лущенням шкіри. Можуть також пересохнути і почати сіктися волосся.

На тлі зміни гормонального балансу можуть початися вугрові висипання. Особливість цієї проблеми в тому, що акне при вагітності не можна лікувати звичними методами: пілінгом, розпарювання, глибокої чищенням, тому що на шкіру з підвищеною чутливістю ці процедури можуть вплинути не кращим чином. Використовуйте м'які миючі засоби, не забувайте зволожувати і живити шкіру та волосся. Після консультації з гінекологом можете почати прийом вітамінних комплексів - крім загального зміцнення організму, вітаміни будуть потрібні і вашій шкірі. На тлі зміни гормонального балансу можуть початися вугрові висипання

пігментація шкіри

У період вагітності багато майбутніх мам можуть відзначати поява на тілі пігментних плям. Це можуть бути як просто червоні плями на обличчі, так і нові родимки по всьому тілу. Сюди ж відноситься потемніння сосків і поява вертикальної смужки від пупка вниз. В цілому це нормальне явище, і більшість таких симптомів піде з нормалізацією гормонального фону. Виняток становлять швидкозростаючі родимки, пігментні плями нерівномірного забарвлення або змінюють свій колір. У цьому випадку обов'язково зверніться до дерматолога.

Під час вагітності потрібно берегти шкіру від надмірного впливу ультрафіолету. Сонячне світло може сприяти швидкому розвитку вже з'явилися утворень, так що не нехтуйте сонцезахисними засобами в будь-який час року.

Розтяжки на животі та стегнах

Це одна із найбільш наболілих проблем майбутніх мам. Причиною розтяжок стає все той же зміна гормонального фону: при нестачі естрогену шкіра втрачає еластичність і пружність. А оскільки в цей період тіло активно змінюється, шкіра не встигає розтягнутися і деформується. Особливо явно це відбувається в тих місцях, де їй доводиться сильно розтягнутися: живіт, боки, стегна, груди. Розтяжки можуть мати рожевий або ліловий колір - в будь-якому випадку це варіант норми, пізніше вони посветлеют і стануть білими.

Щоб звести до мінімуму кількість розтяжок і ймовірність їх появи, важливо стежити за своїм способом життя і режимом харчування. У будь-якому випадку не варто нехтувати правильним харчуванням: ви і без того набираєте вагу, а надлишки солодощів і випічки зроблять цей процес стрімким. Це може негативно вплинути не тільки на шкіру, але і на хребет, суглоби.

Зверніть увагу на вміст вітаміну Е в своєму раціоні. Навіть якщо ви приймаєте вітамінні комплекси, не нехтуйте додатковими джерелами токоферолу: пророщених злаками, зерновими, овочами, нерафінованими рослинними оліями. Цей вітамін захищає від руйнування клітинні мембрани.

Цей вітамін захищає від руйнування клітинні мембрани

Вітамін Е для шкіри при вагітності

Ця ж речовина можна застосовувати і зовнішньо. Зверніть увагу на креми або гелі проти розтяжок, що містять вітамін Е. Їх можна використовувати в якості профілактики починаючи вже з кінця першого триместру, поки шкіра ще не почала розтягуватися.

Крім того, в якості профілактики не тільки розтяжок, але і целюліту відмінно підходить масаж. Це можуть бути як легкі пощипування шкіри в зонах ризику, так і розтирання грубою щіткою або рукавицею під час прийняття душу (в ідеалі - контрастного).

Відня і капіляри

Контрастні і видимі судинні зірочки найчастіше з'являються на ногах, але можуть бути виявлені і на інших ділянках тіла. У цьому теж найчастіше немає нічого страшного, але якщо вени, особливо на ногах, починають занадто виступати, зверніться до лікаря-флеболога. Контрастні і видимі судинні зірочки найчастіше з'являються на ногах, але можуть бути виявлені і на інших ділянках тіла

Пам'ятайте, що практично всі зміни, що відбуваються з вашим організмом в цей період, цілком оборотні. Навіть якщо зіпсувалася шкіра обличчя під час вагітності, ви можете м'яко доглядати за нею, терпляче чекаючи повернення організму в норму після пологів. Багато з цих симптомів і проблем можна запобігти або полегшити, якщо заздалегідь знати, що вони можуть виникнути. Прислухайтеся до свого тіла, балуйте його, і воно віддячить вам гарним самопочуттям і красою шкіри і волосся.

Комплекс заходів по догляду за обличчям

Неприємні прояви, з якими стикається вагітна жінка, ми розглянули. Щоб вони не отруювали життя всі дев'ять місяців, треба використовувати комплексний підхід по догляду за обличчям при вагітності.

В першу чергу потрібно подбати про раціоні харчування. Потрібно обмежити вживання солі, спецій, продуктів, насичених поганим холестерином. Вони призводять до зашлакованості організму і порушення водно-сольового балансу. Краще вживати більше свіжих овочів, фруктів, ягід, кисломолочну продукцію, нежирні сорти м'яса, очищену воду. Не потрібно переїдати, краще їсти частіше і невеликими порціями. Не можна переїдати на ніч, останній прийом їжі повинен бути за 4 години до сну. Приймайте комплекс вітамінів, попередньо проконсультувавшись з лікарем. В першу чергу потрібно подбати про раціоні харчування

Другий важливий етап в догляді - це крему і масаж. Зволожує і живить шкірні покриви косметичними засобами, до складу яких входить еластин, вітаміни В, D і Е. Робіть 5 хвилин в день точковий масаж. Він підсилює відтік лімфи і крові, підвищує пружність дерми:

  • за допомогою великого і вказівного пальця круговими рухами масажуємо точку внизу підборіддя, а потім на лобі;
  • без особливих зусиль здавлюємо шкіру від центру особи в напрямку скроневих западин, повторюємо 2-3 рази;
  • від куточків очей до мочок вух виконуємо легкі натискання.

Дайте шкірі можливість дихати. Догляд за шкірою обличчя при вагітності - це правильно підібрані косметичні засоби, які допоможуть локалізувати проблему. Не варто навантажувати особа ідентичними мазями, завдаючи одну за одною. Використовуйте в ранкові години легкий зволожуючий крем, а на ніч - живильне сироватку. 2 рази в тиждень за допомогою скрабів і пілінгів необхідно очищати шкірні покриви. Використовуйте косметичні маски на основі рослинних компонентів раз в три дні. Уникайте прямого впливу на шкіру обличчя сонячних променів за допомогою кремів з SPF-захистом. Дайте шкірі можливість дихати

Переймаючись питанням, як доглядати за шкірою обличчя в період вагітності, потрібно розуміти, що для чутливої ​​шкіри майбутньої мами найкращим чином підійде якісна лікувальна декоративна косметика. А в літню пору взагалі краще звести до мінімуму нанесення косметичних засобів.

Догляд за шкірою навколо очей при вагітності

На особливу увагу в період виношування плоду вимагає делікатна шкіра навколо очей. У належному догляді вона потребує постійно, але для майбутньої мами це питання особливо актуальне. Фізіологічні зміни призводять до появи мімічних зморшок і сухості покривів. Щоб допомогти зберегти шкірі бездоганний вигляд, дотримуйтесь простих рекомендацій при виконанні основних етапів догляду:

  1. Очищення. На допомогу прийдуть всілякі тоніки і лосьйони без вмісту спирту. У домашніх умовах очистити поверхню від ороговілих частинок допоможуть вершки або жирна сметана.
  2. Відновлення. Регенерують мають зволожуюча і живильна гіпоалергенна косметична продукція: креми, гелі, сироватки. Вибирайте засіб з легкою текстурою, щоб пори могли дихати.
  3. Захист. Для підвищення бар'єру епітелію застосовуйте препарати відповідно до типу шкіри. Вони наситять її відсутніми поживними елементами, захистять від пересихання і впливу навколишнього середовища: сонця, вітру, морозу. Замініть мило для вмивання на тоніки, щоб не наражати на шкіру виснаження.

Народні способи догляду за шкірою вагітної жінки

Нашим бабусям завжди вдавалося виглядати бездоганно. Секрет їх молодості і краси у використанні народних засобів. Косметика, приготовлена ​​своїми руками, надає доглядає ефект і допомагає повернути шкірі здоровий зовнішній вигляд. Ось кілька перевірених часом рецептів:

Для тих, у кого залишилися питання по догляду за шкірою під час вагітності, пропонуємо подивитися відео з великою кількістю корисної інформації для майбутніх мам:

висновок

Багато сучасних «майбутні» мами користуються послугами косметолога. Застосування високотехнологічного обладнання в сукупності з професіоналізмом майстра гарантують чисту і сяючу шкіру. Догляд за шкірою обличчя можливий і в домашніх умовах. Це менш витратний, але вельми ефективний спосіб. Головне, правильно вибирати засоби. Продукція повинна бути щадить, але одночасно діючої. Виключаються деякі інгредієнти, які можуть мати несприятливий вплив на плід.

А що робити іншим, чиє обличчя «розфарбоване» дрібної висипом?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: