МІФ: якщо косметика куплена в супермаркеті, аптеці або на прилавку торгового центру, то ця косметика безпечна.
ФАКТ: Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) не має права вимагати від компаній тестування продукції на безпеку. Переважна більшість продуктів і їх інгредієнтів перед виходом на ринок не розглядаються або перевіряються FDA. Агентство проводить попередні огляди ринку тільки для певних барвників і активних інгредієнтів косметики, які класифікуються виробниками як ліки і мають патент.
МІФ: в косметичній промисловості розвинена ефективна система контролю, тому можна бути впевненим, що всі інгредієнти косметики строго відповідають стандартам безпеки.
ФАКТ: за більш ніж 30летній історію дослідження CIR (the Cosmetic Ingredient Review), що проводиться незалежною групою медиків і учених, було оцінено не більше 20% косметики і знайдено тільки 11 небезпечних інгредієнтів або груп. Їх рекомендації не є обов'язковими.
МІФ: уряд забороняє використовувати небезпечні речовини в косметиці для особистого користування, і компанії не наважуються не слухалися цих заборон.
ФАКТ: косметичні компанії можуть використовувати будь-які інгредієнти або сировина без розгляду або схвалення уряду, за винятком барвників або деяких заборонених добавок.
- Більше 500 продуктів, які продаються в США, містять інгредієнти, заборонені в Японії, Канаді або Європейському Союзі;
- Понад 100 продуктів вважаються небезпечними за версією Міжнародного союзу парфумерів;
- Широкий спектр наноматеріалів може бути небезпечний для побутових виробiв;
- 22% косметичних засобів особистого користування містять діоксан - речовина, яка може спровокувати розвиток раку;
- 60% сонцезахисних засобів містять оксибензон, який легко проникає в організм людини і провокує рак шкіри;
- 61% протестованих губних помад містять в собі свинець.
МІФ: косметичні інгредієнти, які наносять на шкіру, не потрапляють в організм. Якщо це і відбувається, то їх рівень настільки низький, що не варто надавати цьому значення.
ФАКТ: люди вдихають косметику в спреях і пудрах, проковтують хімію через рот або вона проникає в організм через руки, а також абсорбується через шкіру. Дослідження довели шкоду від неякісної косметики для здоров'я. Біомоніторинг косметичних засобів показав, що до складу косметики дуже часто входять парабени, консерванти, пестициди, триклозан, синтетичний мускус, алюміній .
Більшість з цих речовин є потенційними руйнівниками гормонів. Також варто брати до уваги, що для посилення ефекту косметичні засоби зазвичай містять підсилювачі проникнення інгредієнтів глибоко в шкіру. Дослідження показали, що у чоловіків, які постійно піддаються впливу парфумерних або сонцезахисних засобів, дуже високий ризик виникнення збоїв в репродуктивній системі. Чи не час задуматися про перехід на натуральну косметику для чоловіків?
МІФ: косметичні засоби для дітей або кошти, які мають позначку «гіпоалергенні» - це абсолютно безпечний вибір.
ФАКТ: продукти, марковані як натуральні або органічні , Дуже часто містять хімікати. І навіть дійсно натуральні і органічні речовини не завжди є безпечними. Фармацевтичний ринок, який базується на рослинних компонентах, був оцінений в 2008 році в 19,5 млрд дол. Він повністю залежить від можливостей «натуральних» хімічних речовин, істотно змінювати функції організму, що далеко не безневинно. Також продукти, марковані як «органічні» або «натуральні» можуть мати в своєму складі продукти нафтохімії або взагалі не сертифіковані органічні інгредієнти. Продукти, сертифіковані як органічні, можуть містити по вазі або обсягу всього лише 10% органіки. FDA намагалися дати офіційне визначення терміна «натуральний», але таке визначення було опротестовано в судовому порядку. Дослідження показали, що 30% дитячих продуктів, які заявлені як «натуральні», містять штучні консерванти.
МІФ: FDA негайно відкликає з продажу всі продукти, які завдають шкоди здоров'ю.
ФАКТ: FDA не має права вилучати з продажу шкідливу косметику. Крім того, виробники не зобов'язані доповідати про шкоду, яку може заподіяти косметика, агентству. FDA має інформацію про шкоду косметики, яка була представлена косметичними компаніями добровільно.
МІФ: споживачі можуть ознайомитися з інгредієнтами, які містяться в косметиці, і уникнути придбання продукції з шкідливими хімічними речовинами.
ФАКТ: Федеральний закон дозволяє виробникам не вказувати деякі інгредієнти на етикетці, посилаючись на комерційну таємницю. Це стосується в першу чергу наноматеріалів, а також компонентів парфумерних ароматів. Аромат може включати в себе будь-який з 3163 шкідливих компонентів, при цьому жоден з них не буде вказано на етикетці. Тести парфумерії показують в середньому до 14 шкідливих компонентів в кожному ароматі.
МІФ: безпека косметики є виключно жіночою проблемою.
ФАКТ: дослідження показують, що кожна жінка в середньому в день використовує 12 косметичних продуктів, які містять до 168 інгредієнтів, чоловіки використовують 6 продуктів з 85 інгредієнтами, а діти щодня піддаються впливу 61 інгредієнта. Таким чином проблема є спільною.
Переклад статті з сайту EWG Skindeep
У Росії, Білорусі та Казахстані косметичні препарати повинні пройти державну реєстрацію. Ця процедура, однак, є декларативною і докази безпеки не відчуває. У кращому випадку продукт може пройти гігієнічну експертизу - дослідження на щурах. Але, по-перше ми з вами не гризуни і наша шкіра влаштована по іншому, по-друге ніхто не перевіряє довготривалу дію косметики. Так, косметичні засоби можуть бути безпечні при одноразовому застосуванні, але що буде якщо використовувати їх щодня з року в рік?
В Україні також існує обов'язкове ліцензування і сертифікація косметичних засобів. Ринок косметики регулює понад 10 законів, контроль за їх виконанням веде Укрметртестстандарт. Тестування продукції проводиться в Інституті екології і токсикології України. Вся продукція тестується на щурах, морських свинках і кроликах, що вже не один рік зустрічає бурхливий протест з боку всіх природоохоронних організацій як України, так і всього іншого цивілізованого світу. Однак українське законодавство поки не передбачає участь в тестах людей-добровольців.
Редакція рекомендує:
Дивись також:

Як правильно вибрати натуральний засіб для догляду за шкірою у чоловіків. Як потрібно доглядати і підбирати засоби, щоб зберегти здоров'я і молодість у чоловіків. Догляд за тілом під час вагітності: вибираємо натуральну косметику Вагітність це ще не привід відмовлятися від уходовой косметики! Натуральні засоби нітрохи не гірше допоможуть вам впоратися з розтяжками і токсикозом
Пермакультура: як вирощують інгредієнти для натуральної косметики Пермакультура або природне землеробство - ключова вимога для вирощування інгредієнтів органічної косметики. Так що ж це таке?
Безпечна косметика - законодавчі аспекти Яка косметика безпечна з точки зору законодавства в різних країнах? Читайте огляд про стан справ з регулюванням безпеки косметики
Так, косметичні засоби можуть бути безпечні при одноразовому застосуванні, але що буде якщо використовувати їх щодня з року в рік?
Так що ж це таке?