Статьи

біоритми людини

Біоритми - це ритмічні коливання, біологічні ритми, властиві   організмі людини Біоритми - це ритмічні коливання, біологічні ритми, властиві організмі людини . Їх можна порівняти з годинником, які, правда, ми не можемо ні почути, ні побачити. Розберемося, чому ж ці години тоді зайняті всередині нас.

Вчені виявили близько 500 біоритмічних процесів в людському організмі. Наприклад, цикли скорочення серцевого м'яза або коливання біострумів мозку відбуваються за частки секунд. А інші - наприклад, періоди сонячної активності, - можуть тривати від декількох місяців до декількох років.

Як наочний приклад можна взяти добовий цикл. Можемо уявити добу як мініатюрну модель року. Тобто, за 24 години ми проживаємо зиму, весну, літо і осінь.

Взимку багато тварин впадають в сплячку , І біологічні процеси в природі сповільнюються. Тому, цій порі року відповідає ніч, коли організм відпочиває, дихання стає рідше, знижується частота пульсу, знижується кров'яний тиск. Ранок можна порівняти з весною. Людина прокидається, відкриває очі і бачить сонячне світло. І тут же частішає дихання, активізується головний мозок, з легких більше кисню переходить в кров .

З плином доби обмін речовин то посилюється, то знижується, що впливає на наш настрій, працездатність і стан.

Після довгих спостережень вчені змогли довести, що існує єдиний внутрішній графік для всіх людей. Так, з 10 до 15 годин мозок людини працює найефективніше. В обідню час, з 13 до 14 годин, найбільше виробляється шлункового соку. З 16 до 17 годин швидше за все ростуть нігті і волосся. А з 17 до 18 - час почуттів. Загострюється смак, слух і нюх. З 20 годин починається годину туги - багато хто згадує про своїх невиконаних планах, розбудовуються про втрачені можливості - кілька сильніше, ніж в будь-який інший час доби.

Після 23-ї години активізується робота жовчного міхура і печінки, і людина може стати більш агресивним і дратівливим. Тому, якщо ви хочете уникнути сварок, радимо вам лягти спати до цього часу. До всього іншого, після півночі, для роботи зорового апарату потрібне додаткове напруження, що погано впливає на зір.

Як виявилося, режим дня - це не пусті балачки. Хоча бувають і особливості: наприклад, одні люди більш активні вранці, а інші ввечері. Перших прийнято називати «жайворонками», так як ці птахи рано встають і рано засинають, а друге - «совами», через схожого - нічного способу життя. Режим життя «жайворонків» для організму є більш природним, так як обмін речовин інтенсивніший в денний час.

При зміщенні ритму людини, як правило, відбувається погіршення самопочуття. Днем відзначається погіршення уваги, слабкість і сонливість. А з такого способу життя випливає нічне безсоння.

Одні до такого режиму рано чи пізно звикнуть, а інші можуть отримати захворювання - десинхрозу. Цим терміном вчені називають порушення взаімослаженності біохімічних процесів людини. При цьому організм нагадує оркестр, в якому відсутня диригент. Якщо цей оркестр почати ігнорувати, врешті-решт, з людиною можна статися трагедія чи нещасний випадок. Ось спробуйте собі уявити заснув під час операції хірурга, або авіадиспетчера за пультом навігатора.

Для людей з порушеннями добового режиму існує ціла серія тренувань.

Хронобіологи вважають, що без крайньої необхідності людина не повинна спати в нічний час. Якщо добу для всіх рівні, то чому одні встигають за них виконати більше інших? Тому, що такі люди навчилися жити в злагоді з біоритмами навколишньої природи і свого організму. Вони не витрачають даремно зайві сили і можуть сповна використовувати всі свої здібності.

Якщо добу для всіх рівні, то чому одні встигають за них виконати більше інших?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: