Статьи

Рекламний бізнес

  1. Що таке рекламний бізнес?
  2. Реєстрація бізнесу
  3. Вибір приміщення для рекламного агентства
  4. Придбання обладнання для рекламного бізнесу
  5. Підбір персоналу
  6. Середня вартість рекламного агентства
  7. П'ять практичних порад по створенню рекламного бізнесу з нуля

Рекламний бізнес - перспективний вид діяльності. Незважаючи на високу конкуренцію, кількість рекламних агентств постійно зростає. Підприємців залучають в цій сфері високий дохід і можливість мінімальних інвестицій на старті. З чого почати? Як правильно організувати рекламну кампанію? Які нюанси враховувати? Про це дізнаєтеся з нашої статті.

Про це дізнаєтеся з нашої статті

Що таке рекламний бізнес?

Новачкові необхідно добре розбиратися в деталях рекламного бізнесу. Крім того, важливо визначитися, в якому форматі буде працювати фірма.

Серед найбільш затребуваних напрямів в рекламній сфері виділяють:

  1. Брендинг - розробка фірмового слогана, товарного знака, упаковки, аксесуарів з логотипами компанії.
  2. Івент-маркетинг - розробка сценаріїв заходів, мета яких - просування продукції на ринку.
  3. BTL - відносно новий напрямок в рекламі. Основні види діяльності - промоакції, інтернет-розсилка, промоутерство, POS-матеріали.
  4. Створення рекламного продукту - виробництво вивісок, листівок, візиток, стендів та інше.
  5. Роботи по поширенню - розміщення банерів, роздача листівок та інших матеріалів.

Залежно від обраного напрямку, агентство може бути рекламним, консалтинговим, медіа-баінгова, виробничим або вузькопрофільних. У Росії популярно відкриття компаній, що спеціалізуються на наданні широкого спектру рекламних послуг.

Як і в будь-який інший діяльності, в рекламній сфері є переваги і недоліки.

Плюси рекламного бізнесу Мінуси рекламного бізнесу Швидка окупність Висока конкуренція Стабільний дохід Регулярні зміни в законодавстві щодо рекламного бізнесу Незначні вкладення на початковому етапі Складнощі в пошуку клієнтів Постійний попит на послуги

Реєстрація бізнесу

При створенні власного рекламного агентства, перед бізнесменом постає питання про вибір оптимальної організаційно-правової форми: ІП або ТОВ.

! У разі відкриття рекламної компанії, варто ознайомитися з законом «Про рекламу» , Що регулює цей вид діяльності

Повний цикл зі створення рекламного бізнесу не складний. Розумний підхід - запорука успіху та подальшого просування.

Перший етап - збір пакету документів, де вказують код КВЕД (основні 73.40 - «Рекламна діяльність», 73.11 - «Діяльність рекламних агентств»).

Другий крок - оплата держмита та передача документів в місцеву податкову інспекцію. Документи реєструються 2-3 тижні, потім віддаються на руки підприємцю. Залишається визначитися з системою оподаткування.

Як вибрати систему оподаткування для ІП читайте тут .

Оформлення ІП відрізняється від ТОВ, так як не дозволяє надавати послуги рекламного характеру великим організаціям, що мають статус юридичної особи. Для цих цілей реєструють ТОВ. Для того, щоб стати на облік в якості індивідуального підприємця або ТОВ можете скористатися сервісом Головбух Асистент .

Деякі бізнесмени вважають за краще не реєструвати свою діяльність відразу, а спробувати самостійно приймати і виконувати невеликі замовлення. Така концепція реальна при наявності профільної освіти і здатності поєднувати різні обов'язки в одній особі. До недавнього часу такі «рекламщики-фрілансери» не мали офіційного статусу. Але скоро їх зобов'яжуть реєструвати свою діяльність як самозайнятої особи.

Детальніше про види діяльності для самозайнятих громадян у 2018 році читайте тут.

Вибір приміщення для рекламного агентства

Вибір відповідного приміщення - важливий етап для стартапу. Площа визначають виходячи з передбачуваної кількості співробітників і наявності обладнання. Оптимальний спосіб - орендувати офіс (2-3 кімнати) недалеко від центру або в діловому районі, куди легко дістатися з будь-якої точки міста.

Заощадити можна на внутрішньому дизайні: функціональна меблі, однотонні стіни, лаконічність деталей інтер'єру. На першому етапі краще обмежитися площею в 20-30 кв. метрів. Починаючої фірмі немає сенсу переплачувати за оренду.

Зовнішня вивіска компанії вважається її особою, тому їй приділяється особлива увага.

Три ради з оформлення вивіски для рекламного агентства:

  • Вона повинна бути розташована на фасаді будівлі (навіть якщо вхід з двору), щоб її бачили всі - і пішоходи і проїжджаючі мимо автомобілісти.
  • Розмір повинен бути таким, щоб навіть проїжджаючи повз можна було лдегко прочитати назву і профіль діяльності компанії - агентство реклами.
  • Фон повинен бути досить яскравим, але не відштовхуючим, при цьому важливо «вписатися» в загальний фірмовий стиль і дизайн вашої фірми.

Придбання обладнання для рекламного бізнесу

Устаткування - основа виробництва гідної рекламної продукції. До цього питання необхідно підійти серйозно, не економити на його якості (краще урізати витрати десь ще). Досвідчені підприємці закуповують обладнання в великих організаціях, щоб забезпечує прийнятний рівень цін і швидкий гарантійний ремонт в разі поломки.

Для невеликого початківця агентства будуть потрібні як мінімум:

  • Ноутбуки різної потужності;
  • Принтери (лазерний, струменевий кольоровий з системою безперервної подачі чорнила);
  • Термопресс;
  • Плоттери для зовнішньої реклами;
  • Лайтбокси.

Такий перелік дозволить виконувати практично всі види робіт з випуску рекламної поліграфії і вивісок. З розвитком вашого рекламного бізнесу, можна значно розширити цей список.

! Графічні програми для виготовлення макетів повинні бути ліцензовані. Економити на цій статті витрат не слід, оскільки за «піратське» програмне забезпечення можна як мінімум потрапити на солідний штраф (стаття 146 КК РФ).

Підбір персоналу

На перших порах підприємець може обмежитися декількома творчими працівниками, без яких рекламна діяльність неможлива, бухгалтером і менеджером.

Приблизний штат буде виглядати наступним чином:

  • Дизайнери (технічна і творча робота з проектами);
  • Креативний директор (генерація і реалізація ідей);
  • Менеджер з продажу (консультація та пошук клієнтів, оформлення договорів);
  • Бухгалтер;
  • Програміст.

Останні два співробітника можуть працювати також на аутсорс.

Детальніше про вартість бухгалтерських послуг на аутсорсинг читайте тут, а також поради щодо вибору компанії читайте тут .

Останнім часом в сфері реклами наймати співробітників-фрілансерів особливо популярно. Такі працівники вигідні для початківців агентств, іноді до допомоги віддалених співробітників вдаються при реалізації конкретного проекту. Аутсорсинг бухгалтерії - також популярний у малого бізнесу. Детально про те, як вибрати компанію для ведення обліку та складання звітності до податкової, можна прочитати тут . Для дистанційного ведення бухобліку також можна скористатися сервісом Головбух Асистент .

Середня вартість рекламного агентства

Рекламний бізнес складно починати з нуля, взагалі без вкладень. У будь-якому випадку ця ніша передбачає мінімальні витрати на найнеобхідніше. Кошторис складається не тільки із загальних витрат, але і щомісячних платежів (зокрема, гроші потрібні на зарплати співробітникам).

Приблизний розрахунок вартості запуску невеликого рекламного агентства виглядає наступним чином (зроблений для міста з населенням від 500 тис. До 1 млн осіб):

Стаття витрат Сума (грн.) Офісні меблі 30 000 Реєстрація організації (ІП) 1000 Устаткування (включаючи ноутбуки, принтери, плоттери) 140 000 Створення сайту 20 000 Щомісячні витрати зарплата персоналу 80 000 закупівля канцелярських товарів 3000 Оренда офісу 20 000 реклама 70 00 Інші витрати 35 000 Разом: 399 000

Таким чином, на створення рекламного агентства з нуля потребує близько 300-400 тисяч рублів. Окупність завжди різна. В середньому проект дозволять відбити вкладення за 3-6 місяців. Розкид рентабельності проектів в області реклами дуже великий - від декількох відсотків, які беруть в якості «агентської комісії», до 40 відсотків у виробничих компаній. Ці показники залежать, перш за все, від спрямованості рекламної фірми, обсягу замовлень, наявності стабільної клієнтури.

За словами генерального директора рекламної групи «Успішні проекти» Іллі Казаріна, для петербурзького ринку нормальною вважається агентська комісія в 10-15%, але в останні роки багато агентств демпінгують, виставляючи за все в 1-2%. Розкид між нижньою планкою і стелею залежить від типу послуг, що надаються. За «наружку» і рекламу на ТБ відсоток агентської комісії буде мінімальним, за інтернет і радіо - вище. Керуючий партнер агентства Ampersand.fm Таллі Кельмі вважає, що оцінка такого показника як рентабельність бізнесу в рекламі - поняття в якійсь мірі суб'єктивне. Для кожного напряму воно розраховується індивідуально. Наприклад, якщо це дизайн, пов'язаний з виробництвом, рентабельність може доходити до 40 відсотків і вище. При «виробництві креативу», дизайн-макетів та інших продуктів вона становить від 10 до 70 відсотків, оскільки немає як такої видаткової частини. Але потрібно враховувати постійні витрати - оренда офісу, зарплата творчим працівникам, робота бухгалтера.

Наталя Руманова, керуючий директор групи «Ігронік»:

Вилка в 15-40% була актуальна років 10 назад. Зараз вона починається з 3% і доходить, в кращому випадку до 10-15%. Ринок з кожним днем ​​стає більш прозорим, а сучасні технології медіа-аудиту з відстеженням ефективності рекламних кампаній не залишають шансу отримати надприбуток. Робота рекламного агентства, в принципі, змінилася. Зараз наш заробіток - відкрита агентська комісія, яка є предметом торгу і основним конкуруючим чинником.

П'ять практичних порад по створенню рекламного бізнесу з нуля

Знання специфіки і «підводних каменів» ніші рекламного бізнесу дозволяє уникнути типових помилок. Перелік запитань, які вирішують в процесі становлення рекламного бізнесу, різноманітний.

Ось кілька корисних порад для новачків в цій сфері:

1. Шукайте клієнтів всіма способами

Пошук потенційних покупців рекламних послуг - справа, яка потребує серйозних витрат, перш за все, часу. Важливо задіяти всі наявні в місті інформаційні канали: сліпі телефонні дзвінки, інтернет і смс-розсилку, ЗМІ, спеціалізовані майданчики в соціальних мережах, розміщення реклами на сайті компанії. Для маленького креативного агентства ефективним способом залишається «сарафанне радіо». Особливо ефективно воно працює в невеликих містах.

2. Не відмовляйтеся від невеликих замовлень

Якщо клієнтська база вже сформована, можна брати як дрібні, так і великі замовлення. Головне - правильно розрахувати сили і можливості обладнання. На початковому етапі дрібні агентства беруться за будь-яку роботу, навіть якщо рентабельність замовлень низька. Їх завдання - заробити репутацію.

3. Вивчіть ринок і конкурентів

Цим етапом не слід нехтувати. Аналіз діяльності конкурентів, їх цінової політики, спектра послуг, відгуків клієнтів - допоможе підвищити ефективність власної компанії.

4. Складіть бізнес-план

Деякі власники рекламного бізнесу не вважають за потрібне розробляти детальну стратегію розвитку. Відсутність бізнес-плану виправдано для ІП і дрібних агентств на початкових етапах але далі це неминуче призводить до організаційних і фінансових проблем.

Дізнатися, як грамотно скласти бізнес-план самостійно, можна тут :

5. Вивчіть законодавчу базу

Відкриття рекламного бізнесу з нуля вимагає вивчення правових основ. Законодавство регулярно змінюється. Керівнику маленької компанії доведеться стежити за нововведеннями самостійно. Почніть з вивчення закону про рекламу.

Що таке рекламний бізнес?
З чого почати?
Як правильно організувати рекламну кампанію?
Які нюанси враховувати?
Що таке рекламний бізнес?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: