Щось я опопсел останнім часом. Треба б в порнухи знятися.
© Джонні Депп
Додаток Boomerang від Instagram робить прості моменти кумедними і несподіваними. Створюйте захоплюючі мінівідео, які автоматично прокручуються вперед і назад, і діліться ними з друзями. Додаток зніме 10 фото поспіль і створить з них чудове мінівідео.
Ну, цим вже нікого не здивуєш, правда? Коли «Бумеранг» тільки з'явилися, вони встигли задовбати усіх, адже кожен вирішив проявити свої творчі потуги, як і з Призмою. Тренд поулёгся, і зараз я використовую Бумеранг як тест аудиторії аккаунта. Зняти секундне відео - дуже просто і швидко, а на виході виходить зріз з органічного охопленням аккаунта, заплакати і обійняти коліна.
Але ситуація склалася така, що всі останні «бумеранги» показують сумні результати, та й пости після них не користуються попитом (особисті спостереження). Кого штовхати і посварити?
Подивився на днях один щодо корисний вебінар, на якому почув дуже потрібну для себе інформацію, якої раніше не володів. Можливо я цілковитий профан, але наступна статистика стала для мене невеликим відкриттям.
Instagram зараховує за «досвід попереднього взаємодії» перегляд відео в 15+ секунд.
Що це означає? Відео традиційно отримують менше взаємодій, за умови, що ваш аккаунт не складається з одних тільки відеозаписів. Тобто завантажуючи дуже короткий ролик / Boomerang, ви отримуєте менше лайків, а перегляди роликів не зараховуються в досвід попереднього взаємодії, отже органічний охоплення наступних постів занижуватиметься.
Тобто публікуєш короткий ролик - ріжеш по живому свій органічний охоплення, навіть чутно, як він стискається. Це в теорії, але іншого варіанту я тут не бачу.
Виходить потрібно постити довші ролики, але при цьому динамічні, такі, що користувачі повинні хотіти їх додивитися до кінця.
Тільки далеко не кожен SMMщік і власник бізнесу отримав минулого тижня Оскар за кращий сценарій і операторську роботу, а це значить, що ролики, в більшості випадків, виходять говно. А їх вже не дивляться.
Але відосік хочеться ...
Що ми зробили? Вийшли на прогулянку і за 10-15 хвилин наснимали вагон цих самих Бумерангів, не особливо замислюючись про мету.
Наступний крок - акуратно звести їх в один ролик. Я, як людина старого гарту, відразу ж поліз в свою Pinnacle Studio і там би швидше за все мене і поховали, якби не мобільні додатки для обробки відео. До цього з ними практично не працював, тому все перевіряв методом тику.
Переважна більшість з них вміє робити 2 функції з 3 необхідних:
- Монтаж відео
- накладення музики
- Нормальний формат без обрізаних країв
Майже всюди фінальний ролик виходить в «класичному» стилі з величезними чорними полями по краях з форматом 1х1.
Пощастило наштовхнутися на додаток Quik (не реклама), доступне і на iOs і на Android. На зеленого робота воно заходить навіть краще, тому що існує функція накладення власної музики завантаженої в телефон. А це виконати значно легше в піратському Android. Адже хто нині платить за музику?)
І так, бумеранги готові, додаток є, а далі справа техніки. Вибираємо тему ролика, перемішуємо бумеранги, накладаємо музику = контент готовий.
Зрозуміло, ролик далекий від досконалості. Його можна було зробити більш насиченим, з меншою кількістю повторень одного і того ж моменту, додати фарб і т.д. Але, все маніпуляції сумарно зайняли хвилин 30, в які увійшла прогулянка на свіжому повітрі, запис відео, пошук програми та музики.
Якщо вбудоване відео з якихось унікальним причин у вас не працює, відео-приклад можна глянути за посиланням тут.
Що отримуємо на виході
Дуже швидкий і динамічний контент, простий в розробці і «незаїждженими» формат. Ще один, неочевидний з першого погляду плюс, в такому форматі не потрібно нічого говорити, а дуже багато хто соромиться «це» робити на камеру.
Спектр застосування - максимально широкий і різноплановий:
- Показати в русі «модний лук» з усіх боків.
- Презентувати новий продукт / товар в вашому магазині.
- Презентувати ваш бізнес з послугами, продажами, та чим завгодно.
- Використовувати ролик для реклами в Instagram.
- Дайджест за рік / місяць.
- Викликати заздрість своєю подорожжю в красиві країни. Дивитися як ви 30 секунд йдете навколо собору - нудно. Глянути за 40 секунд, як ви обійшли Барселону - цікаво.
Відео одразу набрало в 2 рази більше переглядів, ніж попередні «бумеранги» і їх кількість продовжує зростати. І велика частина переглядів йде в нашу скарбничку «досвіду попереднього взаємодії», в теорії збільшуючи охоплення у наступних постів.
У будь-якому випадку, не роблячи подібних експериментів, доскональне розуміння механізмів, що впливають на охоплення, прийде ще не скоро.
Вдалих експериментів і залучення аудиторії!)
Кого штовхати і посварити?
Що це означає?
Що ми зробили?
Адже хто нині платить за музику?