Статьи

купання

  1. Посилання по темі "Дорослі кішки"

Не знаю, хто більше ненавидить купання - кішка, яку купають, або господар, який це робить

Не знаю, хто більше ненавидить купання - кішка, яку купають, або господар, який це робить. Більшість кішок терпіти не може, коли їх обливають водою, і хоча деякі кішки навчилися миритися з миттям, якщо їх мили регулярно, починаючи з юного віку, але лише деякі навчилися отримувати від цього задоволення.

Позитивна сторона полягає в тому, що кішки в більшості своїй, будучи від природи охайними тваринами, рідко потребують купанні. Це означає, що купання обов'язково тільки тоді, коли кішка забруднилася, або у неї засалено хутро, або у неї багато вошей або лупи.

Маленьких кошенят і старих кішок взагалі не слід купати, якщо це не є абсолютною необхідністю. Якщо вам все-таки доведеться викуповувати їх, потрібно особливо піклуватися про те, щоб як слід висушити їх і протягом перших кількох годин після купання тримати в теплому, захищеному від протягів місці. У разі, якщо тварина старе або зовсім молоде, я рекомендую вам перед цією процедурою проконсультуватися у ветеринара.

Далі перераховується все, що вам знадобиться перед тим, як ви почнете купати кішку.

Закрита кімната

Якщо ви залишите двері відкритими і кішка звільниться, тоді бажаю вам удачі! Вам належить спробувати умовити намиленную і розсерджену кішку вийти з-за дивана.

Добре розчесана кішка

Якщо ви будете мити кішку з поплутаної шерстю, то цим тільки погіршить становище. Якщо вам не вдається розчесати свалявшиеся волосся, відвезіть кішку до перукаря - нехай він впорається з ними професійно. Після цього в наступний раз вчасно виконуйте свої обов'язки по розчісування кішки. Вам потрібно видалити з хутра кішки випали волосся, перевірити, чи немає у неї на шкірі дрібних ран, почистити їй вуха і підрізати кігті - все це звичайні предбанние процедури.

Нерухомо закріплений душ, ручний душ або шланг

Цівки води з душу повинні бути слабкими, ніякого масажу за допомогою душа! Нерухомо закріплений душ - це велика цінність, особливо якщо ви купаєте кішку самостійно. Це дозволить вам добре обполоснути кішку і при цьому тримати її, не послаблюючи хватки. Якщо ви користуєтеся ручним душем, поверніть його так, щоб він був спрямований на дно ванни, пустіть воду, а потім піднесіть ближче до тіла кішки. Якщо ви тримаєте його далеко від кішки, вона запанікує.

Якщо кішка ненавидить ручної душ, скористайтеся простим шлангом, надітим на водопровідний кран, для обливання і ополіскування кішки. Такий шланг забезпечить хорошу подачу води і при цьому без шуму і тиску.

Велика губка або маленька миска

Якщо ваша кішка навідріз відмовляється від ручного душу або шланга, можна обливати і обполіскувати її за допомогою губки або миски. І те, і інше спрацює добре, просто доведеться витратити трохи більше часу, щоб обполоснути кішку знизу. Цю проблему можна вирішити, якщо набрати в ванну трохи води до рівня в кілька сантиметрів. Але чи не занадто багато, інакше це злякає вашого чотириногого друга!

котячий шампунь

Користуйтеся тими шампунями, які призначені спеціально для кішок - це повинно бути вказано на етикетці. Це особливо важливо для шампунів, призначених для боротьби з блохами та кліщами, тому що шампуні, розроблені виключно для собак, можуть бути токсичними для вашої кішки.

Товсте рушник або віконна сітка

Кішки дуже не люблять, коли їх лапи ковзають. Якщо ви складете рушник і постеліть його на дно ванни або раковини, це додасть кішці відчуття надійності. Багато людей постійно використовують замість цього віконні сітки. Кішки чіпляються за них кігтями і стоять стійко. Це чудова ідея - використовувати все, що завгодно, лише б кігті кішки були зайняті!

фен

Тримайте його де-небудь поблизу, але, будь ласка, не дуже близько до води.

Чисті рушники в межах досяжності

Одне з них буде призначений для кішки, а інше - для вас, так як на той час, коли все це закінчиться, ви, ймовірно, промокнете наскрізь.

Потрібно міцно тримати кішку

Під час купання найкраще тримати кішку за загривок. Візьміть в цьому місці шкіру кішки м'яко, але міцно, і не відпускайте! Якщо ви відпустіть кішку, то не намагайтеся знову схопити її. Будь-яка спроба зловити тварину, яка була в стані паніки, тільки злякає його ще сильніше, не кажучи вже про те, що збільшиться ймовірність заподіяння шкоди вашої персони.

купання

І ось ви готові почати. Візьміть кішку. Тримайтеся спокійно і дружелюбно. Витратьте кілька хвилин на те, щоб погладити кішку і сказати їй, яка вона чудова. Увійдіть з нею у ванну кімнату і закрийте двері. Протягом усього цього важкого випробування продовжуйте спокійно розмовляти з кішкою. Ваш м'який голос допоможе їй зберігати спокій.

Візьміть кішку за загривок і посадіть її в ванну так, щоб її морда була звернена в протилежну від вас сторону. Тоді якщо кішка злякається і захоче втекти, то побіжить від вас.

Пустіть струмінь трохи теплої води - тепліше не треба. У кішок дуже чутлива шкіра, і вода, яка здається нам приємно теплою, їм може здатися справжнім окропом. Тепер, тримаючи душ близько до кішці, обіллєте її водою. Саме в цей час кішка буде надавати вам саме шалений опір. Більшість кішок, коли вони вже мокрі, миряться з неминучим. Намагайтеся не мочити голову - тоді кішка буде більш спокійною. Більшість тварин терпіти не може, коли вода потрапляє їм у вуха і очі.

Однак якщо ваша кішка заражена блохами, голову їй необхідно вимити. У цьому випадку скористайтеся губкою, щоб намочити голову, потім обережно намильте її, при цьому мило ні в якому разі не повинно потрапити в очі, ніс, рот або вуха. Потім намильте шию. Блохи, які так само зацікавлені у виживанні, як і всі ми, опинившись віч-на-віч з водою, шукають більш високе місце. В даному випадку більш високе місце - це якраз голова, тому якщо ви заблокуєте цю ділянку густий мильною піною, то тим самим відріже цим маленьким дияволам шлях до відступу.

Щоб отримати гарну мильну піну, постарайтеся використовувати якомога менше шампуню. Чим більше шампуню ви будете використовувати, тим довше і важче буде процес ополіскування, так що не перестарайтеся! Найкраще наносити шампунь, розчинивши його в теплій воді. Тоді його легше буде розподілити по хутрі кішки і він дасть рясну піну. Помасажуйте все тіло кішки в мильній піні. Якщо кішка довгошерста, потрібно як би вичавлювати її шерсть, пропускаючи її через мильну піну. Якщо ви будете терти шерсть, то довге волосся, найімовірніше, сплутаються, а це ускладнить вашу подальшу роботу.

Обполосніть кішку як слід, потім сполосніть ще раз. Залишки мила можуть привести до свербіння і подразнення шкіри. Не поспішайте на цьому етапі процедури - обполосніть кішку краще. Потік води завжди повинен бути спрямований від голови, тобто так, як лежить хутро. Обов'язково ретельно промийте живіт, а також ділянки під хвостом і під пахвами, де мило може залишитися непоміченим.

Обполоскавши кішку, вийміть її з ванни і поставте на чистий рушник. Потім щільно оберніть її рушником і тільки після цього відпустіть. Тепер ніжними рухами рук обсушити її рушником. І знову не слід терти довгий хутро, інакше він переплутається. Пам'ятайте про те, що треба постійно ніжно і спокійно розмовляти з кішкою. Говоріть їй всілякі чудові і правдиві слова, наприклад, як добре вона поводилася під час купання і як чудово вона тепер буде виглядати, чиста і пухнаста.

Якщо можливо, висушіть кішку за допомогою фена, встановленого на малу потужність, або як можна ретельніше висушіть її рушником. Після цього посадите кішку на кілька годин в тепле, захищене від протягів місце. Посадіть її в контейнер, постеліть на дно м'яке ковдру або рушник, а після цього поставте контейнер разом з кішкою під маленьку лампу, щоб кішці було затишно. Регулярно перевіряйте кішку, щоб переконатися, що їй не дуже жарко.

І ось ви впоралися з роботою! Мої вітання! Тепер побайдикувати кілька хвилин, ви цього заслужили!

Як позбутися від запаху скунса

Якщо ви читаєте цей розділ не просто з цікавості, я висловлюю вам щирі співчуття. На щастя, кішки рідко виявляються в такому стані, але якщо вже це сталося, ви заслуговуєте певної допомоги. Кішка з запахом скунса - це справжнє нещастя для всіх оточуючих. І, відверто кажучи, що б ви не робили, цей огидний запах ще протягом багатьох місяців буде переслідувати вас під час вологої погоди.

Перш за все посадите кішку в клітку і винесіть її на вулицю. Клітка обов'язково повинна стояти під навісом і в тіні, але ні в якому разі не вносите її в будь-яку частину будинку! Якщо кішка вже знаходиться в будинку, винесіть її на вулицю. Цей запах пристане до всього, до чого доторкнеться кішка.

Одягніть якусь стару одяг, яку ви збиралися викинути. Візьміть старі рушники, без яких зможете прожити. Наберіть пальцем засіб для захисту від запаху, нанесіть його собі на верхню губу під носом і йдіть в бій!

Купання тут абсолютно необхідно. Якщо у вас є гумові рукавички, скористайтеся ними - вони зроблять вас більш стерпним для оточуючих після цього тяжкого випробування. У багатьох людей є власна думка з приводу того, що найкраще допомагає позбутися від запаху скунса. Ось деякі улюблені речовини:
суміш з півлітра оцту і чотирьох літрів води; нерозбавлений томатний сік; нерозбавлений апельсиновий сік. Кажуть, що чудово діє душ з рідини на основі оцту. Але в цьому випадку вам, можливо, доведеться пояснювати аптекаря, навіщо вам знадобилися чотири або п'ять упаковок цієї речовини.

Яке б засіб ви не вибрали, намочіть ним кішку з ніг до голови, ретельно уникаючи попадання засобу в очі. Нехай воно залишається на кішці протягом декількох хвилин. Потім промийте кішку і повторіть все ще раз. Закінчите грунтовним миттям в котячому шампуні. Це не знищить запах повністю, але зробить його більш стерпним.

Так як тепло допомагає зруйнувати цей специфічний запах, висушіть кішку за допомогою фена, що працює на малій потужності - це допоможе вам впоратися із завданням. Але не перестарайтеся, інакше до всіх нещасть кішки ви можете додати ще й опік.

Якщо ви хочете врятувати свій одяг і рушники, замочіть їх у розчині оцту в воді, а потім просушіть на сонці. Можливо, цю процедуру доведеться повторити, але це вам допоможе. Я б тримав ці речі подалі від пральної та сушильної машин до тих пір, поки їх запах не стане стерпним - немає ніякої необхідності бруднити цим жахливим смородом ваші машини. Після цього прийміть гарячу ванну - ви його заслужили!

Як впоратися з блохами

Один з найбільш чудових інструментів для боротьби з блохами, якому не приділяють належної уваги, - це гребінь. Чешіть свою кішку і кидайте всіх бліх, яких вдасться виловити, в блюдо з мильною водою. Це дозволить вам звести популяцію бліх до мінімуму, і тоді ви будете нудьгувати, виконуючи цю процедуру. Крім розчісування, корисно також пилососити улюблені спальні місця вашої кішки, так як блохи часто вистрибують і відкладають свої яйця там, де кішка любить подрімати.

Якщо блохи наповнили ваш будинок, необхідні більш радикальні заходи. Запитайте у свого ветеринара, які хімічні препарати він рекомендує для вашої кішки і для вашого будинку, тому що лікувати потрібно їх обох, причому неодноразово. Успішна боротьба з блохами означає певні зобов'язання з вашого боку.

Блохи - це ще одна вагома причина не випускати кішку на вулицю. Якщо блохи ніколи не потраплять в ваш будинок, то у вас і проблем ніколи не буде.

Частково використано інформацію з книги: Б. Кілкоммонс, С. Вілсон "Все про вашій кішці"

Посилання по темі "Дорослі кішки"


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: