Статьи

Види комп'ютерних корпусів

Привіт, шановні читачі блогу PC-Information-Guide.ru. Напевно, майже всі знають, що з себе представляє системний блок комп'ютера і як він виглядає. Це така велика "коробка", яка зазвичай знаходиться десь під столом, поруч з ногами того, хто сидить за комп'ютером. Але далеко не всі знають, що існує як мінімум 4-5 основних різновидів комп'ютерних корпусів, що розрізняються розмірами і компоновкою різних внутрішніх відсіків, а так само можливостями для майбутнього апгрейда.

Але далеко не всі знають, що існує як мінімум 4-5 основних різновидів комп'ютерних корпусів, що розрізняються розмірами і компоновкою різних внутрішніх відсіків, а так само можливостями для майбутнього апгрейда

І зараз я постараюся наочно розповісти про всі ті види комп'ютерних корпусів, які на даний момент можна зустріти в продажу.

Для початку необхідно зазначити, що існує всього дві великі категорії корпусів (desktop і tower), кожна з яких включає в себе кілька підкатегорій. Їх ще часто називають "типорозмірами".

Музичні кліпи (desktop) - встановлюються горизонтально, хоча і не завжди (див. Трохи нижче). Існує всього два різновиди даного типорозміру, це Slim-Desktop і Full-Desktop. Перший має менші габарити, в порівнянні з другим. Наскільки малий розмір такого корпусу системного блоку, можна зрозуміти, розташувавши його поруч, наприклад, з клавіатурою .

Наскільки малий розмір такого корпусу системного блоку, можна зрозуміти, розташувавши його поруч, наприклад, з   клавіатурою

Відносно недавно з'явилися ще й вертикальні десктопи, у яких, судячи з усього, з охолодженням справи йдуть трохи краще.

Відносно недавно з'явилися ще й вертикальні десктопи, у яких, судячи з усього, з охолодженням справи йдуть трохи краще

Що до внутрішнього простору, тут можна відзначити сильно обмежений простір для розміщення повнорозмірних комплектуючих, що наводить на думку - в такі корпусу потрібно встановлювати зменшені за розміром блок живлення , Відеокарту і т.д.

д

А ось оригінальне рішення від компанії HP, вийшло щось типу моноблока.

А ось оригінальне рішення від компанії HP, вийшло щось типу моноблока

Правда підозрюю, що далеко не на всі монітори можна буде таким чином прикрутити системник. Ну це вже нюанси, як то кажуть.

А на черзі у нас інша велика група, що включає аж п'ять типорозмірів.

Вежу (tower) - без перебільшення можна назвати найпопулярнішою різновидом комп'ютерного корпусу. Багато в чому, за рахунок того, що дані корпусу дозволяють встановлювати Материнські плати найпопулярнішого форм-фактора "ATX" і його різних варіацій. На фото нижче відображені найбільш популярні типорозміри сучасних комп'ютерних корпусів. Вони настільки популярні, що подібні корпусу розбирають як "гарячі пиріжки". Зліва стоїть "full-tower", а поруч розташований "midi-tower", до слова, перший з них - користується більшою популярністю серед геймерів, так як на його базі можна побудувати потужну ігрову систему класу "Hi-End" (хоча на Midi -Tower теж можна побудувати щось подібне).

Зліва стоїть full-tower, а поруч розташований midi-tower, до слова, перший з них - користується більшою популярністю серед геймерів, так як на його базі можна побудувати потужну ігрову систему класу Hi-End (хоча на Midi -Tower теж можна побудувати щось подібне)

Усередині midi-tower-корпусу місця більш ніж достатньо для установки повнорозмірних комплектуючих, часто місця вистачає навіть для найбільших відеокарт , Довжиною більше 300 мм. Товщина такого корпусу складає приблизно 200 мм, а у окремих екземплярів і більше, що дозволяє, наприклад, встановити високий процесорний кулер. До того ж, зручна система кабель-менеджменту присутній саме в корпусах типу "вежа".

До того ж, зручна система кабель-менеджменту присутній саме в корпусах типу вежа

Думаю, вже зрозуміло, що різні види корпусів відрізняються один від одного розмірами і конструкцією. Тобто "Micro-Tower" за розміром буде менше, ніж "Midi-Tower", а "Super-Tower" (так, є і такі!) Буде більше, ніж "Full-Tower". Зазначу тільки, що Full-Tower в висоту становить до 600 мм, після чого корпус вже відноситься до типорозміру "Super-Tower".

Чи є якісь переваги одного виду корпусу перед іншим? Звичайно ж є, адже не дарма ж їх придумали в такій кількості. По-перше, чим більше корпус, тим краще охолодження. По-друге, чим об'ємніший корпус, тим більше пристроїв (наприклад жорстких дисків , DVD-приводів і т.д.) в нього може влізти. По-третє, наявність великого корпусу суттєво полегшує процес складання комп'ютера і його майбутнього апгрейда, проте варто пам'ятати, що і місця такі "ящики" займають багато. Любителям мінімалізму підійдуть micro або mini-tower.

Ну а на цьому тут все, побачимося в наступних статтях блогу pc-information-guide.ru, і нехай прибуде з вами апгрейд!

Чи є якісь переваги одного виду корпусу перед іншим?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: