Статьи

Перші страви

  1. Калузька область, Борівський район, село Петрово

Повноцінний стіл будь-якої сім'ї немислимий без супів. Найпростіший з них, але буде. Перші страви - невід'ємна частина раціону. Першими вони називаються тому, що слово «перший» тут означає «головний». Подають перші страви, як відомо, другими, після салатів або холодних закусок. Суп в нинішньому вигляді досить молоде блюдо - йому всього близько п'ятисот років.


_
_

Перше блюдо - попередник супу згадується в Китаї за століття до нашої ери. Це було щось більше схоже на перше-друге, чим на суп, так як було значно густіше. А ось сьогоднішні перші страви виникли п'ятсот років тому і стали готуватися за принципом 50/50, де 50 - вода, а другі 50 - наповнювач. Готувати перші страви почали, коли в побуті з'явилася не окислюється, міцна посуд.

Сьогодні будь-який комплексний обід (він же бізнес-ланч) включає в себе перші страви. Від супу можна відмовитися, але в меню ви його побачите неодмінно. Гаряче перших відмінних відновлює сили, насичує і в той же час не обтяжує шлунок. До того ж при правильній технології приготування в першому блюді залишаються вітаміни і корисні речовини. Це треба враховувати. Загалом, вередувати не варто: хочеш не хочеш, а супчик їсти треба. Дітям зазвичай насильно впихають перші страви, а якщо дитині подобається їсти суп - на такого не натішаться, золото, а не дитя.


_
_

Сьогодні певного етикету вживання перших страв як такого немає. Раніше на сімейному обіді суп було прийнято подавати в спеціальних супницах. Посуд була виготовлена ​​з порцеляни. У ній вже знаходився ополоник. На символів тарілку ставилася тарілка супова, поруч лежали прилади (ложка з виделкою). Їсти потрібно було ложкою, не добираючи найсмачніше з наповнювачів, щоб не нанести образу господині. Важливо було не "кидати" ложку, поки першим не буде доїдемо. Поганим тоном в суспільстві з традиційними правилами пристойності вважалося (і вважається) голосно «всмоктувати» суп в себе. Після їжі ложку потрібно залишити в тарілці. Такі і ресторанні правила. Правда, в ресторані суп приносять вже в порційних тарілках.

Кухні різних країн відрізняються супами, часом, дуже сильно. Особливо якщо порівнювати Європу і Схід. Росія, наприклад, культивує щі, борщі , Розсольники, солянки, вуха, локшину (в різних її проявах). Французи, як і у всьому іншому, виявляють граничну оригінальність: буябес (в який за різними рецептами кладуть до 40 видів риби), цибульні супи, супи-креми і супи-пюре, суп Гарбюр (овочевий з грудинкою), суп Вішісуаз (овочевий зі вершками, на курячому бульйоні), суп Дюбаррі. Німці віддавали перевагу знаменитому супу з пивом Айнтопф, картопляного саксонському супу зі шпиком, горохового з копченостями, малиновому супу з вином.

Азіати готували свої перші страви, традиційне для місцевих і при цьому екзотичне для всіх інших. Том ям (на курячому бульйоні з грибами шиітаке), Рамен (з шиітаке, куркою, крабовим м'ясом і креветками; з куркою або свининою), Удон (з пшеничного локшини з шиітаке), Фо (рисова локшина, яловичий бульйон і м'ясо), Кимчи (квашені овочі з часником, чилі, соєвим соусом і шматочками тофу).

В Африці також є маса цікавих супів. Один з них - суп Конго. Готують його з курки, зеленого горошку, яблук, цибулі, каррі і сметани. І його варто спробувати! Дуже смачний суп з бананами, алжирський суп з куркою і кус-кусом, суп Мпатва і гострий кокосовий суп з нутом, рисом і каррі.


_
_

Ну а в наших широтах, враховуючи, що зараз на дворі весна, потрібно звернути увагу на зелені супи - щі з щавлю або суп зі шпинату, які дуже легко готуються. Вони містять потужну вітамінну базу. І в тому і в іншому супі, що зручно, можна використовувати свіжий або свіжоморожений шпинат і щавель. Бульйон вариться будь-хто, а інгредієнти додаються за смаком. Не пропустіть весну і готуйте супи по сезону!

Калузька область, Борівський район, село Петрово

Етносвіт - це найбільший етнографічний парк Росії, що пропонує гостям великий вибір турів, екскурсій, майстер-класів, банкетних і анімаційних програм і інших розваг для організації пізнавального і яскравого сімейного, дитячого, молодіжного, корпоративного відпочинку.

Гастрономічна програма «Дорога ложка до обіду» проходить в старовинній російській хаті. Школярі дізнаються, що їли і пили за старих часів на Русі. Чим ласували на десерт? Що означає вираз «молочні ріки, кисільні береги»? Звідки прийшли на Русь такі звичні сьогодні цибуля, часник, буряк та інші овочі. Як правильно приготувати розсипчасту кашу в печі? Дізнаємося і навіть продегустіруем її, приготовлену за старовинним рецептом!

Програма складається з екскурсії «Щи да каша - їжа наша» і майстер-класу «Лялька на ложці».

Чим ласували на десерт?
Що означає вираз «молочні ріки, кисільні береги»?
Як правильно приготувати розсипчасту кашу в печі?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: