Статьи

Заморожені овочі та ягоди: рецепти для зайнятих господинь

  1. Готуємо з заморожених овочів і ягід
  2. Рецепти з замороженими овочами і ягодами

Уникаєте використовувати в готуванні заморожені овочі і фрукти? Даремно! Є щонайменше дві причини, щоб їх полюбити. По-перше, в «заморозках» добре зберігаються корисні речовини. По-друге, готувати з них легко і приємно.

© Shutterstock.com

com

На думку дієтологів, заморожені овочі і ягоди взимку можуть бути прекрасною альтернативою плодам минулого врожаю. Як показують дослідження, вітаміну С в них навіть більше, ніж у свіжих, але тривалий час зберігалися. Скажімо, шпинат, кілька місяців зберігався в морозилці, втрачає до 15% «аскорбінки», а «тільки з грядки», трохи полежати при + 18 ° С, - в два рази більше. «Оскільки основні втрати вітаміну С і деякі втрати вітамінів групи В відбуваються в період зберігання і транспортування, користь фруктів і овочів залежить від того, скільки часу вони добираються до столу споживача, - каже Наталія Фадєєва, лікар дієтолог-ендокринолог, к.м.н ., клініки сімейної дієтології "МЕДЕП". - Наприклад, журавлина, зібрана пізньої осені і відразу ж заморожена, буде набагато корисніше, ніж «свіже» манго, зірване 3-4 тижні тому. До того ж овочі та фрукти, призначені для перевезення на далекі відстані, зазвичай збирають недозрілими. Доходять до кондиції вони вже в дорозі і під час зберігання. Щоб прискорити цей процес їх можуть піддавати спеціальній обробці, що також не кращим чином відбивається на їх якості ».

Слід сказати, що вся користь овочів і фруктів зберігається лише в тому випадку, якщо вони були піддані швидкої, так званої шокової заморожування. Тільки що зібрані плоди миють, сортують, сушать і бланшують. Потім їх охолоджують і поміщають в морозильну камеру при мінус 30 - мінус 40 ° С. Саме така температура потрібна для того, щоб уникнути утворення великих кристалів льоду, що руйнують клітинну структуру рослини. «Друга умова високої якості подібних продуктів - овочі і фрукти не повинні піддаватися вторинній заморожуванню після розморожування, - каже Наталя Фадєєва. - При покупці пощупайте упаковку. Якщо відчуваються шматочки льоду, продукт розморожували, його краще залишити в магазині. Всі фрукти і ягоди повинні також добре відділятися один від одного ».

Готуємо з заморожених овочів і ягід

Секретами приготування страв з «заморозки» з «ЖИВИ!» Поділився кулінарний блогер Сергій Мілянчіков .

Страви із заморожених зелених овочів, горошку, квасолі, брокколі, шпинату, благородних грибів за смаком практично не відрізняються від тих, що приготовані зі свіжих овочів. З ягід добре переносять заморозку ті, що з твердою шкіркою: журавлина, брусниця, вишня. А ось ніжні ягоди типу полуниці і малини годяться тільки на компот і варення. Заморожені печериці Сергій порадив не купувати: після розморожування вони чорніють.

Більшість заморожених продуктів можна спокійно додавати в блюдо майже без відтавання. Так вони втратять з вологою менше корисних речовин. Однак їх все ж варто попередньо трохи потримати на тарілці. Кинете їх у страву прямо відразу з морозилки - і страва може надмірно охолодитися.

Горошок або зелену квасолю можна просто висипати на прогріту сковорідку. А ось якщо ви надумали замінити в рецепті свіжий шпинат замороженим, його краще попередньо на 30 секунд кинути в киплячу воду, вийняти і дати стекти. Заморожений шпинат утримує багато води, тому без зазначеного трюку і страва вийде водянистим. Заморожені гриби в більшості випадків теж краще попередньо поварити - хвилин 10-15. Вся «муть» з грибів при цьому піде в бульйон, і вони будуть як відварені свіжі. До речі, і залишився після них відвар теж можна пустити в справу: процідивши, використовувати для супів і соусів. Немає часу готувати зараз? Розлийте його по пакетам або пластиковим стаканчиках і відправте в морозилку.

Найлегший гарнір можна приготувати із замороженого зеленого горошку. Просто розігрійте його на вершковому маслі з нарубаними листочками м'яти - і готово. Якщо пробити його блендером, вийде прекрасний соус до риби. Додайте до нього вершки і курячий бульйон - і вийде прекрасний суп-пюре, який можна посипати зверху сухариками.

Інший варіант - із зеленою квасолею. Припустіть нарізану цибулю на рослинній олії, додайте квасолю - хвилин через п'ять вона розморозиться і прогріється. Розведіть в половині чашки води чайну ложку аджики і додайте до квасолі. Хочете більше ситне блюдо? Вимкніть вогонь і вбийте пару курячих яєць, все енергійно перемішайте і відразу подавайте на стіл.

Рецепти з замороженими овочами і ягодами

© Shutterstock.com

com

Крем-суп зі шпинату

2 порції

Складові. 250 г замороженого шпинату, 200 мл вершків, 1/2 головки ріпчастої цибулі, порубаного, 1 ст. л. борошна, 1 ст. л. оливкової або соняшникової олії, сіль, перець за смаком, мускатний горіх на кінчику ножа, жовток 1 вареного яйця (для сервірування), 2 скибочки лимона (для сервірування).

Інструкція. Відваріть шпинат в підсоленій воді протягом 2 хвилин, потім подрібнити блендером. Бульйон збережіть. У каструлі з товстим дном обсмажте на оливковій (соняшниковій) олії цибулю до золотистого кольору, потім додайте до нього борошно і спассеруйте. Влийте в каструлю бульйон від шпинату і проваріть 5 хвилин. Бульйон повинен загуснути. Потім додайте шпинат, сіль, перець, мускатний горіх. Безперервно помішуючи, влийте вершки. Розлийте суп в тарілки. Прикрасьте часточкою лимона і тертим жовтком.

Цвітна капуста, запечена з рокфором

2 порції

Складові. 250 г замороженої цвітної капусти, 1/2 головки червоної цибулі, порізаного кільцями, 100 г козячого сиру (або іншого м'якого, можна з цвіллю), трохи вершкового масла, 70 г нежирних вершків, сіль, чорний перець, сушені мелені кардамон, базилік по смаку.

Інструкція. Цвітну капусту відварити (не розморожуючи попередньо) протягом 3 хвилин в киплячій підсоленій воді. Потім обсушити. Духовку розігрійте до 180 ° С. Деко змастіть вершковим маслом. Суцвіття капусти викладіть на деко, зверху покладіть кільця цибулі. Сир розімніть і змішайте з вершками. Отриманою сумішшю залийте капусту і цибулю. Посипте кардамоном і базиліком, посоліть і поперчіть. Запікайте капусту 10 хвилин.

Слойка з зеленим горошком

6 слоек

Складові. 200 г замороженого зеленого горошку, 250 г готового листкового тіста, 1 ст. л. несолоного вершкового масла, 100 мл нежирних вершків, жовток одного яйця, 50 г твердого сиру, щіпка сушеного кропу, сіль, чорний перець за смаком.

Інструкція. Розморожене тісто розкачати в пласт товщиною 0,5 см. І розділіть на 6 прямокутних шматків. Прогрійте духовку до 200 ° С. Деко застеліть кулінарним пергаментом і покладіть на нього два шматочки тіста. Збризніть їх водою і покладіть на кожен ще по шматочку тесту. Теж збризніть водою і викладіть останні два шматочки тіста. Кожну отриману таким чином слойку змастіть жовтком, який попередньо потрібно змішати з 1 ч. Л. води. Слойки випікайте в духовці протягом 20 хвилин. Потім охолодіть їх і розріжте на 3 частини кожну. Горошок відварити в підсоленій воді 3 хвилини. Розімніть його до пюреобразного стану. Сир потріть на дрібній тертці. Розтопити вершкове масло, додайте вершки, горохове пюре, кріп, сіль і перець (за смаком). Отриману суміш варіть 3-4 хвилини, безперервно помішуючи. Потім додайте в отриманий крем тертий сир (1 ч. Л. Сиру відкладіть), перемішайте і зніміть з вогню. Поверніть слойки на ребро, заповніть охолодженим гороховим кремом і поставте на 3 хвилини в гарячу духовку. Потім посипте їх тертим сиром.

Чорна смородина в меду

3 порції

Складові. 500 г замороженої чорної смородини, 2 ст.л. меду, 1/2 лимона.

Інструкція. Чорній смородині дайте відтанути при кімнатній температурі. З лимона зріжте цедру. Мед підігрійте на водяній бані, щоб він став рідким. Теплим медом залийте цедру і ягоди смородини і все разом прогрійте на водяній бані ще 5 хвилин.

Немає часу готувати зараз?
Хочете більше ситне блюдо?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: