Статьи

Який блютуз адаптер вибрати для комп'ютера

  1. Як вибрати адаптер блютуз для комп'ютера
  2. Популярні виробники і їх продукція
  3. - Який діапазон вибрати
  4. Що це за пристрій?
  5. Навіщо воно потрібно?
  6. Як працює?
  7. види пристроїв
  8. адаптер
  9. гарнітура
  10. радіомодуль
  11. Підбір адаптера
  12. Принцип дії і настройка блютуз адаптера для ПК
  13. Класифікація пристроїв
  14. Можливості блютуз адаптера
  15. Особливості вибору адаптера
  16. Вибір протоколу пристрою
  17. вибір діапазону
  18. Інші особливості вибору
  19. Популярні моделі
  20. Висновки

Сучасні комунікаційні технології, зокрема адаптер блютуз (модуль), значно поліпшать нам зробити ряд заходів.

Сьогодні немає ніяких проблем для передачі файлів з комп'ютера на мобільний телефон і навпаки.

Завдяки пристрою Bluetooth це стає простим і швидким. Як же правильно вибрати блютуз для комп'ютера? Нижче спробую відповісти на це питання.

Як вибрати адаптер блютуз для комп'ютера

Bluetooth є, технологією бездротового зв'язку , Який має малий радіус. Вона відбувається між різними електронними пристроями, включаючи клавіатуру, комп'ютер, ноутбук, КПК або мобільний телефон.

Технологія блютуз може бути використана, якщо встановлений адаптер (модуль) Bluetooth. Якщо ви хочете його купити, то вибрати доведеться з величезного спектру різних пристроїв.

Сучасний адаптер Bluetooth можна легко підключити до комп'ютера через USB 2.0. Його можна придбати магазині з електронікою або супермаркетах побутової техніки.

Зайве говорити, що його придбання, дає більше можливостей для передачі даних на зовнішні пристрої.

При покупці модуля (адаптера) блютуз слід звернути увагу на його діапазон. Він повинен бути не менше 10 метрів.

На відкритому просторі відстань більше. В сучасних адаптерах такого типу, це до 100 метрів.

В цілому адаптери мають діапазон декількох класів. Якщо ваш відноситься до класу 3, то він працює на відстані 10 метрів.

Цей клас, має блютуз в КПК, мобільних телефонах і периферійних пристроїв до комп'ютерів.

Третього класу більш ніж достатньо, щоб підключити різні пристрої, які знаходяться в тій же кімнаті.

З іншого боку, спільнота клас 2 має набагато більше енергії і працює в діапазоні від 20 до 50 метрів.

Найсильніші модулі включаються в перший клас, де ви можете працювати на відстані до 100 метрів.

Такими модулями, оснащені модеми, базові станції та принтери, а також в деякі адаптери.

  • Якщо не знаєте як після вибору включити, тоді

Робочий діапазон адаптера Bluetooth відрізняється, навіть коли справа доходить до обладнання одного і того ж класу.

Це обумовлено використанням різних компонентів, спосіб виконання, а також спосіб підключення антени і якість самої антени.

Не без значення і матеріали, з якого зроблені стіни кімнати, в якій ви використовуєте Bluetooth.

За допомогою блютуз можна відправити невеликі дані, без необхідності використовувати для цієї мети кабель.

Слід зазначити, що ці пристрої споживають дуже мало енергії, але їх недолік полягає в тому, що вони мають низьку швидкість передачі даних.

При прийнятті рішення про вибір конкретного блютуз, ви повинні подивитися, щоб пристрій мав свій власний MAC-адресу. Якщо немає, то в майбутньому можете мати справу з обмеженнями.

В комп'ютері Bluetooth може виконати багато різних функцій. Він може не тільки передавати файли з вашого комп'ютера, але також дозволить вам отримати доступ до локальної комп'ютерної мережі і синхронізувати повідомлення від інших пристроїв, які підтримують цю функцію.

Крім того, завдяки Bluetooth`owi можете використовувати принтер, бездротову клавіатуру, миша, джойстик, або завантажити фотографії з цифрової камери на комп'ютер.

На ринку є навушники, мікрофони та гучномовці, що діють за допомогою поєднання комп'ютера з пристроєм блютуз.


При покупці важливий профіль автономного устрою, яке визначає, яку ви будете мати можливість його використовувати, наприклад драйвера.

Навіть адаптери, що мають таку саму структуру можуть мати зовсім інший набір функцій.

Тому, у випадку з комп'ютером зверніть увагу на операційну систему . Причина полягає в тому, що Linux не має до цих пір вбудованої підтримки Bluetooth.

Кілька виробників, включаючи компанію 3Com, розробили свої власні драйвери.

Переважна більшість USB адаптерів оснащені драйверами Widcomm, які здатні обробляти майже всі види пристроїв.

Проте, багато пристроїв, на жаль, мають стару версію Widcomm, яка не без помилок, а деякі виробники не дозволяють оновити її через високу вартість такої операції.

Популярні виробники і їх продукція

Часті питання перш ніж вибрати

- Оснащений чи мій комп'ютер заводським пристроєм Bluetooth

В даний час тільки невелика частина персональних комп'ютерів має в своєму розпорядженні модуль Bluetooth.

Проте, розширення будь-якого комп'ютера дуже просте, а головне - доступне.

- Який діапазон вибрати

Це знаходиться в тісній залежності від цілей, для якої ви плануєте використовувати блютуз.

Якщо ви хочете, щоб з'єднатися з одним, який знаходиться в межах декількох метрів, то можете використовувати пристрій з класом будь-якого діапазону.

На даний момент ціни низькі. Однак, купуючи, придивіться до програмного забезпечення, так як воно є найбільш важливим параметром. Успіхів.

Часом цікаво спостерігати за прогресом технологій, який з кожним разом готовий дивувати все більше і більше. Які тільки технічні чудеса не виникають в нашому незвичайному світі, які тільки технології не придумує людина, і все заради того, щоб зробити світ зручніше, практичніше і з великими можливостями. Наприклад, взяти хоча б пристрій, який дозволяє на відстані передавати дані за допомогою спеціального передавача. Так, всі пам'ятають про таке чудесне винахід, як Bluetooth. Але по ходу життя багато винаходів моментально зникають з моди, і нове покоління починає сумніватися і дивуватися, не розуміючи, навіщо часом є деякі функції в їх мобільному пристрої. Тому все частіше і виникає питання, а що таке Bluetooth? Щоб відповісти на це питання, ми пропонуємо вам познайомитися з цією статтею, яка містить максимально достовірну інформацію по цьому пристрою і всіх його можливостях. Завдяки цій інформації ви розберетеся не тільки в самому призначення винаходу, але і зрозумієте, як ним користуватися і які можливості є у нього.

Що це за пристрій?

Що таке Bluetooth? це універсальний пристрій , Яке дозволяє передавати дані на відстань. Під даними класифікуються різні документи, фотографії, музика і відео. Дана розробка була винайдена більше 10 років тому і отримала визнання у всьому світі. На даний момент цей винахід трохи забуте, але це абсолютно не позначається на його зручність, так як практично в кожному мобільному пристрої є передавач, який виконує цю функцію. Більш того, саме Bluetooth став підставою для створення повсюдно використовуваного Wi-Fi. Тому при питанні, що такий пристрій Bluetooth, можна сміливо відповідати - це прабатько Wi-Fi. Але варто зазначити, що навіть після появи бездротового пристрою дана розробка не поступається йому в популярності і активно використовується не тільки молоддю, а й сучасними офісами. Просто воно не так часто потрапляє в поле зору і часто класифікується звичайним бездротовим пристроєм.

Навіщо воно потрібно?

Так що таке Bluetooth? Це відмінний засіб для економії місця і порядку на своєму робочому місці. Саме таке визначення стало часто використовуватися сучасними фахівцями. І правда, якщо трохи зазирнути в історію, то даний продукт розроблявся з метою виключити використання проводів, які постійно або заважали, або займали багато місця. Тим більше, одна поломка дроти могла стати причиною зупинки цілого виробництва. А ось якщо організовувати роботу з допомогою бездротового з'єднання , То небезпека поломки зводиться до мінімуму. Але це не основне призначення Bluetooth, так як в основному його використовують для передачі даних з одного пристрою на інший, зовсім не замислюючись про великий потенціал цього нехитрого пристрою. Тому часто на запитання, що таке Bluetooth в телефоні, можна почути просту трактування: «Це засіб для передачі файлів». Хоч воно і вірне, але зовсім не розкриває всієї суті продукту. І саме правильне трактування пристрою, яка розкриває весь потенціал продукту, дозволяє в подальшому знайти для нього корисне застосування.


Як працює?

Власне, що таке Bluetooth - ми зрозуміли, залишилося зрозуміти, як воно працює. Як виявляється, в цьому немає нічого складного, так як процес передачі даних вимагає лише підтвердження і вибору. Тобто, наприклад, вирішили ви передати фотографію одного, для цього потрібно, щоб у вас і у нього був Bluetooth. Необхідно запустити цю програму, відшукати пристрій друга (за замовчуванням воно має найменування марки моделі телефону) і запросити з'єднання. Як тільки все буде підтверджено, можна безперешкодно обмінюватися файлами, але це стандартна схема. На даний момент існує величезна безліч найрізноманітніших периферійних пристроїв, які не завжди вимагають підтвердження і працюють в полегшуючи їх масове використання і позбавляючи нас від незліченних проводів.

види пристроїв

Що таке Bluetooth в телефоні? Ця програма, що дозволяє передавати дані з одного елемента на інший. Воно використовує радіохвилі і має обмежену відстань впливу. А що таке Bluetooth? А це вже універсальний пристрій, що дозволяє передавати різні дані або підтримувати постійне підключення за допомогою бездротового зв'язку. Досить цікаво розбиратися в дрібницях пристрою, який на перший раз здається простим і не таким придатним. Виявляється, системі Bluetooth супроводжує величезна кількість самих різних розробок. Так, Wi-Fi поступово відтісняє нібито застарілу розробку, але це зовсім не виключає її використання. Наприклад, є маса Hi-Fi, які використовують даний спосіб з'єднання: гарнітури комп'ютера, адаптери для з'єднання декількох пристроїв, принтери, телевізори, камери і багато іншого. Ми ж розглянемо найпопулярніші з них.


адаптер

Що таке Bluetooth адаптер? Ви будете здивовані, але це справжнісінький роутер, яка не передає дані за допомогою інтернету, а створює точку з'єднання бездротових пристроїв . Так, це нагадує Wi-Fi роутер , Який створює точку доступу. Але в нашому випадку ця точка служить таким собі сервером для підтримки з'єднання між технічними пристроями. Наприклад, в офісі у вас є маса комп'ютерів і один принтер. Щоб люди не товпилися, не лаялися, досить поставити адаптер і з'єднати всі комп'ютери з принтером. Тепер черга друку буде нормальної, ніхто не буде панікувати, і все встигнуть отримати свої документи.


гарнітура

Що таке гарнітура Bluetooth ? Це звичні тільки без проводів. За допомогою цієї унікальної технології користувач може не відволікатися від справ і вчасно відповідати на дзвінки, не вдаючись до використання телефону. Дана гарнітура кріпиться до вуха і може довгий час знаходиться на вашому озброєнні. Воно не обмежує звичайний слух людини і має спеціальну кнопку, яка дозволяє відповідати на дзвінки з телефону. Раніше таке можна було побачити тільки в фільмах, тепер все доступно звичайним людям.

радіомодуль

Що таке радіомодуль Bluetooth? Це вже універсальний пристрій, що дозволяє передавати потік звукової інформації. Виглядає він як звичайна комп'ютерна колонка без проводів. Щоб вона працювала, необхідно встановити з'єднання з сервером передачі звуку, їм може виступати або комп'ютер, або телефон, або звичайний плеєр. Потім включити звук на пристрої - і можна насолоджуватися приємною музикою, яка за якістю буде вище, і перериватися точно не буде.

Ось, власне, ви і дізналися, що таке периферійний пристрій Bluetooth. Завдяки цим технологіям ми можемо значно полегшити собі побутові справи і позбутися про потреби мати величезну кількість проводів. Головне, варто пам'ятати про нюанси: Bluetooth має обмежену площу впливу (для кожного пристрою вона своя), і деяким з них все ж буде вимагатися підзарядка.

В основі будь-якого прогресу лежить ідея доопрацювання і вдосконалення вже наявних технологій, а це значить, що їх попередники в якомусь сенсі стають неактуальними. Але якщо перед вами постає питання, як вибрати Bluetooth-адаптер для комп'ютера, краще розуміти суть всіх представлених варіантів.

Версій даної специфікації існує цілком пристойну кількість, але тих, які були переломними, на теперішній момент всього 5: 1.2, 2.0 + EDR, 3.0 + HS, 4.0 і 4.1. Всі тонкощі НЕ будуть тут викладені, але якщо комусь цікаво, то він легко може знайти всі відмінності і фичи, які додавалися в кожній версії. Але дещо, а саме швидкість передачі, потужності сигналу, стеки і профілі викласти має сенс, щоб ви могли зробити усвідомлений висновок, який вибрати адаптер Bluetooth для ПК.

Швидкості передачі для п'яти вищезазначених версій специфікації відповідно такі: 1, 2.1 (3), 3 (24), 24 і 24 Мбіт / сек. Але це лише теоретично, на практиці ж швидкості набагато менше.

За потужністю технологію можна розділити на 3 частини: 100, 2,5 і 1 МВт. Це безпосередньо впливає на радіус дії пристроїв і дає їм показники в 100, 10 і 1 метр відповідно. Втім, на ринку можна знайти лише апарати одного стандарту в 2,5 МВт і 10 метрів, так як зразки з мінімальними показниками вже не випускають масово, а максимальні дані відповідають лише гаджетам, які були додані до складу Wi-Fi-плат з PCI- роз'ємами і в окремому вигляді просто не існують.

Ще варто відзначити те, що основою всієї Bluetooth-технології є бездротової аналог кабелю RS-232, на який «навішуються» різні протоколи виконання, передачі і управління інформацією та наявними ресурсами, які нарекли стеками. Ці стеки бувають обов'язковими, без яких вся багаторівнева архітектура просто не буде працювати, і опциональнимі, що дозволяють застосовувати удосконалення вже наявних функцій, а також додавати нові.

У число основних стеків входить 5 одиниць:

Також є таке поняття, як «Профілі», які безпосередньо пов'язані з тим, який краще адаптер Bluetooth для ПК вибрати. Існує їх безліч, але всі розглядати немає сенсу, так як більшість з них має специфічні функції. Але все ж деякі ситуації розглянемо, так як це допоможе зробити правильний вибір.

Підбір адаптера

Отже, який вибрати USB Bluetooth-адаптер залежить безпосередньо від того, для яких цілей він буде використовуватися. У свою чергу, функціональність того чи іншого модуля визначається вже раніше згаданими профілями, які і розпоряджаються стеками для отримання якихось конкретних параметрів.

Для прикладу розглянемо ситуацію, при якій клієнт хоче отримати доступ до інтернету за допомогою Bluetooth-модуля. У такому випадку йому буде потрібно модель, яка підтримує профілі Dial-up Networking Profile (DUN) або LAN Access Profile (LAP). Якщо ж він спробує роздати мережу через Bluetooth-модуль від звичайної бездротової мишки, то у нього нічого не вийде, так як в маніпуляторі задіюється профіль Human Interface Device (HID). І точно так само буде з передачею аудіо- чи відео, де потрібен буде Advanced Audio Distribution Profile (A2DP).

Інший приклад визначає бажання власника пристрою управляти ПК за допомогою мобільного телефону або пульта від телевізора. Якщо ж Bluetooth-модуль не підтримуватиме Audio / Video Remote Control Profile (AVRCP), а орієнтований на роботу тільки з Hands-Free Profile (HFP) або Headset Profile (HSP), то зробити звук голосніше не вийде, зате підключити гарнітуру або мобільник для дзвінків - за дві секунди.

Статті по темі

Загалом, суть така: перш ніж займатися пошуком потрібного пристрою, потрібно визначити його функціональне призначення і тільки потім братися за вибір відповідної апаратури. Так як є пристрої різних габаритів, цільових призначень, потужностей, швидкостей передачі даних і навіть варіанти, суміщені з Wi-Fi-модулем, які мають антени і без них. До речі, відрізняються останні між собою по потужності сигналу і дальності роботи.

Необхідність встановити блютуз адаптер для комп'ютера виникає коли потрібно швидко перемістити інформацію між різними пристроями. Наприклад, між стаціонарним ПК і мобільним телефоном.

Технологія Bluetooth забезпечує досить високу швидкість передачі даних і, на відміну від Wi-Fi, не вимагає використання додаткового програмного забезпечення і налаштування серверів. Для з'єднання декількох пристроїв досить купити спеціальний адаптер, підключити його до комп'ютера і провести настройку.

Принцип дії і настройка блютуз адаптера для ПК

Зовнішній вигляд більшості адаптерів, призначених для підключення до комп'ютера або ноутбука (на яких теж нечасто зустрічається підтримка блютуз), нагадує невелику USB-флешку. Деякі мають ще менший розмір.

А для посилення сигналу на цих пристроях може бути встановлена ​​невелика антена, що додає 2-5 дБи. Вбудовані блютуз адаптери є плати, що підключаються всередині ПК (як правило, до роз'єму PCI) і іноді забезпечують бездротове з'єднання ще й за допомогою технології Wi-Fi.

Рис. 1. Варіанти адаптерів блютуз.

Установка і настройка більшості адаптерів відбувається автоматично при підключенні. деякі вимагають ручної настройки . Більш того, для їх включення потрібно навіть зайти в меню диспетчера пристроїв, знайти відповідний елемент, дізнатися його ID і завантажити з мережі відповідний драйвер.

Рис. 2. Ручна установка драйверів на адаптер, що не визначився автоматично.

Технологія BlueTooth заснована на радіозв'язку і дозволяє з'єднати два пристрої один з одним практично непомітно для користувача. Перевагою використання адаптера можна назвати:

  • Пряме Підключення , Навіть якщо існують між пристроями;
  • можливість установки на будь-якому ПК або ноутбуці з USB-портом 2.0 і більш сучасними версіями роз'єму;
  • широкий асортимент пристроїв за доступною ціною;
  • наявність за замовчуванням на більшості планшетів і практично на кожному смартфоні.

До недоліків приладу відносять порівняно невелику, порівняно з бездротовим з'єднанням Wi-Fi , Швидкість. Крім того, більшість моделей передає дані на невелику відстань. Хоча при покупці адаптера з підсилювачем можна збільшити дистанцію до кількох десятків метрів - результат, вражаючий навіть для Wi-Fi адаптера.

Класифікація пристроїв

Адаптери блютуз, в першу чергу, класифікуються за діапазоном дії:

  • старі моделі, 4-го класу, здатні поєднувати два пристрої, відстань між якими не перевищує 2-5 метрів;
  • пристрою 3-го класу забезпечують з'єднання на дистанції від 5 до 10 м;

Рис. 3. Стандартні модулі Bluetooth 2-го класу з відстанню до 10 м.

  • 2-й клас адаптерів дозволяє підключатися, якщо відстань між комп'ютером і іншим гаджетом не перевищує 50 м;
  • перший клас, яким оснащуються принтери, модеми та базові станції, дає можливість передати дані в радіусі 100 м від адаптера.

Використання антен, що підсилюють сигнал, підвищує відстань. При цьому пристрої одного класу по-різному забезпечують з'єднання в різних умовах. Так як і діапазон, і стійкість з'єднання залежать не тільки від характеристик адаптера, але і від конфігурації приміщень, і від матеріалу огороджувальних конструкцій.

Можливості блютуз адаптера

Використовувати USB-адаптери Bluetooth можна в таких ситуаціях:

  • для передачі інформації з мобільного пристрою на комп'ютер або навпаки. Особливо корисним виявляється така можливість при відсутності дата-кабелю для з'єднання пристроїв і при неможливості використовувати для цього Wi-Fi (технології, не підтримувану старих телефонах);
  • для бездротового з'єднання двох знаходяться в межах діапазону дії блютуз адаптера комп'ютерів;
  • для підключення до комп'ютера принтера, цифрової камери, навушники та інших пристроїв.

У більшості випадків використання технології Bluetooth замість Wi-Fi або кабелю збільшує відстань, на якому можуть перебувати підключаються. Наприклад, з'єднати два комп'ютери таким способом можна, навіть якщо вони знаходяться в сусідніх кімнатах і навіть квартирах.

А при необхідності передачі даних з мобільного телефону старої моделі (з особливим форматом шнура для підключення, як у моделей Samsung або Sony Ericsson) такий спосіб може виявитися єдиним доступним варіантом. Альтернативою є лише покупка спеціального шнура, вартість вище, ніж у адаптера.

Рис. 4. Кабель для з'єднання телефонів Соні Ерікссон з ПК.

Особливості вибору адаптера

Перед тим як вибирати блютуз адаптер для комп'ютера, варто переконатися, що він відсутній в комплектації пристрою. В стаціонарних комп'ютерах підтримка технології бездротового зв'язку зазвичай не передбачена. А для перевірки наявності Bluetooth на ноутбуці можна:

  • перевірити наявність відповідного символу на клавіатурі;

Рис. 5. Клавіші, що дозволяють включити модуль блютуз на ноутбуці.

  • Відкрити диспетчер пристроїв і перевірити наявність модуля. Це ж варіант підходить і для стаціонарного персонального комп'ютера , Хоча зазвичай їх власники і так знають про встановлені платах і адаптери.

Після підтвердження необхідності в покупці пристрою переходять до його вибору, орієнтуючись на три основних параметри. Перший - це підтримуваний адаптером протокол. Другий - діапазон дії пристрою. І, нарешті, третій - ціна, обумовлена ​​і класом, і виробником, і захищеністю від зовнішніх впливів.

Вибір протоколу пристрою

Наявність у продажу декількох поколінь блютуз-адаптерів ускладнює вибір відповідної моделі. Тим більше що за інформацією на сторінках інтернет-магазинів складно зорієнтуватися, який пристрій може вважатися новим, а яке вже застаріло.

Рис. 6. Одна із застарілих моделей адаптера, яку до сих пір можна зустріти в продажу.

Варто зазначити, що від протоколу адаптера залежить і швидкість передачі даних, і стійкість з'єднання, і ціна. Останні версії, 4.1 і вище, не тільки дозволяють підключати будь-які пристрої без проблем зі з'єднанням, але і забезпечують стабільну передачу даних без обривів і збоїв, і навіть витрачають менше енергії.

Крім того, при виході із зони дії адаптера і повернення в неї з'єднання відновлюється автоматично. А сучасні пристрої можуть підтримувати підключення одночасно декількох гаджетів.

вибір діапазону

При виборі адаптера одним з головних факторів є діапазон його дії. З урахуванням того, що збільшення діапазону пропорційно підвищенню ціни пристрою, необов'язково купувати модель першого класу, вартість якої помітно вище. Особливо, якщо мова йде про використання в домашніх умовах, де відстані між приладами рідко перевищують 10 метрів.

Для дому та невеликого офісу підійдуть адаптери класу 2 або 3, як правило, не мають антени, і що знаходяться в ціновому діапазоні до 200-300 рублів. Для приміщень великого розміру бажано вибирати моделі 1-го класу, що підтримують протокол 4.0 і 4.1 - крім діапазону більше 50 метрів, вони забезпечать ще і швидкість не менше 3 Мбіт / с. Їх вартість може досягати і 1000 рублів.

Модифікації адаптерів з вбудованими антенами стоять ще дорожче. Найчастіше вони забезпечують одночасно два види бездротового зв'язку - і Bluetooth, і Wi-Fi. Їх вартість може перевищувати 2000 руб., Проте функціональність набагато вище. За допомогою такого обладнання інформація буде гарантовано передана на будь-який пристрій - і на ноутбук, і на смартфон, і на інший комп'ютер з вбудованим адаптером і підтримують технологію бездротового зв'язку.

Рис. 7. Блютуз адаптери з підсилює сигнал антеною.

Інші особливості вибору

Крім діапазону і протоколу BlueTooth-адаптера, при виборі приділяють увагу таким характеристикам як:

  • тип підключення комп'ютера;
  • виробник обладнання;
  • функціональність;
  • міцність;
  • ціна.

Ціновий діапазон важливий для тих користувачів, для яких не має значення швидкість передачі інформації і діапазон. Для підключення пристроїв, що знаходяться в одному приміщенні, достатньо будь-якого приладу, навіть з протоколом 1.2 або 2.0. При постійній передачі файлів великого розміру і відстані, що перевищує 10-15 метрів бажано не економити, а придбати адаптер, що підтримує технологію передачі Bluetooth 4.0 або 4.1.

Міцність має значення, якщо пристрій переноситься і встановлюється на різні комп'ютери або ноутбуки. Для цих же ситуацій потрібне придбання гаджета, що підключається до порту USB . Якщо прилад призначений для використання тільки на одному комп'ютері, можна вибрати модель у вигляді вбудованої всередину плати. Тим більше що такі адаптери можуть забезпечити ще й Wi-Fi.

Популярними виробниками блютуз адаптерів є компанії 3Com, Intel, 4World, Tracer, Broadcom, Atheros і GSM-Support. А серед брендів, асортимент яких представлений бюджетними моделями, варто відзначити марки Trust і StLab.

Від виробника може залежати і сумісність адаптерів - наприклад, пристрої від 3Com комплектуються власними драйверами, не завжди определяющимися автоматично. Хоча більшість моделей інших компаній не вимагає навіть настройки.

Популярні моделі

На сьогоднішній день в інтернет-магазинах можна знайти такі Bluetooth адаптери :

  • серед бюджетних варіантів, що відрізняються мінімальними цінами, а й невеликою швидкістю передачі даних (протокол 2.0): Tekram TM-303, STLab B-122 і CLiPtec ZB626;
  • в середньому ціновому діапазоні і з підтримкою протоколів 4.0 і 4.1: Grand-X BT40G, IOGEAR GBU521 і STLab B-421;

Рис. 8. Модель адаптера Grand-X BT40G вартістю близько 600 руб.

  • серед порівняно недорогих моделей, що забезпечують і Bluetooth, і Вай-Фай, і підключаються через порт USB 2.0: Edimax EW-7611ULB (Wi-Fi до 150 Мбіт / с, Блютуз - 3 Мбіт / с).

При необхідності забезпечити обидва види бездротового підключення варто звернути увагу на моделі Intel 7265NGW.АС, Intel 7260HMW.АN і ASUS PCE-AC55BТ, що підтримують передачу даних на швидкості до 867 Мбіт / с для Wi-Fi і до 3 Мбіт / с для Блютуз. Пристрої підключаються до портів M2 і PCI-E.

Висновки

Використання блютуз адаптерів дозволяє практично обійтися без проводового підключення пристроїв один до одного для передачі інформації. Це не тільки підвищує зручність обміну файлами, але і усуває необхідність покупки дата-кабелів з різними роз'ємами для кожного окремого гаджета.

При цьому покупка адаптера не вимагає ні великих витрат, ні значних витрат часу на їх налаштування. Автоматичне визначення пристрою взагалі не вимагає ніяких дій з боку користувача. І навіть при ручному оновленні на це навряд чи буде потрібно більше 10 хвилин.

Читаючи описи характеристик мобільних телефонів , Смартфонів, планшетів та інших гаджетів, ми постійно стикаємося з різними номерами версій Bluetooth - 2.1 + EDR, 3.0, 4.0. Чим же відрізняються ці протоколи, і чи потрібна нам сама остання версія Bluetooth? Для початку, Bluetooth - це протокол обміну даними на невеликих відстанях. Якщо порівнювати його з Wi-Fi, то швидкість його нижче, а радіус дії помітно менше, але є і плюси - більш низьке енергоспоживання і більш швидке «спаровування» пристроїв.

Перейдемо до номерів версій. Перша версія (1.0) цього протоколу з'явилася на світ у далекому 1998 році, і на даний момент настільки застаріла, що жодне з сучасних пристроїв цю версію вже не використовує.

Наступна версія з номером 1.2 ще цілком може зустрітися в деяких сьогоднішніх пристроях. Наприклад, деякі дешеві китайські гарнітури цілком досі можуть працювати з цією версією протоколу. Швидкість обміну протоколу Bluetooth 1.2 може досягати 721 Кбіт / с, вже є можливість швидкого спарювання і є підтримка анонімності пристроїв в мережі. З допомогою Bluetooth 1.2 можна передавати безліч типів даних, таких як мова, файли, сервісну інформацію и т.д.

Серйозним зміною в протоколі Bluetooth стала поява технології EDR - Enhanced Data Rate (покращена швидкість передачі даних). Завдяки цій технології швидкість обміну зросла до 3 Мбіт / с (теоретично, а на практиці швидкість становить близько 1.5-2 Мбіт / с). Технологія EDR присутній в двох версіях Bluetooth - 2.0 і 2.1. Різниця між цими версіями в різних технологіях енергозбереження. У версії 2.1 була додана енергозберігаюча технологія (Sniff Subrating) яка зменшила енергоспоживання в кілька разів. Крім того була покращено безпеку і швидкість ідентифікації пристроїв, а також з'явилася можливість поновлення ключа шифрування без розриву з'єднання. Bluetooth 2.1 - це найбільш поширена версія стандарту. З цією версією протоколу сумісно більшість пристроїв на сучасному ринку - звичайні телефони , Навігатори, медіацентри, бездротові миші , Гарнітури та інші подібні пристрої як правило працюють саме з версією 2.1 + EDR. Так що якщо ви зараз дивіться диплом на сайті http://zachteno.ru/ і при цьому користуєтеся бездротової Bluetooth мишкою, то вона швидше за все використовує протокол версії 2.1 + EDR.

У 2009 році з'явився новий стандарт Bluetooth 3.0 в якому присутній високошвидкісна (HS, High Speed) передача даних зі швидкістю до 24 Мбіт / с. На практиці, пристрої з Bluetooth 3.0 + HS мають на борту відразу два модулями - Bluetooth 2.1 + EDR (зі звичайною швидкістю до 3 Мбіт / с) і модулем, що передає дані по протоколу 802.11 (аналогічного Wi-Fi), який вже забезпечує високу швидкість . При цьому безпосередньою сумісності з Wi-Fi немає, і для роботи зі стандартними Wi-Fi мережами пристрою потрібен окремий модуль.

У 2010 році з появою протоколу Bluetooth 4.0 був ліквідований основний недолік технології HS, а саме щодо високе енергоспоживання. На поточний момент все старші смартфони підтримують саме цю версію протоколу Bluetooth. Більшість свіжих моделей планшетів і багато сучасних ультрабуки і ноутбуки також мають на борту чіп Bluetooth 4.0.

Таким чином, орієнтуватися на конкретну версію Bluetooth слід тільки в тих випадках, коли яке-небудь конкретне пристрій може повністю реалізувати свої функції тільки з певним протоколом. Прикладом такого пристрою можуть служити деякі « розумні часи »Працюють спільно зі смартфоном і виводять на екран різну інформацію , Отриману від смартфона. В іншому, більшість периферії, підтримує версію Bluetooth 2.1 + EDR і більш старші версії протоколу таким пристрої не потрібні. Якщо вам потрібно високошвидкісна передача даних, то замість підтримки Bluetooth 3.0 або 4.0 на своїх пристроях, можливо варто задуматися про використання Wi-Fi, оскільки багато сучасних моделей гаджетів підтримують Wi-Fi Direct в якому швидкість передачі помітно вище.

Навіщо воно потрібно?
Як працює?
Як же правильно вибрати блютуз для комп'ютера?
Тому все частіше і виникає питання, а що таке Bluetooth?
Що це за пристрій?
Що таке Bluetooth?
Навіщо воно потрібно?
Так що таке Bluetooth?
Як працює?
А що таке Bluetooth?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: