Статьи

Клуб любителів шиття Сезон - сайт, де Ви можете дізнатися все про шиття - Топ з драпіруванням

Як зробити актуальну в цьому сезоні модель - топ з американською проймою і драпіруванням у горловини - один з поширених запитань Як зробити актуальну в цьому сезоні модель - топ з американською проймою і драпіруванням у горловини - один з поширених запитань. У цій статті ми детально розберемо його моделювання.
Для моделювання вам знадобиться перевірена основа плечового виробу. Ви можете побудувати основу самі по кожній із методик, можете взяти з журналу або з диска. Головна умова - ця основа повинна бути вами зшита, а результат радувати. Методики побудови основи розглянуті в серії статей «Готуємо викрійки» .

моделювання

• Намітьте на кресленні основи лінії американської пройми (рис • Намітьте на кресленні основи лінії американської пройми (рис. 1).
• Зробіть переклад виточки в горловину (рис. 2). Цей момент докладно описаний в статті «Переклад виточки в горловину» .
• Для ідеальної посадки майбутнього виробу саме на цьому етапі ми радимо вам зробити тестове повідомлення. ознайомившись з теоретичної довідкою , Стає зрозуміло, що в дуже багатьох фігурах по лінії пройми може виникнути небажана слабина. Заклавши слабину на пробники в виточки, ви зможете намітити її на викрійці і перевести в горловину.
Далі моделювання піде різними шляхами: для дам з пишним бюстом і для тих, у кого розмір бюста не великий. Розділимо моделювання на дві категорії: першу - у кого чашка бюстгальтера «А» і другу - у кого «В» і більш.

Для моделей з чашкою бюстгальтера «А»

• Довжину топа зробіть за вашим бажанням • Довжину топа зробіть за вашим бажанням.
• Зробіть конічний розведення викрійки, щоб по лінії стегна був невеликий обсяг. Для цього намітьте на кресленні кілька ліній (витачками по ЛТ не враховується) і розведіть викрійку по низу топа (рис. 3, 4).
• Для додання бюсту візуального обсягу, зробіть додатково паралельне розведення полички. Це можна зробити спільно з конічним розведенням (рис. 4, 5). Все розведення в сумі робиться з коефіцієнтом 1.25. Тобто обсяг всього топа по низу повинен бути 1.25 х ПРО. Коефіцієнт може змінюватися в більшу або меншу сторону в залежності від ваших особистих переваг і властивості тканини. При тонкої і пластичної тканини коефіцієнт можна взяти і більше, ніж 1.25, якщо тканина щільна - менший.
• Намітьте на спинці лінію американської пройми. Зробіть аналогічне поличці розведення основи. Внизу розведення по спинці має відповідати розведення по переду. А бічні зрізи повинні розташовуватися під одним кутом до часткової нитки.
• Вирішіть для себе, який буде спинка майбутнього топа - зі складанням по горловині або без. Якщо зі складанням - зробіть разом з конічним і паралельне розведення спинки аналогічне поличці, якщо без - не робіть.

Для моделей з чашкою бюстгальтера «В» і більш
• Довжину топа зробіть за вашим бажанням.
• Зробіть конічний розведення полички, щоб по лінії стегна був невеликий обсяг. Для цього намітьте на кресленні кілька ліній (витачками по ЛТ не враховується) і розведіть викрійку по низу топа на те відстань, на яке хочете отримати зайвий обсяг по стегнах (рис. 3, 4). Зазвичай, розведення робиться з коефіцієнтом 1.25. Коефіцієнт може змінюватися в більшу або меншу сторону в залежності від ваших особистих переваг і властивості тканини. При тонкої і пластичної тканини коефіцієнт можна взяти і більше, ніж 1.25, якщо тканина щільна - менший.
• Намітьте на спинці лінію американської пройми. Зробіть аналогічне поличці конічний розведення основи. Внизу розведення по спинці має відповідати розведення по переду, а бічні зрізи повинні розташовуватися під одним кутом до часткової.

Для обох моделей
• На спинці зробіть розріз, щоб в горловину проходила голова.
• Розкроїте стійку - шматок тканини, викроєний по косій: ширина в готовому вигляді 5 см, довжина залежить від обхвату вашої шиї. Манжет по лінії стегон - шматок тканини, довжина якого дорівнює ПРО, а ширина в готовому вигляді 5-8 см.

теоретична довідка
Перш, ніж приступити до моделювання топа по вашій основі, розгляньте креслення з книги «Patternmaking for Fashion Design and DVD Package (4th Edition)», автор: Helen Joseph Armstrong.
Справа в тому, що бюст - це не просто опуклість, а сфера, і укласти його в одну виточки, часом, буває проблематично, особливо, якщо розмір чашки бюстгальтера перевищує «В».
На кресленні видно, які утворюються мікровитачкі, після того, як розкритий один основний розчин (в даному випадку переклад нагрудної виточки здійснений на ЛТ). Наметове на кресленні лінію американської пройми (лінії червоного кольору), виникає питання: яким чином позбутися від усіх мікровитачек? Основну проблему в топах з американською проймою викликають мікровитачкі в проймі: топ не прилягає до тіла.
Настійно рекомендуємо відшити на себе пробник, розкроївши його після того, як виконані 2 перших пункту розділу «Моделювання». Це не займе багато часу і тканини.
Закладіть на пробники все мікровитачкі в проймі (або одну виточки) і внесіть зміни в викрійку, перевівши ці мікровитачкі в горловину. Ми не дарма так детально зупинилися на цьому моменті - це одна з найпоширеніших проблем, що виникають в моделях з американською проймою: пройма полички не прилягає щільно до тіла.

Витрата тканини та збирання
При ширині 1.40 м вам буде потрібно дві довжини майбутнього топа. Важливо, з якої тканини ви будете шити цей топ, не на всіх тканинах можна розкладати викрійки в протилежному напрямку. Якщо у вас не атлас і не шовк, розрахуйте витрата тканини самостійно.
• Обробіть крапельку на спинці руликом.
• Стачайте бічні зрізи. У лівому бічному шві знизу залиште незашітим ділянку 5-7 см.
• Обробіть пройми.
• Прісборьте горловину переду до розмірів вихідної викрійки.
• Пришийте комір стійку, ззаду промітати петлі і пришити гудзики.
• Прісборьте низ топа до розмірів обхвату стегон.
• Проклейте манжет. Чисто витачайте по коротким зрізах. Пришийте до низу топа. У лівому бічному шві буде розташовуватися застібка. Промітати 2 петлі і пришити гудзики. Якщо ви впевнені, що манжет топа НЕ буде сповзати з стегон вниз, не робіть застібку.
Витративши зовсім небагато часу, ви поповните свій гардероб гарним топом, який в прохолодну погоду можна надіти і під піджак.
Аналогічний топ, з "крапелькою" по центру полички показаний в темі форуму «Альбом Natamoda» .
Якщо вас зацікавила тема мікровитачек, вивчити питання докладніше можна в темі форуму «Книга" Patternmaking For Fashion Design ", Витачки і моделювання» .
Для красивої обробки пройм радимо ознайомитися зі статтею «Обробка зрізів косою Бейко» , В якій розглянуті обробки, які підійдуть для пройм даної моделі.
Якщо ви шьyoте топ з легких і делікатних тканин, вам допоможуть поради по шиттю, викладені в статті «Шовк і шифон, нюанси» .

Тканина на блузу або плаття ви можете замовити в інтернет-магазині тканин Сезон . Ціни приємно здивують: вони майже в два рази нижче, ніж в реальному магазині. Клікнувши на превью зі зразком, ви потрапите в потрібний відділ магазину.

Наметове на кресленні лінію американської пройми (лінії червоного кольору), виникає питання: яким чином позбутися від усіх мікровитачек?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: