Статьи

Полиняла річ при пранні, що робити в першу чергу - [Поради]

  1. Як захистити речі від линьки?
  2. Як відіпрати полинялі речі методи для білих виробів
  3. виварювання
  4. Прання з домашнім засобом для виведення плям
  5. Замочування з перекисом водню
  6. Замочування з нашатирем
  7. Прання з марганцівкою
  8. Відбілювання з аспірином
  9. Як відновити кольорові речі?
  10. аміаком
  11. Мелом
  12. Засобом для посуду
  13. Спосіб для двуцветной одягу

Нерідко у молодих, ще не досвідчених господинь виникає казус - полиняла річ при пранні що робити в такій ситуації? Як правило, до такої проблеми призводить невірно виставлений температурний режим або потрапляння в барабан машини фарбувальної одягу. В огляді нижче представлені найефективніші методи для повернення виробу колишнього кольору і дані відповіді на питання, що робити, якщо річ раптом полиняла.

зміст

Як захистити речі від линьки?

Купили нову річ і цікавить, як випрати, щоб вона не полиняла? Розчин соди допоможе закріпити колір тканини. Процедура полягає в додаванні кухонної солі в воду (на 1 літр потрібно взяти 2 ч. Л.). Розчин добре перемішують і кладуть в нього виріб. Час впливу має становити від 25 до 37 хвилин.

Такий спосіб допоможе добре закріпитися промисловим барвників в волокнах тканини. Крім того, віддавайте перевагу правильному миючого засобу. Для цього слід вибирати в магазині упаковку з позначенням Color.

Перед тим як закладати будь-які речі в пральну машинку, необхідно їх розсортувати. Слід пам'ятати, що білизна білого кольору має обов'язково стиратися окремо від темного або кольорового.

Як відіпрати полинялі речі методи для білих виробів

Якщо полиняла улюблена річ при пранні що робити в такій ситуації? Відбілювачі і засоби для виведення плям є найкращим способом для видалення полинялих плям. Якщо перевага віддається магазинній, зверніть увагу на упаковку з позначкою White.

Найбільш ефективними якостями володіють відбілювачі на основі кисню. Вони набагато краще, ніж ті, що містять хлор. Крім того, вони щадяще діють на волокна тканини і не принесуть шкоди шкірі.

Крім того, вони щадяще діють на волокна тканини і не принесуть шкоди шкірі

виварювання

Повернути первісну білизну втратили колір білим речам можна за допомогою виварювання. Хорошим помічником у цьому буде господарське мило, яке необхідно натерти на тертці і додати в холодну воду.

На 5 л. води достатньо половини бруска миючого засобу. Довести воду до кипіння і проварювати протягом 35-50 хвилин. Після цього суміш залишити до повного охолодження і добре прополоскати.

Після цього суміш залишити до повного охолодження і добре прополоскати

Прання з домашнім засобом для виведення плям

Повернути первісний колір одягу допоможе засіб для виведення плям, виготовлений в домашніх умовах. Особливо добре він справляється, якщо на одязі полинялий вишивка смазалась повністю. Це засіб впорається з кольоровими розводами і прибере жовтуватий відтінок з вироби. Видалення линьки проходить в кілька етапів:

  • перемішати 1 ст. л. звичайної солі з 0,5 ч. л. лимонної кислоти, нашатирного спирту і 1/3 бруска господарського мила (його краще натерти на тертці);
  • додати 0,5 склянки теплої води і добре розмішати, щоб склад перетворився на пасту;
  • нанести суміш пензлем або губкою на полинялі місця.

Через 8-10 годин акуратно потерти постраждалі ділянки і ретельно прополоскати.

Замочування з перекисом водню

Відмінним підручним засобом для виведення плям, який справляється з полинялими плямами не гірше коштів з магазину, є перекис. На 1,5 л води знадобиться 50 мл аптечного препарату і 0,5 ч. Л. солі. Всі компоненти потрібно добре розмішати і підігріти.

Опустити в ємність з розчином зіпсовану річ і залишити на 40-60 хвилин. Якщо вироби недостатньо відбілити після зазначеного часу, то його можна збільшити до 2-3 годин. Цей спосіб добре підходить для позбавлення плям на білих манжетах і комірцях.

Цей спосіб добре підходить для позбавлення плям на білих манжетах і комірцях

Замочування з нашатирем

Не менш дієвим способом повернути речі первісну білизну, вважається застосування нашатирного спирту, який можна придбати в будь-якій аптеці. Цей варіант є і найбільш бюджетним і підходить навіть для самих делікатних тканин, яким не підійде обробка агресивними отбеливателями з магазину. Для повернення білизни, якщо полиняла біла річ потрібно робити наступне:

  • розвести 70 мл нашатирю в окропі (3 л);
  • покласти в розчин річ і витримати в ній близько 2 годин;
  • після закінчення цього часу одяг ретельно виполіскують.

Оскільки після прополіскування на волокнах тканини залишається неприємний запах нашатирного спирту, його необхідно видалити. Для цього виріб вивішують сушитися на свіжому повітрі.

Прання з марганцівкою

Ще одним способом відбілити тканину є використання марганцівки. Незважаючи на те що цей засіб має рожевим кольором, розведене в слабкої концентрації воно здатне повернути первісну білизну виробу. Щоб приготувати суміш, необхідно додати кілька кристаликів аптечного препарату в відро дуже гарячої води. Суміш слід добре перемішати, в іншому випадку на тканини можуть залишитися розводи.

Для найбільшої ефективності можна доповнити розчин натертої стружкою від господарського мила (70% -го) або будь-яким пральним порошком. Опустити в відро злиняти одяг і тримати в ній протягом 3 годин. Для того щоб вплив суміші було ще сильніше, потрібно закрити ємність щільною кришкою. Після закінчення зазначеного часу втратили свій первісний вигляд виробу потрібно добре виполоскати.

Після закінчення зазначеного часу втратили свій первісний вигляд виробу потрібно добре виполоскати

Оскільки марганцівка в поєднанні з миючим засобом робить волокна тканини жорсткими, можна додати у воду кондиціонер для білизни під час останнього полоскання. Підійде будь-який (Lenor, Dosia, Cotico, Лелеченя, Вухатий Нянь і т. Д.). Цим методом можна користуватися і для відбілювання дитячої білизни.

Відбілювання з аспірином

Відмінним препаратом для видалення плям, який є завжди під рукою, є звичайний аспірин. Для того щоб видалити плями з полинялий речі потрібно розтовкти кілька таблеток ацетилсаліцилової кислоти і розвести їх з водою в пропорції 1 до 2. Кількість аспірину буде залежати від розміру пошкодження на тканини.

Нанести суміш на пляму пензлем або губкою, акуратно втираючи в нього. Кислота, що міститься в таблетках допоможе повернути первісний колір. Через 25-30 хвилин річ потрібно добре прополоскати. Цей спосіб відмінно підходить для видалення полинялих плям з комірців і манжет.

Як відновити кольорові речі?

Набагато складніше повернути первісний відтінок кольоровим виробам. В цьому випадку слід не тільки зберегти первинний вигляд речі, але і прибрати з них фарбу. Зробити це допоможуть ефективні способи, перелічені нижче.

аміаком

Аміак (він же нашатирний спирт) допоможе повернути кольоровим речам свіжий колір. Для цього потрібно скористатися наступними рекомендаціями:

  • розвести 50 мл. аміаку в 5 літрах теплої води;
  • помістити в ємність зіпсовану річ;
  • через 1,5 години виріб виймають і добре прополіскують;

Висушують одяг на свіжому повітрі, вивішуючи таким чином, щоб на білизні не потрапляли прямі сонячні промені. Вплив ультрафіолету здатне змінювати початковий колір улюбленої блузки або спідниці.

Мелом

Надати свіжого вигляду полинялий одязі допоможе звичайний крейда. Для цього його потрібно подрібнити і розвести з теплою водою. Колір крейди повинен повністю відповідати кольору зіпсованої речі. На 5 літрів рідини слід взяти 100-150 г крейди.

Білизну замочують в отриманої суміші приблизно на 4-5 годин, після чого виполіскують в воді з додаванням укусу (на 7 літрів рідини 4 ст. Л. Есенції). Така добавка допоможе надовго закріпитися кольором в тканини.

Засобом для посуду

Використання засобу для посуду для повернення первісного відтінку кольоровим речам доцільно, тільки якщо плями не так сильно виражені. Якщо розлучення зовсім незначне, можна скористатися звичайним 70% господарським милом.

Як застосовувати засіб для миття посуду? Для цього потрібно намочити полинялі речі теплою водою, нанести миючий склад на губку і промокнути їм плями. Залишити вироби в такому вигляді приблизно на 3 години. Після цього речі потрібно добре виполоскати. Для закріплення результату їх рекомендується випрати в машинці зі звичайним порошком.

Крім того, можна вдатися до допомоги спеціальних засобів для виведення плям, які призначені до повернення колишнього відтінку кольоровим речам. Як вже говорилося раніше, всі вони мають позначку Color. Найбільш ефективні такі засоби для полинялого білизни:

  • АСЕ Oxi Magic;
  • Vanish color protect;
  • Amway PreWash Spray;
  • Astonish OXY PLUS;
  • Сарма Active 5 в 1.

Всі перераховані продукти швидко і ефективно повертають первісний колір білизни.

Спосіб для двуцветной одягу

Що робити, якщо на двокольорового одязі пропали колишні фарби або з'явилися плями після прання? В цьому випадку можна скористатися допомогою зеленого чаю. Для процедури знадобиться 5 пакетиків, які необхідно заварити в 4 літрах окропу. Воду злегка остудити і замочити в ній злиняти виріб. Через 2 години річ виймають і добре виполіскують.

Оскільки в зеленому чаї містяться дубильні речовини, здатні робити тканину жорсткіше, рекомендується скористатися кондиціонером для білизни при останньому обполіскуванні.

[Всього голосів: 2 Середній: 5/5]

Як захистити речі від линьки?
Купили нову річ і цікавить, як випрати, щоб вона не полиняла?
Як відновити кольорові речі?
Як застосовувати засіб для миття посуду?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: