Статьи

Зшити топи і майки - швидко і просто. Частина 1.

  1. Чому я раджу починати не з сукні.

Ольга Клішевская

Працьовитим - яскраве світло горить по життю, ледачим - тьмяна свічка

calendar_today 27 листопада 2012

visibility 45699 переглядів

Добрий день дорогі мої швачки-самоучки. Я продовжую публікувати статті пошивочного циклу. Як ви пам'ятаєте, 2-3 місяці тому я розповіла про простій і зрозумілій способі створити вашу індивідуальну викрійку-основу . Ту саму єдину базову викрійку , Згідно з якою створюються і шиються всі інші сукні, майки, блузки, піджаки і навіть пальто))).

Потім вирішила взяти паузу і не відразу кидатися в бій з готовою базовою схемою крою, а трошки змінити тему і розповісти вам про волани - так народився ще один чудовий цикл з восьми статей, де ми розглянули всі принципи побудови, моделювання та крою воланів .

І ось сьогодні я відчуваю прилив сил, достатній для того, щоб знову повернутися до моделювання на основі нашої базової викрійки. Ви, звичайно, все чекаєте, що зараз я розповім вам про плаття. Але я вас розчарую.

Ми почнемо ні з суконь, ми почнемо з топів і майок і через них почнемо підкрадатися до суконь

Чому я раджу починати не з сукні.

Тому що, якщо ви в свій найперший раз створили свою найпершу викрійку-основу - то перше зшите вами виріб може вийти не таким прекрасним, як ви очікували - і це остаточно вб'є вашу віру в свої здібності (чого я ні в якому разі не хочу допустити). Я знаю купу людей, які креслили викрійку, кроїли тканину, зшивали викроєні деталі разом, одягали на себе, виглядали в дзеркало і розчаровує.

Зазвичай це відбувається з наступних причин.

  1. Перша причина. Ваша форма була зроблена з помилкою, і ви зрозуміли це вже після того, як скроїли і з'єднали деталі сукні. В помилковою викрійці можуть бути винні неправильно знята мірка, неуважне дотримання інструкції з креслення викрійки, або сам автор написав навчальну статтю. Навіть я велика і жахлива Клішевская можу помилитися (я ж теж людина, не робот), іноді я знаходжу помилки в своїх статтях і переписую з ДО публікації на сайті, а іноді і ПІСЛЯ того, як її помітите ви, дорогі читачі (так-так був такий випадок).
  2. Друга причина. Ви вибрали не свій фасон сукні і воно (хоч і зшито правильно) вам не йде, просто тому що ви не схожі на ту чуттєву блондинку, чиє фото в прекрасному рожевій сукні надихнуло вас на швейні подвиги. Це як в магазині - сукні висить у вашому розмірному ряду не завжди підходять під ваш тип фігури (з 20 суконь вашого розміру, на вас добре виглядає одне або два. Саме тому я завжди раджу: перш ніж, що або шити, знайдіть і поміряйте на себе модель зі схожою кроєм; дізнайтеся, йде вам такий фасон, або краще його навіть і не починати шити.

Виходячи з цих міркувань, давайте почнемо обережно, потерпіть вже трошки без сукні. Зшиємо, для початку, пару прикольних топіків. Ось побачите вас це потішить, бо ...

По-перше, на топ потрібно зовсім мало матеріалу (в разі помилки, ви ризикуєте «зіпсувати» невеликий шматочок тканини). Топ - ідеальний спосіб перевірити на ділі вашу викрійку-основу «на профпридатність». На топіку ви без страху в руках і очах, обробите пройми, горловину - потренуєтеся, наб'єте руку - і вже до пошиття сукні підійдете з позиції «бувалого і досвідченого модельєра»))).

По-друге, у топіка є одна незаперечна перевага - він маленький. І тому він шиється дуже швидко. Вас порадує такий миттєвий і необтяжливий кінцевий результат своїх пошивочних експериментів.

По-третє, топік шиється легше ніж плаття, власне сам по собі топік схожий на верхню частину плаття того ж фасону що і він сам. За ідеєю подумки подовживши будь топік, ми побачимо плаття. Саме тому ми і починаємо працювати з багнистому.

Ось дивіться самі - якщо ми навчимося робити Топіки на круглій кокетці, то після цього нам буде легко і просто зшити вже ПЛАТТЯ на круглій кокетці.

Після того як ми потренуємося на пошитті ТОП з воланами, ми безстрашно вирушимо закуповувати тканину вже для аналогічного «воланістого» СУКНІ.

А після пошиття ТОП з У-подібною горловиною, де половинки ліфа йдуть внахлест один на одного, ми спокійненько почнемо кроїти аналогічне за кроєм сукні - навіть наша форма ліфа від топа до нього підійде, все що нам залишиться - це подовжити нижню «Подольний» частина топіка.

Загалом, я сподіваюся, ви зрозуміли - що я маю на увазі. Ми почнемо працювати з топами, щоб набити руку і очей для пошиття вже більш грандіозного проекту під назвою «ПЛАТТЯ».

А тепер давайте подивимося,

які топіки для пошиття я вам приготувала на найближчий час.

Почнемо ми з простих моделей, і поступово будемо рухатися вперед у міру їх ускладнення.

Отже,

у другій статті циклу про топіки - ми розглянемо класичний топ-майку прямого силуету

У третій частині - пошиємо топіки прямого силуету з гіпюрової тканини з підкладів з стрейча .

У четвертій частині ми зшиємо ось такі топи з суцільнокроєними зав'язками.

У п'ятій частині - зшиємо два топа зі складками на плечах.

У шостій частині циклу про топіки - будемо розбиратися з топами з стрейча, з повним обляганням тіла .

А в сьомий і восьмий частинах циклу - зробимо ось такі топіки один з кольоровою вставкою , інший з аплікацією у формі корсета.

І так далі ... так далі ... скільки в підсумку вийде статей я і сама не знаю. Але топіків в гардеробі має бути багато, щоб можна було цікаво міксувати одяг, складаючи все нові і нові комбінації з топів, кардиганів, жакетів, піджаків, шарфів, бус і інших аксесуарів. До того ж топи в магазинах коштують як то занадто дорого - деякі дорожче сукні бувають, хоча самі по собі прості-прості. Ось і не будемо витрачати гроші куди-попало, а то що можемо змоделювати і скроїти самі - будемо шити. )))

Ну що ж, запрошую вас до пошиття першого топіка .

Ольга Клішевская, спеціально для сайту « жіночі розмови ».

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: