Статьи

Боби шикакай в косметичних засобах по догляду за волоссям

  1. Для чого використовуються боби шикакай?
  2. шкода
  3. Рецепти приготування косметичних засобів для волосся
  4. приготування шампуню
  5. Приготування бальзаму-кондиціонера
  6. приготування маски
  7. Маска з ефірного масла шикакай
  8. Маски з амлой
  9. Поєднання з ефірними маслами для краси волосся
  10. Застосування в пранні
  11. Використання бобів шикакай в народній медицині
  12. Як зберігати боби?

Боби шикакай - плоди акації шикакай, чагарнику, відшукати який можна на землях Південної Азії, а саме - в Індії. Кожна представниця прекрасної статі, напевно, помітила, наскільки шикарно виглядають волосся індійських жінок. Багато хто намагається дізнатися, яким чином вони стали володарками таких шевелюр. Відповідь проста. Індійські жінки перетирають боби шикакай в порошок і використовують його в якості шампуню, маски і кондиціонера.

Не дарма «Acacia Concinna» перекладається з латинської мови як фрукти для волосся. У бобах містяться вітаміни групи А, Е, С, D, К і інші корисні речовини, які не тільки сприяють зміцненню структури волосся, але і допомагають позбутися від грибка і лупи. Плоди акації шикакай настільки безпечні, що в чистому вигляді використовуються для догляду за шкірою голови і волоссям, навіть маленької дитини.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Щоб схуднути за 30 днів потрібно застосувати 3 важливі процеси: підготовку .. Читати далі >>>

Для чого використовуються боби шикакай?

  • зміцнення структури волосся;
  • запобігання тонкощі і випадання волосся;
  • боротьба з грибком шкіри голови і лупою;
  • відновлення водно-жирового балансу шкіри. Цьому сприяє низький рН рослини;
  • миття голови. При цьому інші шампуні або мило не використовуються;
  • приготування масок для шкіри голови і волосся;
  • догляд за дитячими волоссям;
  • лікування захворювань шкіри. В цьому випадку боби шикакай поєднуються з деякими лікарськими препаратами, травами або ефірними маслами.

користь

Завдяки високому вмісту корисних речовин боби делікатно доглядають за волоссям, надаючи їм блиск і обсяг. Але це далеко не останнє їх позитивний вплив на людську шевелюру. Якими ж корисними властивостями володіють плоди акації?

  1. Зміцнюють цибулини волосся, що зупиняє їх випадання і руйнування. Відновлюють волосяні фолікули.
  2. Саме з цієї причини використання шампуню з бобів шикакай рекомендується вагітним і годуючим дівчатам, а також після процедур фарбування або хімічної завивки.
  3. Активно борються з грибковими захворюваннями шкірного покриву голови, видаляючи надлишки бруду і жиру.
  4. Помітно збільшують обсяг від коренів, тому є відмінним засобом для володарів тонких і слабких волосся.
  5. Після використання бобів шикакай для миття голови волосся стане гладкими і м'якими, що значно спрощує їх розчісування й укладання.
  6. Покращують процеси обміну в тканинах голови, що запобігає появі передчасної сивини в волоссі. Сприяють прискореному зростанню волосся і запобігають облисіння.
  7. Захищають волосся від згубного і осветляющего дії ультрафіолету.
  8. Завдяки приємному нейтральному запаху боби шикакай служать непоганим природним ароматизатором для волосся.
  9. Зволожують волосся, тому рекомендуються для сухого волосся.
  10. Лікують причини появи лупи, зволожуючи шкіру голови. Чи безпечні для чутливої ​​шкіри.

Сапоніни - активні речовини стручків акації шикакай, діють ніжно, не змиваючи природний жировий шар шкірного покриву голови і не стягуючи при цьому його.

шкода

Володіючи таким великим списком позитивних властивостей, боби шикакай не мають протипоказань і не завдають ніякої шкоди волоссю. Є тільки одне невелике застереження при використанні бобів в якості шампуню. Так, піна, що утворюється під час миття голови, не повинна потрапляти в очі - вона викличе запалення слизової оболонки і просто неприємні відчуття. Цим шкоду від бобів і обмежується.

Але при застосуванні бобів і порошку з нього будьте обережні:

  • Для початку спробуйте нанести краплю приготовленої маски або мильного розчину на шкіру голови або долоню з тильного боку і потримати 10-15 хвилин; якщо у вас не виникло негативних відчуттів (почервоніння, свербіж, пухирі, плями), така косметика вам підходить - у вас немає на неї індивідуальної непереносимості або алергії.

Однак, якщо у вас виникла алергія від іншого препарату, з'явилися почервоніння на шкірі голови або навіть пухирі, застосування бобів усуне цю проблему. Це засіб - свого роду шкірний регенератор, - який сприяє оновленню тканин природним шляхом.

  • Коли працюєте з порошком бобів, намагайтеся не нахилятися над ним і ні в якому разі не вдихайте.
  • Мильний розчин, маски, бальзами або масло з бобів не повинно потрапляти в очі або рот - це дуже важливе правило (з'явиться сильне печіння і почервоніння - неприємні відчуття); з цієї ж причини не довіряйте ці продукти дітям.
  • Майте на увазі, самі боби і натуральна косметика з них мають коричнево-червонуватого відтінку і здатні трохи пофарбувати волосся в цей колір.

Згадайте, серед індійських жінок навряд чи знайдеш блондинку!

Є у такої косметики і одна особливість: своїми сильними властивостями знімає з волосся частково пофарбовані пігменти. Тобто, якщо ви заздалегідь пофарбували волосся в темний або чорний відтінок, маска з акації ліквідує частину фарби.

Тобто, якщо ви заздалегідь пофарбували волосся в темний або чорний відтінок, маска з акації ліквідує частину фарби

Рецепти приготування косметичних засобів для волосся

Боби шикакай зазвичай використовуються в якості шампуню, кондиціонера або маски. Ви, звичайно, можете придбати косметику з маслом бобів в аптеках або спеціальних магазинах. Але коштувати це буде досить дорого. Тому пропонуємо спробувати приготувати шампуні, бальзами та маски зі справжніх бобів. Існує кілька традиційних рецептів виготовлення. У них використовуються цілі сушені боби або порошок з них.

приготування шампуню

знадобиться:

  • сушені плоди шикакай - 6 шт .;
  • вода кип'ячена - 1 ст.

Як приготувати:

  1. Боби шикакай замочують в теплій воді на 12 годин, передчасно поклавши їх в мішечок зі звичайної тканини. Через зазначений час пам'ятайте боби м'ялкою або прямо руками, щоб з них вийшло більше поживних речовин в розчин води.
  2. Цю рідину процідити через марлю і збовтайте - утворюється мильний розчин, яким і миються волосся. До того ж сам процес нічим не відрізняється від того, як якщо б використовувався промисловий шампунь. Бажано готувати шампунь з невеликої кількості бобів, щоб виходив розчин на один раз.

Після зазначеної процедури використані боби замочують ще кілька разів і знову отримують дорогоцінний шампунь, але вже трохи нижчої якості.

Приготування бальзаму-кондиціонера

При підготовці продуктів для виготовлення бальзаму орієнтуйтеся на співвідношення бобів і води з рецепта шампуню (див. Вище).

Як приготувати:

  • Боби шикакай замочити на пару годин, потім варити в цій же воді близько 10-15 хвилин.
  • Суміш трохи остудити і перебити блендером або протерти через залізне сито.
  • Нанести масу по всій довжині волосся і залишити на чверть години.
  • Змити бальзам з шкіри голови і волосся чистою теплою водою.

Така процедура замінить вам дорогі походи в салон краси, а ваше волосся стане шовковистим і гладкими, як у рекламі косметики з телевізора.

приготування маски

Для приготування масок з використанням бобів проявіть фантазію і додайте інші інгредієнти, які сприятимуть зміцненню волосся. Наприклад, в якості основи для маски підійде біо (або звичайний) не надто кислий кефір або йогурт без добавок і цукру. При бажанні додайте оливкову олію, вітамін Е (в краплях продається в аптеках), натуральний мед або кокосове молоко.

Використання маски сприяє зміцненню волосся і їх вирівнювання.

Отже, найпростіший рецепт.

потрібно:

  • порошок бобів - 2 ст. л .;
  • кефір - 2 ст. л .;
  • оливкова олія або вітамін Е - 2-3 краплі;
  • натуральний квітковий мед - 2 ст. л.

Як приготувати:

  1. Змішати порошок бобів з водою. Якщо взяті цілі боби, слід перемолоти їх у блендері або кавомолці в дрібний порошок.
  2. Далі додати в кашку інші інгредієнти і перемішати до однорідності.
  3. Нанести на сухе волосся маску і тримати 1,5-2 години. При бажанні покрийте голову пакетом або спеціальної шапочкою для щойно пофарбованого волосся.
  4. Змити звичайною теплою водою без застосування будь-яких інших косметичних засобів.

В якості основи для масок візьміть яєчні жовтки, молочний обрат або подрібнені і настояні в окропі кілька хвилин вівсяні пластівці.

Маска з ефірного масла шикакай

В аптеках і спеціалізованих магазинах індійської косметики і продуктів по догляду за тілом набувають не тільки боби або порошок з них, а й ефірне масло. Використовується в догляді за волоссям. Найчастіше в маслі присутні не тільки шикакай, а й інші добавки, що активізують дію бобового масла - це натуральне алое, пожітнік, амла і інші масла.

Як приготувати:

  1. Цю маску і готувати щось не треба. Слід лише втерти кілька крапель в шкіру голови масажними рухами і залишити на 1-1,5 години для вбирання.
  2. Потім голову промити шампунем з теплою водою. Не виключено в якості шампуню використовувати мильний розчин самих бобів.

Крім усього перерахованого, роблять ванни з стручками акації. Такі купання сприятливо діють на шкіру і заспокоюють її.

Маски з амлой

Амла - ще одна рослина родом і індійських країв, яке часто використовується разом з порошком акації. Продається засіб у вигляді порошку або масла. Обидва варіанти підходять для масок при догляді за волоссям.

Цікаво те, що масло і косметичні засоби з амлой виробляють окремо для темних і світлих волосся. Тобто, ви точно не зможете пофарбувати свою шевелюру в неприємний або негідний колір. Але це тільки масло, подрібнена амла має такий же колір, як і перетерті плоди акації - коричнево-червоний.

При розведенні маски беріть одну амлу або в поєднанні з шикакай в однаковому співвідношенні. Наносити і змивати слід, як зазначено в інших рецептах вище.

Крім шикакай до масок з амлой при бажанні додається масло кокоса або кмину (можна розім'яті насіння чорного кмину), олія мускатного кореня, рожеве масло або хну.

У поєднанні з хною маса перетворюється в натуральну фарбу.

Існує безліч рецептів для приготування масок для обличчя з амли. При постійному застосуванні (2-3 рази на тиждень) покращують кровотік судин, підтягують шкіру, прибирають ранки і прищі, вирівнюють колір обличчя.

Розводять порошок для виготовлення масок з рослинної порошку не тільки звичайної гарячої кип'яченою водою, але і проціджений відвар лікувальних трав. Підійде календула, ромашка, брусниця або береза.

Але у амли є додаткові протипоказання. У ній міститься цілий ряд різних вітамінів, мікроелементів та інших речовин, на які може з'явитися алергія. Все-таки організм людини з холодного кліматичного поясу може непередбачувано відповісти на застосування східних і азіатських косметичних засобів. З цієї причини до безпосереднього використання цієї рослини (порошку або масла) спробуйте нанести його на невелику ділянку шкіри і почекати реакції.

Поєднання з ефірними маслами для краси волосся

При бажанні в самостійно приготовані косметичні препарати додаються додаткові ефірні масла, які підсилюють дію шикакай і амли. Список масел, корисних для шкіри голови і волосся:

  • апельсин;
  • лаванда;
  • рожеве дерево;
  • лимон;
  • м'ята;
  • базилік;
  • ромашка;
  • почула;
  • чайне дерево.

апельсин;   лаванда;   рожеве дерево;   лимон;   м'ята;   базилік;   ромашка;   почула;   чайне дерево

Застосування в пранні

Завдяки своїй мильній основі шкарлупки бобів прекрасно підходять для прання делікатних тканин, шовку і вовни. Для одного заходу досить 3-4 штуки, якщо ви перете в гарячій воді (температура 60-95˚С) або 6-7 штук, якщо в холодній або теплій (30-60˚С). Справа в тому, що в гарячій воді мильні речовини краще і швидше вивільняються з продукту, отже, швидше починають працювати.

Якщо ви маєте намір прати білизну вручну, попередньо підготуйте мильний розчин з шкарлупок бобів, як зазначено вище (рецепт шампуню для волосся).

При машинному пранні помістіть шкаралупу в невеликий полотняний мішечок (краще взяти бавовняну тканину) і покладіть його прямо на білизну в пральній машинці. Додатково порошки та кондиціонери-ополіскувачі в даному випадку не використовуються.

Використання бобів шикакай в народній медицині

Боби шикакай застосовуються не тільки в косметології як шампунь, маска або бальзам, але і в інших областях. Вже давно встановлено, що ця рослина має цілющі властивості при захворюваннях шкіри і при опіках. Боби шикакай допомагають при псоріазі, екземі та деяких інших хворобах.

Застосовують їх зовнішньо як масок, пов'язок і обполіскувань. В натуральну тканину загортають боби шикакай і мильні горіхи і обв'язують уражені ділянки шкіри. Пов'язку тримають близько години. Процедура повторюється тричі в день.

Годяться боби і при жовтяниці і малярійної лихоманці. У цьому випадку використовують не тільки боби, але і листя рослини-чагарника.

У разі опіків стручки бобів шикакай подрібнюються замочується у воді і прикладаються до опіку на півгодини.

Маски і шампуні шикакай досить ефективно виводять вошей.

Як зберігати боби?

Тримайте боби і шкарлупки в сухому місці - це найважливіше правило. При підвищеній вологості повітря або якщо поряд стоїть щось мокре, вони швидко починають вбирати рідину. Стають при цьому темними і липкими - починають працювати мильні властивості продукту. Хоча і в такому стані боби впору використовувати за призначенням.

Для чого використовуються боби шикакай?
Якими ж корисними властивостями володіють плоди акації?
Як зберігати боби?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: