Статьи

Як відповісти на комплімент?

  1. Для чого потрібні компліменти
  2. Як не потрібно реагувати на компліменти: типові помилки
  3. Відсутність реакції на комплімент
  4. Навмисне ігнорування і підозрілість
  5. Як правильно приймати компліменти

Ви любите, коли вам роблять компліменти? А як ви на них реагуєте, що відповідаєте? Можливо, ви десь в глибині душі вважаєте, що похвала на вашу адресу була нещирою або незаслуженої. Або просто губитеся і не знаєте, що сказати у відповідь.

Або просто губитеся і не знаєте, що сказати у відповідь

Про те, як правильно відповідати на компліменти, і піде сьогодні мова на сайті "Красива і Успішна».

Для чого потрібні компліменти

Для початку давайте розберемося, що ж таке комплімент? У перекладі з французької це слово означає похвалу, вираз схвалення, просто приємні слова.

Значить, коли нам говорять комплімент, тим самим визнають наші гідності, хвалять і висловлюють схвалення. Це приємно, правда?

Дійсно, гідна оцінка наших заслуг і якостей окрилює, піднімає настрій і самооцінку. Але часом люди просто ... не вміють правильно приймати компліменти і отримувати від цього задоволення. Відбувається це з кількох причин:

  • Низький рівень самооцінки. Людина просто не вірить, що у нього можуть бути якісь якості, гідні похвали.
  • Щире переконання людини, що нічого, гідного високої оцінки, він не зробив.
  • Звичка вважати себе чимось зобов'язаною того, хто зробив комплімент.
  • Невміння спілкуватися і взаємодіяти з людьми.
  • Загальна негативно-підозріле ставлення до людей.

Загальна негативно-підозріле ставлення до людей


style = "display: inline-block; width: 650px; height: 300px"
data-ad-client = "ca-pub-1400034829025305"
data-ad-slot = "5208501675">

Як не потрібно реагувати на компліменти: типові помилки

збентеження

Зазвичай така реакція властива людям з низькою самооцінкою . Вони опускають очі, червоніють і починають, немов виправдовуючись, говорити про свої недоліки, спростовуючи слова похвали, звернені до них.

В результаті співрозмовник виглядає у власних очах не дуже добре: він хотів висловити своє захоплення, а у відповідь почув перелік недоліків, яких раніше, можливо, навіть не помічав.

Крім того, подібна манера реагувати на компліменти може збентежити співрозмовника і показати йому, що його думка не грає для вас ніякої ролі.

Відсутність реакції на комплімент

Зазвичай цим «грішать» люди, які не люблять або не звикли бути в центрі уваги. Вони схильні відбутися черговою фразою, на кшталт «Спасибі», «Ви теж ...» чи чимось подібним.

Реагуючи таким чином, ви показуєте, що висловлювання співрозмовника для вас не представляє цінності, та й сам він вам байдужий, по крайней мере, в даний момент.

Навмисне ігнорування і підозрілість

Якщо ви захоплені своїми думками або просто неуважні від природи, ви можете просто «не помітити» комплімент і, відповідно, ніяк на нього не прореагувати.

А деякі надходять так спеціально, тому що схильні підозрювати оточуючих в корисливих намірах. Але відсутність реакції може образити вашого співрозмовника: він може вважати вас зарозумілою особливої ​​і в наступний раз не піде на зближення.

Але відсутність реакції може образити вашого співрозмовника: він може вважати вас зарозумілою особливої ​​і в наступний раз не піде на зближення

Як правильно приймати компліменти

  1. Прекрасна звичка - реагувати на компліменти посмішкою. Ще краще, якщо до неї ви додасте якусь приємну (але не чергову!) Фразу, на кшталт «Спасибі, дуже приємно це ви це помітили» або «Спасибі, від ваших слів відразу настрій піднявся!». Непогано буде віддячити співрозмовника відповідним компліментом, тільки не копіюйте його слова. Проявіть фантазію! «Красива і Успішна» рекомендує придумати кілька «домашніх заготовок», що підходять до різних ситуацій, і використовувати їх.
  2. Дивіться в очі співрозмовнику, відповідаючи на комплімент. Так ви покажете, що він вам цікавий, важливий для вас і цінний. Якщо ви відводите очі, людина може подумати, що ви або нещирі, або байдужі до нього.
  3. Покажіть, що ви дійсно раді компліменту. Не чекайте підступу від оточуючих: можливо, людина, яка сказала вам кілька приємних фраз, насправді так думає чи просто хотів поділитися з вами своїм хорошим настроєм. Чи це не привід для радості?
  4. Не намагайтеся знайти в комплімент «прихований сенс», додумати за співрозмовника те, що він, швидше за все, зовсім не мав на увазі. І вже тим більше, не варто реагувати агресивно. Так, у відповідь на комплімент «Красива у вас сьогодні зачіска» не варто кидати: «Хочете сказати, що я зазвичай ходжу розпатлана ?!» Якщо фраза здалася вам двозначною, краще прямо запитаєте співрозмовника, що він хотів цим сказати, тільки в коректній формі . Зіпсувавши відносини з людиною через дрібницю, вам буде складно повернути до себе його розташування.
  5. Варто також навчитися правильно приймати компліменти, дуже вже нагадують неприкриту лестощі. Навіть якщо вам вони дуже неприємні, спробуйте перевести розмову в жарт, дайте відповідь «Ви мене перехвалили ...» або «Ви мені лестите». Якщо ж у вас виникають серйозні сумніви в щирості співрозмовника, просто поставтеся до його словами з іронією, при цьому не забувши подякувати підлесника. По крайней мере, за докладені зусилля.
  6. Не впадайте в крайнощі. Не втрачайте почуття власної гідності, але і не дуже задирайте ніс, інакше вас можуть вважати гордячкою.
  7. Будьте природні. Особливо це стосується спілкування з протилежною статтю. Непогано придбати таку звичку, як реагувати на компліменти чоловіків спокійно, з гідністю і, можливо, з легкою ноткою іронії. Кокетство і звичка напрошуватися на похвалу нікого не прикрашає, та й такі вимушені компліменти навряд чи будуть щирими.
  8. Не мовчіть у відповідь. Постарайтеся зосередитися на співрозмовникові - цей корисний навик допоможе вам надалі навчитися вибудовувати добрі стосунки з оточуючими.
  9. Приділіть увагу співрозмовника. Навіть якщо ви дуже поспішаєте, на те, щоб щиро подякувати і сказати кілька добрих слів на відповідь на комплімент, у вас піде не більше хвилини. Невже відносини з вашим співрозмовником цього не варті?
  10. Не відповідайте на комплімент негативом. Якщо ви хочете висловити претензії, знайдіть для цього інший час. Фрази на кшталт «Не очікувала від тебе подібної уваги до себе» як відповідь на добрі слова недоречні.
  11. Підвищуйте свою самооцінку. Якщо ви щоразу губитеся, не знаючи, як відповісти на комплімент, якщо такі ситуації дійсно сильно бентежать вас і вибивають з колії - швидше за все, ви недостатньо любите і цінуєте себе. Пора над цим попрацювати!

---
Автор - Олена Матущак (Lanberri), сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!

А як ви на них реагуєте, що відповідаєте?
Це приємно, правда?
Чи це не привід для радості?
Так, у відповідь на комплімент «Красива у вас сьогодні зачіска» не варто кидати: «Хочете сказати, що я зазвичай ходжу розпатлана ?
Невже відносини з вашим співрозмовником цього не варті?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: