Статьи

Схема підключення бойлера непрямого нагріву (до газового, одноконтурного і двоконтурного котлу, з рециркуляцією, до твердопаливного котла)

  1. Особливості підключення бойлера
  2. Підключення бойлера до газового котла
  3. Підключення до двоконтурного котлу
  4. Підключення до одноконтурного опалювального агрегату
  5. Схема із застосуванням гідроколлектора
  6. Підключення бойлера до твердопаливного котла
  7. система рециркуляції
  8. Помилки, допущені при монтажі
  9. Відео. Підключення бойлера непрямого нагріву до газового котла

Для підігріву води в бойлері непрямого нагріву можна використовувати газовий або твердопаливний котел, сонячний водонагрівач або тепловий насос. При цьому можлива робота проточного водонагрівача такого типу як в зв'язці з одноконтурним, так і з двоконтурним опалювальним агрегатом. З Хема підключення бойлера непрямого нагріву різниться в залежності від типу котла і обраного методу гарячого водопостачання.

Особливості підключення бойлера

Обв'язка водонагрівача вимагає його підключення до опалювальної системи, а також магістралей холодного і гарячого водопостачання. При цьому холодна вода надходить знизу, відведення гарячої води здійснюється зверху ємності, а точка рециркуляції знаходиться приблизно посередині бойлера.

Нагрітий теплоносій повинен рухатися навпаки - зверху вниз.

Теплоносій від котла надходить у верхній патрубок водонагрівача, а повертається в опалювальну магістраль з нижнього патрубка бойлера.

Таким чином підвищують ККД пристрою, передаючи тепло спочатку самим нагрітим верствам води.

Для правильного підключення бойлера необхідно знати основні способи його приєднання.

Для правильного підключення бойлера необхідно знати основні способи його приєднання

Підключення бойлера настінного типу до опалювального агрегату

Підключення бойлера до газового котла

Для підключення бойлера непрямого нагріву до газового опалювального котла його конструкцією передбачається температурний датчик, встановлений в баку.

Підключення до двоконтурного котлу

Для роботи бойлера в тандемі з опалювальним агрегатом, який має контур гарячого водопостачання, використовується триходовий клапан. З його допомогою розподіляються потік нагрітого теплоносія між основним контуром обігріву і додатковим контуром гарячого водопостачання.

Управління триходовим клапаном відбувається за сигналами, які надходять від термостата, встановленого у водонагрівачі. Коли вода в бойлері охолоджується нижче встановленої величини, термостат включає клапан, який спрямовує потік теплоносія з опалювального трубопроводу в контур гарячого водопостачання. Термостат перемикає клапан в початковий стан при досягненні температури води в баку вище виставленого значення. При цьому потік теплоносія направляється в опалювальну магістраль. У теплу пору року відбувається не перенаправлення потоку, а управління режимом горіння котла. При зниженні температури води в бойлері термостат за допомогою триходового клапана «запалює» основний пальник агрегату, а при її підвищенні подача газу на пальник припиняється.

Підключення бойлера до котла із застосуванням триходового клапана

Дана схема підключення відмінно підходить для газових котлів, оснащених циркуляційним насосом і автоматикою. В такому випадку клапаном може керувати сам котел по команді, отриманої від термостата водонагрівача.

У схемі підключення з триходовим клапаном контур водонагрівача має пріоритет над контуром обігріву. Використання такого способу під'єднання бойлера виправдано для баків великого об'єму або при високій жорсткості води, яка не дасть нормально працювати контуру ГВП.

Встановлюючи максимальну температуру води в бойлері (температура спрацьовування термостата), слід мати на увазі, що вона повинна бути менше температури, виставленої для автоматики котла.

Підключення до одноконтурного опалювального агрегату

Підключаючи водонагрівач до одноконтурного котла, застосовують схему з двома циркуляційними насосами. Такий тип під'єднання фактично може замінити і схему з триходовим датчиком. Особливістю даного підключення є поділ потоків теплоносія за різними трубопроводах із застосуванням насосів. Контур гарячого водопостачання також має більш високий пріоритет перед контуром опалення, однак він досягається лише за рахунок налаштування алгоритму включення. Тому правильніше говорити про паралельну роботу обох контурів.

Поперемінне включення відцентрових насосів також здійснюється за сигналами термостата, встановленого в баку.

Щоб виключити змішування потоків теплоносія, перед кожним насосом обов'язкова установка зворотного клапана.

Щоб виключити змішування потоків теплоносія, перед кожним насосом обов'язкова установка зворотного клапана

Схема установки бойлера в системі з двома циркуляційними насосами

Робота за такою схемою схожа на попередній випадок, з тією лише різницею, що термостат управляє попеременной роботою двох насосів. При включенні насоса ГВС відключається насос опалення, отже, система обігріву починає остигати. Однак короткий час підігріву води в бойлері не призводить до помітного зменшення внутрішньобудинкової температури і може відчути лише під час початкового пуску.

Іноді для опалення будинків великої площі застосовують кілька опалювальних агрегатів. В такому випадку встановлюють додатковий насос для забезпечення роботи водонагрівача.

Схема із застосуванням гідроколлектора

Застосування гідроколлектора в опалювальних системах з декількома контурами

У складних багатоконтурних опалювальних системах присутні кілька циркуляційних насосів, які відповідають за забезпечення роботи окремих контурів. Для того щоб врівноважувати потоки теплоносія від різних насосів використовують гідравлічний розподільник або колектор. Цей пристрій дозволяє компенсувати перепади тиску в різних контурах і відгалуженнях опалювальної системи. Без гідроколлектора довелося б використовувати балансувальні вентилі, що значно ускладнює настройку та роботу опалювальної системи та облаштування гарячого водопостачання.

Застосовуючи бойлер непрямого нагріву в такій системі, додатково проконсультуйтеся у фахівців-практиків.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Підключенням накопичувального водонагрівача до твердопаливного котла домагаються відразу двох цілей - підключають гаряче водопостачання і отримують систему для аварійного скидання теплоносія. Справа в тому, що в системах з твердопаливними котлами часто, з метою підвищення комфортності, на радіаторах встановлюють термостатичні вентилі. Однак в такому випадку можливо перегрівання котла. Така ж загроза реальна і при нестабільному електропостачанні для систем з примусовою циркуляцією теплоносія.

У разі установки бойлера підвищеної ємності, цей процес не страшний, так як надлишок тепла використовується для нагрівання води в баку водонагрівача. Зрозуміло, для функціонування такої системи необхідна установка бойлера з природною циркуляцією.

Схема підключення бойлера непрямого нагріву до твердопаливного котла

Група безпеки твердопаливного котла.

  1. Бак розширювальний.
  2. Група безпеки бойлера.
  3. Трубопровід гарячого водопостачання.
  4. Запірний вентиль на магістралі, що подає.
  5. Насос системи опалення.
  6. Насос водонагрівача.
  7. Зворотній клапан.
  8. Клапан відсічення.
  9. Кран зливний.
  10. Котел твердопаливний.
  11. Кран котла отсечной.

Для замикання гілки природної циркуляції при роботі насоса, на вихідному патрубку водонагрівача встановлюють зворотний клапан. При відключенні насоса клапан відкривається, що дозволяє здійснювати скидання тепла в бойлер.

При відключенні насоса клапан відкривається, що дозволяє здійснювати скидання тепла в бойлер

Зворотний клапан є важливим елементом системи

система рециркуляції

Бойлер, який має вхід лінії рециркуляції дозволяє здійснювати моментальну подачу гарячої води. При цьому, відкривши кран не потрібно зливати холодну воду з «гарячого» трубопроводу.

Це можливо завдяки використанню окремого зацикленого контуру зі своїм циркуляційним насосом. Такий контур називають рециркуляционной системою. У даній магістралі може бути додатково встановлено полотенцесушитель.

Схема бойлера, включеного в систему рециркуляції

В обв'язки бойлера, включеного в систему рециркуляції застосовуються:

  • Зворотний клапан - для запобігання змішування потоку гарячої та холодної води.
  • Воздухоотвод - для унеможливлення потрапляння повітря в систему при включенні насоса.
  • Запобіжний клапан - служить для аварійного скидання тиску.
  • Розширювальний бак - компенсує теплове розширення теплоносія при перекритих кранах.

Тиск в розширювальному баку не повинен перевищувати тиск спрацьовування запобіжного клапана.

Помилки, допущені при монтажі

При виконанні монтажу або в процесі експлуатації бойлера необхідно уникати типових помилок:

  • Установка бойлера на значній відстані від котла. Необхідно не тільки встановлювати водонагрівач якомога ближче до опалювального агрегату, але і правильно орієнтувати його патрубки щодо трубопроводів для полегшення монтажу.
  • Неправильне підключення входу теплоносія і напірного трубопроводу. Теплоносій завжди подається в верхню частину бойлера, а холодна вода - в нижній патрубок.
  • Невірна установка циркуляційного насоса. Насос слід орієнтувати відповідно до інструкції виробника.

Монтаж, виконаний за всіма правилами, не тільки забезпечить надійне гаряче водопостачання в будь-який час року, але і дасть котлу можливість працювати в більш щадному, економічному режимі.

Відео. Підключення бойлера непрямого нагріву до газового котла

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: