Статьи

Як позбутися від цвілі в домашніх умовах-ефективні способи

  1. Що таке цвіль?
  2. Причини появи цвілі
  3. Перші ознаки появи
  4. Що потрібно приготувати для успішної боротьби
  5. Як позбутися від цвілі
  6. Корисні поради по механічному очищенню
  7. Який засіб від грибка вибрати?
  8. Як позбутися від запаху цвілі
  9. Як вчинити, щоб грибок не з'являвся?
  10. Як «перекрити кисень» цвілі

Поява цвілі на стінах у квартирі-справжнє лихо для господарів, яке не тільки псує навіть найдорожчий ремонт, але і згубно впливає на здоров'я мешканців

Поява цвілі на стінах у квартирі-справжнє лихо для господарів, яке не тільки псує навіть найдорожчий ремонт, але і згубно впливає на здоров'я мешканців. Сьогодні говоримо про те, як позбутися від цвілі в житловому приміщенні, яке засіб дезінфекції вибрати, і як вбити неприємний запах. Про все коротко і по справі.

Що таке цвіль?

Плесень- це досить помітний наліт, який утворюють цвілеві гриби. Вони буквально всюдисущі, ростуть практично на всіх матеріалах і в будь-яких кліматичних умовах. Грибок проявляється не тільки на поверхні предметів або стін, але і мікроскопічними нитками проникають всередину поверхонь, тому вивести цвіль не завжди легко.

Найчастіше цвіль в будинку можна розділити на кілька видів:

  • Зелена. Часто вона вражає саме продукти харчування, розміщуючись і заражаючи їжу.
  • Біла. Можете зустріти в горщиках для квітів, на дерев'яних меблів, хлібі.

Можете зустріти в горщиках для квітів, на дерев'яних меблів, хлібі

  • Синьова. Вражає віконні рами, двері, паркетні підлоги або меблі.
  • Чорна. Найбільш небезпечний тип грибка, який з'являється повсюдно: кахель у ванній, шпалери в кімнаті, стіни, стелю.

Найбільш небезпечний тип грибка, який з'являється повсюдно: кахель у ванній, шпалери в кімнаті, стіни, стелю

Причини появи цвілі

Цвіль в домашніх умовах починає активно розмножуватися і розростатися тільки тоді, коли потрапляє в сприятливе середовище.

  • Ідеальний рівень вологості-60-80%. Такий рівень може бути у ванній кімнаті або душовій кабінці.
  • Наліт виживає як при дуже високих температурах, так і при надмірно низьких. Найбільш оптимальний інтервал від 4 до 20 ° C.
  • Складнощі в циркуляції повітря: нагромаджена меблі, купи різношерстих речей, закриті вікна-повітря все сильніше заражений спорами, і грибку стає значно простіше розмножуватися.

Складнощі в циркуляції повітря: нагромаджена меблі, купи різношерстих речей, закриті вікна-повітря все сильніше заражений спорами, і грибку стає значно простіше розмножуватися

Перші ознаки появи

Першою ознакою появи цвілі є сирої, гострий, специфічний запах, а після цього проявляються плями сірого, білуватого і чорного відтінків. Якщо у вашому будинку з'явилася непрохана гостя, то необхідно відразу, не відкладаючи, від неї позбавлятися.

Вирішувати проблему необхідно в комплексі. Недостатньо просто фізичного видалення нальоту, потрібно обов'язково вирішити питання з вентиляцією і контролю вологості.

Що потрібно приготувати для успішної боротьби

Перед початком нерівного бою з всюдисущим грибком, озбройтеся такими засобами:

  • Для свого захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
  • Для механічного видалення: губка, щіточка, ганчірка, скребок, наждачний папір, ємність для води, миючий або засіб для чищення, пакет для сміття.
  • Для кінцевої обробки: лак для дерева, засіб, що вбиває суперечки.
  • Перед тим, як приступити до обробки, надіньте окуляри, рукавички, респіратор, не стане зайвим і спеціальний костюм.

Важливо! Пам'ятайте, що вдихання спор дуже шкідливо для здоров'я. Органи дихання і шкіра приймають головний удар. Після процедури вимийте руки і тіло. При перших відчуттях нездужання зверніться до лікаря.

Як позбутися від цвілі

Цвіль в квартирі знищується за наступним простому алгоритму:

  1. Механічна чистка ураженої області від появи нальоту.
  2. Обробка від цвілі спеціальним засобом по всій поверхні з захопленням прилеглих метрів.
  3. Просушка поверхні і провітрювання приміщення.
  4. Недопущення повторного утворення нальоту шляхом контролю вологості і циркуляції повітря.

Недопущення повторного утворення нальоту шляхом контролю вологості і циркуляції повітря

Корисні поради по механічному очищенню

  • Найважливіше гарненько прибрати видимий наліт. Якщо шар свіжий і з'явився недавно, то ліквідувати цвіль зі стін можна губкою або щіткою із застосуванням звичайного мильного розчину.
  • Виводити цвіль з шпалер представляється можливим тільки на перших порах. Якщо шар в'ївся, то видаляти його потрібно, зачищаючи до штукатурки.

Якщо шар в'ївся, то видаляти його потрібно, зачищаючи до штукатурки

Важливо! Не можна зволікати, адже домашня цвіль буквально за рік може проникнути крізь штукатурку до бетону і цеглині.

  • В процесі видалення змочуйте стіну, це не дасть спорах поширюватися по повітрю.
  • Видалити грибок на стіні, вибіленою вапном, можна, орудуючи скребком або наждачним папером. Не забудьте перед початком змочити стелю або стіну.
  • Цвіль у ванній кімнаті краще селитися в швах між кахлями або в стиках близько сантехніки. Скребком зчистити уражену ділянку, пройдіться по швах наждачкою. Просушіть, нанесіть дезінфікуючий засіб, заново зашейте ділянки між плитками і стики герметиком і затерла.

Просушіть, нанесіть дезінфікуючий засіб, заново зашейте ділянки між плитками і стики герметиком і затерла

Важливо! Всі брудні залишки відразу складайте в герметичний пакет, а не розкидайте по підлозі. Це не дасть грибку в ванні поширитися далі.

Який засіб від грибка вибрати?

Переходимо до головного питання: який засіб від цвілі на стінах краще вибрати, щоб вона не виявилася згодом знову? Вашій увазі перелік найбільш ефективних препаратів, кожен з них прекрасно справляється з усіма типами грибка. Ваша задача вибрати саме той засіб, який підійде саме вам.

  • Відбілювач. Допоможе очистити цвіль з плитки або скла, але не підходить для всіх пористих матеріалів. Токсичний, тому використовувати його потрібно з особливою обережністю. Потрібно розвести відбілювач водою в пропорції 1/10. Наносити краще широким пензлем або розпорошуючи пульверизатором.
  • Оцет. Допомагає боротися проти цвілі на всіх поверхнях і матеріалах. Відрізняється різким запахом, може зіпсувати меблі або шпалери, впливаючи на колір. Розпорошите оцет або нанесіть його на поверхню ганчіркою. Через тиждень для профілактики повторіть маніпуляцію.

Через тиждень для профілактики повторіть маніпуляцію

  • Сік лимона або лимонна кислота. Має ті ж властивості, як і оцет, але крім цього, приємно пахне. Обробці піддаються будь-які матеріали, а найбільш якісно відмивається плитка. На склянку води йде 1 ст.л соку або кислоти. Після цього проводиться повна обробка поверхонь.

Після цього проводиться повна обробка поверхонь

  • Перекис водню. Оптимальний засіб, так як прибрати цвіль цим способом зручно і безпечно. Перекис наноситься на будь-які поверхні, крім активно забарвлених (колір може зблякнути). Знарядь ганчіркою або розпилювачем. Через тиждень заново повторіть процедуру.
  • Харчова сода. Видалення цвілі содою ефективно і безпечно. Столову ложечку соди розчиніть в склянці води. Розпорошите або розітріть по зараженій ділянці. Через годину повторно протріть стіну водою, щоб уникнути появи розлучень.

Через годину повторно протріть стіну водою, щоб уникнути появи розлучень

  • Приготуйте цікавий і дуже дієвий розчин. Візьміть 100 мл води, 50 мл оцту, 50 мл перекису водню, 25 мл борної кислоти. Ці компоненти з'єднайте в ємності і нагрійте на вогні до 50-70 градусів. Це засіб розпорошите або розітріть по зараженої області. Раз в пару днів повторюйте маніпуляцію з метою профілактики. Даний метод є найбільш ефективним для чищення плиткових швів.

Як позбутися від запаху цвілі

Якщо ви успішно впоралися з грибком, а запах цвілі досі відчувається, використовуйте:

  • Харчову соду. Розсипте тонким шаром порошок на те місце, де ріс грибок. Завжди залишайте не 3-4 години, після чого кошторисі або зберіть пилососом.
  • Деревне вугілля. Кілька ємностей з вугіллям розставте по периметру приміщення. Вже через пару днів неприємний запах зникне.
  • Покращене провітрювання, ароматизатори для дому , Аерозолі та інші пахощі. Ці кошти остаточно облагородять повітря в квартирі.

Ці кошти остаточно облагородять повітря в квартирі

Як вчинити, щоб грибок не з'являвся?

Якщо ви вже розквиталися до усіма слідами нальоту, то наступний крок-не допустити повторного його появи. Для цього слід вивчити такі поради:

  • Придбайте спеціалізований продукт. Наносите протимікробний спрей на ті місця, де знаходився грибок на стіні у ванній або будь-якому іншому приміщенні. Це дозволить запобігти повторному розселення бактерій і суперечка. У господарських магазинах продається протівоплесневимі фарба.
  • Якщо приміщення вологе, тим самим воно найбільш вразливе для суперечка, то подбайте про покупку електричного збезводнювача повітря. Цей варіант ідеальний для довгострокового позбавлення від чорного нальоту.
  • Оновлення систему теплоізоляції у вашій оселі. Часто саме погана теплоізоляція стає коренем проблеми. Якщо ваші стіни і підлогу схильні до появи конденсату, то проблема саме в порушенні теплообміну.

Якщо ваші стіни і підлогу схильні до появи конденсату, то проблема саме в порушенні теплообміну

Як «перекрити кисень» цвілі

Вірним рішенням проблеми є позбавлення від вологи, яку обожнюють грибки:

  • Гарненько розправляйте шторки для душу і розвішуйте рушники для просушки.
  • Тримайте ванну кімнату, кухню та інші вологі кімнати в чистоті і сухості. Провітрюйте приміщення.
  • Якщо «грибами» покрився стояк або слив, значить, десь пропускає труба. Боротися з протікають комунікаціями потрібно відразу.

Боротися з протікають комунікаціями потрібно відразу

Небезпечна пліснява тільки в тому випадку, коли ситуація запущена, а шлях боротьби довгий і важкий. Озброївшись нашими порадами, ви розправитися з грибком за дві секунди.

Відео: Перевірка засобів проти грибка

Що таке цвіль?
Що таке цвіль?
Який засіб від грибка вибрати?
Переходимо до головного питання: який засіб від цвілі на стінах краще вибрати, щоб вона не виявилася згодом знову?
Як вчинити, щоб грибок не з'являвся?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: