Статьи

Чорна борода в акваріумі

  1. Кращий спосіб боротьби - зміна умов в акваріумі
  2. інші способи
  3. Знезараження нових рослин

Чорна борода - це проблема, з якою стикаються багато акваріумісти. Ті, хто зустрічався з цим неприємним явищем, підтвердять, що боротися з ним не так просто, але перемогти його все ж можна.
Що ж являє собою борода, або «в'єтнамка»? Так у нас в народі називають водорість Compsopogon coeruleus, яка відноситься до підцарства Багрянкі. Її розвиток починається з появи на листках рослин чорних ниточок довжиною до 20 мм, які згодом перетворюються в густу некрасиву «бороду». Ця водорість розростається дуже швидко і вражає в основному медленнорастущие рослини. Чорна борода - це проблема, з якою стикаються багато акваріумісти

Чорна Борода

Найбільш радикальним способом є хімічний, який передбачає застосування таких засобів, як бура і борна кислоти або антибіотики. Засіб це ефективне, але воно неминуче завдає шкоди рибам і корисним рослинам, який може виражатися навіть в їх загибелі. Наступний спосіб - біологічний, який полягає в тому, щоб запустити в акваріум рибок, що харчуються цією водорістю: живородні карпозубие, анціструси , лабео . Вони можуть значно розчистити акваріум від заростей шкідливої ​​рослини, але повністю подолати його їм не вдасться.

Кращий спосіб боротьби - зміна умов в акваріумі

Як же позбутися від недуги повністю? Практика показує, що найбільш дієвим засобом є зміна умов середовища в акваріумі таким чином, щоб в'єтнамки стало вкрай некомфортно в ньому проживати.

  1. Зверніть увагу на жорсткість води. Необхідно знати знати, що жорсткість води слід довести як мінімум до 8 °. Для цього в воду, приготовану для заміни, необхідно додати десятивідсотковий розчин хлористого кальцію (на 1 л води береться 2 мл розчину).
  2. Фахівці рекомендують змістити PH в акваріумі в лужну сторону. З цією метою на 5 л води додайте 1 г харчової соди.
  3. Зайва органіка в акваріумі є союзником «в'єтнамки», яка швидко розвивається в такому середовищі. Тому слід частіше чистити дно і давати рибкам їжу в помірних кількостях, щоб її частинки не плавали у воді. Щоб не допустити надлишку органіки, слід щотижня замінювати мінімум чверть обсягу води.

Описаний спосіб дає прекрасний результат, але доведеться почекати півтора-два місяці. При цьому врахуйте що умови потрібно міняти плавно, протягом приблизно 10 днів, щоб не шокувати мешканців акваріума.
Боротьба з вьетнамкой також можлива за допомогою такого засобу. Засипте в воду велику кількість вугільного пилу та ретельно розмішайте її. Вугільний пил осяде головним чином на «в'єтнамки», яка через кілька днів почне гинути. Буде потрібно провести кілька таких процедур. Зрозуміло, попередньо з акваріума потрібно відсадити всіх рибок.

інші способи

Існує безліч рекомендацій акваріумістів. Якщо вищеописані способи не допомогли, варто спробувати діяти по-іншому. Буває так, що акваріум дуже запущений, тому спочатку може знадобитися кожен день міняти від 10 до 25% води. У воді, яка призначена для акваріума, не повинно бути нітратів і фосфатів, які є прекрасним живильним середовищем для різних водоростей.

В акваріумі має бути достатня кількість швидкозростаючих рослин. Щоб вони розвивалися нормально, слід підгодовувати їх добривами. Добрива не повинні містити фосфатів, а відсоток нітратів залежить від кількості їх в акваріумі. Крім того, необхідні калійні добрива, вкрай важливі для росту рослин. Їх потрібно вносити досить багато, але в межах розумного - до зростання водоростей вони не приведуть.
Можна приготувати суміш для добрива самостійно, що дозволяє ідеально підібрати співвідношення всіх мікроелементів. Варто особливо звернути увагу на відсоток нітратів - в ідеалі їх зміст повинен бути на рівні 5 мг в 1 літрі води. Якщо у воді зовсім немає нітратів, то рослини припиняють поглинати фосфати, що може привести до розвитку чорної бороди в акваріумі. Щоб процес йшов швидше, запустіть в акваріум рибок, які харчуються водоростями: анциструса, сіамського водорослееда.

Знезараження нових рослин

Необхідно знати, що в'єтнамка в акваріумі може з'явитися разом з новими рослинами, тому останні слід знезаражувати. Робиться це дуже просто із застосуванням звичайної хлорки. Її розводять у воді в пропорції 1:20 і в цей розчин на дві хвилини занурюють рослини. Після цього їх потрібно добре промити проточною водою. Деякі види рослин ( кабомба , Елодея) погано переносять таку дію, тому їх тримають в розчині не так довго або не застосовувати до них цей спосіб.
Розчин хлорки дуже ефективно знищує чорну бороду. Його можна застосовувати і для тих рослин, які живуть у вас в акваріумі вже давно. Наприклад, це відноситься до анубиасов, який є одним з головних улюбленців «в'єтнамки». Крім того, хлорку можна замінити марганцівкою або перекисом водню.

Читайте також


Що ж являє собою борода, або «в'єтнамка»?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: