Статьи

Постільні воші: як виглядають і живуть в постільній білизні

  1. Що це за комахи
  2. Причини появи постільних вошей
  3. Як зрозуміти, що завелися воші
  4. Чи небезпечні ці паразити
  5. Як боротися з постільними вошами

Будь-які паразити доставляють сильний дискомфорт, адже їх укуси болючі. Зазвичай вони живуть на тілі свого господаря, але є і деякі виключення - постільні воші. З'ясуйте, чим вони відрізняються від звичайних, і дізнайтеся, як з ними боротися.

З'ясуйте, чим вони відрізняються від звичайних, і дізнайтеся, як з ними боротися

Що це за комахи

Постільні, білизняні або платтяні воші - це харчуються кров'ю паразити, які є різновидом людських вошей. З'явилися вони в процесі еволюції, а основна їх відмінна риса - це місце проживання. Вони вважають за краще жити нема на тілі свого господаря, а на білизну або в одязі. І так як білизняні воші не можуть обходитися без їжі довше доби, то вони обживають часто або постійно використовувані предмети і речі.

Як виглядають постільні воші? Виглядають вони майже так само, як звичайні людські. Їх тіло має довжину, рівну приблизно 0,5 міліметра, воно витягнуто в області черевця. Забарвлення світлий, але після вживання порції крові темніє і змінюється на темно - бордовий або коричневий. У передній частині розташовується три пари лапок. І якщо у звичайних вошей вони покриті лусочками, необхідними для фіксації на слизьких волоссі, то у постільних вони відсутні, адже переміщатися по тканині набагато простіше.

Причини появи постільних вошей

Звідки беруться платтяні воші? Існує два основні шляхи зараження.

  • Перший - побутовий, який передбачає використання загальних предметів побуту або особистої гігієни.
  • Другий - контактний, при якому паразити переміщаються з однієї людини на іншу (особливо при тісних і тривалих контактах).

Постільна воша може жити на людях, рідко змінюють білизну або ж контактують із зараженими. До груп ризику належать безпритульні, солдати, соціальні та медичні працівники.

Але звідки беруться воші у звичайних людей? Зараження може статися, наприклад, в громадському транспорті, в номері готелю (особливо недорогий), при відвідуванні громадської лазні або басейну, після тривалих поїздок в поїзді, при спільному використанні одягу або аксесуарів, а також при зберіганні речей в одному місці.

Зараження може статися, наприклад, в громадському транспорті, в номері готелю (особливо недорогий), при відвідуванні громадської лазні або басейну, після тривалих поїздок в поїзді, при спільному використанні одягу або аксесуарів, а також при зберіганні речей в одному місці

Як зрозуміти, що завелися воші

Чи живуть воші в постільній білизні? Поширені симптоми і ознаки появи постільних вошей:

  • При найближчому розгляді можна побачити вошей на одязі або білизна, тобто там, де вони вважають за краще жити. Вони дуже малі і тому іноді залишаються непомітними в ворсистих тканинах. Але якщо розсунути ворсинки, дорослі особини будуть добре видні. Вони збираються групами і можуть жити в ділянках одягу зі складками (кишені, коміри), а також в подушках і в підковдрах. На тілі такі паразити знаходяться тільки під час годування, тому застати їх непросто.
  • Якщо розглядати тканину уважно, то можна помітити личинок вошей, вони виглядають як дрібні білі крупинки.
  • Існують і явні симптоми - укуси вошей. Вони помітні, так як комахи цього виду не мають хоботка і після проколу шкіри поміщають в неї частину голови, в результаті утворюється досить великий отвір. Укуси виглядають як почервоніння з темними цятками в центральній частині, вони часто супроводжуються сильним сверблячкою, що приносять дискомфорт. Можуть спостерігатися почервоніння, печіння. Якщо пошкоджені місця сильно розчісувати, це призведе до інфікування тканин і утворення гнійників. Кусають паразити найчастіше в місцях тісного контакту шкіри з одягом або білизною: на спині, животі, в пахвових западинах, на шиї, руках і ногах.

Чи небезпечні ці паразити

Симптоми укусів вошей - це не найстрашніше, з чим можна зіткнутися. Вони можуть бути переносниками досить серйозних захворювань, наприклад, висипного тифу. Ще одна небезпека - це занесення інфекції через місця укусів в кров, це загрожує сепсисом.

Як боротися з постільними вошами

Як тільки ви помітили перші симптоми і ознаки появи вошей в подушках, на простирадлах або в одязі, негайно починайте боротьбу з ними. На ранніх етапах вивести комах простіше, адже вони дуже швидко розмножуються і це ускладнює завдання.

Позбавлення від вошей може проходити в кілька етапів:

  1. Спочатку уважно огляньте одяг і білизна, щоб оцінити ступінь зараження і кількість паразитів. Але в будь-якому випадку краще обробити всі речі, так як білизняні воші цілком можуть поширюватися по ним.
  2. Перед обробкою предмети можна пропилососити, щоб позбутися від частини вошей і личинок і полегшити подальші дії.
  3. Далі виперіть всі речі в пральній машині при максимально високій температурі води, щоб паразити загинули.
  4. Щоб позбутися вошей остаточно і знищити тих, що вижили після прання особин, можна обробити речі протипедикульозними засобом. Зручніше за все використовувати спрей, але можна замочити білизну у воді з додаванням концентрованої емульсії. Допоможуть позбутися від паразитів і деякі народні засоби: оцет, дігтярне мило, лимонний сік (або кислота), бензин або гас (ці рідини можуть залишати на тканинах сліди).
  5. Далі щоб позбутися від паразитів, всі речі добре просушіть і або отпарьте, або з двох сторін пропрасуйте гарячою праскою.
  6. Щоб вивести абсолютно всіх вошей, бажано обробити і приміщення, в якому вони були виявлені, адже вони можуть жити і на деяких інших предметах. Позбутися від паразитів можна за допомогою будь-якого спеціалізованого инсектицидного кошти. Найефективнішими вважаються «Рейд», «Дельта Зон», «Комбат», «Раптор», «Чистий дім», «Лямбда Зона», «Гет». Після обробки ретельно провітріть кімнату, а через тиждень проведіть генеральне прибирання.

Вивести паразитів недостатньо, потрібно усунути наслідки їх укусів. Для цього можна використовувати охолоджуючі, що регенерують, протизапальні та антисептичні засоби, що усувають свербіж, що прискорюють процес загоєння і запобігають інфікування тканин.

Дотримуючись простих правил боротьби з паразитами, ви зможете знищити вошей і забути про цю неприємну проблему.

Як виглядають постільні воші?
Але звідки беруться воші у звичайних людей?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: