Статьи

Чи можна прати в пральній машині зимове взуття: шкіряну, замшеве, спортивну

  1. Нюанси прання зимового взуття в пральній машині
  2. Основні правила прання в "автоматі"
  3. Чистка шкіряних черевиків
  4. Машинна очищення спортивної зимового взуття
  5. Способи почистити зимове взуття зсередини
  6. Як правильно прати зимове взуття в "автоматі"
  7. Корисні поради з прання зимового взуття

Опубліковано: 30.04.2018

Очищення взуття - важлива процедура для тривалого збереження первинного зовнішнього вигляду виробу. Чи можна прати зимове взуття машинним способом, і чи всі матеріали здатні витримати цю обробку? Будь-яка господиня повинна знати, що можливість очищення улюблених туфель або кросівок в «автоматі» залежить від багатьох параметрів: обраного режиму, наявності декоративних елементів у вироби, матеріалу і мн. ін.

Нюанси прання зимового взуття в пральній машині

Основне питання, яке повинен ставити будь-який бажаючий швидко і ефективно очистити черевики, чи можна в пральній машині прати взуття для зими, і як це позначиться на її зовнішньому вигляді. Чи не кожні туфлі або чоботи здатні витримати цю процедуру. Будь-який тип вироби може зіпсуватися від очищення в барабані «автомата», тому важливо детально вивчити особливості взуття та ознайомитися з рекомендаціями виробника на етикетці.

Популярні і великі взуттєві виробники дають докладні відомості про те, як випрати взуття в машинці. Це може бути лейбл на самому виробі, буклет в коробці з черевиками, а також детальна інформація про відхід на офіційному сайті бренду. Важливо звертати увагу на основний матеріал, з якого зроблено виріб. Найпростіше вирішити проблему, як випрати взуття в пральній машині, виготовлену з тканини. З шкірою або замшею необхідно бути максимально обережними. До випадків, при яких прати взуття в пральній машинці заборонено, відносяться наступні:

  • Якщо підошва або інші складові частини черевиків відклеїлися (такому взутті необхідний спочатку хороший ремонт, а потім вже ретельне очищення);
  • При низьку якість чобіт (видно, що клеїть, нитки, тріщини і т. Д.);
  • Якщо взуття з мембраною;
  • При наявності на поверхні великої кількості декоративних елементів, які відірвуться при обертанні в барабані.

);   Якщо взуття з мембраною;   При наявності на поверхні великої кількості декоративних елементів, які відірвуться при обертанні в барабані

Якщо є вставки з замінника шкіри, можна випрати черевики машинним способом після того, як вжито низку заходів, що дозволяють зберегти ці елементи. З особливою обережністю потрібно поставитися до виробів з хутром, так як при неправильному підборі режиму прання хутро вилізе, і взуття стане непридатна. При питанні того, як прати шкіряне взуття в пральний машині, господиня повинна враховувати всі можливі ризики. Натуральний матеріал після обробки може усохнути і стягтися.

Основні правила прання в "автоматі"

Щоб випрати взуття в машинці без псування її зовнішнього вигляду і втрати властивостей, необхідно враховувати наступне:

  • Черевики повинні бути цілими, тобто при перегляді не було видно елементів, які відклеїлися, відірвалися або пошкоджені.
  • Виріб обов'язково повинно бути очищено від великих грудок бруду. Можна попередньо промити підошву під струменем води або замочити в тазу.
  • Всі шнурки, заклепки слід видалити перед вантаженням взуття в барабан.
  • Кращим способом того, як випрати взуття в пральній машині «автомат», буде використання спеціальних мішків, наволочок для подушок. Деякі господині завантажують барабан машини непотрібними ганчірками, щоб уникнути пошкоджень від каблуків.
  • Не допускається прання з подальшим віджиманням, цей режим потрібно відключати.
  • Вибирати режим можна тільки делікатний. Деякі моделі оснащені спеціальною функцією для очищення взуття. Оптимальна температура - 30-40 градусів. Якщо вибрати вище, то виріб злиняє і розклеїтись від впливу гарячої води.
  • Устілки від черевиків слід виймати перед обробкою. Їх перуть окремо.
  • Випрати зимове взуття можна з порошком, капсулами або спеціальним гелем. Єдиний нюанс - засіб повинен бути якісним. Якщо потрібно очистити білі черевики, то рекомендується додати щадний відбілювач, наприклад, «Ваніш». При виборі неякісного складу для прання у взутті може зруйнуватися водовідштовхувальний шар.

Максимально допустима кількість черевик, що завантажуються в машинку - 2 пари. Якщо проігнорувати це правило, можна в результаті отримати зламану техніку і розбите скло. Важку взуття краще не чистити в «автоматі», тому випрати берци або інші великогабаритні чоботи краще ручним способом.

Чистка шкіряних черевиків

Кращий спосіб того, як випрати шкіряні туфлі - обробка м'якою ганчіркою і мильним розчином. Очищення внутрішньої частини передбачає використання дезодоруючих спреїв, розчину спирту або ж марганцівки. Регулярно взуття зі шкіри слід обробляти кремами і просоченнями, щоб вона виглядала як нова. Чи можна прати шкіряні черевики в «автоматі»? Машинна обробка може привести до псування взуття, однак, якщо в цьому є гостра необхідність, потрібно дотримуватися ряду правил. Основні з них:

  • Випрати шкіряні туфлі можна після видалення шару бруду з підошви (під проточною теплою водою).
  • Обов'язково слід зняти шнурки, а також деталі, які можуть застрягти в барабані машинці і привести до пошкоджень як самого взуття, так і «автомата».
  • Устілки вистіривается ручним способом, шнурки так само не варто завантажувати в машинку. Дуже добре справляється з забрудненнями звичайне господарське мило.
  • У питанні того, як прати шкіряні туфлі, не можна обійтися без спеціального мішка для взуття. У зворотному випадку прання призведе до небажаного результату, і взуття стане непридатна для подальшого використання.
  • Температура прання не повинна перевищувати 30 градусів, а режим - тільки для делікатних виробів. Не слід забувати, що перед початком процесу, віджимання потрібно відключити (навіть мінімальні обороти).
  • Як засобу для чищення можна використовувати перевірений пральний порошок без ароматизованих і відбілюючих гранул.

Досвідчені господині з процесом того, як прати шкіряне взуття, справляються за допомогою суміші з мила і нашатирю. Розчин наноситься на губку або шматок м'якої тканини. Після очищення рекомендується обробити поверхню туфель зі шкіри касторовою олією.

Взуття із замші або нубука перед пранням повинна добре висохнути. Тільки після цього видаляються налиплі грязьові шматки. У продажу є спеціальні щітки, призначені для примхливого матеріалу. Звичайна канцелярська Стерк допоможе позбутися від лиску на замшевих черевиках. Знаючи, як випрати шкіряні або замшеві черевики, можна швидко і без зусиль повернути виробу привабливий вигляд.

Машинна очищення спортивної зимового взуття

Багатьох господинь хвилює питання, чи можна прати спортивне взуття в машинці, і чи не відіб'ється це негативно на її зовнішньому вигляді. У багатьох моделях сучасної техніки передбачено такий режим, щоб безпечно очистити зимові кеди або кросівки. Найкраще використовувати рідкі миючі засоби, а не порошкоподібні. Вони краще вимиваються, не залишають розлучень і допомагають прибрати неприємний запах. Якщо обраний порошок, то додавати його в контейнер потрібно небагато.

Якщо стоїть завдання, як випрати взуття з декоративними прикрасами, то краще за все зробити це вручну, так як після машинної очистки все світловідбиваючі елементи, паєтки і стрази залишаться в барабані. Не можна прати замшеві кеди в «автоматі» через сприйнятливості чутливого матеріалу до води. Виріб матиме непривабливий зовнішній вигляд, і носити його буде неможливо.

Якщо немає можливості попрати взуття в машинці «автомат» в рекомендованому режимі, то варто вибрати функцію очищення делікатних речей. Вона дозволяє безпечно вивести забруднення з кросівок, якщо скористатися невеличкий або мішком. Віджимання і сушка - недопустимі режими для спортивного взуття, що призводять до її деформації. Оптимальний варіант для сушки кед - залишити взуття на горизонтальній поверхні при кімнатній температурі подалі від опалювальних приладів і відкритих сонячних променів. Використання парилень, гарячих батарей і радіаторів неприпустимо.

Рекомендується після прання і сушіння обробити улюблені зимові кросівки просоченням з водовідштовхувальними властивостями. Купити його можна у вигляді спрею в будь-якому гіпермаркеті або ж взуттєвому магазині. Перед процедурою виріб потрібно ретельно висушити, щоб не залишилося некрасивих розлучень.

Перед процедурою виріб потрібно ретельно висушити, щоб не залишилося некрасивих розлучень

Способи почистити зимове взуття зсередини

Якщо терміново потрібно вирішити питання того, як випрати взуття для зими всередині, то можна придбати в аптеці кілька флаконів з ефірними маслами. Вони допомагають позбутися від застояного неприємного запаху. Однак перед цим внутрішню частину взуття слід очистити. Прати шкіряне взуття можна, скориставшись розчином мила і чистим шматком тканини. Як випрати шкіряне взуття в машинці? Якщо немає хутра, то можна покласти черевики або туфлі в мішок, включити «автомат» в делікатному режимі і додати трохи миючого гелю. Хутро очищається тільки вручну за допомогою щітки для килимів.

Якщо прання не допомогла до кінця вивести запах, то устілки і вся внутрішня частина черевиків обробляється вологою губкою з додаванням кількох крапель олії чайного дерева, розмарину, лаванди або евкаліпта. Ароматизоване натуральний засіб можна вибирати будь-який, головне - додавати його на губку трохи, інакше запах буде різким і неприємним.

Ароматизоване натуральний засіб можна вибирати будь-який, головне - додавати його на губку трохи, інакше запах буде різким і неприємним

Як правильно прати зимове взуття в "автоматі"

При виборі методу того, як прати взуття в пральній машині, слід визначитися і з тим, чим краще очистити забруднення, адже однієї теплої води недостатньо, і плями все одно залишаться. Не варто відразу додавати при пранні порошкоподібні засоби, так як гранули залишаються у волокнах і важко вимиваються. Через це світле взуття жовтіє після сушки, а на кольоровий можуть залишитися білі розводи.

Досвідчені господині додають кошти рідкої або гелевою консистенції, але це не має бути шампунь для волосся або рідке мило. Зараз в магазинах можна підібрати спеціальні склади, призначені для очищення забруднень в машинах «автомат», наприклад, «Персил», «Лоск», «Аріель» і мн. ін. Дозволено користуватися очисними капсулами, які розчиняються в барабані в теплій воді і добре виводять забруднення. Плюс до того, речі після такої обробки приємно пахнуть.

Отже, питання того, чи можна прати зимове взуття машинним способом, вирішено, залишається правильно слідувати послідовності дій, і привести виріб у належний вигляд. Основні етапи прання наступні:

  1. Вийняти з барабана всі брудні речі, взуття стирається в машинці окремо.
  2. Покласти одну або дві пари взуття (максимум) в «автомат». Мішок для прання або наволочка обов'язкові.
  3. Якщо використовуються для очищення вироби капсули, то додати її в барабан до черевиків, гелі та рідкі склади наливаються в контейнер для порошку.
  4. Закрити дверцята пральної машини.
  5. Вибрати режим прання взуття. Якщо такого немає, то потрібно включити функцію очищення делікатних тканин, виставити максимум 40 градусів, прибрати сушку і віджимання, обороти так само відключити.
  6. Після сигналу про закінчення прання вийняти мішок.
  7. Заповнити взуття чистим білим папером для того, щоб вони не деформувалося в процесі природного сушіння.
  8. Найкраще відправити сушитися туфлі на балкон або іншу відкриту площу, де багато повітря і не потрапляє сонячне проміння.

Увага! Вплив прямого сонячного світла негативно позначається на стані взуття, існує ймовірність того, що клейовий шар буде зруйнований.

Корисні поради з прання зимового взуття

Жоден виробник на ярлику не вказує інформацію про те, чи можна прати черевики в пральній машині. Це пов'язано з високим ризиком псування вироби після інтенсивної обробки в барабані «автомата». Однак багато експериментують, підбираючи режими, температуру, і отримують гідний результат. Випрати черевики без проблем можна ті, на яких немає декоративних прикрас, а в якості основного матеріалу для них виступає тканину, а не шкіра.

Обов'язкова умова для тих, хто зібрався випрати туфлі, використовуючи «автомат» - улюблена взуття повинна знаходитися в процесі очищення тільки в спеціальному мішку. Можна додатково убезпечити техніку і черевики, поклавши в барабан кілька непотрібних ганчірок або рушників. Часто прати черевики в пральній машині не рекомендується (максимум - 3 рази за місяць), так як навіть найякісніші матеріали можуть зіпсуватися від інтенсивного очищення. Експлуатаційний термін улюбленої пари взуття можна збільшити, якщо правильно за нею доглядати.

Чи можна прати зимове взуття машинним способом, і чи всі матеріали здатні витримати цю обробку?
Чи можна прати шкіряні черевики в «автоматі»?
Як випрати шкіряне взуття в машинці?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: