Статьи

Як правильно користуватися пристроєм місце, як зменшити біль і уникнути врослого волосся

  1. Принцип роботи епілятора
  2. Переваги та недоліки епілятора
  3. Правила епіляції
  4. Довжина волосся
  5. оптимальна швидкість
  6. напрямок епіляції
  7. сила натиску
  8. Епіляція окремих зон
  9. ноги
  10. пахви
  11. бікіні
  12. руки
  13. Як зменшити біль від процедури: рекомендації фахівців
  14. Як зменшити біль від епіляції без медикаментів
  15. Лікарські засоби для знеболювання епіляції
  16. етапи епіляції
  17. підготовка
  18. проведення
  19. Як користуватися електроепілятором - відео
  20. Куркума
  21. Проблема врослого волосків і способи вирішення
  22. Епілятор під час вагітності: чи можна використовувати

Епілятор - чудовий винахід, придумане в 80-роках минулого століття і дозволило багатьом жінкам на кілька тижнів забути про те, що у них росли волосся в небажаних місцях. На жаль, застосовувати його можна не всім через нечисленних протипоказань. До того ж слід знати деякі тонкощі експлуатації, щоб процедура видалення волосся була максимально безболісною і ефективною.

Принцип роботи епілятора

Технологія, що застосовується в епілятори для видалення волосків, - головна причина популярності цього пристрою. Швидко і ефективно прилад дозволяє вирвати його з корінням, що дозволяє майже на місяць забути про зайвої рослинності на тілі. Сучасні епітятори здебільшого працюють на основі мультіпінцетной системи.

Сучасні епітятори здебільшого працюють на основі мультіпінцетной системи

Все електроепилятори видаляють волоски за допомогою системи, що складається з безлічі мікропінцет

Основними діючими елементами пристрою є кілька пар дисків або пластин з металу, які обертаються з однаковою швидкістю. В дискових пристроях робочі елементи під час руху стикаються, захоплюючи відразу кілька волосин і вириваючи їх з коренем, як мікропінцет. А ось в пристроях другого типу при кожному обертанні головки приладу пластини захоплюють, витягають і виривають «рослинність».

Прототипом сучасних пристроїв є пружинний епілятор, основою якого була пружина або спіраль. Ці елементи приладу під час обертання головки згиналися в сторону і виривали волоски. Основними недоліками такого епілятора були швидке зношування пружини і сильна хворобливість процедури.

Переваги та недоліки епілятора

Якщо вірити рекламі, епілятор - це досконалий засіб для видалення волосся, яке робить цей процес легким і безболісним. Але промоушн для того і придуманий, щоб створювати ідеальний образ продукту, замовчуючи про деякі його недоліки. Наше ж завдання - визначити і позитивні, і негативні характеристики цього приладу.

Отже, основні плюси пристрої:

  • не потрібно звертатися в салони краси заради регулярних дорогих процедур по видаленню «рослинності». Хоча вартість хорошого епілятора досить висока, користуватися ним ви будете довго, що повністю окупить витрачені кошти;
  • згодом волоски стоншуються і світлішають, іноді навіть зовсім перестаючи рости;
  • волосяна цибулина після процедури ламається або повністю видаляється, після чого виростає лише через 2-4 тижні, залишаючи вашу шкіру ідеально гладкою протягом цього часу;
  • компактність пристрою дозволяє взяти його з собою в дорогу і за 10-15 хвилин позбутися від волосків на різних ділянках тіла в будь-якому приміщенні, де є розетка. А деякі моделі, що працюють на акумуляторі, досить зарядити заздалегідь і користуватися, коли потрібно.

Сильне роздратування після епіляція - одна з причин відмови від такого способу видалення волосся

Мінуси електроепілятора:

  • незважаючи на всі рекламні обіцянки, епіляція є досить болючою (гострота відчуттів залежить від вашого больового порогу). Однак поступово шкіра грубіє і звикає до процедури, що робить останню цілком терпимою;
  • оскільки окремі волосяні цибулини під час епіляції ламаються, що з'являються з них волоски можуть рости неправильно, викривляються і перетворюються на врослі, залишаючись під шкірою;
  • при чутливій шкірі дівчата можуть страждати від місцевого подразнення шкіри в місці епіляції. Особливо це стосується зони бікіні і пахв.

Увага! Електроепілятор не можна використовувати, якщо ви страждаєте від варикозного розширення вен, шкірних захворювань і маєте проблеми з кровоносною системою.

Правила епіляції

Процедура видалення волосся епілятором буде успішною лише при дотриманні деяких простих правил.

Довжина волосся

У процесі користування бритвою дівчата звикають, що робити це можна при будь-якій довжині рослинності. А ось застосування епілятора вимагає відростити волоски на довжину хоча б півсантиметра. Це дозволяє дискам або пластин пристрої захопити волосинку повністю і висмикнути її з цибулиною.

Це дозволяє дискам або пластин пристрої захопити волосинку повністю і висмикнути її з цибулиною

Довжина волосся для епіляції епілятором повинна становити близько 0,5 см

оптимальна швидкість

Прилад в залежності від моделі та бренду може мати 2-3 швидкості. Найменша розрахована на видалення товстих волосинок, які при швидкому виривання просто відламуються від цибулини. Крім того, низьку швидкість краще використовувати на чутливих ділянках тіла. А ось більш висока дозволяє безболісно і швидко видаляти тонкі волоски, а ще вона хороша, якщо ви вже досвідчений користувач епілятора.

напрямок епіляції

Видаляти волосся за допомогою епілятора завжди потрібно проти їх росту, інакше ви ризикуєте безрезультатно водити пристроєм по одному і тому ж місцю. А це призводить до зайвої подразнення шкіри.

сила натиску

Занадто сильне натискання на шкіру при видаленні волосся також викликає сильне її роздратування через зіткнення з дисковими елементами. Пристрій повинен знаходитися на відстані достатньому для захоплення волосків, а не втискати в тіло, як бритва.

Епіляція окремих зон

У кожної людини свій больовий поріг, однак на різних ділянках тіла навіть одного індивідуума він також може відрізнятися. Саме тому в залежності від місця епіляції до процедури видалення волосся слід готуватися різними способами.

ноги

Нижні кінцівки зі зрозумілих причин є найбільшою зоною, яка піддається епіляції. На щастя, і шкіра тут володіє не дуже великою чутливістю, правда, волоски на ногах досить жорсткі. Іноді жорсткість рослинності пояснюється частим користуванням верстатом ще до придбання епілятора.

Найболючіше видаляти волосся під колінами і в області щиколоток, однак і ці ділянки, і інші до епіляції слід готувати однаково. Шкіру розпарюють, приймаючи душ або ванну за годину до процедури, причому ноги сильно труть мочалкою або обробляють скрабом. Такий домашній пілінг знімає верхній шар епідермісу і розширює пори, що дозволяє видаляти волоски максимально безболісно.

В середньому найбільш болючі відчуття з'являються протягом перших 5 хвилин після початку процедури, після цього біль стає терпимою, тому що шкіра німіє.

пахви

Шкіра на цій ділянці більш тонка і чутлива, тому процес епіляції має свої нюанси. По-перше, перед видаленням волосся їх потрібно постригти до кращою довжини в 0,5 см. Голити пахви слід не раніше, ніж за добу-дві до процедури. Під час обробки пристроєм місце шкіру потрібно трохи натягувати, щоб знизити больові відчуття. Та й волоски захоплюються краще в такому положенні.

Та й волоски захоплюються краще в такому положенні

Після епіляції шкіра під пахвами зазвичай сильно роздратована

бікіні

У зоні бікіні шкіра буквально переповнена нервовими закінченнями, тому її епіляція часто стає нелегким випробуванням. Щоб зробити процедуру більш терпимою, можна обробити шкіру спреєм з заморожуючим ефектом або скористатися рукавицею, що дає відчуття охолодження.

Автор цієї статті в перший час навіть пила знеболюючі ліки, однак це було не дуже зручно через те, що доводилося чекати, коли вони подіють. На щастя, більш досвідчена користувачці епілятора порадила, як привчити шкіру в цьому місці до видалення волосся без будь-яких покупних засобів. Для цього потрібно було перед процедурою висмикнути дві-три волосинки пінцетом, щоб шкіра адаптувалася до больових відчуттів. А приблизно до третьої епіляції зона бікіні вже звикла і не так боліла.

руки

Як і на ногах, шкіру попередньо розпарюють, а після висихання гарненько масажують її пальцями протягом 10-15 хвилин. Потім можна приступати до епіляції.

Як зменшити біль від процедури: рекомендації фахівців

Щоб не смикатися від болю під час кожної епіляції, особливу увагу потрібно приділити вибору пристрою для видалення волосся зі спеціальними пристосуваннями для знеболювання. Так, на багатьох епіляторах є особливі масажери, розслаблюючі шкіру. Також в комплектацію деяких моделей входять подушки з охолоджуючим гелем, який повинен знімати больові відчуття.

Автор статті на практиці переконалася, що охолоджуючі гелеві подушечки, які потрібно використовувати до видалення волосся, це не дуже гарне рішення. Коли я їх використовувала, шкіра, дійсно, охолоджувалася, зменшуючи біль. Але пори при цьому частково закривалися, тому після процедури було сильне роздратування через те, що коріння волосся виривалися буквально «з м'ясом». У підсумку я стала просто розпарювати шкіру перед епіляцією, та й після пари процедур чутливість сильно знизилася.

Має значення ваш настрій перед епіляцією - готуючись до болю, ви однозначно будете її відчувати. Чутливість шкіри безпосередньо залежить від днів циклу - чим ближче до менструації, тим болючіше видалення волосся. А ось після місячних біль відчувається найменше.

Як зменшити біль від епіляції без медикаментів

Щоб знизити больові відчуття без спеціальних препаратів, слід:

  • обов'язково розпарити шкіру перед процедурою;
  • зробити пілінг на руках і ногах (в зоні бікіні і під пахвами скрабірованіе викличе додаткове роздратування шкіри);
  • придбати модель з вбудованим масажером або охолоджувальними подушечками;
  • більш приємним допоможуть зробити видалення волосся моделі епіляторів, які можна використовувати в душі;
  • знизить біль і правильна техніка епіляції, коли ви тримаєте пристрій під невеликим кутом без сильному натискання і одночасно злегка натягаєте шкіру. До речі, зараз продаються епілятори, оснащені масажними дисками, які притискають шкіру під час процедури.

У комплектацію дорогих епіляторів зазвичай входить декілька насадок, що полегшують видалення волосся на різних ділянках тіла

Лікарські засоби для знеболювання епіляції

Зменшити біль від епіляції можна такими засобами (перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем):

  • нестероїдні препарати з протизапальним ефектом (кетонал, диклофенак, ібупрофен) знімають біль, але погано діють на печінку;
  • за кілька годин до процедури шкіру обробляють спреєм лідокаїн, а поверх нього накладають плівку, яку знімають перед епіляцією;
  • спеціальні знеболюючі креми для епіляції на зразок «ЕМЛА» або LightDep містять в своєму складі вже згаданий лідокаїн і прилокаїн. Наносити їх слід тонким шаром на епіліруемой область за годину до процедури (якщо потрібно знеболювання на 2 мм углиб) або за 2 години (знеболює на 3 мм в глибину), накриваючи пов'язкою. Ефект відчувається протягом 2 годин, однак пам'ятайте, що засіб не можна наносити на слизову статевих органів і пошкоджену шкіру.
  • якщо має бути епіляція невеликої ділянки шкіри, на допомогу прийдуть спеціальні знеболюючі пластирі бренду «ЕМЛА».

етапи епіляції

Як і будь-яка інша косметична процедура, епіляція складається з декількох етапів: попередньої підготовки, власне процесу і догляду за шкірою після нього.

підготовка

Як вже було сказано вище, основна ваша задача перед епіляцією - зробити все, щоб вона пройшла безболісно. Для цього бажано прийняти ванну або душ з гарячою водою, обробити шкіру скрабом і навіть помасажувати її пальцями. Ніякої крем або гель при цьому наносити не можна, інакше волоски будуть ковзати, і ви не зможете захопити їх епілятором.

проведення

Для меншою хворобливості епіляцію бажано здійснювати в перші дні після місячних у вечірній час. На руках і ногах краще використовувати повільну швидкість, а ось в зоні бікіні і пахв можна включити високу. Під час процедури шкіру слід натягувати, щоб полегшити виривання волосків і заодно вирівняти її поверхня для кращого ковзання пристрою.

Не намагайтеся під час першої процедури видалити все волосся відразу. Якщо елозить по шкірі пристроєм багато разів поспіль, роздратування буде дуже сильним. Тому поверніться до залишилася рослинності, коли шкіра заспокоїться - через 3-4 дні, а краще через тиждень. До того ж за цей час вилізуть нові волоски, яких ще не було на попередній процедурі.

Як користуватися електроепілятором - відео

Догляд за шкірою після процедури

Руки і ноги після видалення волосся протирають спиртом або одеколоном. Шкіру під пахвами після епіляції протирають кубиком льоду і покривають дитячим маслом для зняття роздратування. Зону бікіні, піддану видалення волосся, протирають спиртом і мажуть дитячим кремом, щоб прискорити загоєння. Шкіру на руках протирають лосьйоном і змащують зволожуючим кремом.

Основне завдання після епіляції - зняти роздратування на шкірі. Для цього можна скористатися одним з рецептів домашніх кремів.

Куркума

Для застосування такого засобу:

  • спецію змішують з теплою водою до сметаноподібної стану;
  • суміш наносять на епілірованного шкіру тонким шаром на 15-20 хвилин;
  • кашку змивають.

суміш масел

Щоб зняти біль за допомогою ефірних масел слід:

  • в керамічному або пластикової ємності змішати 3 стол. ложки масла мигдалю, 7 стіл. ложок олії Ши, 3 стол. ложки води;
  • сумішшю натерти роздратовану шкіру і залишити до повного вбирання.

Проблема врослого волосків і способи вирішення

Псевдофоллікуліт - саме так називається захворювання, яке проявляється у вигляді зростаючих під шкірою після епіляції волосків. Вросла рослинність занадто слабка і тонка, щоб пробитися крізь епідерміс, і в результаті ми страждаємо від прихованих під тонкою шкіркою скручених волосинок. Саме через цю проблему багато хто відмовляється від цього приладу, в той час як для її порятунку досить добре доглядати за шкірою. До речі, при псевдофоллікуліт користуватися пристроєм місце не можна!

Пробитися назовні волоски здатні лише через м'яку і ніжну поверхню, тому всі ділянки, що піддаються епіляції, потрібно регулярно покривати зволожуючими кремами, а де це можливо - робити пілінг перед і після процедури. Крім того, в магазині можна придбати спеціальний крем, який перешкоджає вростання волосся. Якщо вас все ж наздогнала така проблема, вирішувати її найкраще у косметолога.

Правда, автор статті самостійно позбавлялася від врослого волосків, скориставшись порадами «бувалих» подруг. Для цього я користувалася прокаленной на відкритому вогні або обробленої спиртом голкою. Попередньо розпарити і протерши постраждалу ділянку шкіри антисептиком, голкою акуратно проколюють місце, де знаходиться врослий волосок, одночасно піддягаючи його і витягаючи вгору. Потім ранку знову протирають спиртом.

Потім ранку знову протирають спиртом

Існує три різні варіанти вростання волосся після епіляції

Епілятор під час вагітності: чи можна використовувати

Навіть під час підготовки до появи на світ малюка багато жінок не забувають про догляд за собою, частиною якого є епіляція. І частенько майбутні матусі задаються питанням: «А чи не зашкодить ця процедура здоров'ю майбутньої дитини?»

Відповідь проста: якщо ви раніше робили електроепіляцію, і больові відчуття вас вже не турбують, можна продовжувати видаляти волосся таким способом. А ось перше використання цього чудо-приладу краще відкласти на післяпологовий період, щоб негативні емоції матусі не пошкодили малюкові.

Чи можна добитися абсолютно безболісною епіляції без місцевого наркозу, але зробити її цілком терпимою вам цілком під силу. Сподіваємося, представлені вище способи і рецепти допоможуть вам видаляти волосся, не втрачаючи свідомість від больового шоку, і дозволять коханому чоловікові насолоджуватися вашої ідеально гладкою і ніжною шкірою!

І частенько майбутні матусі задаються питанням: «А чи не зашкодить ця процедура здоров'ю майбутньої дитини?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: