- види електробритв
- роторні бритви
- сіткові бритви
- Чим відрізняється роторна бритва від гратчастої - таблиця
Плюс хорошою бритви в тому, що вона не тільки забезпечує чисте гоління, а й дбайливе. Це важливо. Лікувати роздратовану і травмовану шкіру після кожного гоління - заняття не з приємних. І цього не доведеться робити, якщо вибрати відповідну по типу шкіри і волосся електробритву і поставити перед собою завдання готувати шкіру до кожного гоління.
види електробритв
Основне призначення бритви на відміну від тріммера - гладке гоління. Діляться вони на два види - роторні і сіткові. Пам'ятайте, що яку б модель бритви ви не вибрали, шкіру обличчя потрібно підготувати:
- зрізати тримерами щетину до 0,5 мм;
- розпарити обличчя, поклавши на нього гарячий рушник;
- перед голінням нанести на шкіру піну або гель.
Виробники, які говорять про чистому і безпечному гоління, про те, що ви легко видалите їх приладом щетину тижневої давності, мають на увазі вологе гоління на підготовленої шкірі.
роторні бритви
Бриюча головка роторного електробритви складається з нерухомого статора і ріжучого ротора, в якому може бути різна кількість лез (від 2 до 5), в залежності від моделі.
Лез в роторної електробритві може бути від 2 до 5
Коли ви підносите бритву до обличчя, волоски потрапляють в прорізи статора (сітки), а потім відсікаються обертовими ножами ротора. У дешевої моделі ротор оснащений одним рядом лез, а статор складається з однієї концентричного кола з прорізами. Чим дорожче бритва, тим більше таких кіл на голівці, а значить і голитися, по-перше, швидше, по-друге, легше.

Леза потрібно міняти хоча б раз на рік
Коли бриюча головка затупляется, просвіт між статором і лезами збільшується, тому бритва, в якій давно не змінювалися насадки, буде виривати волосся з коренем. Гоління буде не тільки болючим, але і може викликати роздратування шкіри, запалення фолікулів, поява прищів.
Висока зносостійкість у бритви з лезами з нержавіючої сталі, ще краще, якщо ножі будуть з титану або з покриттям з кераміки. Гострою бритва буде десь перші півроку-рік при щоденному використанні, потім ножі потрібно замінити. Чоловіки кажуть, що користуватися тупий бритвою - це як їздити на зимовій гумі влітку. Все добре вчасно: і міняти леза теж. Голять роторні бритви досить чисто, але через щільного прилягання ножів до шкіри залишається ризик порізу і роздратування. Працює електробритва від мережі або акумулятора, зручніше, звичайно, коли в одному пристрої поєднаний тип харчування, щоб приладом зручніше було користуватися і вдома, і в поїздках. Від акумулятора при повній зарядці бритва може працювати 30-40 хвилин безперервної роботи. Заряджається прилад годину.
Корпус виготовлений із пластику з полімерним покриттям, ручка вигнута, так що бритву зручно тримати в руці. У комплекті зазвичай йде підставка, змінний блок лез і зарядний пристрій.
Для роторної бритви доступні додаткові функції вологого гоління, повторення контуру обличчя, триммер - якщо вони є, прилад буде коштувати дорожче. Але за такі можливості варто доплатити, тому що вони реально допоможуть голитися без порізів, а ось за систему самоочищення переплачувати не варто, вона не ефективна. Краще почистити сітку і ножі вручну.
Жодна система самоочищення не зрівняється по ефективності з ручною чисткою щіткою і розчином антисептика
Як це зробити:
- Потрібно відкрити кришку, дістати сітку разом з ножем (окремо не треба, може вийти з ладу бриюча головка).
- Прочистити сітку сухим пензликом з комплекту.
- Промити розчином антисептика.
Основні виробники роторних бритв - Нідерланди і Китай.
Популярні і доступні моделі роторних бритв:
- SUPRA RS-213;
SUPRA RS-213 відноситься до бюджетних моделей і коштує від 1200 рублів
- Saturn ST-HC7391, Saturn ST-HC7396;
За бюджетну ціну від 1200 рублів в моделі Saturn ST-HC7391 передбачені плаваючі головки і самозатачивающиеся ножі
- Philips PT 727;
У моделі Philips PT 727 за 4000 рублів пропонується подвійний тип харчування - від мережі і акумулятора, можливість швидкої підзарядки, плаваючі головки
- Philips AT 890;
Philips AT 890 за 5500 рублів забезпечена функцією вологого гоління, але заряджається тільки від акумулятора
- VITEK VT-тисяча триста сімдесят сім.
У моделі VITEK VT-одна тисяча триста сімдесят сім є плаваючі головки і вбудований триммер
сіткові бритви
Сіткові моделі - більш щадні для шкіри, ніж роторні. Принцип гоління у них, як у верстата: волосся збриваються зверху вниз. Леза відокремлені від шкіри сіткою з дрібними осередками. Ножів може бути від 2 до 4, для кожного передбачено окреме покриття. Чим більше лез, тим чистіше буде гоління.
У гратчастої електробритві може бути 2-4 ножа і тріммер
Сіткові бритви часто оснащують тримерами, додатковим ножем для видалення довгого волосся. Більшість моделей підходить і для сухого, і для вологого гоління. Ріжучий блок теж потрібно регулярно міняти - зазвичай це робиться раз на півроку або відразу після поломки осередків сітки. Чистити засмічені леза рекомендується вручну.

Леза гратчастої електробритви потрібно міняти раз на півроку
Корпус міцний, виготовлений із пластику з полімерним покриттям. Працювати сіткові бритви можуть від мережі або акумулятора або поєднувати два типи харчування. Час повної зарядки - 60 хвилин, акумулятора вистачає на 30-40 хвилин безперервної роботи. Раніше сіткові бритви були нижче в рейтингу чоловічої аудиторії, ніж роторні. Зараз технології удосконалюються, ножів стало більше, і вони придбали дугоподібну форму, отвори в сітці роблять дрібніше і мають у своєму розпорядженні їх під різними кутами, так що бритва захоплює навіть коротке волосся. З'явилася і можливість вологого гоління з гелем, після нього щетини залишається куди менше, ніж після сухого. Вибір краще зупинити на моделях з плаваючими головками, тримерами і функцією вологого гоління.
В топі виробників на сьогоднішній день - Японія і Німеччина, іноді Китай, через дешевизну пропонованих моделей.
Популярні серед чоловіків моделі:
- Braun 720s-4 Series 7;
Braun 720s-4 Series 7 коштують близько 20 000 рублів, але мають всі необхідні функції, подвійний тип харчування і якісні леза
- Braun 3050cc Series 3;
Вартість Braun 3050cc Series 3 - від 6000 рублів, модель призначена тільки для сухого гоління
- Panasonic ES-LT2N;
Panasonic ES-LT2N має вбудований тріммер і функцію вологого гоління, коштує близько 10000 рублів
- Braun 130 Series 1;
Односеточная Braun 130 Series 1 підійде для відряджень, при щоденному використанні може швидко вийти з ладу
- CENTEK CT-2159.
Сучасні моделі як роторних, так і сітчастих бритв зазвичай оснащені:
- індикатором включення і виключення;
- автоматичним захистом батареї від перезарядки;
- індикатором заряду батареї;
- контролем ступеня забрудненості леза;
- регулятором під напругу в мережі.
Чим відрізняється роторна бритва від гратчастої - таблиця
Тест електробритв - відео
Відгуки
Сітка або ротор - все залежить від конкретної моделі. За ціною і раніше доступніше сіткові бритви, але якщо трапилася така біда, що шкіра чутлива, треба не роздумуючи брати роторну - роздратування не буде, а це в гоління головне після гладкої шкіри.